Zachraňte Ralpha

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:113
Počet zobrazení:6 827
Save Ralph je krátkometrážní animovaný mockument, kterému své hlasy propůjčili mimo jiné Taika Waititi, Ricky Gervais a Zac Efron. Film vznikl jako součást celosvětové kampaně #SaveRalph organizace Humane Society International, která má za cíl celosvětově skoncovat s testováním kosmetiky na zvířatech. O kampani se více můžete dozvědět zde.

Přepis titulků

ZACHRAŇTE RALPHA Připraven? Jedeme. Tak jo, Ralphe, můžeš začít, prosím? Mám klapnout teď? Jo, do toho. Pojď. - Takhle?

- Výborně. Jako ve filmech. Nu dobrá. Jmenuju se Ralph, jsem králík, jak vidíte. Jsem slepý na pravém oku a v tomhle uchu mi jen zvoní. Otrava, co? No jo. Oholili mi srst a na zádech mám chemické popáleniny. Trochu to pálí.

Ale o nic moc nejde, fakt to bolí, jen když dýchám nebo se pohybuju nebo tak. No jo, au, to bolelo. Ale koneckonců o nic nejde, však to děláme pro lidi, ne? Jsou nám zvířatům nadřazení, byli dokonce ve vesmíru. Viděli jste králíka v raketě? Nemyslím si. Jde o to, že nejsem kosmonaut, jsem tester.

Můj taťka byl tester, má máma, mí bráchové a sestry, mé děti, všichni testeři a všichni umřeli ve službě. A já jednou taky. Je to v pohodě. Jsme pro tohle zrozeni, nám králíkům to dělá radost. No jo. Musím do práce.

Vím, že to vypadá špatně, ale já to vidím tak, že dělám svou práci. Pokud může mít jen jeden člověk pocit, že má bezpečnější rtěnku nebo deodorant - nebo… - Hej, Ralphie! Ralphie! Co to je za štáb, kámo? Chodí všude se mnou. - Točí dokument nebo něco takového. - Můžou nás odtud dostat? - No tak, jen se jich zeptej.

- Mám strach. - Nechci umřít. - Pomoc! - Ralphie! - Slyším vás. Můžete to vystřihnout, že jo? - A jdeme na to. - Nešahej na něj! Au, au, au! No… Tak to nějak uzavřeme. - Jen bych chtěl říct, že… - Promiň, Ralphe. Jsme tady.

- Můžeš se otočit? - Promiňte. - Nic se neděje. - Takhle lepší? Jo, jo. Pokračuj. Dobře, takže… Jen chci říct, že kdokoliv z vás, co ještě kupuje kosmetiku testovanou na zvířatech, třeba tužku na oči, šampón, opalovací krém, vlastně cokoliv v koupelně, bez vás a zemí, které povolují testování na zvířatech, bych byl bez práce, byl bych na ulici, teda ne na ulici, spíš na poli, asi.

Jako normální králík. Ale co… Au! Je to super! Žádné zvíře by nemělo trpět a zemřít ve jménu krásy. Pomozte HSI zakázat testování kosmetiky na zvířatech po celém světě. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No jen bych zmenil jednu vetu - ne ze by nemel praci a behal by na poli - vubec by nezil. Samozrejme tim netvrdim ze je spravne testovat na zviratech.
Jen nemam rad argumenty typu - kdyz prestaneme jist maso nezabijeme x milionu zvirat - ano ale ani tech x milionu nebude existovat.
Je lepsi kratky zivot kde se o vas nekdo stara (ted nemyslim zrovna to testovani ale obechne chov zvirat) nebo vubec zadny zivot?

21

Odpovědět

Prej někdo stará. Ty asi nemáš absolutní představu, jak to ve velkochovech vypadá, protože jinak bys nemohl zacházení s nimi nazývat starání se. Ano, radši zredukovat počet zvířat na přirozené množství a nechat je žít v přírodě, než "vychovávat" né miliony, ale miliardy zvířat, které nezažijí nic jiného, než utrpení v naprosto bestiálních nepřirozených podmínkách a ještě krutějším zacházením.

