Frantíci, co ty zahrádky u restaurací?What The Fuck France

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:193
Počet zobrazení:7 644

Sednout si na zahrádku restaurace, objednat si pití a jídlo a užívat si čerstvého vzduchu. Zní to jako idylka, ale skutečnost může být trochu jiná.

Přepis titulků

Kurva, Francie! Ahoj, jmenuju se Paul Taylor. Jsem Angličan žijící ve Francii. Ale nikdy jsem nepochopil koncept předzahrádek. Kurva, Francie! Teoreticky by to mělo být úžasné, Jean-Pierre. Ale není, je to peklo! Proč jako, Paule?

Jsem rád, že se ptáš. Je to na hovno ze tří důvodů. Zaprvé, číšník je kokot a donutí tě si sednout tam, kam nechceš. - Angličan? - Ano. - Tady je stůl pro vás. Tenhle stůl? Vypadám jako idiot? Ten chlap se ke mně chová jako Donald Trump k Mexičanům. Zadruhé, číšník je pořád kokot, co? Potom je tu problém s místem.

Abyste prošli, musíte se o lidi třít koulema nebo zadkem. Ty, příteli, dostaneš koulema. Koule, koule, pardon. Dej mi to. Zadek, zadek. Pardon, procházím. A když už najdete židli, nemáte místo vůbec na nic. Musíte jíst tuhle sračku za 15 eur jako Tyrannousaurus. Možná to můžete jíst rovnou pusou!

A proč pít pivo, když ho místo toho můžete mít všude na sobě! Zatřetí... Pardon, já pracuju. Číšník je pořád kokot stejně jako tihle kuřáci. Díky zákazu kouření tihle pitomci musí sedět na předzahrádce. Musíte si sednout tak, abyste se vyhnuli oblakům rakoviny. Dříve jste si na čerstvý vzduch chodili sednout ven. Dneska musíte dovnitř.

Fakt super, Francie! Samozřejmě jsou tu místa za sklem oddělaná od kuřáků. Ale dobře víte, co vás čeká. Získat si pozornost číšníka bude stejné těžké jako získat si pozornost třídní krásky. - Tady! - Hned tam budu. - Promiňte. - Hned tam budu. - Haló? - Klid, hned tam budu. Je tu Pidgey.

Hashtag pitomec. Musíte sedět u těchto stolečků vepředu. - Máte cigaretu? - Nekouřím! - Kytky, dvě eura. - Ne, vypadni! Jdi do prdele, Edith Piaf! Číšník je pořád kokot. Ne, nechci tvůj časopis, jasný? Kde mám to pivo?

Kde mám? Ty čůráku! Když se stane zázrak, najdete perfektní stůl na sluníčku, s dostatkem místa a číšník si vás skutečně všimne. Vaše pivo. Na tohle jsem čekal. Na zdraví. Zasraní ptáci! Říkal jsem vám, že tohle je nejhorší nápad ze všech.

Mrzí mě to. Tohle je na účet podniku. Děkuju. Kokoti... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ale notak lidi. Vždyť je to sranda! :D

10

Odpovědět

0:35 - Kdyby mi takový hovado furt nadávalo na moji krásnou francouzskou zemi, tak ho taky posadím k popelnicím. :)

03

Odpovědět

Co to tam plácá za nesmysly? Na zahrádky se těším už od podzimu. Není nic lepšího, než si s kamarádama dát pivko na čerstvém vzduchu.

51

Odpovědět

Já mám zahrádky přes léto rád, na sluničku stačí dvě pivka a jsi cinklej, ani jeden z problemu jsem asi nezažil .. spíš vratké stoly a pití v klíně :D :D btw, pisnička v intru? plsky pls

120

Odpovědět

Zajímavé, ze všeho co ten patloň fakuje 75% komentů rozebírá kouření.Jo jsem taky postiženej,,Ví vůbec někdo kolik je výrobní hodnota krabičky cigár?14 Kč bez Dph. Vše ostatní jsou daně,hospodskej nebo trafikant má 5% z prodeje(ale musí z nich platit taky daně).Až bude Bureš vlastnit tabačku a síť restaurací,tak tenhle blbej zákon zmizí...

612

Odpovědět

Chudáčku malej, tak ono ti to kouření leze do peněz? To je ale nemilé...

325

Odpovědět

+Captain PlíceO tom jsem psal?Nemilé jsou jiné věci,ale to s anonymem 1/2 engliš,2/2czech rozebírat nebudu.

