13 věcí, kterým věříme, ale nejsou pravda

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:624
Počet zobrazení:6 413

Adam Conover z College Humoru se tentokráte podíval na zoubek 13 věcem, které jsou všeobecně známé, ale ne pravdivé. Dejte nám vědět, o kterých se zapomněl zmínit...

Přepis titulků

13 VĚCÍ, KTERÝM VĚŘÍME, ALE NEJSOU PRAVDA Napoleon nebyl malý. Měřil asi 168 cm, což tehdy bylo víc než průměrná výška. Zvěsti o tom, že je malinkatý, byly jen válečná propaganda Britů. Napoleonovým Waterloo byli ve skutečnosti zlí lidé. Není pravda, že lidé využívají jen 10 % mozku. Žádná studie to nezkoumala ani nepotvrdila, je to jen něco, co lidé prostě říkají. No... vypadá to, že důležitý je celý mozek. Ať ti tvůj bratránek tvrdil cokoliv, převracení krav je mýtus.

- Protože krávy spí vleže. - Tak koho jsem to srážel? Mami! Panebože, promiň... Když se dotknete malých ptáčků, matka je neodmítne. Mámy své děti milují. Jo, mohli jste zachránit toho ptáčka, kterého jste viděli, když vám bylo 10, ale vy jste ho nechali zemřít... George Washington neměl dřevěné zuby. Měl náhrady vyrobené ze zlata, olova, hroších kostí a oslích zubů.

Dřevo, jak tuctové. Neexistuje žádný lékařský důvod, proč pít denně osm sklenic vody. To mi říkáš až teď? Milí huliči, policajti v utajení vám nemusí říct, kdo jsou, jen proto, že jste se zeptali. Poldové můžou lhát, tak to prostě je. - Tak počkat, jsi policajt? - Nejsem. - Ale mohl bys být.

- Ne, nejsem. Vikingové neměli na helmách rohy a železné panny nikdy neexistovaly. Byla to mystifikace, která vznikla v 19. století. Podvrh... podvrh... George Washington Carver nevynalezl arašídové máslo, Thomas Crapper nevynalezl záchod a Al Gore nikdy netvrdil, že vymyslel internet. - To je fakt, ale sponzoroval jsem zákony, které... - Bože, ty seš tak nudnej! Albert Einstein nepropadal na střední z matematiky. Jasně, že ne.

Byl jsem nejlepší vědec všech dob a vy si myslíte, že mi nešla matika? E=mc, trhněte si! - Válíš! - Jo. Velkou čínskou zeď není z vesmíru vidět. Jo, každý astronaut se díval, ale nikdo z nás ji nikdy neviděl. Ale proč byste nám to věřili? Jsme jen astronauti... A jestli vás někdy vypustí z přetlakové komory... ...neexplodujete. Vlastně můžete přežít až 30 vteřin, než vám dojde vzduch a ztratíte vědomí.

Tak se ptám, proč tomu tedy věříme, když nic z toho není pravda? Je to prosté - jsou to všechno skvělé historky. Uklidňuje nás vědět, že Einsteinovi taky nešla matika a že policajti musí dělat, co chcete, když znáte ta správná slova, ale jen proto to není pravda a nic není důležitější než... pravda. překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (108)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Inak náhodou som narazil na youtube na jedno video, ktoré jednoznačne preukazuje existenciu aj iných spoločností, ktoré mali práva a ťažili diamanty. Takže ani tieto videá od College Humor nie sú úplne presné. Ale sú zaujímavé. A je pravda, že diamanty, nemajú žiadnu hodnotu. Len nie je pravda, že existuje iba jedna spoločnosť, ktorá má výhradné práva na ich ťažbu. (možno myslel v USA)..
Spoločnosť v Rusku, ktorá diamanty ťaží a distribuuje je v tomto videu.
https://www.youtube.com/watch?v=pxSkbBXpMjo 0:56

00

Odpovědět

02:46 - máte taky někdo pocit, že ten astronaut říká "...we are only astro-nuts"?

100

Odpovědět

Vikingové helmy s rohama měli, ale pouze pro rituální účely.

154

Odpovědět

Ještě mohl dodat, že Thomas Edison nevymyslel žárovku ... :) Jináč, to že byl napoleon prcek vzniklo tak, že se na obrazech nechal malovat se svími elitními důstojníky a většina z nich byla vyšší než on, tak na obrazech vypadal joko prcek, žádná propaganda ...

