Vítejte v Praze

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:980
Počet zobrazení:12 336
V rámci soutěže jsme po vás chtěli video o České republice nebo Slovensku, a tak vám přinášíme tip od Davida Piskoře. Jack u nás strávil semestr a rozhodl se natočit o Praze krátké video. Nečekejte v něm moc chvály ani přesných dat (už v popisku videa píše: "Pro ty, kdo neví, Česká republika se nachází vedle Japonska a nedaleko Islandu.") a hlavně to neberte moc osobně. Může nás hanit jak chce, ale to pivo nám nikdo neupře. :D stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!

Přepis titulků

Vítejte v Praze, tady pobývám posledních čtyři nebo pět měsíců. Čeština... je fakt hnusná. Nesnáším ji. Není vůbec atraktivní. Je jako... nemanželský dítě němčiny a francouzštiny. Pivo tu mají fenomenální. Tohle je Gambrinus. Stojí asi 25 korun, voda 30.

V Praze je pivo levnější než voda. Dávám tomu asi tak 3 z 5 piv. Super. Kvůli téhle zemi se stávám alkoholikem. Miluju to. Jo a ještě než zapomenu... Za těmi stromy je pevnost. Tahle pevnost je stará víc než dva tisíce let. To jsem si zrovna vymyslel.

Slyšíte? Tak škaredý jazyk, sakra. Proč? Proč jím lidi mluví? Jen dva miliony lidí... Dva miliony lidí mluví česky, a všichni jsou tady. Zvládnete to přečíst? Ne, já teda ne. Co to znamená?

Zasraní turisti, dívejte. Počkat, to jsem i já. Tohle je druhé pivo, je to Pilsner. Další dobré, dávám mu tak 3,5 z 5, když už mám oficiální známkování. Než si pomyslíte, že jsem alkoholik, nezapomeňte, že tady se pije už někdy od 12. Jasné? Na mě to neházejte. Nevymlouvám se, nejsem alkoholik. Jestli mě slyšíte přes řinčení motorů motorů, tohle je můj oblíbený bar.

Malý bar Albertov. Ignorujte tu hipísáckou hudbu. Tohle jsou Krušovice, jedno z nejlepší tmavých piv. Jedno si dám. Tohle je třetí pivo, začínám to cítit. Což znamená, že mé 21. narozeniny budou super. Na zdraví. Tamhle je světově proslulý Karlův most.

Jo, nikdo mě neokradl! Super! Pokud chcete pozdravit, je to neformálně "ahoj" nebo "čau". Rozloučit se můžete taky "ahoj" nebo "čau". Když se ptáte, jak se někdo má, řeknete: "Jak se máš?" Pokud znáte Borata, tak víte, jak to říct. Teď si vychutnám čtvrté pivo. Začíná mi to lézt do hlavy. Teď jsem ve Starém Městě se čtvrtým pivem, tohle je pravý Budweiser. To je ten pravý.

Uvidíme, jak chutná. Není špatný. Asi tak za 4,5 z 5. Možná... Nevím. Řekl jsem jen: "Čtyři a pět", je to divný jazyk. V tomhle New Yorkeru jsem si koupil košili, o které ostatní říkají, že je to blůza. Ať jdou někam, je to dobrá košile. Vůbec mě to nezajímá. Nevím, proč mi to přišlo vtipné, ale někdo měl zrovna na triku napsáno v angličtině: "Osud plní přání."

Možná je to tím pivem, ale špatně přeložené věci jsou vtipné. Osud plní přání. Co to znamená? Tohle je smažený sýr. Jedno ze zásadních jídel, pokud jste turista v Praze. Je to v podstatě sýr s majonézou v housce.

Takže v podstatě sendvič se smaženým sýrem. Když mám špatný den, tak se můžu spolehnout, že smažený sýr mi ho ještě zhorší. Protože vám zpomalí tep na úroveň deprese. Je tam totiž majonéza spolu se sýrem. Ale je to dobrý! Nemůžete odmítnout. Je to perfektní jídlo pro turisty.

To je česky "výborně". Naučte se to! Buď na této ulici, nebo naproti... Nemám to zaostřené, sakra. Večer, už za pár hodin, se sem vyvalí hromada týpků, kteří otravují lidi v mém věku a zvou je do svého kabaretu. Neví, jak se to říká, je to docela vtipné. Vyrojí se a začnou: "Kabaret, kabaret." A já zuřím. O tom mluvím!

