Jack WhiteVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:5 796

Jack White je znám hlavně díky skupině The White Stripes. Další video ze série Vyznáte se v rockové hudbě? vám ho o něco více přiblíží.

Přepis titulků

Věděli jste, že jako mladší byl Jack White přijat do kněžského semináře ve Wisconsinu? Světově známý rocker se málem dal na dráhu kněze, ale rozmyslel si to, protože by mu tam kytaru netrpěli. Myslíte si, že znáte Jacka Whitea? White se narodil v roce 1975 na jihozápadě Detroitu a byl desátým přírůstkem do rodiny. Než založil label Third Man Records, byl White profesionálním čalouníkem a dokonce v Detroitu vlastnil čalounickou firmu Third Man Upholstery.

Když je řeč o čalounictví, White pojmenoval po svých zkušenostech svůj vedlejší projekt Čalouníci. Byli Jack a Meg skutečně manželé, nebo pouze sourozenci? K ukončení všech sporů uveřejnil Entertainment Weekly oficiální oddací list. Obal čtvrtého alba skupiny The White Stripes, Elephant, byl ve verzi pro Velkou Británii vyroben ze sloního trusu.

White to popsal slovy: "O tom jsme se tenkrát zapomněli lidem zmínit." Jedno ze svých Grammy získal Jack za spolupráci s Lorettou Lynn. V roce 2004 stál White za produkcí jejího alba Van Lear Rose a ocenění Grammy získal za duet v písni "Portland, Oregon". Při příležitosti vydání jeho sólového alba Blunderbuss, vyjel White na turné se dvěma kapelami, ženskou skupinou The Peacocks a mužskou skupinou The Buzzards.

I když to prý bylo velmi nákladné, skupinu na konkrétní vystoupení si vybíral dle nálady. White je mnohými považován za Williho Wonku indie rocku, sám si ale myslím, že má více společného s Larrym Davidem, spolutvůrcem seriálu Seinfeld. Jak by se dalo čekat, White má úžasnou osobní sbírku kytar, má několik starších kytar značky Telecaster, Gibson SG a zakázkové Gretsch. Ale nejpyšnější je na nástroj, který vyrobil z kusu prkna. Bob Dylan naučil Whitea svářet a v rozhovoru pro New York Times White uvedl, že mu Dylan poskytl spoustu rad a že se dokonce nabídl, že Jackovi opraví plot.

První koncert, který kdy White navštívil, byl právě koncert Boba Dylana a White přísahá, že číslo jeho sedačky bylo 666. Sídlo Third Man Records je na sedmé avenue v South Nashville a sousedí s metadonovou klinikou, domem na půl cesty a noclehárnou pro bezdomovce. Díky přítomnosti Whitea se město snaží okolí přetvořit, to se ale Jackovi nelíbí, protože považuje čtvrť za solidní, kde se k sobě lidé chovají slušně.

Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Johny Depp. Aneb, keby Tim Burton robil film o Jackovi.

81

Odpovědět

Pořad se mi rozhodně líbí, ale skutečně by to mohlo být delší, abysme se toho dozvěděli mnohem víc, jinak bych se i přimluvil, když se tu něco z tohoto pořadu přeloží, tak by se sem mohla přidat i nějaká písnička od daného interpreta, aby si ho mohli poslechnout ti, co ho neznají, zrovna od White Stripes je mnoho skvělých písniček.

230

Odpovědět

Hodně se mi líbí výběr interpretů, ale furt mi přijde, že by se z toho dalo vytřískat daleko víc. A Jack White je tak neskutečná figura, že to takhle podané působí snad i odflákle... Za překlad ale každopádně díky :-)

290