Foo FightersVyznáte se v rockové hudbě?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:5 130

Další video ze série You Think You Know Rock? lehce navazuje na předešlé video o skupině Nirvana, bude totiž řeč o Foo Fighters.

Přepis titulků

Víte, co vůbec Foo Fighter znamená? Původně tak bylo za druhé světové války označováno UFO. Myslíte si, že znáte Foo Fighters? Když už je řeč o UFO, label Davea Grohla Roswell Records je pojmenován podle roswellského incidentu z roku 1947. A zbraň na debutovém albu Foo Fighters? Jedná se o Buck Rogers XZ-38 Disintegrator Pistol.

Je vcelku patrné, že Grohl má rád sci-fi. Víte, že po vydání alba Nevermind v roce 1992 nahrál Grohl pod pseudonymem Late! kazetu Pocketwatch, která posloužila jako základ skupině Foo Fighters? Po smrti Kurta Cobaina se Dave Grohl málem přidal ke skupině Tom Petty and the Heartbreakers poté, co s nimi vystoupil v Saturday Night Live. Na debutovém albu, nesoucím název skupiny, nahrál všechny skladby sám Grohl, kromě kytarové části v písni X-static, kterou zahrál Greg Dulli ze skupiny The Afghan Whigs.

Po vydání alba dával Grohl dohromady skupinu kvůli vystoupením. Dokonce požádal o účast v kapele i Krista Novoselica. Nakonec oběma došlo, že by to nebylo nejlepší. Debutové album nahrál Grohl sám, ale následující desku The Colour and the Shape už nahrál s kapelou. Nebyl ale spokojený s hraním Williama Goldsmithe, takže se vrátil do studia a všechny bicí linky zahrál sám.

A jak by se dalo čekat, Goldsmith nebyl nadšený a kapelu opustil. Místo něj si Grohl vybral Taylora Hawkinse, který v dané době hrál s Alanis Morissette. Při tvorbě třetího alba There Is Nothing Left to Lose Grohl prohlásil, že každé nahrávání bude zakončeno grilovačkou. Pokud jste si pořídili album Wasting light mezi prvními, prohlédněte si pořádně obal. Je velká šance, že v něm naleznete část pásky, na které bylo album nahráno.

Dave Grohl je známý i svou nesčetnou spoluprácí s kapelami. Hrál s Tenacious D, Nine Inch Nails, Queens of the Stone Age, Probot a Them Crooked Vultures. A to je jen malý výčet... Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslím,že by tu neměli chybět Red Hoti
https://www.youtube.com/watch?v=7TudTv96rh0

51

Odpovědět

Už jsem to psal u minulého videa - beru to postupně, takže příště budou Green Day :).

40

Odpovědět

Odpovědět

Video dobrý, ale pokud se chcete o Foo Fighters dozvědět víc, určitě se mrkněte na výbornej dokument Foo Fighters : Back and Forth, který začíná Daveovým působením v Nirvaně a končí nahráváním předminulý desky Wasting Light ;)

71

Odpovědět

Tady s Tenacious D, vynikající song, samozřejmě o ďáblovi, o kom jiném taky, že :-)

https://www.youtube.com/watch?v=_lK4cX5xGiQ

101

Odpovědět

Mě spíš mrzí že v téhle sérii ještě neudělali jednou kapelu/interpreta který by mě zajímal. Queen, Pink Floyd, The Beatles, The Who, AC/DC, David Bowie, The Eagles, Lynyrd Skynyrd, KISS, The Doors,...
A pokud nechtějí dělat vyloženě mainstreamové věci, tak třeba King Crimson, Rush, Yes, Meatloaf, Porcupine Tree, T Rex...
Neříkám že ta videa jsou nějak špatná, ale spíš mě fascinuje že po 14 videích o historii rocku nikoho ze jmenovaných neudělali.

241

Odpovědět

výborná kapela, jen škoda, že tu moc nehrají...

61

Odpovědět

na to aby si zapôsobil na presudofanušičku rocku bohate stačí

211

Odpovědět

+michallkovůbec ti nerozumim, sorry

121

Odpovědět

jj, naposledy před skoro třemi lety, ale byl to tehdy nářez :)

71

Odpovědět

Škoda, že ta videa nejsou delší, těch zajímavostí je poměrně málo

240

Odpovědět

Mám z toho stejný pocit, nejdelší video má kolem tří a půl minut, je to trochu škoda, ale jinak jsou videa zpracovaná a pojatá dobře :).

160