5 fatálních chyb v Disney filmech

Thumbnail play icon
38 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:6 490

Proč se hračky z Toy Story nevidí v zrcadle? Jak se Popelka stihla během vteřiny převléct do jiných šatů? V tomto videu vám ukážeme pět fatálních chyb v Disney filmech, které nelze přehlédnout.

Přepis titulků

Dnes pro vás máme 5 fatálních chyb v Disney filmech. Příjemnou zábavu! Číslo 5: Pocahontas. Že Disney příběh není 100% historicky přesný, by mělo být známo. Ale známá je i tato chyba, která způsobila některým divákům bolehlav.

V animovaných filmech může být animování stínů nesmírně těžkou záležitostí. Jako ukázka může posloužit tato scéna. Když se podíváte zblízka na Pocahontas a Nakomu, které se drží za ruce, můžete jednoznačně říct, že tyto stíny jim nepatří. Kromě toho film pracuje s dalšími magickými aspekty, které nám mohly uniknout.

Dále se posuneme k číslu 4: Na vlásku Nikdo nečekal, že Flynn obětuje svůj život, když v emocionálním vyvrcholení filmu ustřihne Locice vlasy. Animátoři scény byli patrně docela klidní, když přehlédli tento detail, kdy jsou v jedné scéně jasně vidět železná pouta. V následujícím záběru však jako mávnutím kouzelného proutku opět zmizí. Vzhledem k smutné scéně to ale musíme animátorům odpustit.

Číslo 3: Toy Story 2. V druhém filmu o hračkách z pixarovské vlajkové lodi Toy Story se při snaze odvrátit katastrofu pomocí televize objeví chyba na straně animátorů. Tuto chybu lze vysvětlit dvěma způsby: Animátoři mohli zapomenout přidat odraz hraček na obrazovku.

Nebo... a toto vysvětlení je pro mě zajímavější... byl film ve skutečnosti o nesmrtelných upířích hračkách. Posuďte sami. A teď číslo 2: Popelka. Ani Disney princezny nejsou chráněny před kouzly víl s jejich šaty nebo před neviditelnými změnami kostýmů.

Jinak si chybu v Popelce neumíme vysvětlit. Na svojí svatbě má na sobě totiž nejdříve svatební šaty s dlouhým rukávem, ale po svatbě jí najednou rukávy úplně zmizí. Za toto jsou zodpovědní dva různí animátoři.

Patrně se jednomu z nich nelíbil návrh toho druhého, a nakonec se rozhodl ho ve své části kompletně změnit. Nejde jen o to. Také se zde liší barva šatů. A číslo 1: Ledové království Když se podíváte na cenu kterou dostal tento film za soundtrack, mohli byste si myslet, že film je v tomto ohledu bezchybný.

Hudební nástroje tu ale ruší jiný zvuk. Protože během toho, kdy Christoph zpívá duet se svým sobem Svenem a hraje na kytaru, můžete vidět, že kytara má čtyři struny, ačkoli tón vydávají pouze tři struny. Chybějící tón je chyba, kterou žádný fanoušek Disney, který hraje na kytaru, nepřehlédl.

Chybějící tón je jedna věc, ale co se stane se zmizelým mečem? Když Elsa Hansovi sdělí, že zabila svoji sestru magickým ledem, udělá to bez toho, aby měl u sebe jakoukoliv zbraň. Chvíli nato vytasí obří meč ze svého... No odkud ho teda vytasí?

Hans je evidentně kouzelník, jinak si to nelze vysvětlit. Teď se můžete podívat ještě na 5 hrubých chyb v seriálech. Jednoduše klikněte sem nebo použijte odkaz v infoboxu. Příště na viděnou!

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já bych pachatele tohoto videa nahnal na práci do dolů, ony by ho s krumpáčem v rukou přešly roupy.
Opět postrádám tlačítko ODPAD.

02

Odpovědět

Omlouvám se, vím, že si s tím překladatel dal práci, ale toto video absolutně nestálo za překlad z jakékoli perspektivy. Zbytečný překlad a zbytečný čas koukáním na tuhle pitomost.

62

Odpovědět

5 fatálních chyb, které nejde přehlédnout ??? hmmmm asi jsem teda vyjímka, protože mi nepřipadají ani jako fatální a přehlédl jsem je skoro i v tomto videu, dokud jsem nezačal psát tento příspěvek. Protože jsem si říkal wtf ?? No a co, že na čtyřstrunnou kytaru hraje třítonovou skladbu ??? To se na klavír musí hrát jen 85 tonove skladby ??? Až pak jsem se zaměřil místo na titulky spíše na obraz a všiml si, že kytara má pouze tři ladicí kolíky.... no a ???? No a co !!!! Takový hnidopichy fakt miluju... ještě by mohl přeměřit stopy ve sněhu, jestli fakt odpovídají velikosti chodidla. Co máme očekávat příště ? Fatální chyba Simpsons ? Jsou žlutí a mají jen čtyři prsty ....fatal error !!!!

113

Odpovědět

.zase jeden kde hledá chyby kde by je druhej nehledal :( wtf youtubeři

40

Odpovědět

No je satira nebo co? :D

10

Odpovědět

5 náhodných "chýb" z piatich náhodných filmov. Pričom minimálne to z Na vlásku chybou ani nie je, lebo tie okovy mu mohli proste skĺznuť.

24

Odpovědět

Tak tady je naprostý důkaz, proč celé nové generace dospělých nestojí za zlámanou grešli. Vždyť už od dětství jsou ovlivněni takovými "fatálními" chybami, ach ta hrůza. Lidstvo je ztraceno vážení.
#MeTooDisney

70

Odpovědět

Teda už vidím všechny diváky ledového království, jak začali v kině křičet, že ta kytara vydává jenom 3 tóny, když má 4 struny :D :D :D :D

140

Odpovědět

Tak hned ta první mě přesvědčila, že je to ztráta času :D

50

Odpovědět

No zrovna fatálnymi by som ich nenazval :D

150

Odpovědět

Prostě gula, které nikoho nezajímají. Každý film má nějaký fail a je jen otázka častu, kdy si toho někdo všimne.
Leda že by se film natáčel celou hodinu v celku xD

00

Odpovědět

Odpovědět

+Tvé jménoTebou zmíněné odkazy mne dost děsí. Chtějí zábavu zadusit v zárodku?
Chápal bych to ještě snad možná trošičku u reálných dokumentů, ale pro běžné filmy je ten nápad zabiják.
Se z té "korektnosti" zasereme až po uši.

00