Vítejte v Akademii

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:159
Počet zobrazení:5 639

Akademie je úžasný ostrov, kde najdete města jako Filozofie, Matematika nebo Medicína. Jak cestu po této oblasti přežít ve zdraví a na co se zaměřit?

Přepis titulků

Zdravím, vítejte v Akademii. Porozhlédneme se tu. Nejstarší a nejznámější ze zdejších měst se jmenuje Filozofie. Většina místních lidí píše publikace, jezdí na konference nebo skončí jako baristé. To byl vtip, filozofové na konference nejezdí. Pokud překročíte Nezaměstnatelné hory, dostanete se k Fyzice a Matematice.

Měli byste je navštívit, pokud vás zajímají čísla, přesnost a život bez sexu. V obou městech najdete zajímavé čtvrtě, já doporučuji návštěvu Kvantové čtvrti. Ale rádi tam vraždí kočky, ať už k tomu mají jakýkoli důvod. Matematika má své podivné čtvrtě. Jsou to P a NP, které jsou momentálně ve válce. Také je tu Geometrický ostrov, který se skládá jen z čar. O pár hodin cesty dále leží Astronomie, ale já ji přejel.

Je to taková černá díra. Inženýrství je hezké, ale v poslední době ničím novým nepřispělo. Jen mosty, přehradami, turbínami, samozřejmě letadly, raketami, vesmírnou stanicí, ropou, motory, telekomunikací, elektronikou a průmyslovou revolucí. Buďme upřímní, jsou to povaleči. Pokud máte čas, za řekou Humanitních věd leží Literatura. Projděte si ruskou čtvrť, je tu skvělá policie.

Zajímá je jen Zločin a trest. Je tu i americká čtvrť. Přes den je počasí brutální, ale Něžná je noc. Britská čtvrť taky není špatná, ale nehledejte tu žádné Nadějné vyhlídky. Kousek na východ leží Dějiny. Jsou hodné, ale pořád jsou zaseklé v minulosti. Proboha, nechte to plavat. Lingvistika je momentálně uzavřena kvůli epidemii dráždivého otazníku.

V Západním Chomskym je hezky. Úžasní trpaslíci. O pár mil dál je vodopád Genderových studií. Strašně se naštvou, když je chcete natřít opalovacím krémem. A řešit jejich práva. Za Sarkeesianým kaňonem leží Pedagogika. Nenavštěvujte ji, pokud nemáte rádi pitomé trpaslíky. Běžně se jim zřejmě říká děti.

Psychologie je velmi nadějným městem. Doporučuji Oidipovu čtvrť, která je plná milfek. Je tu Skinnerův ostrov, ale pozor na vaše chování. Také je tu Milgramova čtvrť, ale pozor na elektrické šoky. Také je tu Sociologie, která je tak pokroková, že neuznává zastaralé koncepty jako důkazy. Antropologie je plná stalkerů. Teologie.

Ježiši, tady lidé pracují jako svatí. Ekonomie má někde zakopaný poklad. Hádám, že ho zakopal Marx. Medicína, která je ve volném čase žalována za to, že se snaží lidem pomoct. V Mediálních studiích je hezky. Pořádně je poslouchejte a vezměte si letáček. Práva jsou také hezká. Můžete se dát ulicí Poznámek pod čarou přes ulici Sporů až k Manželské dálnici...

Než dorazíte k fontáně, zjistíte, že jste bez peněz a musíte platit bývalce právníky. Vraťte se přes Nezaměstnatelné hory a minete Filmová studia, a svou cestu zakončíte u Múzických umění. Obyvatelé jsou úžasní. Pořád jen tancují a zpívají. Geologické složení Akademie je zajímavé. Navrchu jsou studenti, pod nimi jsou postgraduální studenti, kteří jsou drceni geologickými tlaky.

A životem. A dole jsou absolventi Ph.D. a vyučující, kteří existují pod neustálým stresem a byli přeměněni na lidské magma. Tohoto stavu dosáhnete, když si jednoho dne všimnete, že vám něco vlhkého začne vytékat z ucha a ona to bude vaše duše. Pokud se vám to líbilo, proč Akademii nenavštívíte sami? Přišel jsem sem, abych se vyhnul skutečné práci, a jsem tu uvězněn už 9 let.

