10 nejzajímavějších profesí na světě

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:6 104

Kuchař, instalatér, prodavač - tyto profese všichni dobře známe. Věděli jste ale, že existuje i profesionální spáč, obchodník se sny nebo průvodce po toaletách?

Přepis titulků

S vámi je LeeKei z kanálu DaiFiveTop a právě se sledujete show "Podle pravdy". Advokát, instalatér a kuchař patří k nejobyčejnějším profesím. Nechme je stranou. Povíme si o deseti nejzajímavějších profesích na světě. Podle pravdy Profesionální spáč. Někteří lidé si vydělávají spaním. Jsou to účastníci vědeckých výzkumů spánku. Spaním si ale můžete vydělat i v newyorském Muzeu moderního umění. Tam mají speciální pracovní pozici pro mladé ženy, kterým platí za to, že pod vlivem prášku na spaní spí v muzejních prostorách jakožto živé muzejní exponáty.

Takové moderní umělecké dílo mívá jednoduchý název typu "To je Kate". Se spaním souvisí i profese testovače luxusních postelí. Jedna americká studenka dostává tisíce dolarů za to, že každý den spí na postelích značky Savoir beds. Firma vyrábí postele do luxusních hotelů. Recenze dívka zveřejňuje na svém blogu.

V Asii lidé potlačují své emoce. Proto si na pohřby zvou lidi vyškolené v plakání. Před nástupem do práce jsou kandidáti testováni z tradic schopnosti dramaticky vzlykat a okamžitě se zase uklidnit. Obchodník se sny. Každý má svůj sen. A jsou i lidé, kteří je proměňují ve skutečnost. Jedna chicagská firma lidem plní ty nejbláznivější sny. Stačí jen přijít do kanceláře a o svém snu jim povědět.

Obchodníci se sny vám ho splní, nebude to ale laciné. Ty nejobyčejnější zakázky stojí přibližně 100 tisíc dolarů. Na Antarktidě existuje profese "obraceč tučňáků". Tučňák, který spadne na záda, se sám nezvedne. Tito tvorové většinou nepadají. Jejich ocas jim pomáhá udržet rovnováhu. U letišť na Antarktidě ale vládnou velice specifické podmínky. Neustále zde létají letadla a vrtulníky.

Tučňáci při zvucích těchto strojů zvedají hlavy a mnozí při tom spadnou na záda. Zde už pomůže jedině obraceč tučňáků. Ten vždycky po startu nebo přístání letadla nebo vrtulníku obchází okolo letiště a vrací ubohé tučňáky na nohy. Čichačka podpaží je v Německu oficiální zaměstnání, zabývající se ověřováním účinnosti deodorantů. Čichačky testují luxusní deodoranty před jejich uvedením do prodeje.

Tuto práci mohou dělat pouze zralé ženy, nekuřačky, které nejlépe rozeznávají pachy. Společník. V Tokiu je život ještě hektičtější než v Moskvě. Profese společníka tam tedy přirozené zapadá. Společníci mají své budky v nejrušnějších částech města a vyslechnou kohokoli. Jeden profesionální společník za týden obslouží téměř 10 000 klientů. Nová služba průvodce po toaletách se objevila už i v Číně. V čínských městech nyní potkáte lidi, kteří za 4 centy komukoli řeknou, kde je nejblížší veřejná toaleta.

Název pracovní pozice zní: státní zaměstnanec - průvodce po toaletách. Čekatel v řadě. Na nové iPhony se stojí kilometrové řady. V Británii vznikla kancelář, kde si lidé mohou zaplatit za to, aby za ně v řadě stál speciálně vyškolený čekatel. Není to zrovna levné, skoro 40 dolarů za hodinu. Vezmeme-li v úvahu, že každý Angličan stráví ve frontě více než rok života, pak to člověku ušetří peníze.

Údržbář na Rajském ostrově, prostě práce snů. Ben Southall porazil ve výběrovém řízení 35 000 dalších zájemců. Půl roku bude jako údržbář na ostrově Hamilton brát 20 000 dolarů / měs. a žít ve vile na mořském pobřeží. Přeložila: Margharit www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Podle komentářů se VideaČesky dělí na dvě hlavní skupiny:
1. Ti, co nenávidí ruštinu a nadávají na ni
2. Ti, co milují ruštinu a nadávají na ostatní jazyky

31

Odpovědět

Radši si jednou za čas poslechnu ruštinu, než pojebanou angličtinu který je všude tak přeplněno až je mi z ní skoro na blití ...

