Trumpův zákaz přijímání uprchlíkůVox

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 61
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:8 704

Přehlédnout v médiích nařízení nového amerického prezidenta snad ani nešlo. Donald Trump obránil kurz uprchlické a imigrační politiky své země o 180 stupňů. Pojďme se teď podívat na podrobnosti tohoto exekutivního příkazu a jestli může naplnit svůj cíl. 

V druhém videu potom nově zvolený prezident hovoří o tom, jaké další dekrety již za své krátké působení vydal. 

Přepis titulků

Tento dekret podepsaný prezidentem Trumpem značí začátek nové americké uprchlické a imigrační politiky. Takto nás ochráníme před vstupem teroristů do Spojených států. Dekret ale vyznívá malinko jinak. Pojďme si ho projít. Příkaz zakázal vstup do USA všem imigrantům i držitelům víz ze sedmi převážně muslimských zemí na nejméně 90 dní. To žádné bezpečnostní výhody nepřinese.

Američan pravděpodobněji zemře v důsledku svého oblečení než při teroristickým útoku imigranta. Nikdo v USA nebyl zabit při teroristickém útoku spáchaném imigrantem z těchto sedmi zemí. Ale Amerika teď s každým z těchto zemí jedná jako s podezřelým. Výpočetní bioložka Samira Asgari teď nemůže přijet a pracovat na imunogenomiku na Harvardu. Asghar Farhadi, který vyhrál Oscara a na dalšího je nominovaný, nemůže přijet do USA na jejich předávání.

Súdánská doktorka Suha Abushamma spěchala zpět do USA, aby začala pracovat na prestižní Clevelandské klinice, jen aby musela o několik hodin později USA zase opustit. Mimo těchto zákazů značí příkaz i zásadní změnu v americké uprchlické politice. Příkaz zakazuje přijímat skoro všechny uprchlíky po následujících 120 dní a uprchlíky ze Sýrie na dobu neurčitou. Říká také, že v budoucnu budou uprchlíci přijati pouze ze zemí, které mají zavedená dostatečná ochranná opatření, aby byla zajištěna bezpečnost a blaho amerických občanů.

To je pravým opakem toho, jak USA definovaly uprchlíka v minulosti. Tedy jako člověka, který utíká před perzekucí a násilím, před kterým jej jeho vláda nemůže nebo nechce ochránit. Tento příkaz přichází v době, kdy svět čelí největší uprchlické krizi od konce druhé světové války. Každý 122. člověk na světě nemá domov. A ti, kteří utíkají před největší humanitární katastrofou naší doby, ze syrské občanské války, jsou omezeními Trumpa předem odmítnuti.

Pokud se bojíte útoků, které se staly 11. září, v San Bernardinu nebo Orlandu, tento příkaz by nezabránil ani jednomu z nich. Někteří uprchlíci mají výjimku. Jak se to vztahuje na pronásledované křesťany, považujete je za prioritu? Ano. Bylo s nimi otřesně zacházeno. Spojené státy dovolí během 120denního zákazu požádat o azyl členům náboženských menšin, kteří budou mít potom přednost.

Víte, když jste byl křesťan v Sýrii, bylo nemožné, nebo velice, velice těžké dostat se do USA. Pokud jste byl muslim, mohl jste přijít, ale pro křesťana to bylo skoro nemožné. Ve skutečnosti byla polovina uprchlíků z minulých let křesťany. Uprchlíci ze Sýrie reflektovali tamní náboženskou demografii, skoro všichni Syřané jsou muslimové. Tohle všechno souvisí s Trumpovými proti-muslimskými sliby během kampaně.

Donald J. Trump vyzývá k úplnému zákazu vstupu muslimů do země. Amerika na prvním místě, zdůrazňoval Trump během inaugurace. Od tohoto dne nadále bude Amerika na prvním místě. Amerika na prvním místě! Tento dekret ukazuje, jak moc Trump odkazuje na původní vizi hnutí Amerika na prvním místě. Ono hnutí rovněž usilovalo o americký izolacionismus. Bylo proti vstupu Ameriky do druhé světové války.

Tento přístup vyústil v neslavné rozhodnutí učiněné v červnu 1939 poslat zpět loď St. Louis. Tato loď měla na palubě 937 židovských uprchlíků, kteří utíkali před Hitlerovou vládou. Jako první je odmítla Kuba. Loď St. Louis byla Kubou odmítnuta. Poté se přiblížili k Floridě, ale americká pobřežní stáž je nevpustila do amerických vod.

