Zítra začíná 2 000 kilometrů dlouhá cesta napříč JaponskemCesta napříč Japonskem (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:3 585

Chris Broad se vydal na 2 000 kilometrů dlouhou cestu po Japonsku. Každý den své cesty natáčí po dva měsíce a během toho se k němu budou přidávat různí známí vloggeři či baviči. Toto video začíná sérii jeho projížďky a odehrává se den před odjezdem.

Poznámky k videu:
Izakaja – japonský druh hostince/hospody
Torasan – Název hostince nese jméno japonského filmu ze série Otoko wa curai jo (Chlapi to maj těžký) natočených mezi lety 1969–1995, kdy název jednotlivých dílů i jméno hlavního hrdiny je Torasan. Chris si celou dobu myslel, že to znamená jen tygr (japonsky tora).

Přepis titulků

Překlad: Haffy www.videacesky.cz Nacuki! Dlouho jsme se neviděli. Rád tě vidím, kamaráde. Jak je? Mám se dobře, ale hodně práce. - Dobrý pro byznys, ne? - Jo. CESTA NAPŘÍČ JAPONSKEM Je sedm večer, den před cestou.

Uvědomil jsem si, že si musím něco zařídit na ty dva měsíce, které pojedu na kole. Nový účes. Nechci, aby mi ty vlasy překážely. Ať vypadám hustě. Ať vypadám dobře. Zítra se k nám Nacuki na chvíli přidá. Nacuki, zítra...

Přidáš se? Budeme bicyklovat. Pojďme bicyklovat. Takhle jsme to měli pojmenovat. Pojďme bicyklovat. Namísto Cesty Japonskem. - Pojďme bicyklovat. - Mám dobrý nápad. - Protože mám auto. - Jasně. - A ty máš cykl.

- Mám cykl. Ty cykluješ a já pořídím auto. - Ty nepojedeš na kole? - Ne. Lenochu. - Lehká cesta. - Lehká cesta. Venkovské cesty, veďte mě domů. Nacukiho interpretace Johna Denvera. Nádhera. - Dojedu až na Kagošimu? - To nedáš. - Nezvládnu to, díky.

- Skončíš v Niigatě. Skončím v Niigatě? To je za tři dny. Vzdáš to. Povzbudivá slova od kamaráda. Nezvládnu to. Pohořím a vzdám to do tří dnů. - Díky, Nacuki. - Není zač. Hotovo. Jak vypadám? Dobře. Jako nový člověk.

Kdepak je Nacuki? Kde je Nacuki? Určitě kouří. Dáme si večeři, abychom oslavili začátek cesty. Abychom se do toho dostali. Líbí se mi to. Našli jsme ho. Tady je. Líbí se ti moje nové vlasy?

Co na to říkáš? Suché vlasy. Suché vlasy, jo! - Krásný leštidlo. - Krásný leštidlo. Potřebuješ ručník. - Jo? - Protože hodně potu. - Teď? - Až bicykluješ. Jo, bicy- až pojedu na kole.

- Potřebuješ ručník pocení. - Dáváš mi ručník. Jo. Skvělý dárek. Ručník. Nacuki mi dává ručník. To je hezký. Hodně vzduchu. - Velmi dobrý. - Jo, jo. Díky, Nacuki. Skvělý způsob, jak tu jízdu nakopnout. Mám svůj vlastní ručník.

Díky Nacuki. Jsi opravdový kámoš. Dobrý kámoš. Myslím. Tohle je můj pokoj. Je to japonský byznys hotel. Jsou tu cítit hlavně... cigarety, jejich kouř a osmdesátky. Docela se mi to líbí. Vcelku nostalgie. Než vyrazím na večeři, tak si rychle pokecáme.

Přijde mi, že jsem vás hodil do vody a nevíte, co se děje. V kostce, zítra začíná jízda. Zítra je to tady. Jsem překvapen a nejsem na to vůbec připraven, ale jo, děje se to. Důvod, proč jsem to nikomu neřekl, ani to moc nepropagoval, je, že doteď, dodnes jsem necítil, že se to uskuteční. Občas si zajedete na dovolenou. A necítíte, že jedete na dovolenou, dokud nejste v letadle, které zrovna vzlítá.

Takhle se cítím, zrovna jsem v letadle, co chce vzlítnout. Takhle to je. Smál jsem se, když mi je koupil, protože to bylo mimo mísu, ale vlastně to dává smysl, protože je to nejlepší dárek na 2 000 km cestu. Ručník, co setře galony potu, který mi poteče z obličeje. Teď je 20:10, což znamená, že je čas na potřebnou večeři. Jdeme na to. Dobře, Nacuki.