419

Odpovědět

Doporucujem vam obstarat si internety, potom si budete moc sam podla vlastneho uvazenia sledovat material v takom jazyku aky sa vam paci ;-)

81

Odpovědět

Tak to jsi neměl psát Rusové jsou největší zlo na světě, jak si vůbec představuješ mít rád něco co oni ne?

10

Odpovědět

Problem je ze toho keca prilis moc a rychle, Pri anglickym videu aspon scasti rozumim, takze my nevadi ak nestihnu precist cast titulek. Nexistujou jiny podobny videa, len s pomalejsim kecalem??...

50

Odpovědět

První ruské video na tomto webu, které není totální ztrátou času. Jsem rád, že překladatel má alespoň nějaký vkus. Video sice není nějak extra super, ale alespoň je na rozdíl od těch ostatních ruských trapáren (např. Kdyby v reklamě říkali pravdu), zajímavé.

52

Odpovědět

Podobný nevím, ale třeba z jiného soudku:
https://www.youtube.com/watch?v=01CYo6F7Wvs

00

Odpovědět

Video v pohode, i pres rustinu. Za mne klidne dalsi od nej :)

82

Odpovědět

Nechápu, proč tu lidi nadávaj na ruštinu. Tohle video by bylo špatný v jakymkoli jazyce.

306

Odpovědět

I'm a simple man I see russian video, I press 1/10

2129

Odpovědět

Tvůj komentář čeká na schválení. vážně??

1110

Odpovědět

+ZlopánOpravdu se tomu divíš?

21

Odpovědět

Len tak ďalej. Rozhodne budem počúvať radšej toto než tu priteplenú francúzštinu či Nu-male cuck Olivera.

Už tak som sklamaný, že vymizli španielske videá.

716

Odpovědět

Nevíte někdo co je to za film u obchodníka se sny (1:10)?

10

Odpovědět

Odpovědět

na tú ruštinu si nejako neviem zvyknuť tak aby som sa plne mohol sustrediť na titulky, ale možno to chce iba zvyk ..

inak tomu chlapovi na ostrove veľmi závidím a tak isto aj tej blogerke čo spí v tých posteliach

213

Odpovědět

Pro lidi co se jim nelíbí ruština bych přál, aby polovina všech videí tady byla v EN a půlka v RU anebo lépe rozdělit videa % podle používání ve světě :D Máte asijský překladatele? xD Zaujatost nic víc.

No každopádně obraceč tučnáků mi příjde jak práce do restaurace :D

219

Odpovědět

S ruštinou problém nemám, ale některým se prostě špatně poslouchá. Nechápu, co s tím máš za problém? To jsi takovej krypl, že bys naschvál chtěl videa v jazyce, co se lidem nelíbí?

312

Odpovědět

+WurghA proč tu proboha si pouštějí videa kde už hned je napsaná Azbuka to musí být člověk fakt omezený, aby čekal USA video, když je tam Azbuka.

81

Odpovědět

+WurghTěm co se špatně poslouchá, TO POSLOUCHAT NEMUSEJ. Já nemam rád němčinu, ale neřek bych půl slova, kdyby začal někdo překládat německý videa - to, že se mi ten jazyk nelíbí, je čistě můj problém.

141

Odpovědět

Zjistil jsem právě, že mám svou "nudnou" práci vlastně docela rád...

100

Odpovědět

Ruštinu nééé.. nestačí jim Karlovy Vary? Musí nám brát i VideaČesky?

1254

Odpovědět

pls, zas tolik jich tu nemáme voe

132

Odpovědět

Angličtina není jediný jazyk na světě vole!

335

Odpovědět

Chápu, že se neposlouchá tak dobře, ale záleží hlavně na obsahu videa ne?

80

Odpovědět

Já vím ty radši Videaamericky, ale existuji i jiné jazyky, to vám ve školce neříkají?

111

Odpovědět

Ale no tak, neřekl bych, že je to video, které si zaslouží 2 hvězdičky. Některé pasáže byly celkem zajímavé.

354

Odpovědět

Může začít soudruh z VideaRusky začít překládat i něco jiného než nudný šmíry?

2447

Odpovědět

V tom případě by tu neměli být ani anglicky mluvící videa..... ale to tvůj mozek asi nepochopí.

13
Další