Komentáře (129)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mladý samožer, co dodat :)

10

Odpovědět

Měl jsi dát hovězí guláš a 12°Staropramen. A ne se cpát hamburgerem a míchat piva. A ta zeď není stará 2000 let, to si ten ožrala vycucal z palce.

11

Odpovědět

Když jsem to viděla prvně před pár měsíci, říkala jsem si, že ten klu je arogantní blb a že když chce dělat videa o městě, tak by měl udávat fakta, ale na druhou stranu... teď, po druhém shlédnutí je to vlastně docela ok. Akorát teda, nedivila bych se, kdyby si ne-češi po tomhle videu fakt mysleli, že se tu chlastá od 12 a tak... :D

90

Odpovědět

Však neřekl skoro nic špatneho každemu se libi něco jineho a když cizinec přijde do jineho statu tak se mu většinou ten jazyk nebude libit. Mě se taky angličtina nelibi a čeština zas tak extra jazyk taky neni nejradši mám slovenštinu, ruštinu, francouštinu, italštinu

01

Odpovědět

+lukasyJá myslela spíš to "ta zeď je tu 2000 let.. to jsem si zrovna vymyslel" a "tady se pije tak od dvanácti"... Ale říkám, že jsem změnila názor :)

00

Odpovědět

Tady se ale pije od 12 :D

30

Odpovědět

Když tu narážíte na ty dva miliony, tak si někdy poslechněte, jak lidé mluví a zjistíte, že opravdu česky mluví možná ještě méně než ty dva miliony. :D

61

Odpovědět

nějakej amík, co nerozumí pivu mě nemůže absolutně rozhodit... dát Plzni nižší body než Budvaru... to mluví samo za sebe... :D

3811

Odpovědět

To že většina Čechů bere Plzeň jako svou chloubu neznamená, že je nejlepší pro všechny. Plzeň je dobré pivo, ale já osobně bych ho také neoznačil za nejlepší. Každý má jinou chuť...

261

Odpovědět

tyhle pohledy cizinců na nás jsou super
mimochodem na to, jak se mu čeština údajně nelíbí, má super výslovnost

321

Odpovědět

Gambáči dá 3 "piva" a Plzni jenom 3,5? Hmm, něco je špatně.

3010

Odpovědět

třeba hodnota promile ? :D

140

Odpovědět

Tak video normální kolikrát sem se i pousmál :D a ty extrémisti tady co by ho nejradši ubodali za pár přípomínek... každej den se dívam na zprávy a tahle země nestojí za to abych ji hájil nebo bránil...


PS: to že se mu nelíbí čeština vůbec nevadí mě se ruština taky nelíbí a Rusové po mě ještě nejdou...

3727

Odpovědět

jestli tahle zeme nestoji za to ji hajit nebo branit tak prave kvuli lidem jako si ty ... divas se na zpravy :D :D to toho musis teda vedet fakt hodne z tech zprav :D a jestli si myslis ze jinde ve svete je lip tak to ti pak uz asi ani nemam co rict ... a kdyby sis prostudoval dejepis tady te bezcenne zeme tak bys mozna byl i hrdy, ale to je pro tvuj zakrnely mozek asi az prilis... btw video nema chybu :D zasmal sem se

5011

Odpovědět

pod na slovensko, ešte len uvidíš čo je to bordel. garantujem že by si rýchlo utekal preč keby si tu býval a to je hned za hranicami :D

10

Odpovědět

Nejvic me pobavily komentare :D To, ze Cesi dokazou kritizovat a hazet spinu na jakykolikv narod je v poradku, ale kdyz se nekdo zmini o tom, ze je cestina hnusna, nebo ze srandy rekne ze v CR mluvi cesky jen 2 mil. lidi, tak se muzou posrat. Jak ubohe.