52

Odpovědět

+fuckmehardNeboj svita se na lepsi casy - tiskarny na maso uz jsou ve vyvoji

00

Odpovědět

Pokud se seznámíte s testováním na zvířetech do hloubky a seznámíte se s praktikami a způsoby, jakými se testuje (jede se stylem pokus - omyl), je vám do pláče. Přitom každá druhá celebrita si založí svojí kosmetickou řadu, aniž by cokoliv řešili, hlavně, že to sype. A tři p****e firem, které deglarují dermatologické testování, jen vychcaně obcházejí legislativu tím, že odkoupí otestované složení od jiné společnosti, ve vetšině případech jde o dceřinou firmu, viz. Nivea, která dokonce měla kampaň, jak je čistě bez testování na zvířatech. Že si látky nechali otestovat u mateřské společnosti Beiersdorf, už ale nějak zapomněli zmínit.
Mimochodem, pokud by někdo chtěl přejít na netestovanou kosmetiku a např. mu v tom brání cena, či udělat si čas, můžete zkusit německou značku Balea. Sice nemá žádný certifikat na obale, ale firma zaručuje, že výrobky neobsahují nic, co by bylo testováno na zvířatech. Najdete ji v každé DM drogerii a za pár korun.

A pokud si uděláš čas, tady je seznam firem, které jsou cruelty free - spousta z nich najdeš i v českých eshopech, za běžné ceny. https://crueltyfreeinternational.org/choose-cruelty-free-ccf-list-brands

212

Odpovědět

To, že to Balea zaručuje, nic neznamená. Pokud firma nemá HCS certifikát, tak není jistota, že netestuje. Naopak to firmy často tvrdí, že netestují, nebo jsou bio, ale pravda bývá někde jinde. Doporučuji například dostupnou českou značku Manufaktura. Ta má HCS certifikát a má k tomu většinu výrobků veganských, které nemají ani živočišné složky - nevyužívají zvířata ani takto. Díky za to, že přemýšlíte o zvířatech

81

Odpovědět

+AA ještě doporučuji českou stránku https://www.netestovanonazviratech.cz/, na níž jsou dostupné značky v ČR :-). Hodně mě posunulo i toto skvělé video o Kosmetice testované na zvířatech od Veroniky Prokůpkové z Kolektivu pro zvířata Kosmetika netestovaná na zvířatech (2021) - Veronika Prokůpková. Kosmetika, která je testovaná na zvířatech ve většině případech nereaguje totožně na lidském těle, proto je testování na zvířatech kruté a úplně zbytečné. Buďme soucitní a mějme ohled k těm, kteří se nemohou bránit ;-). Netestovaná kosmetika bývá často i kvalitnější a budeme mít čistější svědomí, zmírníme utrpení páchané na zvířatech, zlepšíme si karmu, svět bude o trochu lepší. Každá chvilinka i peníze vložené do pomoci druhým jsou uložené smysluplně.

42

Odpovědět

+ABalea je německá značka vyráběna v Německu a to ti dává jistotu, že netestují, protože v Německu je zákaz testování na zvířatech. Navíc má Balea spousta veganských výrobků a je všeobecně vnímána jako netestovaná kosmetika prakticky všemi, kdo bojují proti testování na zvířatech. Akorát nemá zájem investovat do certifikátu, aby mohla udržet ceny takové, jaké má. Je to skvělá alternativa pro lidi, kteří nejsou ochotni nebo si nemůžou dovolit kupovat 250ml - 300ml šampón za 180-250 Kč jako např. u tvé Manufaktury.

23

Odpovědět

+rabitdialog dilerov kozmetiky

22

Odpovědět

+vm vargaKomentář blba.

04

Odpovědět

+Čusnepodcenuj sa tak

11

Odpovědět

+vm vargaS tímto nesouhlasím. To, že je kosmetika vyráběna ve státě, který netestuje, ještě nezaručuje, že některé složky v kosmetice nebyly testovány v zahraničí, Stoprocentní jistotu najdete jen u značek, které mají HCS certifikát. Podívejte se prosím na odkazy a video, které jsem zmiňovala výše. Chápu, že někdo není ochoten nebo nemá možnost kupovat si dražší netestovanou kosmetiku. Ale je to jeho možnost/volba. Já tu možnost mám (vybrala jsem si utrácet do této kosmetiky) a nehodlám podporovat Baleu, která možná testovaná je.

01

Odpovědět

Takovouto reklamu už měl Babiš, ale vzal to trochu pozitivněji. I Jarda si tam střihnul roli.

112