Green DayVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:183
Počet zobrazení:5 171

Videa ze série You Think You Know Rock? beru sice popořadě, ale odzadu, tudíž nás dnes čekají Green Day. Poznámka: Další písně připomínající hity od Green Day naleznete na této stránce Diffuseru.

Přepis titulků

Věděli jste, že než se dali dohromady jako Green Day, hráli Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt ve skupině Sweet Children? První koncert odehráli v roce 1987 a tehdy jim bylo pouze 15 let. Myslíte si, že znáte Green Day? Green Day započali svůj život krátce poté a to v DIY klubu 924 Gilman Street v Berkeley. Na bicí hrál John Kiffmeyer. Jelikož podepsali v roce 1994 smlouvu s velkým vydavatelstvím Reprise Records na album Dookie, dostali v Gilman Street doživotní zákaz hraní.

Tedy ne tak úplně navždy. I když měli zákaz, v roce 2001, po vystoupení skupiny Influence, vyskočili Green Day na pódium a bez oznámení si zahráli. První tři písně z alba Dookie, Longview, Basket Case a When I Come Around, se umístily na první příčce v žebříčku Modern Rock Tracks. Johnny Rotten ze skupiny Sex Pistols okomentoval prvotní úspěch skupiny takto: "Kdyby to byli vopravdoví pankáči, tak by takhle nevypadali."

Souběžně s vydáním jejich nepříliš úspěšného šestého studiového alba Warning v roce 2000, pracovali Green Day na albu Cigaretttes and Valentines, ale master nahrávku někdo ukradl a tak o všech 20 písní přišli. V roce 2004 vystoupila kapela pod pseudonymem The Network a vydala album Money Money 2020. Dodnes nikdo ze skupiny a ani z vydavatelství nepotvrdil, že se skutečně jedná o Green Day.

Po obřím úspěchu jejich sedmého alba, American Idiot, uvedli divadelní verzi alba na Broadwayi, která slavila také nemalý úspěch. Věděli jste, že byl Billie Joe Armstrong z muzikálu tak nadšený, že ho i prvních 50 představeních uváděl? Ve Walmartu se album American Idiot neprodávalo kvůli některým textům písní. Jak na to zareagovali Green Day? Nijak. Odmítli nahrát upravenou verzi pro obchod.

Při přípravě na nová tři alba, ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré!, uspořádali tajný koncert pod pseudonymem Foxboro Hot Tubs. Jako Foxboro Hot Tubs vydali i studiové album Stop Drop and Roll!!! Slyšeli jste někdy song, co zněl přesně jako od Green Day? Nebo naopak? My o nějakých víme. Tak třeba například: Tahle reklama na Ovaltine z roku 2005. Zní trochu jako Basket Case z roku 1994, že?

Ale platí to i opačně. Poslechněte si tuhle hudbu ze hry Pokémon Diamond and Pearl, která byla vydána v roce 2006. Myslíte, že si Green Day vypůjčili motiv pro svoji skladbu 21 Guns? Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tyhle videa se mi líběj. Třeba to o Nirvaně bylo v pohodě, ale lepší by bylo kdyby byly opravdu o rockovejch kapelách a ne jako v tomhle konkrétním případě o wannabepunk popovejch bandech :(

1323

Odpovědět

Podobně jako velká část dalších kapel mají Green Day pár vysloveně známých písní, které jsou i něčím zajímavé, a zbytek je to samé pořád dokola. Že si něco vypůjčili, mě až tak nepřekvapuje, je velice těžké se nenechat ovlivnit, navíc někdy může vzniknout podobnost skutečně jen náhodou.

112

Odpovědět

Doufám, že další na řadě je díl s Jackem Whitem!!! <3

101

Odpovědět

Ano, v příští díl je o hudebně všestranném Jackovi :).

30

Odpovědět

rock je pro b***y

#coremusic

369

Odpovědět

Co jsem čekal no, když Green Day tady považujete za rock :D

411

Odpovědět

+ZlopánTvoje minulá profilovka byla lepší

133

Odpovědět

high five p**o

210

Odpovědět

pro teplouše a heráky

1159

Odpovědět

hmmm... tataráky...

194

Odpovědět

Po úpadku Green Day, Linkin Park, My Chemical Romance kolem roku 2008/2009 to už šlo s Rockem snad jen z kopce...

3720

Odpovědět

s rockem* :D nemyslel jsem Dwaynea :D

431

Odpovědět

+trebuennajCelkově jde muzika do haj*lu.

1721

Odpovědět

+trebuennajještě že je mezi námi stále gucci mane...

03

Odpovědět

My Chemical Romance ??? to uz brano mojsej je vacsi roker :D ...nehovorim o tom ze LP a GD sa tiez ku konci ich "normalnej" tvorby nebranili k nahravaniu doslova popovych s*****k...ale tak neurob song o ktorom vies ze vdaka nemu predas 18 mega nosicov...

135

Odpovědět

Problém je hlavně v tom, že si najdeš kapelu, která má dost vyhraněný styl, který ti sedí a líbí se ti. Jenže pak se ta kapela proslaví, začne si jí víc všímat mainstream a samozřejmě tomu ta kapela upraví i hudební styl... A pak už to není to, co čeho se člověk na začátku zamilovat... Už jsem si to zažila se spoustou mých oblíbených kapel...

361

Odpovědět

+TercaisTak si hledej kapely, který se do mainstreamu nedostanou.

74

Odpovědět

Tyto skupiny už sice nejsou tak dobré jak bývaly, ale i jejich nová alba se dají poslouchat a v této době, kde lidi poslouchají dubstep nebo rap jsem za ně rád.

222

Odpovědět

+fallangaOprava: V době kdY lidi poslouchají.....

03

Odpovědět

Námietka: MUSE , ale máš pravdu v tom že menované skupiny a mnohé iné sa zamerali na peniaze a slávu a nie na hudbu.

30

Odpovědět

No já nevím, někdy je to taky o tom, že se kapela prostě vyvíjí a podle toho mění svůj styl. Taky už třeba neposloucháš to, co v patnácti a s kapelama je to stejný. Neříkám, že všechny a že to některý kapely nedělají pro prachy. Ale i takhle to může být :)

42