Nakonec se skrývali v Belgii, Nizozemsku a Francii. Židovským nešťastníkům bylo dovoleno zakotvit po pěti týdnech plavby v Belgii. Stovky z nich zemřely při holokaustu. Od té chvíle byla americká vláda světovým vůdcem v přesidlování uprchlíků. Konečně dorazili do bezpečí. Webové stránky ministerstva zahraničí se tím stále chlubí. Podle nich našly v Americe útočiště od roku 1975 přes 3 miliony uprchlíků. I socha Svobody nese tyto myšlenky.

Na plaketě na jejím podstavci stojí: "Přiveďte mi znavené i chudé, přiveďte mi davy toužící po svobodě. Nešťastníky vámi odmítnuté, pošlete mi je, ty bez domova, těžce zkoušené, rozsvěcuji světlo vedle zlatých dveří." Amerika se ne vždy snažila naplnit tyto vznešené cíle. Ale od druhé světové války jsme žili v době, kdy se Amerika stávala více a více rozmanitější. Rozhodnutí federálního soudu zastavit deportace lidí uvízlých na letištích vzbudilo zmatek.

Trumpova administrativa mezitím začala svoji rétoriku mírnit. Držitele zelených karet tento příkaz neovlivní. Trumpova administrativa se snaží ukončit dobu, kdy Ameriku nezajímalo, jakého vyznání jste ani odkud jste přišli. Právní výzvy a demonstranti se snaží tuto Ameriku zachovat.

Komentáře (168)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Srát na uprchlíky.

66

Odpovědět

grrrrrrr!
abychom, aby jsme je nesmysl

btw: může mi někdo vysvětlit, proč se prezidentské projevy i ve 21. století končí náboženskými bludy „God Bless America“? Mě osobně uráží jakékoliv náboženské projevy na veřejnosti - doma ať si třeba obcují s kozlem a ukusují hlavu černým kohoutům, ale ať to neprezentují na veřejnosti. Sekularizovaný stát především.

22

Odpovědět

Mimochodem, toto je jedna z mála věcí ve které s Trumpem souhlasím:
https://youtu.be/cVTr0pKnnyk

Je smutné, že to video zapadlo v laciných antitrumpovských hejtech a bylo to prezentováno na proruském webu v úplně jiných souvislostech.

btw: Ono bude zajímavý, až Rusáci z Trumpa vystřízliví - dost s nimi vydrbe, jako to už udělal kde komu (dávám tomu dva tři roky a bude na Sputniku a Aeronetu prezentovaný jako kovboj házející bomby - jako v Rudém právu kdysi prezentovali Regana). Trump umí mít rozumné názory a umí je i prosazovat, ale jako správný populista prostě dělá to, co mu přináší většinového voliče - tupého stáda (stejně, jako to dělali Sanders a Hillary). Kdyby byl Trump úplně blbej, jak je občas v médiích prezentováno, tak by nebyl schopný najít kličky v zákonech, jak neplatit daně, vydrbat s kde kým a vydělat majlant.

00

Odpovědět

Inak chceli ste druhú stranu veci. Preložte video o Big Joeovi :D https://www.youtube.com/watch?v=IPqrimR8GWw

21

Odpovědět

Nějak takhle mlel hitler. Pak to začalo za 5 let. Tak snad tam bude jen ty 4.

411

Odpovědět

Srovnávat Hitlera s Trumpem je hodně mimo. Kromě hodně ujetých věcí prosazuje i spoustu rozumných věcí. Trump ctí soukromé vlastnictví - to Hitler nectil.

