Frantíci, co ta móda?What The Fuck France

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:144
Počet zobrazení:6 906

Francouzská móda je vyhlášená a Francie je považována za její centrum. Ale Paul Taylor si nemyslí, že by se měli čím chlubit. Spíš naopak.

Přepis titulků

Kurva, Francie! Jsem Paul Taylor, jsem Angličan žijící ve Francii. Nikdy jsem nepochopil vaši módu. To je ošklivé. Moje košile? Ta věc s tím nosem a pusou. - Můj obličej? - Ano. Kurva, Francie!

Jean-Pierre, myslíte si, že jste nejvymóděnější lidé na světě a všichni ostatní mají otřesný vkus. Abych byl fér, jste styloví. Ale proč jste tak snobští? Jste snobštější než britská královská rodina, a to už něco znamená. Proč jsme podle tebe snobští, Paule? Jsem rád, že se ptáš! Jste snobští ze tří důvodů.

Zaprvé, rozdíl mezi módním a nemódním. Všude na světě se nosí šílené oblečení a barvy, ale nikdo to neřeší, protože ostatní nesoudíme podle oblečení. Ale pokud zde někdo nosí jinou barvu než černou, šedou nebo tmavě modrou, soudíte ho, jako by spáchal zločin proti lidskosti. - To oblečení je hrozné. - Na jeho místě bych se styděl. Chce obžalovaný něco říct? Šel jsem si jen nakoupit, nešel jsem se ucházet o práci modela.

Po jednomyslném rozhodnutí poroty se obžalovaný Paul Taylor odsuzuje za zločin proti módě. Trestem mu budiž povinnost nosit šálu po zbytek života. Neeeeee! Zadruhé, šály. Celý svět si myslí, že se chováte snobsky, protože pořád nosíte šály.

Hlavně muži. A díky vaší posedlosti se skrýváním krku máte i různé názvy pro šály. Écharpe, foulard, carré, pointe, étole. Ať už tomu říkáte jakkoliv, je to šála! Nosit byste ji měli pouze v zimě, abyste si zahřáli krk. V Anglii muž nosí šálu jen tehdy, když chce podpořit svůj fotbalový tým. Do toho, United! Když nosíme šály, chceme tím ukázat, že si s námi nemáš zahrávat!

Francouzi nosí šálu pořád. Nedivím se, že cizinci používají spojení gay Paříž. Všude vidí muže v šálách, kteří si dávají la bise. Zatřetí, a tohle je největší ukázka vašeho snobství. La haute couture. Francie je známa luxusními značkami jako Chanel, Dior a Jean-Paul Gaultier. Ale nikdo si je nemůže dovolit! Takže stejně nakupujete v H&M, Zaře nebo Decathlonu.

Ale snobské je, když si koupíte tašku od Dioru, ale dáte do ní oblečení z Manga. Jak sexy. Když mluvím o luxusních značkách, tak ty vyrábějí oblečení, parfémy a make-up. Už jen fakt, že si můžete koupit Boomerang od Chanelu za 1 260 eur je vrcholem snobství. 1 260 eur! Za tu cenu by se fakt měl k tobě vrátit.

Za tuto cenu ti zaplatím cestu do Austrálie, kde strávíš dva týdny v divočině a přivezeš mi skutečný bumerang. Společnost Ugg taky nevyrábí koule na petanque. "Jak je? Můžeš si zahrát petangue s těmahle klokaníma koule..." Slyším, jak si z nás děláš legraci, ale luxusní značky vymyslel Angličan Charles Frederick Worth. Kurva... Lepší neměli.

Petangue? Kurva, Francie! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Restaurace, kavárna, úřad, svatba, demonstrace, soud, houseparty, škola nebo faking fotbaloví ultras?
Není problém, tenhle anglán toho má zřejmě plnou garáž. Zatím nejdál, co jsem kdy tenhle koncept webseriálů na netu viděl!

160

Odpovědět

kdyby na konci ten fotograf byl zase Paul, tak je to master střihač. Video super. Já místo šál nosím nějaké "módní" návleky, co nosily holky na aerobik v osmdesátých letech :D

11

Odpovědět

Ja radšej tričko. :)

20

Odpovědět

Ta produkce jeho videí je neskutečná! Hroznej borec.

531

Odpovědět

Kdy bude díl Frantíci, a co ti refudžíci?

2512

Odpovědět

Až po dokončení brexitu. Teď by to bylo vo kravatu.

180

Odpovědět

I'm glad you ask, Jean-Pierre.

30