Všechno špatné na filmu Hobit

Thumbnail play icon
42 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 258
Počet zobrazení:11 534
Líbila se vám první část nové trilogie ze Středozemě? Ať už ano nebo ne, pár chyb se určitě našlo - vlevo nahoře vidíte počet hříchů, vpravo čas. Poznámky: Unabomber - Theodore Kaczynski, přezdívku si vysloužil rozesíláním podomácku vyrobených bomb po USA (3 mrtví, 23 zraněných), jeho motivem údajně byl boj proti technickému pokroku. Final Fantasy XII, Shadow of the Colossus - hry pro PlayStation 2 Def Leppard - britská hardrocková skupina, bubeníkem je Rick Allen, který v roce 1984 prodělal dopravní nehodu, po níž mu musela být amputována levá ruka. Rock of Ages - slavný rockový muzikál, v loňském roce se dočkal i filmové adaptace

Přepis titulků

Všechno špatné na filmu Hobit ve 4 či méně minutách (Spoilery!) 35 sekund úvodního loga. Jsem rád, že je tu Ian Holm, aby mi připomněl neoblíbenou a 10 let starou trilogii. Peter Jackson ví, že jste si koupili lístek do kina, protože chcete vidět draka, ale ten se tu jenom mihne. A drak byl pryč. To je hodně detailů i Pána prstenů.

Začalo to tak, jak bys očekával. Jestli to píše Frodovi, proč to musí udělat s celým tím začátkem? Ahoj, Frodo. Co děláš v tomhle filmu? Vůbec nic! To je příšerný způsob skladování chleba. Tohohle zrzka pořád nahrazuje tenhle. Aragorn mladší. Trpasličí dveře jsou neviditelné.

Až na případ, kdy jimi chce projít obrovský drak. Zůstal jste venku dlouho do noci, domů se vracel po setmění a honil svatojánské mušky. Gandalf zakládá všechno na tom, že Bilbo dělal to, co každé dítě. Kdyby trpaslíci věnovali boji s draky tolik času, kolik věnují zpěvu, trilogie by už dávno skončila. Ze svíčky se ještě kouří. Takže buď ji trpaslíci sfoukli před 3 sekundami nebo Peter Jackson neví, jak svíčky fungují. Trvalo 45 minut než začalo dobrodružství, a hned šli spát a vyprávěli si další nudné historky. Je to dobrá duše, má rád zvířecí společnost a dohlíží na rozlehlý Zelený hvozd.

Takže je to Unabomber? Pořád lepší scéna se smrtí než když umřela Miranda Tate v Temný rytíř povstal. Tohle je směsné i na dětský film. Žádní koně nebyli zraněni během scény, kde nejsou žádní koně. Provazy nejsou pořádně utažené. Jenom říkám, že si nejsem jistý, jestli do dětského filmu plného vtipů o prdění a nudlí u nosu patří tenhle zfetovaný bláznivý čaroděj. - Doženou tě.

- Tohle jsou králíci z lesu Rhosgobel. Jen ať to zkusí. Právě kouřil trávu. Na druhou stranu, ví toho o králících víc než já. S*ru na to, nechme ho být. Radagast zapomněl, že má odvést pozornost od trpaslíků a prostě vodí skřety v kruzích. Bilbův meč nezáří, ačkoliv je všude kolem plno skřetů. Ve Středozemi prostě nevěří na zábradlí. Je to místo, kde Froda bodli ve Společenstvu? Chce tam vážně nacpat všechny možné odkazy na tamtu trilogii? Jde o pojídání značného množství houbiček. Bože, on byl na trávu i houbičky? Možná, že všechno co potřebujete, aby se z vás stal čaroděj, je drogová závislost a hábit.

Protože ne. Má být Saruman zlý už tady, nebo je prostě pitomec? To se děje pořád. Začnu hrát Final Fantasy XII a skončím u Shadow of the Colossus. Skřeti postavili sklápěcí podlahu jen pro případ, že sem někdo přijde a usne? Kdyby tady platila fyzika, tak Bilba ten pád určitě zabije. Ať se o tomhle místě nedozví Radagast. A ten musí jít z kola ven. Neříkal Gandalf: "Tato čepel, vyrobená elfy, rozzáří se, když jsou poblíž skřeti?"

