Ptáčata musí skočit z útesu, aby přežila

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:4 198

Nejnapínavější slasher hororový film z říše zvířat. Tři bezmocná ptáčata proti predátorům, útesu a nesmírně kruté matce přírodě. Kdo přežije? Nahlédněte do dechberoucího života bernešek bělolících s komentářem Beara Gryllse v ukázce z pořadu Nevlídná planeta (Hostile Planet, 2019).

O berneškách jste se mohli dozvědět už ve videu 5 nejextrémnějších novorozenců v říši zvířat, kde si přijdete na své, pokud vás fascinuje, jak nepředvídatelná evoluce někdy dokáže být.

Přepis titulků

Jaro sem dorazilo brzy. JAMESONOVA ZEMĚ GRÓNSKO A to je špatná zpráva pro bernešky bělolící, druh žijící v těchto horách. Mnoho hnízd nepřineslo ovoce, ale toto ano. Tři ptáčata. Mají štěstí, že to dokázala. Kvůli brzkému příchodu jara rodiče spěchali se stěhováním.

Přiletěli vyčerpaní. Samička seděla na vejcích 25 dní. Ztratila 30 % tělesné váhy. Ale na tuto rodinu největší výzva teprve čeká. Rodiče se rozhodli uhnízdit na tomto 120metrovém vrcholku. Je to jediná možnost, jak se vyhnout predátorům. Má to ale háček. Tráva, kterou jedí, je necelé 2 km daleko.

Poblíž řeky. A bernešky bělolící nemůžou své mladé krmit v hnízdě. Pokud se ptáčata do 36 hodin nenajedí, vyhladoví. A tato ptáčata nebudou schopná létat ještě měsíc. Rodiče jsou živoucím důkazem, že to má řešení. Jenom není jednoduché. Táta je vede. Ale ptáčata jsou instinktivně napojena na matku. Kam jde ona, tam ji následují.

Je to k nevíře, ale přežilo. Ale je omráčené a teď i nebezpečně na očích. Jedno ptáče je pryč. Naděje zůstává s dvěma dalšími. Skála zezadu poskytuje kratší pád. Ale je mnohem těžší vyhnout se skalním výběžkům. Tohle ptáče nemá jak uniknout.

Třetí ptáče a poslední přeživší. Sníh zjemní dopad, ale nelze se na něm nikde zachytit. Pouze 50 % ptáčat, která se vylíhnou na těchto útesech, přežijí první měsíc. S tím, jak jsou roční období stále méně předvídatelná, přežije ještě méně ptáčat. Ale aspoň toto ptáče… …se vzepřelo osudu.

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To byla poslední samice.

10

Odpovědět

Když to vidím, tak je skoro zázrak, že tento druh ještě nevymřel.

70

Odpovědět

A my pyskujeme, když zdraží zelenina...

140

Odpovědět

Teda to byl nervák. Drsňáci.

140

Odpovědět

Wau...

40

Odpovědět

Len taky nazor, ale nebolo by najlepsie keby chytili rodicia mladata do ust ako to urobila ta vrana a tak ich preniesli dolu?

61

Odpovědět

Já jsem si u toho pokládala tu samou otázku, ale vysvětlit si to umím jenom tak, že na to asi nebudou anatomicky vybavení. Třeba jim s ptáčetem v zobáku pak nejde dýchat nebo nemá tvar, který by jim dovoloval v něm ptáčata udržet. Ale možná plácám úplné blbosti.

00

Odpovědět

Hodnocení 33% za 1/3 přeživších..

00

Odpovědět

Teda, brutál....

130