Led ZeppelinVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:6 055

Dnes se v seriálu Vyznáte se v rockové hudbě? zaměříme na skupinu, která je mnohými považována za jednu z nejzásadnějších v historii. Řeč bude o skupině Led Zeppelin, o které si pro nás autoři připravili pár zajímavostí.

Přepis titulků

Věděli jste, že mladý Jimmy Page nechtěl být rockovou hvězdou? Prozradíme vám ambiciozní cíle třináctiletého kytaristy a další málo rozšířená známá fakta o Led Zeppelin. Je tu další epizody pořadu Vyznáte se v rockové hudbě? Ale nejdříve... věděli jste, že Robert Plant nebyl prvním adeptem na zpěváka? Page údajně nabídl tuto pozici nejdříve Terrymu Reidovi, britskému zpěvákovi, kterého můžete znát díky písni Rich Kid Blues.

S její cover verzí později vystupoval i Jack White s The Raconteurs. Ale Graham Nash už přesvědčil producenta Mickeyho Mosta, aby nabídl Reidovi smlouvu, takže Jimmyho Page odmítl. Steve Marriott, člen kapely Small Faces, byl dalším adeptem na zpěváka. Ten Pageovi ale údajně odpověděl: "Jak by se ti líbilo hrát na kytaru se zlomenými prsty?" Nakonec Plant dostal nabídku, která změnila dějiny.

A díky radě od Paula Rogerse z Bad Company Plant odmítnul plat 30 liber týdně za zpěv s Led Zeppelin, raději chtěl podíl z budoucích výdělků kapely. Na základě zisků z prodeje jejich multiplatinových alb a z tolika vyprodaných koncertů myslíme, že si zvolil správně. A víte, který ze členů označil Rolling Stones jako neprofesionální a nudné?

Byl to basák John Paul Jones. Ten se Stouny také nahrál smyčce k jejich písni She’s a Rainbow. Čím tedy chtěl mladý Jimmy Page být až vyroste? Astronautem? Hasičem? Ne. V talentovém pořadu pro mladé řekl, že se chce zabývat: Menším biologickým výzkumem. Zejména chtěl najít lék na rakovinu.

Cituji: "Pokud ještě nebude objevený." To je skoro škoda. Kdyby to Pageovi šlo v laborce stejně jako ve studiu, mohli bychom žít ve světě bez nemocí. To je pro dnešek všechno. Překlad: muezli www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

miluju je, ale k***a, když už dělaji nějake video o nich, mohli to aspon udělat trošku v jejich duchu, nedokazal jsem se do toho vcitit, je znat že typek taky nevi o čem mluví

40

Odpovědět

A podobně když už dají videu/sérii název "You think you know classic rock", mohli by se věnovat spíše hudbě a méně perličkám ze života umělců. Nic proti tomu, ale třeba pod názvem "You think you know Blesk."

40

Odpovědět

Vůbec je neznám to někdo poslouchá ? :D

532

Odpovědět

neumíš to

162

Odpovědět

+netroll( ͡° ͜ʖ ͡°)

54

Odpovědět

+Elizabeth66KDO MI UKRADNUL MŮJ NICK ?! TAKŽE FAJN KAŠLU NA VÁS KDYŽ TU ZA MNĚ PÍŠETE KRAVINY JDU PRYČ UŽIJ SI TO TU SÁM SE SEBOU !! Elizabeth66 MŮŽE BÝT JEN JEDNA ALE KDYŽ TĚ TO BAVÍ FAJN ! BOŽE JAK JÁ TO TU NESNÁŠÍM ...

26

Odpovědět

+Elizabeth66Takovej nápad - co kdybyste si některá založila účet a měla tak svůj nick? Hm?

10

Odpovědět

+JohnSorrowAby mi tu pak ostatní nadávali ?!!!! ne díky, nechápu kdo tu za mně píše ale jestli to čteš si pěkná mrcha !

13

Odpovědět

+Elizabeth66No ty jsi p**a.

60

Odpovědět

+NeylKdyby si věděl co znamená 66, tak takovou hloupost nenapíšeš !

13

Odpovědět

+Elizabeth66Budu hádat, 66 je hodnota tvého IQ

130

Odpovědět

+Newmanřekl někdo kdo má účes jako koště xD

03

Odpovědět

+Newman6 a 6 jsou poloměry koulí, což je dokonce o číslo víc, než má Caster Semenya

14

Odpovědět

+Elizabeth66K něčemu takovému bych se nikdy nesmířila a hlavně pěkně kecám, protože ani ne hodinu potom zase někde kydám. :-/

13

Odpovědět

+netrollJe demokracie, můžu si dělat co chci !

28

Odpovědět

+Elizabeth66To můžeš, ale na faktu na že neumíš trollit to nic nezmění ͡° ͜ʖ ͡°.

131

Odpovědět

Tebe neznám a poslouchat tě taky nikdy nebudu......doplň si mezery.....

54