40

Odpovědět

to video je extrémně pitomý, pokusím se vysvětlit proč v několika bodech:
1) celý je to dělaný tak, aby to působilo na emoce a divák si udělal obrázek na základě emočního rozhodnutí... ó chudáčci jednotlivci a jejich ubohé osudy - to je jak z TV Nova...
2) to, že nikdo ještě nebyl zabit teroristou z těch konkrétních zemí neznamená, že se to riziko nezvyšuje... nebo autor snad má přístup k analýzám FBI a dalších US bezpečnostních agentur ohledně teroristických hrozeb? nemá a vaří z vody...
3)není to zásadní změna v imigrační politice, je to jen prohloubení podobného příkazu, který zavedl Obama, když vstoupil do funkce (tam šlo o Írák a výjimku měli aktuální víza a zelený karty myslím) - srovnání tady: http://heavy.com/news/2017/01/barack-obama-ban-refugees-did-iraq-iraqi-muslim-trump-jimmy-carter-iran-iranian-immigration/
4) grafík, že ve světě stoupá počet lidí bez domova je sice pěknej, ale zároveň tam chybí grafík, jak ve světě stoupá hrozba terorismu a počet teroristickejch útoků - to přece dává smysl, že když najednou na světě existuje organizace-polostát, která otevřeně vyhlásila válku USA a je známá teroristickými útoky, tak se prostě opatření zpřísní... cokoliv jiného by bylo nelogické...lidi hlavu použít!
5) nejlepší co pro ty prchající lidi můžem udělat, je zastavit válku - čili vyhrát ji - čili prvně porazit ISIS... všechny jiné možnosti (stěhování lidí) jsou méně výhodné pro všechny zúčastněné
6) spojovat Trumpa s izolacionismem je strašně hloupé - z výroků Trumpa a jeho ministrů jasně vyplývá, že NATO pojede dál úplně normálně (akorát Europe will pay for it, což je ale z pohledu spravedlnosti správně)
7) to, že byla imigrace do USA řkněme rasově rozmanitější musí být hodnoceno neutrálně - ne pozitivně, ne negativně... to, že autor videa rozmanitější imigraci oslauje, je rasisitické vůči "příliš stejným" imigrantům, kteří by mu ty rozmanité statistiky kazili...
8) a to je nejdůležitější - Vox není žádné nestranné vysvětlení, ale levicová propaganda - to neříkám já, ale wikipedia. Cituji: "It has been described as having a liberal or progressive editorial perspective." https://en.wikipedia.org/wiki/Vox_%28website%29

2112

Odpovědět

No fůůůůůůůůůůůůůůůůj levičaci jedni zmatení....

17

Odpovědět

+Qmůžeme je litovat, ale fuj se na lidi neříká... to dělají právě jenom levičáci...a kdyby jen to, poslední dobou v USA zapalují (svoje) univerzity, když tam má přijet na přednášku nějaký konzervativní nebo libertariánský speaker

20

Odpovědět

Je jedno jak moc to hraje na city. Federální soudkyně dala za pravdu odpůrcům a platnost nařízení upravila.

05

Odpovědět

+Petr L.Mě to rozhodně jedno není, Já preferuju argumenty před hraním na city...a každý solidní novinář, který se nechce za svou práci stydět by měl také... bohužel tadyvtom Vox se o nějakou solidnost nepokouší...

50

Odpovědět

Prokletí půlkulatých presidentů USA
Pátý president byl James Monroe, autor Monroeovy doktríny. Funkci prezidenta zastával v letech 1817–1825. Sice nebyl ve své funkci zabit, ale zemřel v r. 1831, tedy 55 let po vyhlášení deklarace nezávislosti a pět let poté co zemřeli dva Otcové zakladatelé John Adams a Thomas Jefferson. Čímž pětky hráli v jeho smrti významnou roli.
Prvním zavražděným presidentem na kterého byl spáchán atentát se stal Abraham Lincoln (12. února 1809 – 15. dubna 1865) jenž byl 16. prezident USA (v letech 1861 – 1865) a první prezident z řad Republikánské strany. Pokud by však nedošlo v r. 1841 k úmrtí presidenta Williama Henry Harrisona, který byl ve funkci pouhých 30 dní, stal by se patnáctým prezident USA. Druhým presidentem na kterého byl spáchán atentát byl William McKinley (29. ledna 1843 – 14. září 1901) jenž byl 25. prezident Spojených států a byl r.1901 zavražděn anarchistou Leonem Czolgoszem. Zatím posledním prezidentem který byl zabit při atentátu je John Fitzgerald Kennedy (29. května 1917 – 22. listopadu 1963), neformálně označovaný jako Jack Kennedy či JFK, a byl 35. prezident USA (1961–1963). 45 president USA se stal Donald Trump, převzal vládu v rozdělené zemi, jako Kenedy a svou politikou vzbuzuje vášně i opovržení. Co myslíte rozbije prokletí půlkulatých prezidentů, přežije své funkční období?

00

Odpovědět

Autoři videa mě jen ubezpečili, že DT udělal správnou věc

1711

Odpovědět

Obama v den inaugurace Trumpa poslal několik milionů palestinským teroristům.

918

Odpovědět

zdroj?