72

Odpovědět

po pravdě řečeno ten mýtus vznik kvůli použití špatných měrných jednotek. Aplikovaly na něj anglické jednotky místo francouzských. Na svou dobu byl docela vysokej.

52

Odpovědět

to je pekna p******a, protoze cinskou zed z vesmiru je videt. Otazkou ale je, co je to vesmir. Z nejnizsi hranice ktera je dana tusim 30km? Videt je.

Ohledne vyuziti mozku - nikdo nerekl 10%, ale je vedecky dokazany ze nevyuzivame veskerou kapacitu.

Ten co to video delal je proste k***t.

1362

Odpovědět

Kokot jsi ty, ale nehodlám ti vysvětlovat proč, když jsi tak chytrý zjisti si to...

346

Odpovědět

+SkweerookLJá ve vesmíru byl a viděl jsem ji.

98

Odpovědět

+SkweerookLTo já zas viděl vesmír z čínské zdi.

830

Odpovědět

+SkweerookLJá jsem viděl číňana ve ve vesmíru, jak tam staví zeď

370

Odpovědět

+SkweerookLJá jsem viděl číňana ve zdi jak staví vesmír.

10

Odpovědět

s tou čínskou zdí je to jednoduchý - většinou má na šířku +/- 5 metrů... Položme si otázku - je vidět z vesmíru (tím se myslí pouhým okem) tvůj barák? Ne? Proč by tedy měla být vidět čínská zeď? S tím mozkem - opravdu se nevyužívá celá kapacita najednou. To dost dobře nejde. Ale mozek nefunguje jako počítač - většina center v mozku lze využít jen na specifickou činnost, proto například při ležení v posteli nevyužiješ motorickou oblast, ale to neznamená, že bys jí mohl využít k přemýšlení

280

Odpovědět

+PomPokoPopravde se divim, ze mu to vysvetlujes. Je to nejaky arogatni debil, kterej nechape takhle jednoduchou vec.

51

Odpovědět

Taky pěkný, že ve vesmíru zmrzl, což je další mýtus ještě hloupější než některé, co zmínil... :-D

820

Odpovědět

3:00 - Nedojde vám vzduch, ale kyslík. Ve vakuu se veškerý vzduch s člověka vyvalí všemi dostupnými cestami během pár vteřin, ale v krvi zůstane rozpuštěný kyslík, který dokáže mozek udržet chvíli v chodu. Ve videu říkají 'oxygen', není důvod to překládat jako vzduch...

180

Odpovědět

to je sice pravda, ale se snižujícím se tlakem klesá taky bod varu kapalin, takže se ti krev dá se říci vyvaří z těla. Podle mě umřeš okamžitě, ale teplotu si zachováš celkem dlouhou dobu a mozek by teoreticky mohl pár vteřin fungovat.

00

Odpovědět

Einstein bol génius a čím vyššie IQ tým menšie EQ. Preto prepadal v škole, bol autista. Nevedel sa dlho naučiť rozprávať a ešte dlhšie čítať. A čo sa týka železných panien idem sa sťažovať na všetky hrady kde ich majú že nech ich prestanú ukazovať a vravieť, že sú z 15-17 storočia bo odrbavajú nás a nieje to pravda.

236

Odpovědět

čím vyššie IQ tým menšie EQ....neplati obecne

151

Odpovědět

nepropadal ani náhodou jen někteří nepochopili známkovací systém ve švýcarsku, kde šestka byla považována za nejlepší známku viz
http://technet.idnes.cz/albert-einstein-skola-0uk-/veda.aspx?c=A130225_173956_veda_pka

110

Odpovědět

Já bych to spíš chápal tak, že to co ho učili na škole bylo pro něj moc debilní, tak na to stral. Přece jenom to byla nejaka krestanska skola tisic let za opicema a on jestli uz viděl hlavě svoje teorie a pak se musel učit sračky od tlustejch jeptišek tak bych taky propadal

97

Odpovědět

+ZlopánProblém je že Einstein NEBYL Ateista. Vlastně žádný velký vědec nebyl ateista. Každý tvrdil že vesmír a vše co tu máme nevzniklo náhodou protože to není možné. To jen v ČR je máme za militantní ateisty, protože nám to nakukali ve školách a zkroutili to kvůli podělané evoluční teorii která prostě "musí" platit i kdyby se z toho měl každý pos....

Ateisté jsou pseudovědci typu Richard Dawkins, notorický lhář a podvodník co nikdy neříká 100% realitu ale jen to co se mu hodí aby ho pak zvláště české opičky mohli s radostí následovat a opakovat vše co řekne.

