Smashing PumpkinsVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:105
Počet zobrazení:4 225

Jak dobře znáte Smashing Pumpkins? To zjistíte v dalším díle série Vyznáte se v rockové hudbě?

 

Přepis titulků

Věděli jste, že původní sestavu Smashing Pumpkins tvořil Billy Corgan, James Iha a bicí automat? Myslíte si, že znáte Smashing Pumpkins? Corgan pracoval s Ihanem v chicagském obchodě s deskami a rozhodli se založit synthpopovou kapelu inspirovanou The Cure a New Order, takže si pořídili bicí automat, aby jim udával rytmus. Při vydání jejich debutového alba Gish byla již celá kapela kompletní, přesto nahrál téměř všechny písně Corgan sám, protože byl posedlý tím, aby každý tón zněl správně.

Věděli jste, že na začátku 90. let randil Billy Corgan s Courtney Love? Corgan dokonce pomáhal s texty pro album Celebrity Skin skupiny Hole. Doteď to mezi nimi není zrovna růžové. V roce 2014 v jednom rozhovoru Love prohlásila, že má o něj velkou starost a že by se měl trochu zklidnit. Smashing Pumpkins se rozhodli nahrát album Siamese Dream v Georgii. Doufali, že tak bude bubeník Jimmy Chamberlin mimo dosah svých dealerů. Evidentně to nepomohlo.

Heroin si dokázal sehnat i v Georgii. Několik ikon indie rocku se s touhou skupiny po slávě vůbec neztotožňovalo. Steve Albini, Stephen Malkmus a Bob Mould je za to neměli rádi. Pavement o nich dokonce zpívají v písni Range Life. Jsem na turné se Smashing Pumpkins. Bezvýznamná děcka. Nechápu, o co jim jde. Mám je u prd**e.

Billy Corgan jednou přirovnal Mellon Collie and the Infinite Sadness k albu Wall, ale pro generaci X. Cenou oceněný videoklip Tonight, Tonight byl založen na němém filmu Cesta na Měsíc. Ten se objevil i ve filmu Hugo a jeho velký objev od Martina Scorseseho. Věděli jste, že Jonathan Melvoin, klávesák, který se skupinou hrál na turné, byl bratrem Wendy a Lisy? Obě hrály v Princově skupině The Revolution. Johanthan bohužel zemřel při turné na předávkování drogami.

Když se téměř celé původní osazenstvo skupiny rozpadlo, Corgan dosadil za basu Melissu Auf der Maur ze skupiny Hole. Později toho roku se kapela rozpadla. A pamatujete, jak chtěl Corgan a Ihan tvořit hudbu podobnou The Cure a New Order? V roce 2001 se k New Order přidal v rámci comebackového alba Get Ready. Dokonce s nimi absolvoval turné po USA a Evropě, krátce na to založil skupinu Zwan. Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevím jestli má vůbec smysl tyhle videa překládat, když je v nich těch informací (navíc jde spíš jen o nějaké nepodstatné zajímavosti) minimum a pokud se na to podívá člověk co ty kapely nezná, tak z toho stejně nebude o moc chytřejší...

Věřím že se určitě někde dají najít lepší videa, ve kterých se probírají i ty méně profláklé kapely o kterých nevíme první, poslední...

91

Odpovědět

Mohli by ste tiež prekladať aj You think you know classic rock?

10

Odpovědět

nauč sa anglicky ty z******? bastard

417

Odpovědět

Měl jsem to v plánu :) a to včetně You Think You Know Metal? Jenže to vypadá, že tu o tahle videa není zájem, tudíž z toho nic nebude ;).

10

Odpovědět

+Daw8IDZájem by byl, stejně tak jako má úspěch rubrika hudebních klenotů, kdyby to byly známější kapely. :)

43

Odpovědět

+Daw8IDTak to nemusí být stálá rubrika, ale sem tam jenom. Já se na to rád podívám a dozvím něco co třeba ještě nevím. I přesto, že třeba tento díl je víc o jiných skupinách než o SP.

50

Odpovědět

ti jsou dobří, ještě by mohli dát Panteru třeba

71

Odpovědět