115

Odpovědět

+KiJiZdroj? Co třeba strejda google a zkusit hledat. Vybrat klíčová slova mi trvalo 2 vteřiny a dalších 6 to najít . . . http://www.strejda-google.cz/#obama+pen%C3%ADze+palestina

37

Odpovědět

Divný. Já tam čtu 221 miliónů dolarů (5,5 miliardy korun) palestinské samosprávě, šest miliónů dolarů (150 miliónů korun) na různou zahraniční agendu, čtyři milióny dolarů (100 miliónů korun) na programy boje s klimatickými změnami a 1,25 miliónu dolarů (31 miliónů korun) organizacím OSN, což jsou peníze, které Kongres původně odsouhlasil, akorát koncem roku začal měnit postoj. To ovšem prezidenta nezavazuje.

Nějak tam nevidím ty teroristy, pokud teda za teroristy nepovažuješ palestinskou vládu.

Navíc, kdybys víc googlil, všiml by sis, že platba byla pozdržena, dokud ji neschválí i Trump.

185

Odpovědět

+DialPalestínsku vládu ovládajú teroristické organizácie hamas a fatah... ano, obama poslal prachy teroristom...

00

Odpovědět

nevim, co kdyby se tu zavedlo něco jako na ČSFD, že hodnotit může jenom zaregistrovanej člověk? klidně bych to tak udělal, zvětšovala by se komunita videacesky a omezily by se anonymní pro mě teda zbytečný hodnocení

816

Odpovědět

A co to řeší? Já např. používám 7 mailů = 7 hodnocení ale nejsem idiot abych si dělal 7 účtů abych mohl zpražit mě nepříjemné video. A jak by jsi chtěl dosáhnout aby hodnocení nebylo anonymní když je tu každý účet anonymní, trochu uvažuj. Jak může vůbec člověk s nickem vlasy98 mluvit o popírání anonymity?! Ležím smíchy pod stolem . . . :D

65

Odpovědět

+Tou anonymitou patrně myslel registrovaný/neregistrovaný s tím, že hodnocení by bylo odemčeno jen pro registrované. Nic moc by to ale nezměnilo, jelikož hlasovat z IP adresy lze pouze jednou. Odpadlo by opakované hlasování s pozměňovanou IP adresou, ale nemyslím si, že by to byl problém zrovna VČ.

Hodnocení je mi osobně dost ukradený, ale dříve celkem plodné diskuze, ve kterých názoroví oponenti museli fakt zabrat, aby uhráli alespoň příznivou "remízu", zde pomalu mizí, včetně samotných uživatelů, a chvílemi to připomíná spíše diskuzi z idnesu nebo novinek, kterou člověk nemá zájem ani číst, natož se do ní zapojit. To je pro web samotný mnohem větší ztráta než malicherné spory o hodnocení videa.

121

Odpovědět

+ZeckPrvní odstavec: Zkoušel jsem si udělat nový účet a znovu hlasovat k tomuto videu, funguje to. Hlasovat můžete 2x, jednou jako přihlášený a po odhlášení, odzkoušeno.

Druhý odstavec: Pokud se bude nějaký server jako např. videacesky vyhraněně zabývat jedním velmi aktuálním tématem a to téma bude prezentovat jednostranně - teď mám na mysli samozřejmě tu antiTrump kampaň která se tu neustále vede, tak musí počítat jak admini tak ostatní s tím že ti co jsem přicházejí za zábavou a oddech z těch Vámi jmenovaných průjmů které bohulibě nazýváte "diskuzí" budou svoje sračky ventilovat i zde. Takže asi tak . . . každá akce vyvolává reakci, nic víc nic míň . . . ;)

23

Odpovědět

Odpovědět

+Carpenter DiemDiskuzí (pro tebe je to evidentně jen průjem) jsem nazval zcela konkrétně tohle: "... dříve celkem plodné diskuze, ve kterých NÁZOROVÍ OPONENTI museli fakt zabrat, aby uhráli alespoň příznivou "remízu", zde pomalu mizí...".

Pokud si názorové oponenty v racionální debatě vysvětluješ jako jakýsi průjem antiTrump kampaně, pak jen podtrhuješ to, co jsem psal. Gratuluji ke schizofrenii, často vidíš věci tam kde nejsou? Já sem chodím už roky, zažil jsem v diskuzích převládající antiamerické nálady až konspirační nálady a přesto zde nikdy nebyla diskuze v tak žalostném stavu jako když si Oliver dovolil tu drzost, udělat si srandu z Führera Trumpa, takže nemluvím jen o posledním roce, kdy se zde objevuje on, ale klidně žij v domnění, že jo. Chápu, že lámání cizích vět přes koleno a dávání jim zcela jiný význam je jen tvá záminka, aby sis mohl postesknout nad "propagandou", ale snižující se úroveň diskuzí prostě neokecáš a záminku jim nepřišpendlíš, je mi líto. Není to totiž o obsahu, ale o skladbě uživatelů.

