Frantíci, co ta kuchyně?What The Fuck France

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:174
Počet zobrazení:6 785

Paul Taylor se tentokrát zaměří na francouzskou kuchyni, která je přinejmenším zvláštní. Ale má vůbec Angličan právo kritizovat francouzskou kuchyni?

Přepis titulků

Kurva, Francie! Ahoj, jsem Paul Taylor, jsem Angličan žijící ve Francii. Nikdy jsem nepochopil francouzskou kuchyni. Kurva, Francie! Vím, Jean-Pierre, vím... Angličan kritizující francouzskou kuchyni je jako slepec kritizující ohňostroj. I váš prezident Jacques Chirac jednou řekl: "Lidem, kteří špatně vaří.

se nedá věřit." Taky nemůžete věřit lidem se špatnou angličtinou. Nebudu vaši kuchyni kritizovat, jen chci říct, že je divná. Proč je divná, Paule? Jsem rád, že se ptáš! Vaše kuchyni je divná ze tří důvodů. Zaprvé, popisy. Spíš pochopím zápletku filmu Počátek než popisy vašeho jídla.

Zde je italský poklad se sluneční zeleninou. Těstoviny s rajčaty? Nazývejte to pravým jménem. S takovými popisy bude i ta největší sračka znít úžasně. Představte si, jak fish and chips popisujete slovy: "Neptunova zlatavá delikatesa s proužky hlízy osmažené ve světle slunečnice." "Hmm, to zní lahodně." Jo, protože je to kurevsky chutný!

No tak... Zadruhé, AOC. Appellation d'Origine Controlée. My tomu říkáme jídelní rasismus. Pokud se ti ve Francii nelíbí, vrať se, odkud jsi přišel. Vrať se na ty posraný ostrovy! AOC znamená, že určité produkty musí být vytvořeny v určité oblasti jen za použití místních postupů a surovin.

Cizincům vstup zakázán! Je škoda, že kolem AOC panuje taková komedie, protože musíte poslouchat anglického blbečka, jak si z vás střílí. Ale prostě to tak je. Nejpodivnější potravina chráněná AOC je andouillette. Do prdele! Doslova! Jednou jsem si z menu omylem objednal klobásu a přinesli mi prasečí konečník.

Netvrdím, že to nemůže být lahodné, ale kéž by to nesmrdělo, jako bych skutečně jedl hovna. Nejšílenější na andouillette, že nejlepší schvaluje skupina 5 A. Pokud vás zajímá, co to skupina 5 A je, je to Asociace aktivních amatérů pro autentický anál. Na anál! Zatřetí, kulinářská kuchyně. Promiňte, myslel jsem, že jsem v restauraci, ne v muzeu.

Co to je? Protlačované foie gras, uzená kachna, zelená jablka, řeřicha a želé z madeiry. - Kolik tahle kravina stojí? - Tři tisíce euro. Jen proto, že vám někdo od Michelinu dal hvězdu, musím si na jídlo brát půjčky? Předstíráte, že máte dokonalou kuchyni, ale když se otevře nový Burger King, čekáte hodiny ve frontě, abyste si dali mastný Whooper. Paule, není to Whooper.

Je to delikátní krvavé maso, se sýrem, který stéká dolů, křupavým salátem a perfektně opečenou slaninou a smaženou cibulí... Kurva, Francie! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Konečně to někdo řekl :D :D

40

Odpovědět

Nesnáším ty malá předražená jídla. Jednou jsem si na jednom místě (nebudu jmenovat) obědnával jídlo z menu, vypadalo tak středně veliké, cena byla trochu vyšší, ale co řekl jsem si dám si to. Když mi to přinesly bylo to nehorázně mrňavé a měl jsem po tom akorát ještě větší hlad. =D

70

Odpovědět

Ti Frantíci už neví coby, tak prostě už i jejich prezident Macron musí mít jméno jak těstoviny

#makarónysesýrem (aneb nazlatovělá nebeská pochoutka protažená do líbezných tvarů posypaná roztavenou baštou žhnoucí jako samo Slunce"

140

Odpovědět

Ve Francii bych spíš tipovala podobnost s makronkami (Macarons).

Franc.: "Mandlové nadýchané polibky tanečnic z arabských harémů".
Česky: "Vaječné pusinky s krémem za ku**a moc peněz".

161

Odpovědět

Ahááá..tak už vím odkud ty restaurace z našich luhů a hájů pochytili paskvily v podobě rádoby vznešených názvů jídel :D

160

Odpovědět

Zdéňu na ně, na Frantíky!

170

Odpovědět

Třeba katův šleh. Všici to tady používají přitom je to AOC.

140

Odpovědět

+AutoJeště že jsem ta lůza co chodí do hospody, kde klobása je klobása, bramborák je bramborák, hermelín je hermelín a pivo je pivo.

80

Odpovědět

+AutoPřekvapení pana faráře se to tuším jmenovalo. Bylo to mletý maso udělané do válečku, ale ne malé jako čevabčiči, ale pořádný macek. A když se do toho řízlo tak vytekla hustá bílá tekutina. #chcesemiblejt

20