Vanilla Ice - Ice Ice BabyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:243
Počet zobrazení:7 937

Jako každou středu ráno jsou tu Hudební klenoty 20. století, dnes v hiphopovém stylu. Ice Ice Baby je legendou už proto, že je prvním hiphopovým singlem, který obsadil první příčky žebříčků Billboard charts a zpřístupnil tak hip hop mainstreamovému publiku. Vanilla Ice, vlastním jménem Robert Matthew Van Winkle, píseň vydal před 25 lety a velmi tím rozzlobil skupinu Queen a Davida Bowieho, protože hlavní basovou linku si „vypůjčil“ z jejich společné písně Under Pressure, aniž by jim přiznal autorství. Dokonce veřejně prohlásil, že se jedná o dvě různé melodie, protože v té jeho je jeden tón navíc. Později uvedl, že to byl vtip a s Queeny i Bowiem, kteří jsou od té doby uváděni jako spoluautoři písně, se finančně vyrovnal.

Přepis titulků

Jo, V.I.P. Jdem na to! Ice Ice Baby. Ice Ice Baby. Tak dost. Spolupracuj a poslouchej. Ice je zpátky s novým nápadem. Něco mě pevně drží. Pluju jako harpuna ve dne i v noci. - Skončí to někdy? - Tak to nevím. Zhasni a budu zářit. Do extrému!

Mikrák nezůstane celej. Rozsviťte pódium a odveďte tu gumu. Tancuj! Běž k dunícímu repráku. Ničím tvůj mozek jako jedovatá houba. Smrtící! Když hraju super melodii. Nevydat to nejlepší je zločin. Líbí - nelíbí, jdi z cesty. Tref se do černého, tohle není hra. Když je problém, vyřeším ho. Poslouchej, jak to DJ rozjíždí. Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby.

Vanilla. Když je party rozjetá, začnou hrát basy a rozhejbou reprák. Rychle k věci, žádný předstírání. Ostatní rappery si dám k snídani. Usmažím je, jestli nebudeš rychlej. Jsem bez sebe, když slyším činel a hajtku v nadupaným tempu. Jsem nahoře, je čas jet sólo. Jedu ve svým fáru se staženou střechou a větrem ve vlasech. Holky jsou ve střehu, mávají na pozdrav. - Zastavils? - Ne, jel jsem dál. Jel jsem na další zastávku.

Vzal jsem to doleva do další ulice. Bylo tam mrtvo, tak jsem sjel na státní a vzal to podél pobřeží. Tam sexy holky v bikinách a hudební fajnšmekři jezdí v lamborghini. Žárlí, že taky zkouším štěstí. Shay s bouchačkou a já ulovil devítku. Připrav se, gumy lezou po zdi. Jsou úplně mimo, dali si dávku. Ozvaly se výstřely jako z děla. Popad jsem svou devítku a šel. Nábojnice se sypaly na beton, skočili jsme do auta a zmizeli. Plná ulice aut. Snažím se ujet naštvanýmu týpkovi. A jsou tu policajti, však víš, minuli mě a došlápli si na ty omámený gumy.

Když je problém, vyřeším ho. Poslouchej, jak to DJ rozjíždí. Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla. Dávej pozor, jsem totiž básník. Tohle je Miami, jestli ti to ušlo. Moje město, tady vznikly basy, který tě roztřesou a zavrtají do země.

Můj styl je jako chemikálie, rýmy, který vidíš a cítíš. Vytvořili jsme tuhle super myšlenku. Je to bomba a ty chceš tančit. Shay mění desky, je přesnej jako ninja, ostrej jako žiletka. Je tak rychlej, ostatní DJové zíraj. Svý rýmy bych mohl prodávat jako drogu. Jsem klidnej, když je čas na odvaz. Mikrák je jako můj magnet. Když je problém, vyřeším ho. Poslouchej, jak to D-Shay rozjíždí. Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby.

Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice Ice Baby. Vanilla Ice. Tak padáme. Páčko. Ice Ice Baby. Tak ledovej. Ice Ice Baby. Tak ledovej. Ice Ice Baby. Tak ledovej. Ice Ice Baby.

Tak ledovej. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta verze s j. Carreym je lepší :)

20

Odpovědět

Hroznej s**t, radsi bych tu videl Under Pressure...

2815

Odpovědět

Tak to už tady bylo :-D - ale souhlasím! :-)

72

Odpovědět

Dneska půjdu proti proudu, ale tohle je prostě pecka! :-) Hlavně to, jak vždycky někdo bílej musí přiblížit "černou hudbu" mainstreamu. :-D
A paradoxně nemám moc rád tu "basovou linku" ani tady, ani v songu Under Pressure - pro mě to je je nejméně oblíbená skladba od Queenů. :-)
Díky za překlad!

157

Odpovědět

Úplně jsi - mé já - zapomněl na tu hlášku z 8. míle, kdy tam Lickety Split říká Rabbitovi "Take some real advice and form a group with Vanilla Ice"
P.S. These Leaders of the Free World rookies
Lookie, how can 6 dicks be pussies :-)

57

Odpovědět

Jéé, u toho jsem si vždycky jako malej zpíval "ajs ajs pingvin" - jako ledovej tučňák. :-) To byly časy.