Zkritizovat humorné antiTrump videa (sám jsem ještě nenarazil na jediné zábavné video o Trumpovi, které by ho adorovalo) a zaměření webu totiž lze i v příčetném stavu.

(To s odhlášením jsem nevěděl, díky za info, na samotném principu to ale nemění nic.)

40

Odpovědět

+Zeck"Führera Trumpa" tak už vím odkud vítr vane a jako správný antiTrumpod jsi mě automaticky vystrnadil na druhou stranu ale to neva jsem zvyklí na hloupé škatulkování . . . ;)
Když už jsi sem dal svůj životopis návštěvníka VČ tak se také připojím. Chodím sem už také léta, poslední rok jako zde registrovaný a pozoruji to samé co ty ale nikdy jsem neměl nutnost se vyhraňovat k nějakému tématu. Kdybych byl jediný kdo si té hard antiTrump kampaně zde všiml tak ani nepípnu ale evidentně nejsem.
Trump, Putin, Zeman, Obama, Hillary a další psychopati jsou mi u zadele jenom pro informaci aby jsi si mohl udělat další hloupou škatulku. VČ jsou jasně antiTrump ale to by mi bylo úplně fňuk některým parodiím jsem se i zasmál ale čeho je moc toho je příliš a jak už jsem psal reakce na sebe nenechali čekat jak je vidět pod tímto srdcervoucím a mokré kapesníky vytvářejícím videem. Takže pokud ti pane demokrate vadí jiný názor měl by jsi trochu přehodnotit co vlastně chceš.
Když už tak vehementně vystihuješ mé lámání slov a dávání jim jiného významu bylo by dobré si můj původní komentář přečíst ještě tak 3x. Potom by jsi si možná všiml že jsem průjmem nazval tebou zmiňované servery, trochu pokrytec.
A na dobrou noc a mysl ti doporučuji nový lék který zabírá i na tu druhou mánii která se vede ve světě, takoví 2v1 . . . ;) http://imageshack.cz/images/2017/02/02/trump-putin.jpg

11

Odpovědět

+Carpenter DiemAutomaticky ses "vystrnadil" sám, když jsi na povzdech o snižující se úrovni názorových oponentů (a diskuze celkově) zareagoval naprostým blábolem, že racionální diskuze dvou názorově odlišných lidí = jev z AntiTrump kampaně serveru v podobě průjmu. Pokud sis nevšiml, o Trumpovi jsem v komentáři, na který jsi reagoval, nenapsal vůbec nic. Hodilo by se tedy, pokud by ses v další reakci kvůli vlastnímu odkopání nelitoval, protože obviňovat můžeš jen sám sebe. A já fakt nemám potřebu lidi škatulkovat, že konkrétně ty jsi obdivovatel Trumpa mi došlo téměř ihned, co jsem viděl na tvém profilu hodnocení pro všechny videa Olivera, ne že by to nebylo poznat jen podle toho, cos napsal. A že mu fandíš je mi fakt upřímně u p****e, rozhodně jsem se kvůli tomu nezhnusil, promiň.

K pasáži životopisu jsem se zcela jasně vyjádřil výše. Kritiku jakési "antiTrump" kampaně nikdo nikomu nebere, pokud ta kritika bude psána v příčetném stavu. Naopak by se mi taková kritika líbila, protože by obloukem podněcovala k lepším argumentačním přestřelkám diskutujících a přiživovala by to, co já kritizuji, že ubývá. Nevidím tedy důvod, proč bych měl cokoliv přehodnocovat.

Text jsem přečetl 3x, pořád mi vychází to samé. Obrázeček byl trochu ze slabšího soudečku, ale děkuji, zdvořilostní úsměv mi i tak vykouzlil.

20

Odpovědět

+ZeckBudu muset citovat aby jsi to konečně pochopil a přestal debilně překrucovat co jsem napsal, hlupáku pokrytecký. Dokonce ti to i napíšu velkými písmeny evidentně přehlížíš celé věty a dodám popisky.

ty: " . . .a chvílemi to připomíná spíše DISKUZI z IDNESU nebo NOVINEK, kterou člověk nemá zájem ani číst, natož se do ní zapojit . . ."
já: ". . . tak musí počítat jak admini tak ostatní s tím že ti co jsem přicházejí za zábavou a oddech z těch VÁMI JMENOVANÝCH(pozn. pro blbce idnes, novinky) průjmů které bohulibě nazýváte "DISKUZÍ" budou svoje sračky ventilovat i zde."

