Vyzýváme vás, abyste nezívnuli!

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:368
Počet zobrazení:8 043

Po Adamovi pro vás má i Mike Trapp z CollegeHumor zajímavou výzvu. Vydržíte zhlédnout celé video a ani jednou nezívnout?

Přepis titulků

Překlad: MBlast www.videacesky.cz Vyzývám vás, abyste při sledovaní tohoto videa nezívli. Mnoha z vám se chce zívat po tom, co jste viděli, jak zívám já. Ale zvládnete to potlačit? Už cítíte tlak v hrdle... vlhnutí očí, mírný tlak v uších... Tlak, který jednoduše uvolníte jedním... prostým...

zívnutím. Je to biologický impuls nakažlivého zívání. I pohled na obrázek zívání bez jakéhokoliv zvuku nebo pohybu může vyvolat zívnutí. Anebo patříte k těm, kterým stačí párkrát vidět nebo slyšet slovo zívat. Zívat. A chcete hned zívat. Ale proč je zívání nakažlivé? Než se do toho pustíme, něco vám ukážu. Omlouvám se.

Jako by mé plíce žíznily po vzduchu. Hned je mi líp. A o to přesně jde. Zívání člověka uklidňuje. U zvířat je nakažlivé zívání způsob, jak v celé smečce sjednotit spánkový režim. Někteří ale tvrdí přesný opak: že zívnutí člověku na chvilku dodá energii. A nakažlivé zívání udrží ostatní bdělé, pokud začne být jeden z členů skupiny unaven. Jo, jsem vzhůru. - Zívnout si je skvělý pocit, ne? - Úžasný! - Úžasný! Ať už je důvod jakýkoliv, zívání je důležitý neurologický impuls, a to napříč živočišnými druhy.

Jedna studie zjistila, že zívnutí člověka způsobí to samé u psa. Možná si říkáte, že netušíte, o čem to tu mluvím. Že můžete sledovat zívající lidi a psy celý den a necítit ten podivný nedostatek dechu nebo hučení v uších. A pokud je to váš případ, je dost možné, že máte neurologickou poruchu, díky které vám chybí empatie. Třeba schizofrenii nebo autismus. Doktoři používají nakažlivé zívání k diagnóze těchto nemocí.

Anebo jenom doktora nudíte. Mám na zádech takovou věc... Anebo jste nezívli, ale opravdu byste chtěli. Možná pro vás bylo tohle video jedno velké utrpení. A ze všeho nejradši... byste se zhluboka nadechli, otevřeli pusu... a prostě zívli. A ano.

Jako zívnutí se počítá, i když se snažíte zívnout jenom jednou nosní dírkou. Nebo když se snažíte zívnout, aniž byste otevřeli pusu. Takže vypadáte jako žába, která bude zvracet. Pokud jste ale opravdu vydrželi, blahopřeji vám. Zvládli jste dokoukat tohle video, aniž byste zívli. Taky jste si způsobili značné nepohodlí, jenom proto, že vám to řekl někdo na internetu. Takže nevím, kdo tady vlastně vyhrál. Mám tě! To bylo zívnutí! Ty zívající potvoro!

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

ta jejich bloncka.. libi se mi, ale zaroven bych ji dal pesti. Jak nekdo muze mit tak hubenou hlavu?

00

Odpovědět

Normalne zivam..ale u tohohle videa ne.
To uz je lepsi z REACT channel . Try not to laugh..

00

Odpovědět

Ha! Jenom dvakrát! :D

00

Odpovědět

Jupíí nezívla sem ale teda byla sem vyděšená že zívnu tak sem tiskla čelisti k sobě co to šlo :D

00

Odpovědět

Teď nedokážu zívnout! Neeeeeee! :D

20

Odpovědět

Zvládla jsem to! Oh yeah! :D

12

Odpovědět

2 minuty jsem to vydržel a pak zívnul aniž bych chtěl :D

00

Odpovědět

zítra si to pustím znova, dneska jsem špatně spal, takže nedokážu posoudit... :-D jinak 4x

20

Odpovědět

:D :D :D zívol som nakonci presne jak to na mňa vybehlo (s**t)

250

Odpovědět

Nezívla jsem O.o

231

Odpovědět

Sviňa, nakonci ma dostal :D

200

Odpovědět

Ked si niekto zyvne v momente ho nasledujem, ale takejto vyzve som nemohol odolat. Tak som sa dal tesne pred spustenim do flegmatickej polohy a pustil som video. Myslel som si ze ma dostane lebo sa citim dost unaveny ale ta poloha asi zabrala. Nic len co ma raz skoro rozosmial som sa uskrnul od smiechu. Ale k zyvnutiu daleko....

32

Odpovědět

*zívnutie...

10

Odpovědět

No pokud vím tak míra nakažlivosti je úměrná i sympatiím s daným jedincem... nezívl jsem

281

Odpovědět

Na začátku to bylo těžší, ale ke konci už v pohodě, a to jsem se díval před spaním (komentář po probuzení).

40

Další