Zrak

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 363
Počet zobrazení:15 751

V dnešním krátkém filmu od Erana May-raze a Daniela Lazoa uvidíte, jak by mohlo vypadat využití informačních technologií v budoucnosti. Možná už jste slyšeli, že Google pracuje na brýlích, které by nám měly údajně značně ulehčit každodenní život velkou škálou užitečných funkcí. V tomto kraťasu bude hrát hlavní roli zrakový implantát, který není také vůbec k zahození. Záleží jen na tom, jak ho použijete...

Přepis titulků

ZRAK Výborně! Skvěle! Dobrá práce! Výborně! Úžasné! Úroveň dokončena! Vítejte!

MASOVÉ KULIČKY VYDRŽÍ JEŠTĚ 3 DNY OKURKY - 5 KS VYDRŽÍ JEŠTĚ 2,1 DNŮ CHEF MASTER SALÁT S MÍCHANÝMI VEJCI SEM POLOŽTE OKURKU TĚŽKÁ OBTÍŽNOST NAKRÁJEJTE OKURKU DOBŘE DOBŘE KRÁSNĚ DOBŘE KRÁSNĚ ŠPATNĚ RESTARTUJI ÚROVEŇ SEM POLOŽTE OKURKU 2.

KOLO: MÍCHANÁ VEJCE NAKLÁNĚNÍM PÁNVE HÝBEJTE VEJCEM ÚŽASNÉ Šnečí zombie z vaší zahrádky.

REKLAMNÍ PŘESTÁVKA... Život je cesta... a na té cestě... chceme všichni něco víc. Víc toho zažít, víc toho cítit a žít bez hranic.

A proč bychom neměli? Sight Systems představuje... Zrakové vnímání. Vydejte se kamkoliv. Upomínka: Vyberte si oblečení pro večerní rande. DOBŘE - ÚROVEŇ DOKONČENA - Patricku! - UKONČIT? - Patricku? Ahoj.

Ahoj, Daphne, jak se máš? Promiň. To nic. - Vypadáš skvěle. - Díky. Pěkný sako. Díky, vlastně je to... Je to sportovní sako, takže... je mnohem míň formální, než vypadá. - Jak to myslíš?

- Cože? V čem se liší sportovní sako od normálního? Sportovní sako je asi pro lidi... - PARŤÁK - OBTÍŽNOST: TĚŽKÁ - co chtějí vypadat, i když je stíhá policie. "Další špatný rande..." SDÍLET S PŘÁTELI Doufám, že máš hlad, protože tady dělají ty nejlepší burgery ve městě. No, já jsem vegetariánka. - Aha. - Jo. Vážně?

Protože v tvém profilu o tom nic nebylo... Já o sobě taky do profilu nepíšu všechno. NAVRHNI ODCHOD JINAM... - Nechceš jít někam jinam? - Ne, ne. To nevadí. - Něco si tady vyberu. - TŘEBA NĚCO K PITÍ? - Co začít sklenicí vína? - Klidně. Fajn. VINNÝ LÍSTEK (OBJEDNAT) Takže...

existuje ještě něco dalšího, co nemáš v profilu, a měl bych o tom vědět? A nebojíš se sama běhat po městě? Ani ne. Navíc už mám na dosah 5. úroveň v Marathon Masteru. - To je působivý. - Já vím. MARATHON MASTER - PATRICK VŠECHNY ÚROVNĚ DOKONČENY Spíš mě vyděsilo, když mi při posledním běhu vypadl Zrak.

Příšerný. Nic jsem neviděla. Skoro jsem netrefila domů. - Zrak nevypadává. - Mně vypadnul. Byla jsem v úplný tmě, nic jsem neviděla. Tuhle závadu odstranil náš poslední patch. - Ty tam jako pracuješ? - SKROMNOST NADE VŠE... - Vážně? - Jo. Páni, jakou máš funkci?

Nic extra, jsem obyčejný inženýr. - CO SE TROCHU USMÁT? - Četla jsem o vaší firmě v novinách. Je pravda, že implementujete a manipulujete se zrakem ostatních lidí? To jsou jen kecy. Ale já se nechci bavit o práci. Ne, když jsem na večeři s tak krásnou ženou. SKÓRE: 670 STŘÍBRNÁ MEDAILE Ty mi fakt rozumíš.

To proto... že přesně vím, na co myslíš. Vážně? Na co? No, chceš dopít víno. - NETLAČ NA PILU... - A pak se uvidí. - ...A UKONČI TO - Co kdybychom šli ke mně? No...