Olivera nemám rád kvůli jiné věci než je jeho pořad ale to ti vysvětlovat nebudu a ani nemám zájem o další překrucovačky z tvé strany. Jemu dávám automaticky půl hvězdy aniž bych to viděl, ano je to ubohý a obhajovat se nebudu a ani nechci prostě toho dementa nemám rád a budu negovat každou jeho věc stejně jako ty někoho o kom máš pomatený pocit že je fanoušek Trumpa.

Tímto končím, obrázek o mě máš a další munici na tvojí neschopnost pochopit psaný text ti dávat nebudu.

02

Odpovědět

+Carpenter DiemHmm, máš pravdu. Část věty: "z těch Vámi jmenovaných průjmů, které bohulibě nazýváte "diskuzí"" jsem četl jako narážku na dřívější diskuze VČ, o kterých jsem psal, nikoliv na idnes nebo novinky. Zřejmě díky pozdní hodině, vlastní demenci, nebo dnešní "přediskutovanosti". Což není omluva, takže se zcela upřímně omlouvám a uznávám vlastní chybu. Pokud bych to přečetl správně, reakce bych vedl úplně jiným směrem (ne tak konfrontačně). Takže se ještě jednou omlouvám za menší křivdu.

40

Odpovědět

+ZeckDěkuji a já naopak beru zpět své nadávky a urážky vůči Vám, omlouvám se! Vážím si lidí co dokáží uznat chybu a máte můj respekt a i když se snažím udržet občas prostě vybouchnu a pak lituji co jsem napsal. Dobrou noc

30

Odpovědět

+Carpenter DiemNápodobně. ;-)

10

Odpovědět

+ležíš smíchy pod stolem jako anonym, já už tu párkrát do komentů přispíval, aspoň si mě někdo může zapamatovat jako toho, s kterym nesouhlasí, nebo jako toho otravnýho vlasy98, ale když sem napíšeš jednou jako pussyxXXxanonym a pak jako ...honzaanonym a můžeš si prostě zanadávat jak ten největší ko*ot a v další diskuzi znova ale pod jinym Nickem, tak co to ma za smysl, diskutovat s lidma který sem anonymně chodí jenom se slovním průjmem a, tyhle lidi mi vadí. Jenom chci aby se to aspoň částečně vyfiltrovalo. jinak souhlasim se Zeckovo prvnim příspěvkem

01

Odpovědět

Pobavilo srovnání židů s aktuálními uprchlíky :DDDDDDDDDDDDDDDDD to je jako srovnávat Darwina s opicí...

2427

Odpovědět

Zvláštní je, že tyto buransky odvážné komentáře napíše vždy jenom anonym..

1017

Odpovědět

+FrankA ty jsi co Franku? Nevidím na tvém profilu fotku, bydliště, věk ad. Tak si moralisto laskavě trhni nohou a nenavážej se do ostatních.

135

Odpovědět

+Carpenter DiemNejde o bydliště ale o očekávané dislajky, které po tomto typu komentáře (dříve) následovaly. Hrdina si s nimi nechce kazit statistiku. Moralisté, kteří tě budou napomínat, abys nesrovnával uprchlíky s opicemi tu prostě budou i beze mne, tak by ses s tím už mohl smířit. (navíc jsi se do této skupiny se svým komentářem zařadil také)

55

Odpovědět

+FrankJá napomínal tebe, k jeho komentáři jsem se nevyjadřoval takže si škatulkování schovej když nevíš a nechápeš. Samozřejmě jsi si hned spojil jako správný Welcome "uprchlíka" s opicí ale to chápu je to na místě a přímo se to nabízí a přiznávám že je to hodně sporný.
Další tvé věty zase nechápu já, jaký dislajky omg? Nechceš negativní hodnocení, nepiš blbosti nebo na hloupé komentáře nereaguj ještě hloupější reakcí ale tady je to stejně jedno tady ti nakydají palce dolu i za komentář že zelená je zelená takže můžeš být klidný . . . ;)

02

Odpovědět

Spíše by pomohlo změnit právní postavení náboženství, teď má spoustu extrabuřtů.
Počítačové hry jsou obviňovány ze způsobování násilí - budu furt sedět u Call of duty a bude mi měknout mozek, až mi přijde jako dobrý nápad vystřílet školu. A proto je ESRB rating.
Islám takhle násilí skutečně způsobuje - Anis Amri furt seděl v mešitě, změknul mu mozek a přišlo mu jako dobrý nápad to napálit náklaďákem do davu lidí. Ale žádný ESRB rating není.