4416

Odpovědět

Ubohé? Spíše naprosto přirozené (chránit dědictví a bohatství národa)

2135

Odpovědět

Ochutnat, to u nás znamená vypít mladej... xD

1191

Odpovědět

Dejte sem jeho parodii na VSauce

260

Odpovědět

Celkem fajn video. Dobré vědět, že mu tady tolik lidí nevyhlašuje válku, jak by například dělali urážející se vidláci ze Slovenska a ta čeština no...nic proti ní, ale taky znám hezčí jazyky.

1132

Odpovědět

nevyhlašují, ale očividní butthurti jsou taky :)

33

Odpovědět

Jen se koukni se na Ÿoutube :-D Některý lidi tam dostali záchvat "vlastenectví" a velice špatnou angličtinou mu tam nadávají. Teda, uznávám, odvozeniny od "f**k" umí napsat správně :-D

51

Odpovědět

Osobně jsem si toto video musel pustit na 3 pokusy, když jsem slyšel jeho očividně negativní poznámku k našemu rodnému jazyku a ještě horšího přirovnání musel jsem video vypnout a trochu to rozdýchat. Další věc která mě zarazila a nechápu ji ještě teď je:(cituji z titulků) JEN DVA MILIONY LIDÍ MLUVÍ ČESKY A VŠICHNI JSOU TADY. To bylo po druhé co jsem musel video zastavit. Jeho pokus udělat toto video vtipným vyšel dle mého názoru naprostým fiaskem. Nevím kdo to je a co jsme mu, my Češi udělali ale nejprve by se měl podívat a hlavně hledat nedostatky ve vlastní zemi ať už pochází z Velké Británie nebo Ameriky. Nejvíc mě ale s prominutím sere fakt, že kecá o národu o kterém neví naprosto nic. TEDY KONSTATUJI FAKT : KDYŽ SE TI TU NĚCO NEZDÁ, TAK TÁHNI ODKUD SI PŘIŠEL !

3576

Odpovědět

když už si tak brilantně odhalil že je nás tady víc jak dva miliony lidí, tak si aspoň podle toho přízvuku mohl poznat že to brit nebude. nejvíc mě ale s prominutim sere fakt, že kecáš o člověku o kterém nevíš naprosto nic

3515

Odpovědět

+DeeKrayStejně jako ten kluk z videa. Sere tě taky?

143

Odpovědět

+DeeKrayHej prober chtěl bych vidět jak by reagovaly Američané kdybych udělal video které by se stejným způsobem uráželo jejich řeč (samozřejmě našlo by se toho mnohem víc) a ještě něco jestli ti příjde toto video vtipné tak jsi dement a jestli si jako pravý Čech necháš takhle s**t na hlavu tak se nedivím že si ostatní národy z naší země dělají p***l.

630

Odpovědět

+DeeKrayZase to nepřeháněj. Ten člověk je nesympatickej a arogantní, ale ty to bereš moc vážně.

201

Odpovědět

+DeeKrayjste si poměrně 50/50 - jeho dere, že on neví nic o zdejších lidech a vás zase že on neví nic o něm

plichta o ničem, ne?

00

Odpovědět

A me to neprijde nejak urazlive, spis naopak :) No jo, cestina se mu nelibi, ale to pro turisty vubec neni podstatne. Jinak vychvalil nase pivo, vychvalil snad to nejobycejnejsi a ani ne nejak dobre jidlo, ukazal hezke snimky Prahy. Prece jen mohl natocit neco hnusnyho a najit to neni problem. Jinak jen trochu srandy a jedna hlaska o kradeni. Ale holt kdyz se u nas krade a ze zkusenosti vim, ze krade asi 90% naroda, tak se nesmite divit, ze jsme za zlodeje.

Vysvetlim to kradeni 90% naroda. Vetsina lidi krade ve vyrobach, bud vyrobky samotne, kdyz to nejde, tak aspon papiry,tuzky apod. Navzajem si to obhajuji kecama jako "pri tom mnozstvi to nic neni" nebo "stejne by se to vyhodilo" a nejlepsi co slychavam bezne je "berou si i ostatni" a nebo "on a on krade vic...". Ale stale je to obycejna kradez. Dneska jsem cetl diskuzi o tom, jak lidi kradou na benzinkach a pulka lidi obhajuje tuhle kradez "protoze je drahy benzin". A zbytek krade otevrene v ulicich. Ano, jsme narod zlodeju.