15

Odpovědět

Z velký části si jenom proplátíš výdaje na léčbu svý rakoviny, rakoviny svých bližních a výdajů na uklízeče ulic. Pokud neexistujou lidi, který ti tvůj balíček zabalí, orazítkujou a podaj v trafice, nemá ta tvoje "výrobní cena" žádnej smysl. Kromě toho podle Bussiness Insider se docela pleteš, kromě daní je drtivá většina získávání a zpracování materiálu: http://www.businessinsider.com/the-cost-breakdown-of-making-cigarettes-2012-2

50

Odpovědět

+hnojometTo je přesně to,kam jsem se nechtěl dostat.Groo bylo že většina zase jen řeší ze všech patlanin co jsou ve videu jenom kouření,zbytek byl jen nepodstatný povzdech.Graf v odkazu pěkný ale platí v GB, kde jsou jiné daně.

01

Odpovědět

To fakt nekoho bavi koukat na tuhle picovinu?
Dokument kde si najdu neco co je bezny a delat z toho neco spatnyho abych se do toho moh strefovat je nesmysl.
Rovnou muze udelat video, kde bude nadavat proc musime srat zrat chcat a nemame kridla.

1418

Odpovědět

Víc víc víc, je to super. :D

44

Odpovědět

V UK nemaj zahrádky nebo co?

40

Odpovědět

Ne, protoze se boji teroristu.

72

Odpovědět

zlozvyk

00

Odpovědět

Jop... a ta p******a s tim kouřením bude brzo i u nás... místo, aby se zakázalo kouření na veřejnosti, aby kuřáci museli někam zalíst a neotravovali ostatní, tak se vyženou ven mezi nekuřáky. To vážně dává smysl.

317

Odpovědět

Já bych spíš cíga zdražil tak na 450kč za krabičku. Kouření je hnusnej přežitek,kterej otravuje lidi okolo. Stejnak nechápu co z toho maj... kouřit jsem zkoušel ale nemělo to na mě jakejkoliv pozitivní nebo negativní účinek akorát jsem smrděl jak nějakej čecháček sedící v největší pajzlu. Po tom chlastu ti je aspon blbě ale tohle nechápu.. to už rovnou můžou pálit kadidlo nebo tak.

3927

Odpovědět

+MorceTo nefungje... prohibice v historii už byla hodněkrát a nikdy to nedopadlo dobře (ano, tohle neni skutečná prohibice, ale důsledky by to mělo úplně stejný - prostě by se s tim kšeftovalo nelegálně).
K tej druhej části... taky nevim. Ale ať si kouří kdo chce, jsou to jejich prachy a zdraví... to, že by pojišťovna neměla problácet náklady na léčbu onemocnění způsobených kouřenim, už je věc jiná. Ale když už to chce stát regulovat, tak aby to dávalo smysl. Zakazovat kouření v soukromých objektech je kravina. Kdyby to zakázali na veřejnym prostranství, tak by to mělo daleko větší dopady na cílovou skupinu (cílová skupina jsou nekuřáci - "aby mohli do hospod" (argument nekuřáckých hospod je víceméně ignorován) a děti, kteří začínají kouřit (a ty kouřej kde? cesta ze/do školy, parky... v hospodách jen výjimečně)

61

Odpovědět

+MorceJá bych z krabiček odstranil ta varování o škodlivosti. To je stejně většině lidem úplně jedno.
Místo toho bych je nahradil hesly jako: "Stát rozhází peníze z krabičky dřív, než vykouříš první cigaretu." To by fungovalo spíš.:D

345

Odpovědět

+MithrilNe... nadávali by o to víc, ale kouřili by dál... a jedinej kdo by na tom vidělal, by byly nepoctiví prodejci.

01

Odpovědět

+MorceMě zas serou zkurvení ožralové, na který se musím dívat jak se v pátek večer potácej od sloupu ke sloupu a všechno poblijou. Takže bych v souladu s tou tvojí logikou zvýšil cenu alkoholu asi tak o 1000%. Ty panickej retarde lol.

02

Odpovědět

víte co... celou dobu všichni bojujou o to, aby se v restauracích nekouřilo. No tak ať sou teda hezky přes léto uvnitř a užívají si 'čistého' vzduchu v prostorách restaurace a nechají kuřáky venku

83

Odpovědět

+lenaciaKdo "všichni"? Bojuje za to nějaká určitá skupina lidí, druhej skupině je to jedno a třetí je z mnoha různých důvodů proti.

90

Odpovědět

Ve videu bylo vcelku jednoduché řešení

00

Odpovědět

+._.Jasný... tak to abych sebou tahal několik metrů podobný zástěny, protože většina českých zahrádek to nemá :D.

Ale samozřejmě nemluvim jen o zahrádkách. Prostě dává daleko větší smysl a zároveň by mělo daleko lepší efekt, kdyby se zakázalo kouření "venku".

21