96

Odpovědět

Až na to, že 1) PC hry toleranci k násilí nezpůsobují, což je mnohokrát vyvrácený omyl a poměrně snadno dohledatelný, 2) ESRB rating má úplně jiný důvod, než že by bránilo dětem ve vystřílení školy a 3) jsou to dvě nesrovnatelné věci. Co navrhuješ ty, je vytvořit věkové kategorie, podle kterých budeš pouštět lidi do mešit. Hloupost, hloupost, blbost. A neúčinná...

00

Odpovědět

Nevím, proč má to video tak nízké hodnocení. Je to kvůli tomu, že s příkazem Trumpu souhlasíte? Nebo se vám nelíbí překlad? Nebo se vám nelíbí téma jako takové? Dle mého je video dobré. Prostě vyjadřuje a upozorňuje na myšlenku, na kterou USA zapomíná. Být otevření a tolerantní a to nejen vzhledem k uprchlíkům, ale i gayům, černošské menšině, svobodě člověka (zákaz otroctví) atd atd. Někdo tu zmínil, že by mluvili jinak zahrnout fakta i z Evropy, ale pravdou je, že Amerika není Evropa a dostat se do Ameriky stojí prachy a úsilí. Od USA nemůžete očekávat nějaký zázračný sociální systém jako v Evropě. Ať si vybojují válku sami? Jak, když nemají zbraně? Za koho, když nevědí kde je pravda? I rusové zabíjejí civilisty. Za takovou armádu by se mi nechtělo bojovat. Otázka je taky jestli byste chtěli někoho zabíjet. Prožít si to hezké trauma. Sakra jak já se těším na Johna Olivera - to by bylo jiné hodnocení co? :D

2315

Odpovědět

Budu teď mluvit jen za sebe k tomu, proč jsem dal nízké hodnocení. Jeden čistě osobní důvod, už mě nebaví celá ta propaganda proti Trumpovi, kdy se mnohokrát zjistilo, že média vše překroutili a Trump řekl něco jiného, než jak to bylo podáno. A co se racionálních důvodů týče, tak celé video mě přišlo jen jako hra se statistikama, treba jak tam bylo něco ve smyslu, že se spíš zabiješ špatným nošením oblečení, než že tě zabije terorista (ehm, cože? Nemohli tam na porovnání statistik dát aspoň něco, co spolu nějak souvisí?). Pak pár případů lidí, kteří se teď dočasně nemohou dostat do USA... Možná jsem moc zkaženej společností, kde se tě spoustu lidí snaží nějak okrást nebo zmanipulovat hrou na city, ale se mnou to prostě nehnulo, jejich osudy jsou mi lhostejné. Protože těžko to považovat za něco jiného, než za hru na city.

3015

Odpovědět

+Novis91Tak k těm lidem co se tam nemohou dostat, mě to jako hra na city nepřijde, to bylo to přirovnání s židy. Tohle je spíš ukázání druhé strany všemi opěvovaného řešení, USA je prostě moc velká, takže tam mají i větší podíl vysoce specializovaných přistěhovalců jako jsou různí vědci atd. Jejich osud je mi tak nějak ukradený taky, zvlášť u nich se nebojím, že by se nedostali jinam, ale je to docela škoda. Taky mi trochu přijdu, že tím jde Trump proti sobě.

26

Odpovědět

+Novis91,,jejich osudy jsou mi lhostejné´´ a o tom to je, proto si my dva nebudeme rozumět

13

Odpovědět

+vlasy98Nebudem, vážně je mi fuk, že se někdo nedostane na nominaci Oskara. Dějou se lidem i horší věci...

62

Odpovědět

+Novis91jo, třeba že nemůžou měsíce studovat žejo.

15

Odpovědět

120 dní není žádný hardcore, ti lidi jestli mají v Americe co na práci, tak se tam nakonec dostanou... nepříjde mi to zas až takový big deal. Jistě být v jejich kůži, tak bych byla nasraná... A to že uprchlíky ze Syrie budou příjmat pouze křesťany, taky ok. Protože je vysvětleno, že ty ostatní příjmou pouze prověřené už z nějakého uprchlického tábora a to mi příjde jako dobré opatření.

