Wasteland 2 se představuje

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:4 839
Spousta z vás určitě slyšela o úspěšné Kickstarter kampani na hru Wasteland 2, kterou založil zakladatel legendární společnosti Interplay Brian Fargo a vybraly se v ní téměř 3 miliony dolarů. Historii Interplay můžete zhlédnout v pořadu Historie herních společností. Brian Fargo po odchodu z Interplay založil další společnost jménem inXile entertainment a díky komunitnímu financování přes Kickstarter teď již několik týdnů pracuje na pokračování jedné z nejslavnějších značek Interplay. Wasteland je post-apokalyptické RPG, které je předchůdcem známého Falloutu od stejné společnosti. Více informací najdete na samotném Kickstarteru. Ti z vás, kteří o projektu ještě neslyšeli, se můžou v tomto videu dozvědět více o motivech a představě samotného Briana Farga.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Ahoj, jmenuji se Brian Fargo. Někteří z vás možná znají mé jméno, ale spíš budete znát společnost, kterou jsem založil - Interplay. V Interplay bylo naše heslo: "Hráči pro hráče." Hráč byl na prvním místě. V té době jsme vytvořili pár skvělých her. Nejvíce lidí se mě ale vždy ptá na hru Wasteland. Byla to jedna z prvních her s opravdu sandboxovým světem, kde nechyběly příčiny a následky na mikro i makro úrovni.

Také obsahovala morální dilemata. Museli jste dělat těžká morální rozhodnutí, jejichž následky ovlivňovaly celý průběh hry a to bylo tehdy velmi inovativní. Na mých cestách se mě lidé neustále ptají na pokračování a já jsem ho vážně chtěl vytvořit. Wasteland byl vytvořen během zlaté éry počítačových her, kdy byla králem kreativita.

Ne každý si tuto éru pamatuje, jak jsem se přesvědčil na několika jednáních. Děkuji, že jste mě dnes přijal. Takže chcete, abychom zaplatili za druhý díl Wastelandu? - Ano. - Jak stará je ta hra? Vyšla v roce 1988. Jsem si jistý, že moje mamka v tom roce promovala.

- Fascinující. - Pracoval jste na hrách, o kterých jsem mohl slyšet? Slyšel jste o Bard's Tale? - Falloutu? - Bohužel ne. - Stonekeep? - Nic mi to neříká. - A co Dragon Wars? - Netuším. - Castles? - Líbí se mi ten seriál. Star Trek: 25th Anniversary. - S Picardem? - Ne, s Kirkem. Pak ne.

- Baldur's Gate. - Čí Gate? Musel jste slyšet o Battle Chess. Už bude oběd? Icewind Dale, Neuromancer, FreeSpace, Kingpin. Dělal jste Angry Birds? Byl bych tady ku*va, kdybych dělal Angry Birds? Bylo by to podobné? Ne, je to úplně jiný žánr.

Jde o RPG. - Je to miliardová značka? - Nejspíš ne. Pak vám nepomůžu. Takže odmítáte hru, kterou fanoušci chtějí? Já jsem tady vydavatel. Jestli to správně chápu, tak Wasteland vychází z Falloutu? Vlastně je to naopak. Chtěli jsme udělat Wasteland 2, ale neměli jsme na něj práva. Proto jsme udělali Fallout.

Interplay vytvořilo Fallout 3? Tu hru miluju. Ne, vytvořili jsme Fallout 1 a 2. - On byl Fallout 1 a 2? - Ano. Tak co, půjde to? Ano, půjde. Jsem velmi nadšený, Briane. Ještě dnes na to nasadím svůj právní tým a zavoláme vám hned zítra ráno.

O DVA TÝDNY POZDĚJI... Haló? Ahoj, rád vás slyším. Tak co? Začneme konečně s Wasteland? Jo, dostal jsem vaši pozvánku do Farmville. Jo, ale... Ne. Jasně, nakrmím vám kuřata. Ale co... Vypadá to, že máte dost hnojiva.

A co Wasteland? Jiným směrem? Dobře, díky. Ano, dostal jsem tvou pozvánku do Bejeweled! Ahoj, Briane. Tady Richard Cornwall z Big Ass Games. Co to... Promiň. Rozhodli jsme se pohnout s Wasteland. Jo, jen pár vylepšení. Pojďme na oběd. Super. Dobře. Dobře, promluvme si o několika menších vylepšeních.

