Frantíci, co ta práce?What The Fuck France

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:6 770

Většina světa považuje Francouze za líné pracovníky, kteří tráví víc času doma než v práci. Paul Taylor nám ukáže, zda je to pravda.

Přepis titulků

Kurva, Francie! Zdravím, jsem Paul Taylor, Angličan žijící ve Francii. Nikdy jsem nepochopil váš vztah k práci. Kurva, Francie... Vím, co si říkáš, Jean-Pierre. "Paule, za 2 a půl minuty nemůžeš pokrýt problém práce ve Francii." Vím, že nemůžu. Ale vím, že vás většina světa považuje za líné parchanty.

"Proč máme být líní, Paule?" Jsem rád, že se ptáš! Máte být líní ze tří důvodů. Zaprvé, pracovní týden. Ve Francii máte jeden z nejkratších pracovních týdnů na světě. 35 hodin. Děláte si srandu? Z celého týdne nepracujete 5,5 dne. Také máte 5 týdnů placené dovolené a 11 státních svátků.

To znamená, že ročně pracujete jen 1575 hodin. To je 62,63 dne. To vám dává spoustu volného času na stěžování, stěžování a kouření. Pane! Zadruhé, smlouva na dobu neurčitou. Svatý grál francouzské společnosti. Pokud ve Francii něco chcete, musíte ji mít.

Chcete byt, musíte mí smlouvu na neurčito. Chcete půjčku? Tak taky. Pokud nechcete zemřít sami, taky ji potřebujete mít. Proto se hledají obtížněji než Nemo. Ale nejlepší je, že jakmile ji získáte, je téměř nemožné vás vyhodit. Dáme si selfie. Když mluvím o vyhazovu, Američané natočili pořad The Apprentice. Kandidáti v něm soupeřili o místo ve firmě Donalda Trumpa.

No jo, časy se mění. Ve Francii jste se snažili natočit vlastní verzi, ale odvysílaly se jen dva díly. Proč byste doma sledovali, jak lidé pracují, když práci nesnášíte? Navíc kandidáti úplně nepochopili cíl této hry. Dnes padáka dostává... Benoit. Skvělý! Aby tu The Apprentice fungoval, musel by říkat toto.

Dnes jsem se rozhodl, že si tu nechám... Benoita. Ne, nechci zpátky do práce. Dělej, mrzneme tu. Máme před sebou spoustu práce. Důvod 49,3. Podpora v nezaměstnanosti. Když dojde na podporu v nezaměstnanosti, Francie patří mezi nejštědřejší státy. V Anglii získáte maximálně 300 liber po dobu 6 měsíců.

Ve Francii získáte až 6 000 eur po dobu 3 let. To vás fakt podporuje v tom, abyste si hledali práci. Pro zbytek světa jste lenoši. Ale jste šestá největší ekonomika světa. Očividně líní nejste. A rozhodně nejste líní komentovat takováto videa. Jdeme na to! Kurva, Francie!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jo skvělý, takže message videa je, Francouzi se maj strašně skvěle, určitě tam neni většina populace chudá a 1% nejbohatších se nestává čím dál bohatší. Tak co takhle udělat video o Francii na téma Chudoba, nebo Bezdomovectví?

34

Odpovědět

1) Bohatý bohatnú a chudobný tiež...
2) Problém vás socanov je, že chcete, aby bohatý boli chudobnejší...

83

Odpovědět

Francouzů znám tak desítky a všichni se maj skvěle... pokud je většina populace chudá tak je to standard a proto na to není třeba nadávat. Pokud je většina populace v pohodě tak je to standard a chudáci na to nemají nadávat. Neznám tě ale něco ti povím. V mém životě nastala kdysi změna a to když jsem si uvědomil uvedomil ze 500,- Kč měsíčně který mi můžou reálně slíbit před volbama mi život nezmění...

00

Odpovědět

just fck off. A to si zistite pracovnú morálku Španielov alebo Portugalcov. :(
Ja som sa narodil do zlého štátu though

60

Odpovědět

37,5h Pracovní týden, 5t dovolený, 14 svátků. Takže jsem asi Francouz :-)

32

Odpovědět

37,5 hodiny? Ve Francii by ti říkali vlezdoprdelko, protože zůstáváš v kanceláři dlouho (20min) potom, co všichni odejdou domů, abys zapůsobil na šéfa :)

120

Odpovědět

Vážně kritizuje krátký pracovní týden? To je snad k***a dobrá věc, ne?

179

Odpovědět

Áno, pokiaľ sa o seba nemusíš starať sám :) Prachy dá firma, voľno dá firma a potom prídu voľby a povieš si... do p****e aj s firmami.... :D komik :)

60

Odpovědět

No stačí se podívat na kvalitu aut, která dělají ve Francii a je to jasné

134

Odpovědět

Jakou nezamestnanost maji ve Francii?

120

Odpovědět

Odpovědět

Sakra, ta produkce je neskutečná! :-)

432