A neřekl Elrond, že tento meč je také elfského původu? Tak proč ten meč s tolika skřety kolem nezáří? A Gandalfův meč, Glamdring, taky elfský? Prsteny na prst takhle nedopadají, pokud nejste ve Sředozemi, kde se to stane v prvním díle každé trilogie. Dá se říct, že video hry a filmy tak nějak splynuly v jedno. Vidíte, žádná fyzika. Máme se bát téhle nebezpečné cesty, která není nebezpečná vůbec pro nikoho. Při tomhle zabití měl štěstí... ale tohle je naprosto neomluvitelné. Jak je možné, že mu neodpadl obličej?

Před minutou chtěl Azog Thorina zabít sám, ale změnil názor, což dalo Bilbovi přesně tolik času, aby všechny zachránil. Zase orli? Copak Tolkien neuměl řešit problémy jinak? Tahle skála vypadá jako medvěd. Jsou tohle snad Auta? To je to nejpitomější místo, kde nechat trpaslíky. Teď z téhle zasr*né strmé skály budou muset sešplhat Počkat, to je Osamělá hora? Proč je orli nezanesli až tam? Trvalo by to asi 15 minut. Vážně, co nedůležitého orli dělali, že to přerušili a zachránili trpaslíky, ale nemohli věnovat pár dalších minut, aby je zanesli až k cíli té jejich zasr*né cesty?

Celkem hříchů: 45 Rozsudek: Strhat (až do Skřetího města) Překlad: xheczk04 www.videacesky.cz Vypadá to, že Def Leppard točí Rock of Ages. Je tu i Rick Allen.

Komentáře (98)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hobit je nejlepší film a nikdo ho nemůže kritizovat za takové blbosti jako je zfouklá sfíčka nebo nedotažené provazy.Chtěl bych vidět toho kdo to tu tak kritizuje jak by si poradil s tím on.Každý umí hledat chyby ,ale málo kdo by to udělal líp.Moje hodnocení filmu je 100 procent.

87

Odpovědět

vladar808: souhlasim , v knize je dokonce napsano ze kral orlu je odmitl vzit bliz k hore protoze by museli letet pres uzemi lidi kteri je lovili. jinak video se mi nelibilo nechapu prvni vec co rekl k traileru -> sem rad ze tu je Ian Holm aby mi pripomel neoblibenou a 10 let starou trilogii. no ja myslim ze ten borec by se uz mel probudit , me se totiz pan prstenu zda jako dobra trilogie kterou znaji vsichni . je to prave naopak kazdej fanda pana prstenu co se tesi moc moc moc let na neco podobneho a sedne si do kina , a zacne hrat klasickej soundtrack z pana prstenu a vidi stare oblibene postavy s pribehu ktery este nevidel tak mu musi najet husi kuze. pro me to bylo uplne senzacni :-)

311

Odpovědět

FIlm se mi líbil a tady v tom videu mě taky pár věci rozesmálo :DTřeba odlákání skřetů, nebo úvaha na konci, proč je orli nevzali až k tý hoře ... :D

202

Odpovědět

Peter jAckson s Hobitem šlápl vedle.Čekla jsem od něj víc.Pán Prstenů se mu povedl do detailů(vystihl hlavní bříběh,vedejší scénky a drobné odchylky mu schvaluji),ale Hobit....to je prostě děs.Má to bejt pohádkový příběh.Lidi co od toho očekávají epické bitvy,si budou muset počkat až na konec "trilogie".Radagast je největší zklamání.Není co dodat k jeho totálnímu přetvoření na feťáka(a ani né vtipného).
Ten to člověk to podal ale trochu hloupějším způsobem.Tak že souhlasím s názorem,že Hobit je zklamání,ale většina argumentů tohoto videa jsou mimo mísu.

2114

Odpovědět

povedzte mi ktorý orol by tam letel keďže to tam má strážiť drak ktorý by ho momente spálil :D