487

Odpovědět

S tím prvním odstavcem naprosto, vyjma poslední věty. S druhým absolutně ne.Já nevím, co znáš ty ze svého okolí, ale v mém není kradení rozhodně norma a kdyby někdo v mé rodině, nebo mezi přáteli se choval tak, jak ty popisuješ(braní tužek a bločků v práci atd.), tak se setká s prudkým opovržením. Ale jak říkám, nevím jak je to v tvém okolí. Takže nemůžu přijmout, že jsme národ zlodějů, ale možná, že Helemese a jeho znamý, jsou banda zlodějů.

P.S. A co se týče toho obhajování krádeže benzínu, protože je drahý, tak to nesmíš číst na dizkuse na Novinkách. Tam choděj jen blázni, komunisti(ty především) a pár lidí, co tam zabloudilo náhodou. Tam se tomu nemůžeš divit. Vůbec dopuručuji nečíst vůbec dizkuse na jakémkoliv zpravodajském servru. Já se tím řídím už asi půl roku a jsem spokojenější a mnohem míň nasranej, než kdy dřív. Až ještě přestanu číst i zprávy, tak budu vysmátej jak Budha.

194

Odpovědět

+MarvBohuzel, musim te zklamat, ja nekradu, coz si mohl pochopit z toho, ze tim opovrhuju. Ale jestli si myslis, ze ve vyrobach je to, co jsem popsal tak vyjimecny stav, pak nemas moc zkusenosti, nebo nemas otevreny oci. Ano, jsou vyroby, kde neni co krast, jsou vyroby, kde je to silne hlidane (a proc myslis?) a nikdo si to nedovoli, ale dej lidem trochu moznost a volnost v tomto a nestacis se divit. Vetsina z nich to totiz za kradez nepovazuje, stejne jako vetsina z nich o tom nebude mluvit. Ale ze nevis, ze se to deje jeste neznamena, ze se to nedeje :) Idealni jsou vyroby treba potravinarske ze jo. Tamhle jogurt, tamhle kecup, tamhle syr. Tamhle si sestra vezme naplast a tamhle si nekdo vezme zas neco jinyho. Jasne, ze si tezko ukradnes vec za tisice, stejne jako nepotahnes domu lokomotivu.

A musim te zklamat, vubec to neni o me a mem okoli. Ale chapu te. Nez jsem prosel par vyrob, rekl bych to same, co ty. Jenze uz mam dost velky vzorek lidi na to, abych pochopil, ze to neni o jednom ci dvoum. Ale o vetsine. Jen lidem staci dat prilezitost. Pak zacnou vety, ze to vlastne neni kradez a ze jeden jogurt nic neni z tech tisicu co se vyrobi a ze je stejne poskozeny a vyhodil by se a ze...

Mimochodem, jak rikam, par sem jich prosel a i ted pracuju v jedne takove potravinarske vyrobe. Je sranda, jak vetsina lidi reaguje, kdyz jim reknu, kde pracuju. Naprosta vetsina rekne neco jako "tak to musis mit doma furu toho a toho" a velka cast z nich me poprosi, abych jim nejaky ten vyrobek vzal. Krom samotneho faktu, ze v tom ziju, myslim i toho jasne ukazuje, jak se na to lide divaji. Pro lidi to proste neni kradez, ale neco normalniho. A to zdaleka nerikaji jen my kamaradi :)

Chapu, tezko je si priznat, ze vetsina lidi tu jsou zlodejove, staci jim dat prilezitost a neco dostatecne levneho, co nepovazuji za kradez, pokrytci :)

112

Odpovědět

+MarvMimochodem, zpravy ctu jen spis pro pobaveni, cernou kroniku nerad a diskuze neresim. Nemam ani TV. Jsem presvedceny, ze media ovlivnuje lidske mysleni a to tim spatnym zpusobem. Pak si kazdej mysli, ze je vsude sama vrazda, ze kazdy pes je agresivni...me nazory jsou ciste vypozorovane vlastnima ocima.

51

Odpovědět

Smutné, ale trefné...

30

Odpovědět

když někdo řekne, že je čeština hnusná.. trochu to čecha nasere.. ale když čech zajede do Maďarska, tak se nasměje nad jejich řečí a cedulemi s popisky až se za břicho popadá :)

1082

Další