Hobit: Šmakova dračí poušťJak to mělo skončit

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 56
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:884
Počet zobrazení:11 570

Před Vánoci se do kin dostal druhý díl fantasy dobrodružství Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť. Dnes vám ještě čerstvou z dílny HISHE přinášíme jejich animovanou verzi.

 

Přepis titulků

Je jich čím dál více a vy jdete pěšky. Živí se k lesu nikdy nedostanete. Mám nápad. Mohli bychom poprosit orly. Ne! Přestaňte, přestaňte už mluvit o těch orlech. - Ale oni vždycky vyřeší všechny naše problémy. - Už žádní orli! Tak dobře. JAK MĚLA SKONČIT ŠMAKOVA DRAČÍ POUŠŤ A mě neprohledáš?

V kalhotech můžu schovávat ledacos. Hnus! Nech si ty své sexuální narážky, trpaslíku! Dělám si srandu, hrozně mě to nažhavilo. - Od této chvíle tě budu navždy milovat. - Ano! Společně překonáme tu malichernou nenávist mezi našimi rasami. - A to vše jen díky zmíňce o obsahu tvých kalhot. - Páni! - Takže mě pustíš ven? - Ne, jsi vězeň. Jen si tu zůstaň.

- Zabijte tu elfku! - Která z nich je ta elfka? - Chápeš? Všichni vypadají stejně. - To jo. My vypadáme taky stejně. Pokadil... tě... pták! Proč mě na to nikdo neupozornil? Taková hanba!

Zburcovali jsme celé město, protože jsme našli tyhle trpaslíky, jak kradou zbraně. Chceme si znovu vydobýt naši horu. - Pokud uspějeme, budeme všichni bohatí. - Jo, tak to jo. Požaduji tolik černých šípů, kolik jich jen dáte dohromady. V hoře žije drak a my si říkali, jak je tohle jediná zbraň, která projde jeho šupinami. - Přece nejsme blbí, ne? - Ne! - Nemůžeme tam jen tak napochodovat a čekat, že bude ten drak hodný. - Ne! Draci jsou vlastně naprosto nepochopení.

Dají se v pohodě vycvičit. Pro mě jsou draci jako děti. Jen se šťastným drakem se můžeš vydat na výpravu. - Tak jo, v tom případě... - Já jsem poslední svého druhu! No jo, došlo nám to. S tím drakem se spřátelíme! O 24 HODIN POZDĚJI... O co se to snažíš? - Kamarádi?

- On se nechce kamarádit! - To byl příšernej nápad! - Já vám dám kamarády! Co jsme to provedli? Já jsem oheň! Já... jsem... smrt! Černý šíp! Přímo do...

a kruci! Co to... Jak... - Jak jsi... - Dostal jsem ho! Ale kde... Jak jsi... Nevím. Ani nemám v tomhle příběhu co dělat! KONEC Překlad: Jackolo www.videacesky.cz Děkujeme za zhlédnutí, poutníku divácký.

Dvojitá mordovačka! Trojitá mordovačka! Klikni na odběr a mrkni na další videa. Totální mordovačka! Zvláštní poděkování patří TVOOVIES... Skřetí mordgasmus! ...za to, že byli v našem videu. Neuvskřetitelný!

Komentáře (72)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Legolasem to uplne pokazili.kdyz si vemu ze se hobit odehrava desitky let pred spolecenstvem prstenu a elfove rikali ze 100 let je pro ne pouha chvilka a pak legolas vypada o 30 let starsi (jasne chapu ze Orlando nemladne) nez v panovi prstenu a oci ma jako Marilyn Manson ..... a celkove je kvalitnejsi pan prstenu. Jednicka hobita me fakt bavila ale dvojka byla uporna a efekty mi pristi minimalne na stejny urovni jako v predchozi triologii a to ubehlo uz 14 let.

33

Odpovědět

jak vyletel, tak jsem cekal Deathwinga :)

11

Odpovědět

Jako nejvíc rozjebala dvojitá a trojitá rozmrdačka :DDD

173

Odpovědět

Pobavilo hodně. Jen nechápu lidi, co s tím beze srandy souhlasí. Nikdo nemůže očekávat ultrareálnou fantasy, když se točí podle fantasy pohádky a pod taktovkou Jacksona, jež se nebojí udělat i něco jiného, než je obyčejná kopie knížky.

Chtěl jsem něco víc a beze zbytku jsem to dostal. A mám rád obojí, knížky i filmy. Asi proto, že neočekávám od obou to samé.

254

Odpovědět

tak mě napadá ... myslím si že i HISHE uznalo že orlů už bylo dost hned tou první scénou :D

110

Odpovědět

Fakt se mi líbí, jak vždy dokážou vystihnout přesně to, co se lidem na filmu nelíbí, když se jim nelíbí. Řekla bych, že tohle byl čistý zásah ;).

42

Odpovědět

Po Legolasově zásahu jsem doufal, že příjde Gimli a řekne "That still counts as one!"

