Vyjdi ven

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 227
Počet zobrazení:14 728

Vyjdi ven - v originále "Get Out" - je francouzský krátký animovaný film z roku 2009, který se pyšní mnoha oceněními z celého světa. Doufám, že jeho krásu po zhlédnutí náležitě oceníte i vy. ;)

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Dveřmi ne! VYJDI VEN Zdravím, Gary. Jak se daří? Dobře. Dobrý den. Znamenitě. Gary, čeká vás krátká procházka. Zapomeňte na svoji fóbii a projděte těmi dveřmi. Ne!

Dveřmi ne! No tak, Gary. Nebuďte jak malé dítě. Všechno bude v pořádku. Ne, ještě ne. Chci tu zůstat ještě o něco déle. Prosím! To je vyloučeno, to snad víte. Jen pomyslete na ten překrásný svět, který na vás čeká tam venku. Sláva, bohatství, klid, přepych, smyslové zážitky, ptáci, květiny, televize... Tohle všechno na vás čeká za dveřmi. Dveřmi ne! Mějte slitování, doktore! Proč bych měl opustit tohle příjemné místo?

Mám tu všechno, co potřebuju. Svou zahradu, květiny. Kdo se o ně postará? A mé akvárium? Kdo nakrmí ta nebohá stvořeníčka? Vy už odcházíte? Ano, Gary. Ale brzy se vrátím. Jen se dál věnujte té rybě. To je ale škoda! V tomto ročním období jsou požitky výtečné! Vážený Gary, z pokoje do pokoje se dostanete pouze tak, že projdete...

dveř... dveř... Nazvěme to vertikálním rámem rozdělující dvě oblasti, který umožňuje volný pohyb mezi dvěma oblastmi. Víte, co myslím? Dobře. Navrhuji krátké cvičení proti vaší fóbii. Ne! Dv... DVEŘMI NE! DVEŘMI NE! NE! Jen klid, Gary.

Takže... Pokud projdete tímto... otvorem, budete stále ve svém pokoji. Není to v žádném případě riskantní. LHÁŘI! Dokáži vám to. Sledujte mě! Jsem tady a hop... Jsem pořád tady. Jsem pořád tady a přitom jsem tam. Zábavné! A v žádném případě to není nebezpečné!

No tak, zkusíme to společně. To bychom měli. Pánové, odneste to! Už je to pryč. Jak vám je, Gary? Poslouchejte! Slyšíte to? Hudba! Ano, nádherná, že? Aha...

Vidíte! Co jsem vám říkal? Klid, líbeznost, bezpečí. Opravdu útulné láskyplné místo. Čaj, kávu, pomerančový džus? Ne, děkuji. Je to od vás pozorné. Přijměte mou poklonu, váš interiér je velice vkusný. Opravdu? Líbí se vám? Obdivuji ho. Ale co se týče vašich maleb, jsem ohromen. To mi věřte. Jen pár prostých kusů umění...

Ne, ne. Dovolím si nesouhlasit. Ty barvy, pohyb, námět, kompozice... Tyto malby by si zasloužily velkolepé výstavy ve známých pařížských uměleckých galeriích. Mimo tento pokoj. A mé akvárium... Co si myslíte o něm? Naprostá podstata. Hlavní část vaší výzdoby. Ne, tam ne. Mé akvárium je tam... Na druhé straně...

Samozřejmě, vaše akvárium... Jsem to ale hlupák. Poslouchejte, všechno dobré musí jednou skončit. Nevidíte všechny ty DVEŘE, které vám otvírám? Gary, to už by stačilo! Je čas jít! Ne, to tedy není! Vypadněte z mého pokoje! VEN! Gary, nenuťte mě, abych udělal to, co jsem měl v úmyslu.

Dobře. Už nemáme na výběr. Dveřmi ne! Dveřmi ne! No tak, tlačte! Tlačte silněji! Znovu! Znovu! Tlačte. Ano, tlačte. Zatlačte znovu. A tady ho máme. Konečně je venku. Díky, mami. Díky, tati.

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

spíše mě zajímalo jaká bude jeho reakce v nové místnosti a ne tento sračkoidní konec

45

Odpovědět

Reakci v nové místnosti máš v 6:37 :D

20

Odpovědět

To je krááásný :) Jsem vážně ten konec nečekala.. úžasný x)

312

Odpovědět

tak TOTO je moc pěkné .)

231

Odpovědět

Mato: chtělo by to na svět koukat míň jako na učebnici biologie některé věci jsou hlubší a při tom jednodušší než si je sami přebíráme.

211

Odpovědět

Mato: Má strach, jelikož se měl u maminky dobře a bál se, že venku to je zlé a nechtěl opustit to bezpečí.

231

Odpovědět

Hezký, tomu říkám znázornění porodu a všeho

191

Odpovědět

to Mato: dokonce existuje film o tom, že se dítě nechtělo narodit, takže trochu představivosti :D

190

Odpovědět

Vobec sa mi to nepacilo. Nechapem aku zaujimavu pointu tam vnimate. Podla mna to nema konzistentnu logiku. Ak je hlavnou postavou dieta v maternici; dvere su rodidla a nasilni tlaciaci-tahajuci pomocni "osetrovatelia" su stahujuce svaly maternice, kto je potom ten dochtor? Boh? Anjel? A prineseny dverny ram je nejaka fiktivna imaginarna vagina - sucast anjelskej terapie? Preco ma to dieta taky strach z tej vaginy? OK - Sa aspon grafici vyhrali.

2040

Odpovědět

tohle je hustý video! :D ten konec sem fakt nečekala :D

192

Odpovědět

Hustý.. :D

191

Odpovědět

No ty vole

201

Odpovědět

SUPER!!! Skoro do konce jsem neměla tušení oč jde, ale jakmile byli u dveří, pomalu mi to docházelo :-)

210

Odpovědět

pointa skvělá, jen to výtvarné zpracování mě celou dobu štvalo..:)

192

Odpovědět

No jestli někdo od začátku poznal pointu, tak je to zřejmě věštec :)

221

Odpovědět

Sem věštec. Jo. Ne. Ne ne. jo taky. možná. 42. stačí stačí, všem odpovídat nebudu, nemám na to celý den.

30

Odpovědět

+VěštecUž je čas, Věštče. Musíme jít...

20

Odpovědět

Nevím no, zpracování je pěkný, ale už od začátku mi bylo jasný, o co půjde. Každopádně milý, usměvavý "film", kterých jedině víc ;). Za 8.

197

Další