43

Odpovědět

To je sice super, že nikdo v USA nebyl zabit teroristou z daných zemí, ale kdyby vytáhl hlavu z p****e a podíval se třeba do Evropy, kde se dají zfanatizovat i druhé generace migrantů, no-go zóny rostou jak houby po dešti, probíhají tu nedobrovolné gynekologické prohlídky a abych si pořád dával bacha, jestli se ten náklaďák neřítí nějak moc rychle a moc mým směrem, možná by mluvil jinak. Taky zapomněl zmínit, že je to nejhorší uprchlická krize taky z toho důvodu, že půlka z nich jsou ekonomičtí migranti, kteří se chtějí jen přiživit na bohatých sociálních systémech. Samozřejmě je hovadina, co Trump dělá, jen komentuju tyhle dvě myšlenky z prvního videa, které mi připadají až moc černobíle vykreslené.

1510

Odpovědět

V jedné jak říkáš no-go zoně jsem ve švédsku pár let bydlel.... horší jsou česky sídliště

922

Odpovědět

+KoumelesA dnešní dávku léků na hlavu už sis nafasoval? :D

114

Odpovědět

+KoumelesNe kazdej rad vykuruje negrum, buziku

84

Odpovědět

+KoumelesChanov možná. Nehledě, že jsi BYDLEL, ale už NEBYDLÍŠ, a ono to tam jde do p.. dost rychle.

54

Odpovědět

+jfbChanov mám za rohem a spoustu kamarádů záchranářů takže příběhy z tohoto "sídliště" mám z první ruky. Bez asistence MP tam nejezdí a vše musí být zamykáno ale srovnávat to s ghettem kde jsou vyznavači středověku a pouštního pedofila si nedovolím . . . ;)

13

Odpovědět

JAko urcite by meli udelat vyjimky pro ty, ktere se v USA staraji o verejne blaho.. tzn reziser, doktorka..atd
na druhou stranu, amerika je dneska tam kde je prave kvuli imigrantum. velka nezamestnanost diky levnejm pozicim . Kazdej si radsi najme levnyho syrana nebo mexikance nez normalniho amika za kteryho musi platit dane atd.

Co se tyce Syrie a ostatnich - utek nic neresi. Neni proste mozny aby x milionu lidi utikalo, msto toho at zvednou p***l a konflikt ve sve zemi vyresi. Do nemecka utikali sami mlady perspektivni muzi/kluci kteri by mohli jit do zbrane a bojovat za Asada.

78

Odpovědět

No jo hrdino, vsichni jsme vydeli jak se bojuje proti retardovanym rusum u nas....

My jsme jim vylizali p***l!!!!

31

Odpovědět

Nejvíc brečí ti co přichází o peníze ze zaměstnávání těhle lidí za mizernej plat za mizernejch podmínek a na černo. Ti co prchaj to maji těžký o to víc by možná měli zustat doma a něco s tím udělat. Riziko se začalo vymykat a kontrolovat taky nemůžou každýho, viz. Boston. Jediný dobrý řešení je spolupráce a řešení příčin, jak to teď USA a Rusko plánuje.

89

Odpovědět

Nějak jsem si nevšimnul, že by protestoval Wallmart, který doslova své zaměstnance dře z kůže.

Ty by jsi zůstal v zemi, kde si můžeš vybrat mezi tím: jestli ti člen Daeš uřízne hlavu směrem zleva; umírněný islamista zprava; jednotky od Assada hodí na hlavu zápalnou bombu; Rusové vybombardují kazetovými bombami; Turci řeknou, že jsi Kurd a otráví plynem nebo Američani trefí z dronu, protože týden předtím se na stejném místě pohyboval nějaký bezvýznamný terorista?

Na Blízkém východě je humanitární krize, protože se ve většině zemí populace za posledních padesát let ztrojnásobila, uprchlické tábory jsou přeplněné, peníze na zlepšení podmínek se vůbec nedostanou potřebným. My to sice nezavinili, ale pokud to nebudeme rozumně řešit, tak se ta krize přesune k nám. Přijímání uprchlíků nic neřeší, stavění zdí také ne a obnovení koloniální správy je dnes politicky neprůchozí. Anexe ropných zemí, kde těží ropu s náklady pod 2 dolary za barel a prodávají za 50 dolarů a velkou část zisku investují do sponzorování radikálních duchovních (takže z velké části přispěli k současnému stavu), by to také možná vyřešila, ale to dnes také neprojde - přitom za ty peníze by se dal zrekonstruovat celý Blízký východ.

Ale jestli máš zaručený funkční recept, tak sem s ním.

00

Odpovědět

+-HoNY-Problémem je právě ta snaha něco zrekonstruovat. Funkční recept na to není a není jím ani migrace.

00
Další