241

Odpovědět

Takže...
...Pán prstenů je přece starší než Hra o trůny!
...Erebor ani nic s ním společného v PP nebylo (kromě Balinova náhrobku samozřejmě)
...já osobně neznám nikoho kdo by čekal že uvidí celého Šmaka už v 1. dílu
...Špatný způsob zkladování chleba je filmová chyba? Vážně?
...Ano tajné dveře ano, ale ne hlavní brána
...Nevím jak u nich ale moje svíčky hoří několik hodin...
...Každý dítě? V hobitovi se přímo píše že jistá část Bilba celý život po dobrodružství toužila
...Neznám nikoho kumu by se Radagast aspoň trochu nelíbil
...Ano v knize je napsáno že Glamdring zářil, ale protože je to prostě elfí meč? Turgon žil v prvním věku, to jsou tisíce let a nikde není psáno jak staré je žihadlo to je jako byste se smáli starým filmům s pochodněmi protože mi máme elektriku
... Jo Morie se zábradlím, to by byla nádhera
...cokoli za to že ten meč u 22ky svítí
... Ta skála je Skalbal a okazuje nejspíš na Medděda
...ne každej chce film co trvá patnáct minut

401

Odpovědět

S většinou souhlasim,ale se svítícímy meči to mohli vychytata.A Radagast v knížce je dobrý človíček,ale tady je to obyčejnej feťák s kloboukem z pirátů z Karibiku.Jinak máš ve všem pravdu.Jen američan může očekávat všechno hned v prvním dílu a skladování chleba za filmovou chybu.

251

Odpovědět

Nemohu říci, že by se mi Hobit (film) líbil a to i přesto, že Pán prstenů filmy mám rád. Hobit mi tak trochu připadal, jako by se z Tolkiena snažili udělat Piráty z Karibiku. Musím ale konstatovat, že tohle video je zcela a úplně mimo. Je opravdu až smutné jak se snaží přetavit ignoranci na "humor" a to říkám s plným porozuměním člověka, který se smál u "Jak měl skončit Lord of the rings", protože tam ten závěr vtipný byl. Skutečně nechápu, co chtěl videem autor světu sdělit, kromě "Mé myšlenkové schopnosti jsou značně omezené."

190

Odpovědět

Ach jo, kdyby to bylo aspoň vtipný...
1.) A u jiných filmů?
2.) No comment.
3.) To, že je teď víc v módě Hra o trůny ještě neznamená, že se v ostatních filmech nemůže objevit mapa.
4.) Já chtěl vidět hlavně trpaslíky a HOBITA.
5.) ?
6.) No, on to nejspíš píše i pro elfy (za kterými později SPOILER :-D "uteče").
7.) ?
8.,9.) Point taken. Jedny z největších opravdových chyb filmu :-D.
10.) Aragorn nepoužíval oční stíny.
11.) Dveře možná, brána ne.
12.) Každé asi ne. Nechci se Vás dotknout, ale kdo z Vás (nás)... :-D
13.) Jakými draky?
14.) Anebo ta svíčka před chvílí dohořela.
15.) Ano, ale nevím, co je na nich nudného.
16.) Ne.
17.) Hedgehog is not dead. It's going better.
18.,19.,20.) No comment.
21.) Jaký dětský film? Já myslel, že je rozdíl mezi dětským filmem a filmem pro ně přístupným...
22.) Ano ten zfetovaný čaroděj ví opravdu mnohem víc než ty. (A to je fiktivní ;-) ).
23.,24.,25.) Dejme tomu.
26.) Nejspíš chce, a?
27.) nejen ve Středozemi :-)
28.) Dick.
29.) ?
30.) Ne, pravděpodobně ji postavili z jiného důvodu (zásobování?) A ti blbci na ní usnuli.
31.) Asi ano, ale možná dopad zmírnily 32.
33.,34.,35.) ok.
36.) Nepadají. Ale tenhle má vlastní vůli, takže si může padat, jak chce :_D
37.) Dá.
38.,39.,40.) Beru.
41.) Pořád lepší, než kdyby po vyslovení často poslední záporácké věty v trilogii skončil.
42.,43.,44.,45.) To je chyba držet se knižní předlohy a ilustrací v ní?

Takže shrnuto - vidím to tak na 5 chyb v celém filmu, zbytek považuji za vymyšlený.

2412

Odpovědět

Autor si zřejmě neuvědomuje, že knížka byla pohádka, takže tam hromada nelogických věcí bude, jako v každé pohádce (jak by se asi vešly šaty do oříšku? (tedy pokud by to nebylo pomocí nějaké technologie :D)). U Pána prstenů si fanoušci knížek stěžovali, jak moc to osekali, tady, když do toho hobita dá věci, které nebyly v knížce, ale jsou v LOTR universu, tak je to zase špatně...