A když ho člověk chytne při lži a dá někomu to co říkal předtím než se zjistilo že "nějaká" evoluční blbost je lež, a co tvrdil potom když se jim ta lež rozpadla. Vždycky totální opak. Jo jasně, lži si dál do kapsy.

721

Odpovědět

+ZlopánVsak nerikam ze byl ateista :D

30

Odpovědět

To s Iron Maiden je kravina

68

Odpovědět

teda nevim jesi to mel bejt joke s tim E=MC, ale jinak to je E=mc^2, takze mu tam chybi druha mocnina. Tudiz jesi to nemel bejt nakej vtip, tak je cely video pochybny, kdyz tam ma tak dramaticky chyby. Nebo ze by podle nej i tenhle zakon byl nespravnej? Ledatak v paralelnim vesmiru.

150

Odpovědět

Jde o slovní hříčku. "Na druhou" se anglicky řekne "squared", tak ho vyměnili za "screw you", protože to podobně zní. ;)

700

Odpovědět

14. Anální sex mezi dvěma muži je čistě homosexuální záležitost
15. Anální sex je nepříjemný

2035

Odpovědět

Měl si použít lubrikát

143

Odpovědět

Tak nevím, asi u všeho jsem o tom ještě neslyšel, nebo jsem věděl že to není pravda :D

22

Odpovědět

Skeče s Adamem mam rád, ale tohle bylo o něco slabší. Celkem jsme se tentokrát nedozvěděli moc novýho a ta čínská zeď je zjevně nesmysl. Z měsíce ani ISS sice vidět neni, ale vesmír začíná ve 100km (Kármánova hranice). Z tý vejšky, když neni oblačnost, jsou prej vidět i tankery na moři.

1710

Odpovědět

prej

172

Odpovědět

Tak pointa bude v tom, že ony i ty blbé tankery jsou poměrně velká plocha hmoty, v kombinaci s jednolitým mořem, z nějaké vzdálenosti asi vidět budou (100 km, vážně není tak moc) ale blbá čínská zeď je sice ohromná stavba, ale pouze na délku, proč by měla být odkudkoli vidět, když na šířku má někde 8 metrů?

210

Odpovědět

V Česku se vám ale policista prokázat musí ne?

220

Odpovědět

Zákon o policii ČR 273/2008 Sb. §12 odst. 3 "Povinnost prokázat příslušnost k policii nemá policista, který tuto příslušnost oprávněně zastírá."

590

Odpovědět

+sentinelPěkné, mohu zatknout holku jako polda v civilu i když jím nejsem a oš**at jí v lese (y)

1318

Odpovědět

+sentinelTo byste nemohl, ani kdybyste jím byl.

333

Odpovědět

+sentinelAle za pokus nic nedáš :)

25

Odpovědět

+sentinel@nevimjmeno2 Pises "zatknout". Pri tomto ukonu uz bys prislusnost k PCR samozrejme prokazat musel.

110

Odpovědět

+sentinela77114: Tak jak teda? Teď v tom mám super guláš.

23

Odpovědět

Nedávno mě překvapil článek, ve kterém psali, že Galilea Galilei neupálila církev jako kacíře a on už vůbec během procesu nepoužil větu "A přece se točí".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei#V.C4.9Bta_.E2.80.9EA_p.C5.99ece_se_to.C4.8D.C3.AD.21.E2.80.9C

104

Odpovědět

Keby to povedal, tak by ho upálili. Prvý krát dostal ban na Koperníka a Heliocentrizmus, ktorý sa snažil pred všetkými obhájiť. Po smrti pápeža to skúsil znovu, no inkvizícia si ho pozvala pekne na koberček. Nepriznal svoju vinu, ukázali mu svoje mučiace nástroje, stále sa nepriznal, tak mal prísť krok, kedy by ho fakt mučili. Namiesto toho ho donútili poprieť všetko v čo veril pri poslednom súde. Tam mal povedať onú povestnú vetu: "A predsa sa točí!" To by ho však poslali rovno na hranicu. A tak dostal doživotné domáce väzenie, v ktorom napísal svoje životné dielo - dnešnú kinematiku!

(Inkvizícii vďačíme za najväčší pokrok vedy. Keby ho nezavreli hral by sa so svojím teleskopom a bye v=s/t, a=v/t, vrhy, etc.)

73

Odpovědět

Inak svetoznámy pokus s padajúcimi telesami, ktorý údajne urobil Galileo v Pise, je tiež výmysel... Génius jeho kalibru vedel, že by taký experiment jednoducho nevyšiel.

22
Další