Podpořte The Realm

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:182
Počet zobrazení:4 966
Tentokrát tu mám něco pro fanoušky point&click adventur. Na KickStarteru již nějakou dobu běží kampaň na velmi zajímavě vyhlížející adventuru The Realm. Ta mě zaujala především krásnou stylizací a snahou o změnu standardních principů point and click adventur, což je v dnešní době sympatický záměr. Pokud vás tedy tato hra zaujme, neváhejte ji podpořit na KickStarteru a třeba se jí dočkáme.

Přepis titulků

Zdravím, jmenuji se Ron Ashtiani a jsem kreativní ředitel The Realm. Jmenuji se Tom Szirtes a jsem technologický ředitel The Realm. Jmenuji se Andrew Curtis a jsem designový ředitel The Realm. Žádáme vás o pomoc s vytvořením epicky nádherné a inovativní point and click adventury na KickStarteru. VE SVĚTĚ, KTERÝ POHLTIL ČAS... SE JEDNA ODHODLANÁ DÍVKA... VYDÁVÁ NA NEUVĚŘITELNOU CESTU...

ALE V TEMNOTĚ ČÍHÁ NEBEZPEČÍ... The Realm začal jako interní projekt v Atomhawk. Pokud Atomhawk Design neznáte, jsme přední světové umělecké studio a pracovali jsme na úžasných projektech jako Dust 514, Mortal Kombat, Driver: San Francisco a Dead Island. V Atomhawk máme jedny z nejlepších umělců a ilustrátorů na světě. Náš první vlastní projekt tedy tvoříme opravdu s láskou.

Nikdy jsem nepřestal myslet na tvorbu her. Jako malý jsem začal dělat animované sprity na Commodore 64. Až když jsem se v polovině 90. let dostal do Gremlin Graphics, rozhodl jsem se tím živit. Po Gremlinu jsem se dostal do Computer Artworks, kde jsem potkal Toma a Andyho. Společně jsme pracovali na úspěšné hře The Thing podle hororu Johna Carpentera.

Studio bylo o rok později bohužel uzavřeno a šli jsme každý svou cestou. Zůstali jsme v kontaktu a od té doby jsme přemýšleli, jak spolu zase pracovat. Po spolupráci s Ronem a Tomem jsem vedl tvorbu různých her v EA, než jsem se dostal do Gorilla a Supermassive Games. Když mě kluci požádali, abych navrhl point and click adventuru pro dnešní hráče, okamžitě jsem kývnull. Od té doby jsem navrhoval zážitek, který by nadchl fanoušky adventur jako Monkey Island nebo Machinarium, ale také zážitek s epickým rozsahem a emotivní cestou.

The Realm vypráví příběh odhodlané dívky a velmi silného kamenného golema. Ve hře budete muset využívat jedinečné schopnosti Torua a Sariny k řešení hádanek, průzkumu světa a vyhýbání se jeho nástrahám. Když se poprvé potkají, Sarina se Torua bojí. Ale časem se mezi nimi vyvine přátelství a to právě uvidíte ve hře.

Sarinina matka onemocní, a tak se vydá na nebezpečnou cestu za získáním léčivé kouzelné květiny. Po cestě potká Torua, stvoření známé z legend. I když je Toru nesmírně mocný, je také dost naivní. Máme ve hře skvělé mechanismy, kdy Sarina učí Torua nové schopnosti a to otevírá nové vzrušující cesty a možnosti.

Opustili jsme tradiční aktivity jako náhodné klikání na obrazovku nebo testování předmětů z inventáře na různé věci. Když přijdete k interaktivnímu objektu, zvýrazní se a objeví se několik možností specifických k postavě. Když jsem asi v 10 letech začal s programováním videoher, měl jsem šanci pracovat ve společnosti Sega na populární konzoli Dreamcast. Když jsem Rona potkal loni na GDC, ohromila mě umělecká stránka The Realm.

A řekl jsem mu: "Pojďme z toho udělat hru." Vytvořili jsme systém, kde můžeme kombinovat jednoduše ručně kreslené obrázky s 3D grafikou, abychom vytvořili toto nádherné a pohlcující prostředí. Spolupracujeme také s oceněným skladatelem Richardem Jacquesem, který vytvoří soundtrack. The Realm se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy Zemi opět pohltila příroda a mýty a kouzla jsou na vzestupu.

