Žijete svůj život naplno?

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:827
Počet zobrazení:15 418
Čeho lidé na smrtelné posteli nejvíce litují? A co dělat, abychom se tomu my vyhnuli? Za tip na video děkujeme uživateli Charlie Junior. stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!

Přepis titulků

Bronnie Ware je zdravotní sestra, která se několik let starala o pacienty, kterým zbývaly poslední týdny života. V knize Čeho před smrtí nejvíce litujeme zaznamenala jejich výpovědi. Když se jich zeptala, čeho v životě litují nebo co by rádi zpětně změnili, většina z nich odpovídala stejně. ODPOVÍDALA STEJNĚ Zde je pět nejčastějších výčitek umírajících. 1.

Kéž bych býval měl větší odvahu žít si svůj vlastní život, a ne život, který ode mě ostatní očekávali. Životní plán každého je: narodit se, asi do šesti nebo osmi let se bavit, jít do školy, kde z vás tu zábavu vymlátí, najít si práci, ve 30 se oženit, platit daně, šetřit si na důchod, bankéři z vás pak vysajou všechny peníze, které budou moct, v 65 půjdete do důchodu, jupí, začnete si užívat života, a v 68 dostanete infarkt.

2. Kéž bych býval nevěnoval tolik času práci. Vaší prací je držet hubu a krok a na nic se neptat! Víte, co začnou lidi dělat, když se začnou vyptávat? Začnou se vymykat zažitým normám, začnou vydělávat víc peněz, dají výpověď, založí firmu, odjedou do zámoří. Začnou šukat víc ženských a neožení se, takže nebudou mít dům, nebudou platit za něj ani za svoje děti.

3. Kéž bych býval měl víc odvahy a dokázal lépe vyjádřit své city. Pokud budete každý den čelit aspoň kapce strachu, začne se vytrácet. A vy začnete růst. A najednou budete na tom růstu závislí. 4. Kéž bych býval zůstal v kontaktu s přáteli. Pokud si přiznáte, kdo opravdu jste, ta svobodná osoba, která se ráda učí a baví, která bude při učení obklopena lidmi...

Pokud si osvojíte ten dětský pohled na věc, kdy se chcete jen bavit, vymaníte se ze systému. 5. Kéž bych si býval dopřál víc štěstí. Na první místo v životě musíte postavit sebe. Vždycky. Protože nikdo jiný nikdy neupřednostní vaše štěstí před svým. Nikdo a nikdy.

Na svoje štěstí budete čekat zatraceně dlouho. Budete čekat, až se něco stane. Ale ono se nic nestane! Bude vám 80, budete přemítat o minulosti a říkat si: "Sakra!" A pak umřete. Je to dlouhá cesta. Ale to je naše prokletí. Čekáme, až nás někdo jiný dovede ke štěstí. Existují dva druhy lidí.

Jedni jdou za tím, co chtějí. Jdou za svým cílem, za svými touhami a stávají se sami sebou. Jsou autentičtější, upřímnější a lepší. Každý den se snaží stát úžasnými. Ten druhý typ lidí se nesnaží. A tak to je. Jak jste na tom vy? STAŇTE SE SAMI SEBOU Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

film Magnolie, to je to prvni a jediny, co me po shlednuti tohoto videa napada. Doporucuji

00

Odpovědět

Ten druhý... ):

20

Odpovědět

Jedno z najkrajších a najviac motivujúcich videí aké som videl !!!

30

Odpovědět

Tenhle týpek je má svoji pickup školu, tzn má kurzy, kde učí chlapy, jak balit ženský, jak na sobě pracovat, jak zlepšovat sebeprezentaci apod, tzn v jeho zájmu prostě není, aby si někdo vzal jednu ženskou a pak makal v 9to5 jobu. Proto takhle mluví. Je to celý reklama na jeho byznys.
Nicméně každýmu je snad jasný, že recept na šťastný život neexistuje a že člověk může bejt šťastnej ať dělá skoro cokoliv (jsou zdokumentovaný případy, kdy lidi byli šťastní i v koncentračním táboře). Jakýkoliv podobný rady jsou spíš pro lidi co nějak v životě tápou.