Dobře, ale nechci se moc vzdálit od originálu. To ne. Jsou to jen takové menší modernizace. Například... Chtěli bychom, aby to byla střílečka z pohledu první osoby. Prosím? Romantičtí upíři jsou teď prý opravdu populární a myslíme, že by bez problémů zapadli do příběhu Wasteland. Možná bychom měli používat ptáky jako zbraně.

To je dobrý. Jsem rád, že jsme na stejné notě. Jak myslíš, že budou vypadat boty? Budou červené? Protože červená je super. - Vidíš tam červenou? - Rozhodně vidím červeně. Takže se vší vážností. Pokračování Wasteland chci udělat už roky a doufám, že komunitní financování přinese zpátky žánr, který rád hraji a rád tvořím.

A abyste věděli, jaký typ hry má Wasteland být, tak jde o tahové RPG s pohledem shora a také využívá skupiny. Ovládáte tedy skupinu postav. Můžete je také rozdělit a rozmístit po mapě, což umožňuje taktičtější boj. Pokud jste takovou hru hráli, víte jaká zábava to může být. Také jsem dal dohromady skvělý tým.

Michael Stackpole, jeden ze spolutvůrců Wasteland a také skvěle prodávaný spisovatel. Zápletku a příběhovou linii píše Jason Anderson. Ten byl jedním ze spolutvůrců Falloutu. A pak mám Marka Morgana, který dělal hudbu pro Fallout 1 a 2. Ten stanoví tón a atmosféru Wasteland 2. K týmu se přidají ještě další lidé, o kterých vám řeknu později. Vím, že na vývoj takové hry vás žádáme o spoustu peněz, ale vývoj velkého a propracovaného RPG není zrovna levný.

Ale všechny vybrané peníze půjdou do vývoje a osobně si z Kickstarteru nevezmu nic, aby šly všechny peníze do vývoje co nejlepší hry. Tohle je možná už poslední šance pro Wasteland 2. Ještě před pár lety taková možnost neexistovala, ale komunitní financování a digitální distribuce všechno změnily a je to upřímně asi i nejlepší způsob vývoje této hry.

V konečném důsledku záleží na vás fanoušcích, jak moc chcete tuto hru hrát. Doufám, že ji budeme moci vytvořit a pokud ano, bude skvělá. Děkuji za pozornost.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No nevím nevím, opravdu jsem zvědav co z toho vznikne. Ale budu jim samozřejmě držet palce.

180

Odpovědět

Týpci, co dělali na Falloutu 1 a 2, jsou mí hrdinové.

200

Odpovědět

Mazec, tak tomuhle týpkovi opravdu držím palce. To video naprosto dokonale vystihlo dnešní dobu kdy o hře rozhoduje idiot za mahagonovým stolem a banda pitomců s ovladačem ve tvaru bumerangu v ruce, kterým ještě nedošlo, že ty jejich super hry se vlastně hrajou sami :)

200

Odpovědět

O přeložení tohoto videa jsem žádal i já. Takže dík

191

Odpovědět

A kde je pokračovanie minulej časti o Tomb Raideri, Camile Luddington a spisovateľoch, ktorí vytvárali príbeh? :-O tešil som sa na to, tak kde to je? :-/

189

Odpovědět

Ještě žádný další díl nevyšel, pokud se nepletu.

180

Odpovědět

+Zoidytakže to preto? :-O Ok sory beriem späť.

181

Odpovědět

Doufám, že se to podaří, respektive musí, protože z velké části za popularitu prvních dvou dílů Fallout může jen Brian Fargo.

180

Odpovědět

To vážně vybrali 3M$ ? :-)
Chtěl jsem říct že, v dnešní době je téměř nemožné udělat úspěšnou turn-based hru, ale vzpomněl jsem si na civilizaci. Tak třeba se jim povede něco dobrého.

180

Odpovědět

Věřím, že se to podaří - stejn jako s Iron Sky, AVGN movie a dalsimi = uz ted maji skoro 3mil. dollaru, tak jeste par a je to :)

180

Odpovědět

No oni původně chteli 900 000 dollarů, vybrali 3 mega (+navic z jineho zdroje)

180