NirvanaVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:233
Počet zobrazení:6 451

Na kanálu Diffuser vyšla série videí se zajímavostmi o rockových kapelách pod názvem You Think You Know Rock? (Vyznáte se v rockové hudbě?). Jako poslední vyšlo video o skupině Nirvana, ale my si ho dáme jako první.

Přepis titulků

Znáte je pod názvem Nirvana, ale věděli jste, že frontman skupiny Kurt Cobain před názvem Nirvana vymyslel přímo tunu jiných jmen? Názvy jako: Ožvýkaný konec tužky, Fekálie, Blaho, Ted Ed Fred a dokonce i Skid Row. Myslíte si, že znáte Nirvanu?

Kurt Cobain nikdy otevřeně nepromluvil o svém dětství, ale tvrdil, že žil v Aberdeenu, ve Washingtonu, pod mostem. JE LEPŠÍ SHOŘET, NEŽ VYHASNOUT. V roce 1988 uzavřela v Seattlu Nirvana smlouvu s nezávislým nahrávacím studiem Sub Pop a vydali svůj první singl Love Buzz na SP desce. Když je řeč o Love Buzz, v Sub Pop sice singl vydali, ale v úspěch kapely příliš nevěřili, takže si od Cobaina vyžádali 200 dolarů na vydání singlu.

Sub Pop vydalo také první album Nirvany, Bleach, a to v roce 1989. Jason Everman, který hrál krátce jako druhý kytarista, zaplatil za vydání alba 606 dolarů a 17 centů. A Everman se ani na albu neobjevil. S Nirvanou začal hrát krátce po vydání alba. Bleach se nakonec stalo nejprodávanějším albem labelu Sub Pop, dodnes se prodalo přes milion kopií.

Jelikož se Sub Pop nebyli spokojení, nahráli za pomocí Butche Viga demo, díky kterému podepsali smlouvu s vydavatelstvím DGC Records a vydali album Nevermind. To ale nevěděli, že DGC Record podepsali v roce 1990 smlouvu se skupinou Sonic Youth a že jejich basistka Kim Gordon jim Nirvanu neustále podsouvala. Nevermind se usadilo na vrcholu žebříčku Billboard 200 celých 252 týdnů a dokonce sesadilo z přední příčky Michaela Jackona a jeho album Bad. A kdo nakonec sesadil z vrcholu Nirvanu?

Garth Brooks - Ropin' the Wind. 24. února 1992 si Cobain vzal Courtney Love na útesu s výhledem na havajskou pláž Waikiki. Basák Krist Novoselic odmítl pozvání, protože nebyl s novomanžely zadobře. Po sebevraždě Kurta Cobaina v roce 1994 se Dave Grohl proslavil jako frontman skupiny Foo Fighters. Krist Novoselic se začal politicky angažovat. A Jason Everman?

Dal se k armádě a sloužil v Iráku a Afghánistánu a na Kolumbijské univerzitě v New Yorku získal bakalářský titul. Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

není to špatný, ale radši bych ty radohead :)

32

Odpovědět

rádobyhed debile?! Radiohead*

412

Odpovědět

To si tak jednou Curt Cobain chtěl koupit zbraň. Prodavač mu poradil brokovnici, půjčil mu ji a řekl ať si tu koupi nechá projít hlavou.

714

Odpovědět

Mohli by jste příště přeložit video o Green Day?

65

Odpovědět

Budou až po Foo Fighters, vezmu to postupně ;).

50

Odpovědět


Odpovědět

Vyznáte se v ROCKOVÉ hudbě? Děláte si srandu?

419

Odpovědět

Dobře je to grunge, ale grunge je podžánr alternativního rocku, takže... :)

552

Odpovědět

+Crazy8Na, tady máš palec nahoru... Teďka se mi to ve vaně rozleželo v hlavě a ano, dá se to považovat za podžánr rocku ;-)

373

Odpovědět

Člověk, který uzná svou nepřesnost, to sem už dlouho neviděl, pochvala!

352

Odpovědět

Moc krátké, zajímavosti o Nirvaně a Kurtovi bych dokázal poslouchat hodiny.

232

Odpovědět

Odpovědět

Nirvana ma par dobrejch pisnicek, ale teda Kurt stal jako clovek a jako otec za velky Hnedy.

1532

Odpovědět

rekni nam vic, jak si leta s nim kamaradil a jak si ho dobre znal :)

5011

Odpovědět

ps. Měl bipolární poruchu, zkus si s tím žít a starat se o rodinu...

154

Odpovědět

+Crazy8Takze rikas ze to neni jeho chyba ze si tu rodinu udelal a ze te zene pak udelal dite?

1011

Odpovědět

+Crazy8Pro trdelin, zaprvé prečti si nějaký fakta, knihu dvě....

BTW určitě je ale jeho chyba že je zajistil finančně na dost dlouho dopředu.

20

Odpovědět

chybaju mi metalove(rockove) okenka :(

695

Odpovědět

Metalové okénko, ztraceno leč nezapomenuto :( \m/

92

Odpovědět

Metalová okénka jsou tuším na ponorkách. ;)

131