Chci tři tipy k úspěchu. Tři tipy, abych zvládl cestu a dojel ke Kagošimě. Tip číslo 1. Nevzdávej se. Nevzdávat to. Tip číslo 2. Číslo 2, víc energie. Víc energie. Co tím myslíš?

- Hodně jídla. - Hodně jídla. - Dobře, jo. - Hodně pít. - Měl bych pít sake? - Sake ne. - Žádné sake. - Na konci. Až na konci. Tip číslo 3. Možná někdy nehoda. Možná budu mít někdy nehodu.

- Počasí. - Počasí bude zlý. Šílený zemětřes. Stane se šílený zemětřesení. Kontaktuj, zeptej se mě. Dobře, když přijde stav nouze, zavolám Nacukimu. Jako krotitelé duchů? Koho zavoláš? Eso Nacukiho! Jo! Bezpečnost Nacuki. Jsou dvě věci, které dělají cestu těžší.

První je ujet 2 000 km. Druhou je, že se to budete snažit filmovat každý den po dva měsíce. Abychom to zvládli, tak jsem sehnal tým těch nejlepších, které jsem sehnal za tu nejlevnější cenu. Jsou dva. To je Ian a Wenbin. Zítra vám je představím, protože mají důležitou práci na mobilech. Vypadají pochybně, ale i trošku romanticky. Tahle Izakaja, Torasan, myslím, že znamená tygr.

Nacuki, Torasan je... Vždycky chce pozornost. Jaký má význam slovo "Torasan"? - Film. - Film. - Japonský film. - Dobře. Myslel jsem si, že je to něco s tygry. Celých těch deset let, co sem chodím, jsem to nevěděl. Docela trapas.

Ale tahle Izakaja je dost důležitá za posledních pár let. Točili jsme tu i "Nacuki the Movie". Když se děje něco velkého, tak sem vždycky jdeme den před. Takže sedí, že noc před 2 000 km dlouhou cestou na kole se sem půjdem napít. Je to i jedno z mála míst se smaženým sýrem. To je taky jeden z hlavních důvodů. Než pojedu na kole, tak si myslím, že bychom si měli zarapovat, aby mě to nakoplo a motivovalo.

Já budu dělat beatbox a ty budeš zpívat. Jo. - O bicyklech. - Bicykl. Jdem na to. Cykl. Bicykl. Cykl. Bicykl. Rošťák.

Bicykl. Rošťák bicykl. Co je? Co to sakra byla? Znělo to jako přejetá kachna. Je 23:35. Nevím, jestli byl dobrý nápad toho tolik vypít s Nacukim. Byl to skvělý způsob, jak to celé rozjet.

Budeme začínat v 11:00. Což je asi tak za 11 hodin. Měl bych jít do postele, protože jsem hrozně unavený. Aspoň jsem ostříhaný a plný smaženého sýra. Určitě mi ta energie ze sýra zítra pomůže to zvládnout. Popravdě ani sám nevím, jestli jsem na to připraven. Hodně jsem začal jezdit, abych se připravil. Ne zas tolik, kolik bych měl.

Může to jít dvěma cestami. Buď to bude lehký, i když první dny to bude těžký, ale pak to zvládnu. Nebo mi za pár dní vynechají nohy a bude to v prdeli. Nevím, jakou cestou to půjde. Jsem nervózní a mám obavy z filmování těch vlogů. Jestli se to pokazí po pěti dnech, bude to dost ponižující. Hlavně když se na to všichni budete dívat. Nebudu lhát, je to děsivé.

Díky, že jste se koukli na vlog, a určitě se dívejte na zítřejší začátek. A opovažte se smát mé oranžové helmě, až to vyjde. Nevybral jsem si ji. Vybral ji Rjótaro. Je svítivě oranžová a vypadá komicky. Měl jsem si pořídit jinou. Nevím, co jsem si myslel. Snad se uvidíme zítra. Ukážeme Nacukimu, že se mýlí a ujedeme na kole po Japonsku 2 000 km. Uvidíme se tam.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímavé video, hlavně jsem rád, že se konečně vrátil Haffy. Už mi ta videa z Asie začala opravdu chybět :)

91

Odpovědět

Díky za překlad, doufám, že bude brzo i pokračování :)

81

Odpovědět

Sleduju kazdou epizodu, uz je skoro na konci, doporucuju kazdemu :)))

81