Zvířata zblízka – Pastevečtí psi versus puma

Thumbnail play icon
97 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:4 904
Puma si v noci brousí zuby na nic netušící stádo ovcí. Probudí se pastevečtí psi včas, aby ovce zachránili?

Přepis titulků

Chci natočit interakci mezi psy a pumami, tak jsme vyrazili na farmu, kde pastevecké psy používají. Za mnou je stádo ovcí, které ale nevidíte, protože je noc. Kvůli tomu jsme si přivezli speciální technologii, když na ni přepneme, vidíme díky teplu i ve tmě. Sam Stewart má k dispozici špičkovou termální kameru a já navíc používám speciální pomůcku, na kterou jsem se dlouho těšil, dron s termovizí.

Tohle asi ještě nikdy nikdo nenatočil, takže jsme se zařídili, a pokud se sem připlíží puma, budeme připraveni. Teda, pokud tu nezmrzneme. Kéž bych měl tak teplý kožich, jako mají ovce a psi. Dobře, Same, na tom svahu něco je, je to velké, teplé. Jo, to je stoprocentně puma.

Ano, je to puma. Tak já vypustím dron. Zapínám dron s termovizí. Našel jsem tu pumu. Takhle shora to vypadá drsně. Snažím se to zaostřit. Mám hrozně zmrzlé ruce. - Jsem nad ní. - Už schází dolů k ovcím. Zkusím se přiblížit. To je šílené.

Jsou vidět stopy, protože má teplé tlapy. Jsem přímo nad pumou. Jak daleko je stádo? Podle mě asi 30 metrů, jde přímo k němu dolů. Vůbec o té pumě nevědí. Nemají tušení. A psi taky pořád spí. Vstávat, pejskové. Puma se blíží k plotu. Určitě to přeskočí. Rozhodně. Už je u ovcí.

Hele, psi si jí všimli. Jo, ovce šílí. No jo, puma je prozrazená. - A už je zpátky na svahu. - Ti psi fakt fungují. Puma přeskočila plot, byla u toho stáda tak blízko, říkal jsem si, že je po ovci. Psi ale museli pumu ucítit, rozštěkali se, puma přišla o moment překvapení a utekla zpátky do hor.

Tohle řešení funguje. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Parádní video.. Díky.

00