85

Odpovědět

Těch prvních 12 vteřin je úžasnejch... pak do toho začne mlejt nějakej šašek :(

2210

Odpovědět

Každá s****a kde se opakuje celou písničku jedna věta je tady přeložená a třeba Mansona se nikdy nedočkám.. disposable teens, the dope show, tourniquet, (s)aint, i dont like the drugs (but the drugs like me) pecky co si překlad zaslouží

1226

Odpovědět

Jde o to, že to zná úplně každý a byla to dlouho oblíbená písnička. Já třeba Mensona nesnáším a myslím, že hodně dalších lidí taky, je nechutný a jeho videa by určitě nebyla moc sledovaná ;)

178

Odpovědět

+Dream ChrisMM je rozhodně "chutnější", než celé hip hopové odvětví.

1426

Odpovědět

MM je undergroundový úchylák - proti těm nic nemám. Ale ne, že bych ho musela! :-)

22

Odpovědět

Až na to, že tady je v jednom tracku víc textu než na celých albech všech těch roztahaných písničkářů.

11

Odpovědět

MM je pokryteckej kašpar, co si hrál na drsňáka, dokud ňákej jeho fanoušek nevystřílel půl školy. Pak se všem omluvil a stáh se ze scény, protože byl vybobkovanej, že ho zavřou. Tak moc si stál za tim co dělá. A k Vanilla Ice: Tahle písnička byla lepší, když jsem nevěděl o čem zpívá, takle je to klasicá rapová sebechvála. Jinak jeho deska Hard to Swallow je docela slušnej Rap Core náhul ve stylu Body Count

31

Odpovědět

+hovad2Kámo tak ty vubec neviš :D když se stala Columbine tak právě Manson začal ještě víc prokovat (texty a koncerty) pust si turne guns god and government :) které vlastně bylo jako odpověd na media.. http://www.csfd.cz/film/44726-bowling-for-columbine/ Manson tam ma kratkej rozhovor tak mozna uvidis co si o tom myslí ;)

00

Odpovědět

Zlatej Deacy! :D

21

Odpovědět

To mě vždycky rozčilovalo, když jsem si pustil Under Pressure a půlka lidí kolem začala dělat "Ice, Ice, Baby" :-D

Mimochodem, když už jse tu objevilo něco co souvisí s Queeny. Mám dotaz - jak to, že i po té co se tu už třikrát objevili (celkem s čtyřmi písněmi) si stále žádný překladatel netroufl na Bohemian Rhapsody?

440

Odpovědět

Pokud byste chtěli, můžeme se domluvit a já bych si troufl. Jako hardcore fanoušek bych vám k tomu udělal i výživnou anotaci :-)

261

Odpovědět

+MiliaUdělej titulky na YouTubu a pak sem dej odkaz

11

Odpovědět

+MiliaJako věrný fanošuk Queen bych byl pro.

41

Odpovědět

+MiliaBushido: Bohužel titulky z externích zdrojů nejdou vkládat k již nahraným videím a reuploadovat Bohemian Rhapsody, není úplně ideální.

14

Odpovědět

Queeni už mě taky napadli, ale právě proto, že už tu od nich několik videí je, tak jsem se do nich zatím nepouštěla, protože se snažím dávat přednost interpretům, který na webu nebo minimálně v Klenotech ještě nebyli.

46

Odpovědět

+VeruOk, to je fér. Kdyby se někdy v budoucnu měli objevit, tak klidně dej vědět. :-)

00

Odpovědět

ach jo, uz som ten popis cital ako: Jako kazdou stredu, jako kazdy patek, je tady vas Arnost se svou diskoteeekou.. damn you arnostek :D

102

Odpovědět

Jó je to fajn, fajn, fajn. :D

20

Odpovědět

+ass.ass.inFajn, fajn, fajnovy.

20

Odpovědět

Jak hodnotit "hudební klenoty"?

Však ty již byly ohodnoceny v průběhu mnoha let miliony mezinárodních posluchačů, výší tržeb, počtem prodaných lístků, počtu zhlédnutí na YT, stáhnutím počtu mp3,...
tedy nemá cenu vůbec hodnotit tato videa, protože ten/ta, kdo video vybral/a (patrně Veru) se rozhodoval/a podle již rozhodnutého...V podstatě, co by to znamenalo, kdyby video bylo zde ohodnoceno nízko? Buď místní nemají vkus, nebo se doba změnila, nebo že ten, kdo vybíral, nevybral "klenot",...můžete doplnit sami.

V této kategorii lze hodnotit jen preciznost překladu a to mi z důvodu nedostatečné komplexnosti znalosti angličtiny nepřísluší, proto se zdržuji hlasování.

(Doufám, že to nikdo nepochopí např. jako, že hudební klenoty nemám rád nebo podobně, opak je pravdou)

217

Odpovědět

Tak jsem rád, že jsi nám to pěkně vysvětlil. Můžeš být na sebe hrdý, je možné, že to bude mít vliv až na celé jedno procento čtenářů, kteří budou hodnotit uvážlivěji. Já nehodnotím žádné video, takže na mě to nemá vliv. :D

39

Odpovědět

+AutoJojo, smysl celého příspěvku dává jen ten poslední odstavec a PS v závorce :D

25