233

Odpovědět

proč takovou sra*ku vůbec překládáte? .. má to smysl, překládat bláboly nejspíš bandy týpků co se nudí, v životě tu knížku nečetli, ani předešlou trilogii a jejich zábava je jen v hanění filmů??.. smysl měli akorát připomínky ohledně svíčky a nedokonalostech ve filmu tohoto typu..

259

Odpovědět

Spíš bych dal špatné rozdíly mezi filmem a knihou.

214

Odpovědět

Pitomost... Vypadá to jak kdyby to dělalo jedenáctileté dítě. Ne že bych byla nějaký zastánce filmového zpracování Hobbita (s Tolkienovýma knížkama je to ovšem jiný :p), ale tohle? Možná by si měl autor videa přečíst knížku a "hříchy filmu" zeškrtat tak na čtvrtinu:)

2111

Odpovědět

Film by ale měl dávat smysl sám o sobě, ne jen v okamžiku, kdy si přečtu knížku.

185

Odpovědět

Hobit = největší zklamání ve filmech minimálně za posledních 10 let... Je to hnus, a 70% "hříchů" mě napadlo i během filmu.

1975

Odpovědět

Mě osobně Hobit strašně zklamal, je to až příliš pohádkové a první hodinu se vlastně vůbec nic neděje. Scény s tím zfetovaným druidem a těmi obry mi do filmu absolutně nepasovaly, protože neměly žádný vliv na další vývoj. Pády byly opravdu přehnané a strávit dvacet minut hádankami se Smeaglem už byl vrchol toho všeho. A ano, také mě zklamalo, že jsem neviděl draka. Jediný krásný na celém filmu je Nový Zéland a hudební doprovod. Tu starou neoblíbenou trilogii mám osobně hodně rád a zrovna včera jsem se díval na Dvě Věže - mimochodem, zděsil jsem se, když mi kamarád řekl, že mám nějaké prodloužené nesestříhané verze - to je možné z toho něco vymazat? Asi budu muset stáhnout ty krátké.
Nejvíc mě na Hobitovi štvalo, že je to příliš dětský film, chybí napětí a také mi absolutně nezáleží na postavách, nepamatuji si ani jejich jména. Možná se autoři nemusí držet knížky zuby nehty, ale zase přečíst knížku za deset minut a honem jít točit film, jako je tomu u Hra u Trůny, by to také být nemuselo. Chce to najít zlatý střed. Na druhý díl se podívám, ale jestli to zase bude mít rating 8+, tak se třetím dílem opravdu vůbec zabývat nebudu. Palec dolů!

1858

Odpovědět

"Je to příliš pohádkové"...co čekat od pohádky?
Radagast nebyl úplně šťastně představenej, bohužel.
Pády byli opravdu trochu přehnaný, ale to je tak trochu nešvar většiny filmů z Holywoodu:-)
Hádanky se Smeagolem jsou poměrně důležitá část příběhu hobita i pána prstenů, navíc tam ještě pár (minimálně jednu) hádanek vynechali:-)
Dětský film...těžko z pohádkové knihy pro děti vytvořit epický film, kde krev teče proudem a vraždí se na potkání:-)

213

Odpovědět

Hádanky ve tmě byla nejlepší scéna ve filmu. Film jsem v kině zvládl bez problémů, ale na druhé podívání rozhodně nespěchám. Co mě ale neskutečně štvalo, že se ve filmu objevily dvě naprosto déja vu scény - Sauron/Azog? rozhazující okolostojící borce a příbíhání k "můstku", bitka Gandalfa s frajerem na můstku a již tradiční pád dolů... Jen ten skřet byl oproti balrogovi slabý, tak ten pád museli očividně trochu vylepšit...

211

Odpovědět

Ink: Je vidět, že Hobbita jsi nečetl (a to nemyslím vůbec nějak zle), protože to, co tady filmu vyčítáš jsou přesně ty věci, které dělají ten příběh příběhem :) Hobbit je zkrátka daleko pohádkovější, než trilogie Pán Prstenů..a jsem si jistej, že třeba na tu hádankovou scénu se všichni čtenáři hodně těšili..

231

Odpovědět

Pro mě ubohá snaha o zviditelnění, nebo být vtipným :) . Ano, není to dokonalý film, ale který je? Já mu dokázal ty věci odpustit, protože Hobit stále patří mezi nejlepší knížky, co jsem kdy četl.

225

Další