Známý vesmír

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:767
Počet zobrazení:13 307

Vydejme se na cestu z naší Země až na samé hranice nám známého vesmíru! A že je to cesta řádně dlouhá, celých 13.7 miliard let rychlostí světla.

Přepis titulků

Známý vesmír Tento film ukazuje celý známý vesmír tak,jak ho zmapovaly astronomické observatoře. Každý satelit, měsíc, planeta hvězda nebo galaxie je představenav přesném měřítku podle nejnovějších vědeckých výpočtů. Tyto data jsou spravována astrofyziky z Amerického muzeapřírodní historie známé pod názvem "Digitální atlas vesmíru" Himaláje Tibet Země Umělé satelity Cestování rychlostí světla od Země: 1 sekundu Oběžná dráha planet Cestování rychlostí světla od Země: 1 hodinu Naše Sluneční soustava a souhvězdí zvěrokruhů Opravdový jas Slunce v porovnání s ostatníma hvězdama.

Cestování rychlostí světla od Země: 70 let Dosah prvního rádiového signálu.

Galaxie Mléčná dráha Cestování rychlostí světla od Země: 100.000 let Blízké galaxie.Cestování rychlostí světla od Země: 1 milión let Galaxie, které jsme zatím zmapovali Prázdná místa, kterése ještě musí zmapovat Kvazary, nejvzdálenější objekty,které můžeme vidět Světlo z mladšího vesmíru...

odlesk Velkého třesku Cestování rychlostí světla od Země: 13.7 miliard let Naše hranice ve vesmíru... a v čase Teď zpět do součastnosti a zpátky domů překlad: Ajvngouwww.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Někdo 2017?

20

Odpovědět

Fantastické, úžasné, prostě dech beroucí !!!

12

Odpovědět

Zidan3: Nebo v Boha :)

238

Odpovědět

Vesmir je velky, slunecnich soustav jako ma nase planeta jsou urcite miliony. A presto nekdo dokaze rict, ze neveri v UFO =)

300

Odpovědět

Přesněji řečeno, pokud se nemýlím, tak podle Einsteina se "kolem" vesmíru zakřivuje sám prostor (kvůli jeho hmotnosti, samozřejmě). Tudíž je nesmyslné ptát se, co "je" za "hranicemi" vesmíru, protože tam zkrátka neexistuje prostor, je to jako ptát se kolik bylo hodin předtím, než začal čas.

Co se týče onoho "okraje", prakticky by žádný neexistoval, protože se zakřivujeme v prostoru zrovna tak jako všechna ostatní hmota, takže čistě teoreticky, pokud bychom měli nekonečně času a nějakou tu raketu, tak bychom mohli prolétat celý vesmír a nikdy nenarazit na jeho okraj, avšak taky bychom se nakonec dostali do fáze, že by ve vesmíru neexistovalo místo, kde jsme ještě nebyli.

194

Odpovědět

Ve skutečnosti okraj skutečně existuje, ale vesmír je čtyřdimenzní koule, takže ho můžeme spozorovat maximálně zapomocí studie důsledků, které to přináší (jako je třeba rozpínání vesmíru - stejně tak, jako by pozorovatel z 2D povrchu balónku rozpínání 3D balónku zpozoroval jako vzdalování se ostatních pozorovatelů, i my vnímáme rozpínání 4D vesmíru pouze jako vzdalování se ostatních galaxií od nás) a navíc mimo tento okraj neexistuje časoprostor.
Takže "střed vesmíru" tedy bod, odkud se vesmír rozpíná skutečně existuje, ale my na něj nemůžeme říci kde je - to je jako by ten pozorovatel na 2D povrchu chtěl určit, kde je "pod" ním. On prostě žádné "pod" nemůže pochopit.

10

Odpovědět

+cius*btw: oprava: 2:24 Slunce je v porovnání s ostatními hvězdami.

10

Odpovědět

To není cesta na okraj vesmíru, ale cesta na okraj našeho pozorovatelného vesmíru, ne? Tak jsem to pochopil já.
https://en.wikipedia.org/wiki/Observable_universe

10

Odpovědět

Boss: to máš jak s hranicema těla, když se jeden atom v jedné buňce ptá, co je asi tam kde končí tělo.. stručná odpověď je že tam už není tělo (za hranicemi vesmíru není vesmír), podrobnější by byla odpověď že za hranicemi těla je okolí (takové prázdné nic) a další těla (další vesmíry) a interakce mezi nima čili život, úděl, vtip.. (jak asi vypadá interakce mezi vesmíry?)

201

Odpovědět

Nakonci videa sem si představil jak ta kamera najede na můj barák srz okno mě natočí jak na to video čumim jak bukvice.
Jen jedna věc by mě zajimala. Co je za těma našema hranicema vesmíru.

240

Odpovědět

V podstatě jsem se utvrdil v tom, co dávno vím - ve vesmíru je spousta světýlek, některý blíž, jiný dál :)

251

Odpovědět

my sme takovy nic v tom vesmiru :)

240

Odpovědět

a teď mě někdo tvrďte že musíme bejt ve vesmíru sami..

240

Odpovědět

hezké, ale viděl sem větší dechberoucí videa na tuto tématiku :)

201

Odpovědět

počkáme si na všechny odpovědi do smrti :D

200

Odpovědět

k meta leme an zparxoun u.f.o!!!!!!!!!!!!!!!!!! egw lew pws yparxoune k souper trisdiastata u.f.o i ti sto mpoutso mporei na einai....!alla uparxoune!!!!!k gamw tin ameriki k tin rosia tin poutana!!!!!!pou kratane mistika !!!!!!

2014

Odpovědět

Ať je to jak chce, člověk tohle nemá šanci pochopit a proto o tom zadši nepřemýšlím, to bych pak nemusel dělat nic jiného a stejně bych na to nepřišel. Každopádně je to strašně zajímavé.

201

Odpovědět

fortinet:na to na co se ptal beňa, ale neodpovídáš, to co myslí on je například, teorie, že celý náš vesmír je v černé díře, ta černá díra je opět ve vesmíru, který je v černé díře a takhle do nekonečna, pokud by však tato posloupnost nebyla nekonečná, pak by pro všechen život bylo výzvou dostat se na "konec". Nehledě na to, že tato teorie, vysvětluje, kde se vzala energie pro velký třesk(zkrátka gravitační kolaps objektu, by mohl v nepatrném prostoru vytvořit prostor další).

190

Další