7 faktů o RoboCopovi

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:304
Počet zobrazení:4 555

RoboCop je jedním z kultovních filmů 80. let a jeho násilnost může šokovat i v dnešní době. Sice už vznikl remake původního filmu (který podle očekávání nedopadl zrovna nejlépe), ale my se podíváme na 7 zajímavostí o původním filmu. Poznámky: MPAA - Motion Picture Association of America (Americká filmová asociace) X rating je předchůdcem dnešního ratingu NC-17. X rating byl veřejností spojován především s pornografickými snímky, proto byl v roce 1990 zaveden rating NC-17, který smí udělovat jen MPAA. V současném znění zamezuje přístup osobám mladším 18 let (No One 17 and Under Admitted) R rating - Osoba pod 17 let smí na film jít jen s dospělým doprovodem Jessie Spano - Postava feministky z jiného filmu, kterou hrála téže herečka

Přepis titulků

Nový RoboCop bude brzy v kinech, tak se podívejme na některá fakta o tomto chlapovi. O RoboCopovi. Teď je řada na tobě, hajzle! 7 věcí, které jste nevěděli o RoboCopovi. Nejspíš... Nový RoboCop má přilehlejší oblek než RoboCop z roku 1987. Ale věděli jste, že původní kostým byl tak objemný, že se v něm Peter Weller ani nevešel do policejního auta?

Ve všech scénách, kde je RoboCop v autě, má Weller na sobě jen spodní prádlo a vrchní část kostýmu. Věřím, že tohle je splněný cosplay sen pro některé z vás, úchyláci. Chcete vědět, kdy jindy byl RoboCop bez kalhot? Samozřejmě, že chcete. Už víme, že v kompletním obleku nedokážete řídit, ale také v něm nedokážete jít po schodech.

RoboCop se účastní své osobní párty bez kalhot, když v této scéně schází po schodech do klubu. Hádám, že RoboCop je na bílé slipy. Co myslíte? Když poprvé natáčeli s oblekem RoboCopa, trvalo jim 8 až 11 hodin, než Petera Wellera navlékli dovnitř. Záleží na tom, koho se zeptáte. Aby to bylo ještě horší, první scéna byla ta, ve které RoboCop chytí klíčky.

Ale klíčky se od gumové rukavice odrážely a Weller je nedokázal chytit. Takže scéna, která trvala ani ne 10 vteřin, se povedla asi až na 50. pokus. Teď to zní vtipně, ale tehdy to muselo štáb i herce dohánět k zuřivosti. Asi se už všichni shodneme, že mít na sobě 18kilový oblek RoboCopa stojí za prd. Ale za prd nestál jen jeden oblek.

Ve filmu bylo použito 7 obleků. Několik verzí pro různé části filmu. Existoval lesklý nový oblek i značně poničený oblek z konce filmu. Potřebovali i náhradní kostýmy, protože byly křehké a snadno se poškodily. Stejně jako mé srdce! Popojedem. Asi nevíte, že RoboCopa MPAA posuzovala 12krát, než změnila rating X na rating R.

Kdyby to bylo pouze na režisérovi Paulu Verhoevenovi, byl by jeden z nejnásilnějších a nejkrvavějších filmů 80. let ještě více násilný a krvavý. Ale k tomu jsou vystřižené scény na DVD. A jsem si jistý, že na vystřižené scény na DVD režisér v 80. letech myslel. O Paulu Verhoevenovi jste možná nevěděli, že byl první režisér oceněný Zlatou malinou, který si ji opravdu osobně vyzvedl. Roku 1995 převzal cenu pro nejhoršího režiséra za film Showgirls, a když tam už byl, převzal i cenu za nejhorší snímek roku.

Nehrají v něm prsa Jessie Spano. Podívejme se i na nějaké vtipné zajímavosti. V samoobsluze můžeme najít narážku na svět geeků. Vidíme tam komiks Iron man a ROM. Pokud nejste geekové, tak toto je důležité, protože oba komiksy jsou zaměřené na technologicky vylepšené lidi, kteří chtějí zachránit lidstvo.

Trochu jako... třeba... RoboCop? Další zajímavost je na úplném konci filmu. A to doslova na úplném konci. Informace o copyrightu obsahuje varování, že neautorizované šíření může vyústit ve stíhání policejními droidy.

Kluci, to se ale věcí na YouTube netýká, že ne? Že ne? Kluci? Ku*va... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

S tim spodnim pradlem mi to zni jako totalni hovadina. Vzdyt je uplne jedno jestil by mel na sobe teplaky nebo treba kratase, to by ten film nijak neovlivnilo, nevim proc by musel jak uchyl chodit jen v trenakach.

1015

Odpovědět

a co je na trenkách úchylného? nejsi spíš podivný ty?

79

Odpovědět

+mykanecvyjdi si zitra do centra mesta v trenkach, kdyz ti to prijde normalni

188

Odpovědět

Jedna z vystřižených brutálních scén z Robocopa 1987
http://www.liveleak.com/view?i=7fc_1391934490
Už chápu, proč to mělo označení X.

664

Odpovědět

Neee to neni možný :D tohle přece někdo s trochou mozku nemohl natočit :D ale asi je jasný proč to nepustili dál :D

347

Odpovědět

To je nějaké fake ne ? Pokud ne, tak mi to ve filmu vůbec neschází. Děj to nikam zásadně neposouvá. Uplně zbytečná scéna.

234

Odpovědět

WTF co to je za scénu, i plecháčovi se z toho zatočilo v šišce ´:D To nemohli myslet vážně ani v 80 letech ´:D

192

Odpovědět

Ty vole :D , to je jak něco ze Scary Movie, akorát ještě blbější.

241

Odpovědět

http://ourrobocopremake.com/
tad
je odkaz na film z ktereho to je aby jste si nemysleli o chudacich z 80. let ze jsou to nejaci sexualni maniaci ... na to mame prece 21. stoleti:D
A jinak k tomu filmu asi kazdemu nesedne a proto na nejlepsi scenu hodim odkaz rovnou http://vimeo.com/86055002

41

Odpovědět

vlhkej sen všech feministek :-)

110

Odpovědět

Its a trap! Kinda....

10

Odpovědět

Konec mě dostal :)

82

Odpovědět

Tak třeba příští remake se povede. :-D

84