Když mi umíš číst myšlenky... tak asi víš, co na to řeknu. CELKEM: 227 KREDITŮ ZAPLATIT Tak jsme tady. Buď tu jako doma. Máš to tady moc pěkný. Nestěžuju si. Přípitek.

Na dokonalou noc. ÚSPĚCHY Proč nepiješ? - PARŤÁK - Co to je? - Balící aplikace? - Ne, ne, ne, ne, ne... Kristepane! - Je to na programování. - To mám zase kliku. Magor, gay nebo feťák.

- Nechutný! - Stůj. Nesahej na mě, ty úchyle! - Sbohem. - Řekl jsem stůj. Zpřístupňuji profil Daphne Willsonové... A teď to pojďme zkusit znovu. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo četl ty novinky? :D "Time machines glitches" "Cyanide cookies" - zajímavé :D

00

Odpovědět

Mám tu asi o 1 - 2 sekundy posunutý titulky

120

Odpovědět

Opraveno. :-)

20

Odpovědět

Upřímně, mě se tahle představa nelíbí, to je až moc :D Je fajn že jde věda pořád dopředu, ale tohle mi přijde přehnaný :)

282

Odpovědět

v tuzemsku jednoznačně nadnesené...vždyť u nás nefunguje ani registr vozidel, ani opencard...

132

Odpovědět

hodně dobré už je jen otázka kdy se dočkáme, vůbec by mi nevadilo kdyby to bylo do 40 let :-)

2219

Odpovědět

No rád bych řekl cyber puk se vrací ale přesnější bude říct spíš Genetic-Augmented sci-fi (a to bylo vždy podstatnou částí cyber-punku (viz. Molly)).
V poslední době hodně častý, tedy co se týká toho zrakového implantátu, tohle video je kvalitní, ale třeba jak už naznačil Vevac ostatní tvůrci se rozhodli tento žánr vydojit jak se dá, vcelku kvalitní myšlenku dnes spojují se s..koidními scénáři o ovladnutí lidské mysli pomocí čipů, je to klišé které se objevuje i v tomto videu a už to k tomu snad patří, no patří to k tomu tak silně že už nám to nepřijde divné.
Deus Ex HR jsem dohrál jen 3x (All Achievements), Syndicate jsem dohrál sotva dneska, ale myslím že až se tenhle žánr vydojí což možná bude už velmi brzo tak už to budou jen laciné efekty.

182

Odpovědět

Mně fascinuje srovnání s H+ Tady dokázali během 7:50 minut říct dechberoucím způsobemříct nejspíš dost podobný příběh i s chlupama pardon titulky a tam během 9 epizod nic... Holt efekty nejsou všechno.

241

Odpovědět

Sorry á-mi, překoukl jsem se.

190

Odpovědět

+Vevack sakru to je den! Myslel jsem 8-mi.

200

Odpovědět

deus ex/watch dogs... strasne mi je to prepomelo

190

Odpovědět

Holt to chce asi vždy BugHero, aby se tu objevila pořádná, pod kůži lezoucí, kuletrhající novinka!

221

Odpovědět

nějak takhle bude vypadat nadcházející hra Watch Dogs.. a tím myslím i ovládání jinejch lidí přes implantáty. Can't wait!

183

Odpovědět

Tak to bylo docela drsný.. hlavně ten konec.

190

Odpovědět

Fjů až mě zamrazilo :/ jináč už tohle existuje ne přímo oční implantáty jako takové,ale ovládání lidí třeba zkrze reklamy apod. za zvukem který vnímáte je další který už jen vnímá jen Váš mozek tzn. vlastně Vám to vnukne myšlenku,že máte něco udělat :)

2018

Odpovědět

Nerad bych tě zklamal, ale tomu o čem mluvíš se říká podprahová reklama (svého času ji využívala například i Coca Cola) a nemusí to být jen zvuk, ale i obrazce, rozhodně tě to ale neovládá, "jen" to podvědomě zvyšuje tvojí touhu obvykle po reklamovaném produktu, čemuž se dá odolat pokud se dokážeš kontrolovat. Nicméně je to už nějakou dobu nelegální, takže v současnosti by ses s tím neměl setkat a pokud ano tak v minimální míře.

210

Odpovědět

Takhle začal Deus Ex.

181

Odpovědět

Still better love story than twilight :D

234

Odpovědět

Myšlenka i provedení naprosto perfektní. Zaslouží si 10ku.

212

Odpovědět

Jinak myslim dobrá reflexe na de-humanizaci společnosti přes mass media, internet apod. Možná nebylo tak myšleno, ale na mě to tak zapůsobilo. Jinak 10/10.

190

Další