Ale zklamaný stejně nejsem. Tohle HISHE je podle mě jedno z těch nejpovedenějších :)

Ten odkaz na UnrealTournamen/Dotu na konci mě fakt dostal :D (škoda že tam nedali "HOLY SHIIIIT")

201

Odpovědět

film jsem viděl asi 2 hodiny zpátky ... knížku jsem nečetl ale teď vám dám něco k zamyšlení... kdyby byl film PŘESNÝM převyprávěním knížky, za 1. proč byste se na něj dívali ? za 2. nezkazilo by vám to představy o ději a vzhledu ?
tím že tam přidali nějaký scény navíc atd. to jen obohatili o děj navíc jinak byste to vypnuli během pár minut ... a nesmíte lpět tolik na věcech ... tím že jsem knížku ani neviděl tak mi ten film přijde dost v pohodě ..
k videu: nevím ale přijde mi jako takovej obyčejnej hate ... prostě pětiminutová myšlenka a pak nějaký zpracování ... nejnormálnější je asi to o orlech a ten konec po titulkách .. jinak je to o ničem

623

Odpovědět

Nevím jak ostatním, ale mně ani tak nevadí změny oproti předloze - jak jsem říkal, přijde mi fajn, že přidali boj Bílé rady s Nekromantem. Ale na hovno je fakt, že ten film je příšerně odbytej. Počítačový efekty, že by je zvládlo spousta amatérů s nejjednodušším programem (vyjma výborného Šmaka), klišé vedle klišé, hádky, úchylové, hádky, debilní pohledy.... Já nejsem nijak velký milovník Jacksonovy adaptace Pána prstenů, ale po shlédnutí druhého dílu Hobita jsem vzal Pána prstenů na milost, protože kvalitativně se Hobit absolutně nechytá. Přijde mi, jako kdyby Jacksonovi byl celej ten film úplně u zádi. Prostě že na to kašle. A už je mi na 100% jasný, že vyjma peněz neexistuje jediné opodstatnění toho rozdělení na trilogii. Při tomhle stylu vyprávění by snesitelný maximum byly tak nanejvýš dva dvouhodinový filmy. Tvůrcům jde jenom o prachy.

1311

Odpovědět

+Ishtwaan87Nemyslim ze jim jde jen o prachy .. me se Hobit prvni i druhý díl libily a jsem si jist že se rád podívám na na 3.

Láska elfky a trpaslíka ? proč ne dicky sem chtel vedet co by se tím narodilo :D

106

Odpovědět

Film som ešte nevidel, ale chcem sa spýtať, oni fakt vymenili toho človeka čo zabil Šmaka(už neviem ako sa volal) za Legolasa ?

15

Odpovědět

Nikdo neví, na konci druhého dílu je Šmak stále naživu.

121

Odpovědět

Samozřejmě ne vole, Bard ho normálně zabije ve trojce (proč by si jinak šetřil ten černej šíp -,-)

120

Odpovědět

+Zlopánbeztak se netrefí :D a paradox by byl kdyby ho fakt legolas vzal a pomocí luku by toho draka zabil :D to by se HISHE docela dost divilo :D

23

Odpovědět

ten konec v titulkach byl nej :D :D

131

Odpovědět

Diskuze pod těmito videi začínají připomínat náboženské diskuze, kde se luteráni, katolíci, pravoslavní a protestantni hádají, čí verze té samé knížky je lepší. Během jejich sledování jsem dospěl k tomu, že existují tři skupiny lidí.
1. Četli hobita a pána prstenů a film se jim líbil.
2. četli hobita a film se jim nelíbil.
3. četli kompletní dílo o Středozemi a film milovali.
4. čestná zmínka Hipsterům, kteří hejtujou protože jim to psychický stav nedovolí jinak.
V prvních dvou skupinách se vyskytují podfrakce, které si myslí, kolik toho o Středozemi neví.

155

Odpovědět

Tohle vůbec není zaujatej komentář. Co třeba skupina, která četla kompletní dílo o středozemi a film se jim nelíbil?

187

Odpovědět

Nejvtipnější z celého videa byl překlad "mordovačka" a vzhledem k tomu, že i ten zbytek byl vtipný... :D

150

Odpovědět

Přesně u druhýho dílu je vidět, že rozhodnutí rozdělit film na tři části, plyne jen z touhy po vyšším zisku. Film nemá kromě pěkně animovaného (a nadabovaného) draka a scény v sudech (s efekty, že i první díl Mafie má lepší animované předěly) absolutně co nabídnout, protože na některých scénách je vidět, že tvůrci vůbec nemají potuchy, jak ještě by kterou scénu protáhli na nesnesitelné maximum, zatímco jiné nás zahrnují tolika otřepanými žánrovými klišé, že jsem měl nejednou chuť spáchat harakiri (jmenovitě scéna pronásledování Barda po Esgarothu - uteče všem vojákům, ale sejme ho debilní nohsled vhodně nastavenou nohou) a ukončit tak svoje utrpení. Zajímavé je, že Tauriel mi prakticky nevadila (jen by nemusela povraždit asi půl milionu skřetů za minutu), rozhodně míň než Legolas nebo ty příšerný efekty (kromě scény se Šmakem - ten vypadal výborně), o umělém přidávání dramatu (hádky, hádky a zase hádky jednotlivých postav) nemluvě. Co se týče tohohle videa, tak jsem se nasmál slušně. Jako snad u všech videí HISHE.

2110

Odpovědět

Hobit nemá bejt přesná kopie knížky.. Tauriel je super přidávek a Legolas taky.. Ta knižka je krátká a dá se říct, že i celkem dějově chudá, takže já jsem rád, že jsou 3 filmy :-) Navíc to není žádnej bulšit, protože časově všechno odpovídá (Legolas,klidně tam mohla bejt taky nějaká Tauriel).. Jacksona uznávám, protože to není zaprděnec a nebojí se pohrát s příběhem.. sám říkal, že se nesnaží přesně vystihnout knížku, ale že si chce do filmu přidat i svoje myšlenky.

2424

Odpovědět

Souhlas. Člověk nemá dopředu potuchy, co tam Jackson ještě přidá a to mě docela hodně baví. Už na Pánovi Prstenů to bylo super. Přesná kopie knížky je o ničem, žádné překvapení...

A že je Hobit dlouhý? Tak nějak nelituji ani jediné minuty filmu, naopak mi přijde, že některé věci by si ještě zasloužili víc času. Výpravná část je skvělá...

80

Odpovědět

Im not even supposed to be in this story :DDDD

171

Další