165

Odpovědět

tých 5 bodov je možno super, a človek si z toho môže niečo vziať. Ale absolútne sa mi nepáči čo, a akým spôsobom hovorí ten človek ktorý to pomedzi akože komentuje. Možno to nemyslí až tak zle, len to vyzerá že ten jeho "recept" je skôr receptom na mizerný a nie šťastný život

56

Odpovědět

Člověk nemusí bejt chladnej a egoista jen protože bude žít tak jak chce a jít za tím po čem touží... dá se to skloubit dohromady... člověk by si neměl hrát na to co není nebo nebýt vůbec nijaký a jenom takový jaký si myslí že by bylo nejvýhodnější být.. měl by být sám sebou a to je možná tak to nejdůležitější k tomu, aby žil tak, jak říká ten chlápek ve videu, je to můj názor.

62

Odpovědět

Na smrtelné posteli budeme litovat v každém případě. Ale to nemá být nějaký argument proti tomu, co říkal ve videu.

42

Odpovědět

Pravda, žijeme jen jednou, vždy můžeme udělat jen jedno rozhodnutí, vydat se po jedné cestě a vždy nám na konci zůstanou pochybnosti, jestli by jiná cesta nebyla lepší, ať se rozhodneme jakkoli..

131

Odpovědět

Příjde mi že většina nechápe fakt, že cápek nenabádá k tomu aby sme byli celej život sami ale aby jsme si hleděli svýho a nenechali se ovlivňovat ostatníma...

411

Odpovědět

Myslím, že to chápou všichni, jen se většině prostě nelíbí, jak to podává a co dává za příklady.

182

Odpovědět

Vic motivacnich videi! :)

362

Odpovědět

Nemůžu brát vážně slova člověka, co řekne slovo f*ck čtyřikrát v jedné větě, ať už by byla jeho myšlenka sebevíc pravdivá. Vážně to kazí celé video a myšlenku.

2653

Odpovědět

Ten chlap má pravdu! Ale zároveň je to důvod proč úspěšní lidé bývají egoističtí, arogantní a sebestřední. Prostě se starají jen o sebe a nehledí na druhé. Pokud toto budete schopni překousnout a nehledět na druhé, tak tady je recept. Zbývá jen otázka. Jakým člověkem chcete být a jestli na konci života toho rozhodnutí budete litovat? A to Vám, dle mého názoru, nikdo neřekne.

404

Odpovědět

Možná pak na té smrtelné posteli bude takový člověk litovat, že tím úžasným životem vlastně procházel sám a neměl nikoho po svém boku, s kým by ho mohl sdílet :) Takže zas tak super život to třeba ani nebyl... Prý se říká, že když člověk umírá a tzv. se mu promítá celý život před očima, nejsou to zážitky, co vidí, ale lidi, které v tom životě měl a které byli pro něj nejdůležitější.

262

Odpovědět

Co znamená být úspěšný? A právě o tom to je...myslím, že žít na plno znamená být šťastný a peníze přinesou víc smutku než štěstí. Je málo prachatých lidí, kteří jsou doopravdy šťastní. Největším úspěchem v životě je : mít dobré přátele, někoho koho můžeš milovat a on tebe, být vnitřně vyrovnaný, mít svoje vnitřní štěstí a teprve když člověk dosáhne svého vnitřního štěstí je ochoten něco dělat pro druhé a šířit dál svoji radost. A pokud se mi tohle všechno v životě podaří, nebudu litovat ničeho.

130

Odpovědět

Myslím, že egoistický, arogantní a sebestředný člověk ničeho litovat nebude, o tom to je :)

53

Odpovědět

já sem já, o tom není pochyb... co na tom že mě ostatní považují za divnýho :)

71

Odpovědět

quešns :-D

20

Odpovědět

Líbí se mi jak nějaký 30-ti letý frajírek vševědoucně vypráví o tom, jak se v 80-ti budeme cítit etc. :D Je to snůžka nesmyslů (co říká ten chlap).

Navíc všechno, čeho umírající před smrtí litují, člověk vycítí už během života a nepotřebuje, aby mu někdo říkal, že toho bude litovat. Víme, že to chceme trochu jinak, ale nemáme odvahu si za tím jít.

2234

Odpovědět

Hodně dobrá myšlenka, hodně nevhodně podaná...

6513

Další