Řekl jsem uvězněn? Chtěl jsem říct, že si to tu náramně užívám. Je to jako vězení, jen tu zažijete míň sexu. Sbohem. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spousta zaměření které nemají žádné uplatnění. Dnešní mládež by chtěla studovat do 30 VŠ a žít v mama hotelu. Ti kteří chtějí bejt archeologové bych poslal do lomu, tam si můžou kopat do nekonečna a aspon provedou nějakou práci.Stejně jako nějaké múzické umění? Co to je? Hlavně že se dnešní mládež všem vysmívá že oni mají tituly, ale práci žádnou neodvedou. V jejich věku co oni studují VŠ jsem už dávno pracoval jako dělník a vydělával na ně.

113

Odpovědět

Další zakomplexovanej jedinec s vysokou školou života :D

92

Odpovědět

Když už má někdo potřebu navážet se do dnešní mládeže za to, že má zájem o studium, mohl by mít alespoň trochu soudnosti a napsat takový hejt bez do očí bijících chyb v interpunkci. Možná, že těch 8 tříd základky na základní vzdělání někomu bohužel nestačilo.

21

Odpovědět

+mmmmám učnák

02

Odpovědět

+MorceA? Mně jen přijde úsměvné, když někdo kritizuje vysokoškolské vzdělání a neumí ani složit pár vět bez chyb.

21

Odpovědět

+mmmNeurážej ho Morče má ve všem pravdu ! věčinou ti co studují vš získají jen větší ego ale v reálném živ otě moc dlouho bez praxe nepřežijí a hodně lidí studuje jen proto aby mělo ten titul ne proto že to chtějí dělat

15

Odpovědět

+NatshaOtázka vzdělání je na velmi dlouhou diskuzi a mně vadí, když se dělají takto jednoznačné zkratky od lidí, kteří z velkou pravděpodobností VŠ nikdy nedokončili a jejichž jediná starost je to, že máme veřejné školství placené z daní.

Vaše vyjádření je také plné hodnotících názorů, na které máte samozřejmě právo, ale nepopisují realitu. Pokud chcete tvrdit, že lidé s VŠ "nepřežijí", podívejte se třeba na statististiky nezaměstnanosti.

A jen velmi na okraj, VŠ není jen o "hard skills". V dnešním světě je pracovní trh velmi dynamickým. Na mnoho pozic nejde lidi konkrétně připravit, protože ještě ani neexistují. Na západě je běžné, že se mnoho dovedností učí až s praxí. V čem je ale role VŠ nezastupitelná, je třeba způsob kritického myšlení, práce s informacemi atd. A pro budoucího zaměstnavatele je také absolvování VŠ indikátorem toho, že se ten daný kandidát dokáže alespoň učit, což je dnes asi ta vůbec nejdůležitější schopnost v jakékoli oblasti.

62

Odpovědět

+mmmachjo chlapče ty jsi marný případ je vidět že toho ještě hooodně nevíš a tvoje vzdělání taky nebude zrovna extra moc dobré ;)

03

Odpovědět

+NatshaMilé děvče, je vidět, že nedokážeš ani vést debatu pomocí racionálních argumentů. Taky je vidět, žes s největší pravděpodobností nedostudovala a o dobré práci si můžeš nechat jen zdát. Když dojdou argumenty (škoda, že tady žádné ani nebyly) uchyluješ se k osobním narážkám. ;)

30

Odpovědět

+MMMNechci vést debatu s někým kdo na to nemá buňky chlapče ;-)

03

Odpovědět

+NatshaJasně. A mít buňky na debatu v tvým světě nejspíš znamená utvrzovat se ve svejch představách o nespravedlivým světě od někoho, kdo má podobné vyjadřování schopnosti a argumentacni logiku jako ty. GL😅

40

Odpovědět

+Mmmzklapni ! ;-)

04

Odpovědět

Kdo několik let nestudoval VŠ, asi nepochopí. :))

42

Odpovědět

Ani popisek mi nedal nápovědu, co od tohohle videa čekat... ale bylo skvělý a hlavně úplně přesný! :D A nevynechali ani můj úžasný (teda, asi spíš "úžasný") obor - mediální studia, hurá! :D

143

Odpovědět

MarKS ? :D

100

Odpovědět

Opraveno. Téhle chyby jsem si bohužel při korektuře titulků nějak nevšiml. Omlouváme se. ;-)

51