Líbí se mi ta kombinace uměleckých stylů. Nepracuje na tom jen jedna osoba, ale skupina různých umělců a každý z nás má vlastní inspiraci, takže to podle mě společně funguje. Proč tedy KickStarter? Naše vášeň k tomuto projektu nás nutila využít náš volný čas, peníze a energii na vše, co jste viděli v tomto videu a spoustu dalšího.

Nemůžeme si ale dovolit z toho vytvořit opravdu epickou hru bez vaší pomoci. Věřím, že máme úžasnou kombinaci herního i uměleckého designu a hudby a chceme vytvořit tu nejlepší hru, co můžeme. Potřebujeme ale vaši pomoc. Jsme z tohoto projektu vážně nadšení a obzvlášť, protože je na KickStarteru, což nám umožní zachovat myšlenku hry a zjistit, co by se vám v ní líbilo.

Překlad: Zoidy www.VideaCesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta hra vypada hodně pěkně. Určitě bych si zahrál. Jinak docela pěkný hodiny Totoro :-)

180

Odpovědět

hh no fakt :D hned jsem si vzpomnel na Muj soused Pedoro.

181

Odpovědět

Hmm... Ten program který používají, to je Unity3D?

181

Odpovědět

Několikrát to tam dokonce zmínil :) Myslím ale, že to bude ta koupená rozšířená verze..

181

Odpovědět

No nevím no, adventury samy o sobě mě nikdy moc nezaujaly - pokud v nich nebyla akce. A tohle vypadá spíš příběhově než akčně.

182

Odpovědět

Ano, tomu se říká point&click adventury.
Nahoď nějaké tipy na akční adventury (krom Fahrenheit, Heavy Rain, nový Tomb Raider, Walking Dead), jestli tím nemyslíš PoP apod. rubačky. Po dlouhé době bych si sám něco rád zahrál ;)

181

Odpovědět

Tak to vypadá dost dobře :) Snad z toho opravdu jednou hra bude, tento typ adventur mám hrozně ráda, viz právě to Machinarium, dokonalá hra :)

180

Odpovědět

Tak musím říct, že hra vypadá opravdu luxusně :) A jelikož jsem velký fanoušek adventur (krásné začátky na Simonovi), tak bych si to rozhodně zahrál, kdyby se našly ty finance no :) Jinak pozor ve 3:26 je dorbná chybička - kývnull :)

180

Odpovědět

Tohle je fajn rubrika, jen škoda, že tu nebyl nový Torment, když se na něj vybíralo.
Adventury radši sleduju jen jako Let's play na youtube (a šetřím si tak nervy před pixelhuntingem a vymejšlením bejkáren typu "hoď zelektrizovaného psa do studny"), jen si užívám příběh.
A zdá se mi, že na tvůrce měl vliv Hayao Miyazaki :-)

193

Odpovědět

Šestý!

1817

Odpovědět

Taketo kickstartery by som zakazal. Ziadne gameplay video, ziadny ingame screenshot. Chces peniaze, vytvor nieco, potom ti dam.

1938

Odpovědět

Já bych zakázal všechny ty internety! Hele, teď ale vážně, to kick v názvu je jakože nakopnout do začátku. Na gameplay video potřebuješ mít v dost pokročilým stádiu engine a spoustu dalších věcí. Zkrátka musíš už nějakou dobu zaměstnávat grafiky, programátory a bůhví koho ještě. A ti chtějí své peníze hned.
Screeny tam sice taky nejsou, ale obrázky lokací jo a to zatím musí stačit :-)

180

Odpovědět

Pochybuju, že někdo pro koho je min. příspěvěk $1/Ł1/€1 takové zlo, že nepirátí a hry si kupuje. Pobavils. Nebo jsi fanda EA, Activision a podobných nenažranců, co vývojáře donutí vykostit hru, aby si na tom potom mohli sami namastit vlastní kapsu v podobě předraženého obsahu - DLC, z čehož vývojáři samozřejmě neuvidí ani korunu?

181

Odpovědět

haha Tiny a Lina.. takle je meli nazvat D:

180

Odpovědět

Vypadá to nádherně, jestli se to bude i dobře hrát tak bych do toho určitě šel. (teda jestli se nasbírají finance)

182

Odpovědět

A já že to Zlo číhající v temnotě je Slenderman :D

182

Odpovědět

spis Enderman

195

Odpovědět

Jako by byla hra tvořená jen z artworku. Pěkné. :)

181