Thumbnail play icon

A Very Potter Senior Year - 1x01 - Je tu konec!

87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:336
Počet zobrazení:5 345

Tak jste se konečně dočkali! Po dvou skvělých parodických muzikálech s názvy A Very Potter Musical a A Very Potter Sequel (silně doporučuji oba předem zhlédnout) přichází třetí a závěrečný díl, který celou potterovskou trilogii uzavře. Tvůrci původně ani nevěděli, jestli se vystoupení zrealizuje. Představitel Harryho Pottera Darren Criss je totiž naprosto vytížen svou štací v seriálu Glee a do cesty se postavila celá řada dalších problémů, ale scénář byl sepsán a byla by škoda ho nechat jen tak ležet někde na stole. Proto tvůrci předem vypustili soundtrack a scénář k celému vystoupení a doporučili fanouškům, aby si muzikál nejdřív naposlouchali a načetli, a až poté se na něj podívali. Na nácvik celého představení měli herci pouhé dva dny, ale zvládli to nadmíru dobře a muzikál představili v celé své kráse i s plejádou nových kostýmů a rekvizit a několika novými původními písněmi v rámci LeakyConu, což je velká akce pro všechny příznivce Harryho Pottera.

Stejně jako tvůrci upozorňuji, že nejde o plnohodnotné vystoupení, ale o čtení scénáře, takže se nedivte, že většina herců chodí po jevišti s papíry v rukou. Během vystoupení si také herci několikrát vzájemně skočí do řeči a dojde i na pár vtipných chyb a přehmatů. Darrenu Crissovi navíc po dobu celého muzikálu zlobil mikrofon a zvuk se musel zpětně editovat, což je hlavně během prvního dějství trochu otravné. Nicméně by byla škoda muzikál nepřeložit, protože především díky druhému dějství, promyšlenému ději a dojemnému konci určitě stojí za vidění. Na YouTube je rozdělen na jednotlivé části po cca 10-15 minutových scénách, a tak se bude objevovat i u nás, takže si zakroužkujte do kalendáře, že se máte ode dneška každou neděli a středu ve 21:00 zajít podívat na náš web. A teď už přeji příjemnou zábavu...

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj, moooc díky za přeložení všech muzikálů od StarKid... Fakt díky, ale chci se zeptat jestli by jste nepřeložili Holly Musical B@man... Všechny jejich muzikály na téhle stránce už mám totiž tkouklý... díky

00

Odpovědět

HMB už přeložený je, na youtube :))

00

Odpovědět

A môžem pozerať tretí krát- teraz s titulkami! :3 ...Neskutočný je, Starkids sú trieda!!

190

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat, jestli budou titulky volně ke stažení...jinak bych chtěl poděkovat BugHer0vi, že se toho chopil a přeloží tento muzikál :)

190

Odpovědět

Mám dotaz týkající se písně hned na začátku "This is the end". Přesněji řečeno té melodie. Strašně mi to nějakou píseň připomíná a já nevím jakou. V soundtracku jde ta melodie ještě víc slyšet, obzvlášť na začátku. Neví někdo, jestli když tuto píseň skládali, tak měli nějakou inspiraci?

180

Odpovědět

Jupí! :) Už to mám zkouklé v Aj, soundtrack naposlouchaný ( "I'm Just A Sidekick" a "Get In My Mouth" jsou moje oblíbené :P) a už jsem s očekáváním čekala, kdy se to objeví i tady a jsem ráda, že se na to chystáte dvakrát týdně, určitě si sem vždy zajdu. :)

K těm scénářům, nejdřív jsem byla taky překvapená, ale pak mě mnohem víc překvapilo... že s každou další scénou jsem je už dávno nevnímala. :D

Btw, BugHer0, za zmíňku do popisku možná stálo zato zmínit i účast Evanny Lynch, coby Lenky/Luny, tedy představitelku stejné postavy ve Filmech. :)

200

Odpovědět

Jak jsem psal níže. Přijde mi, že každý, kdo má nakoukané filmy hned pozná, že je to ona, případně si to jen ověří. V popisku je už tak informací víc než obvykle. ;-)

181

Odpovědět

Nacvičit takový představení za tak krátkou dobu? Klobou dolů. Team Starkid opět nezklamal :)

180

Odpovědět

Super překlad, moc díky :). Byla jsem zvědavá, co uděláte s tím "moron", citron by mě fakt nenapadl, ale líbí se mi to :D. A je pravda, že ten první díl nic moc, ale pak se to neuvěřitelně rozjede, takže jsem ráda, že ses rozhodl muzikál přeložit :)

180

Odpovědět

Bomba! :D Jen ty papíry trošku nabourávají atmošu... ;-) Budou přidávat i normální výstup, nebo ne? Protože jestli ano a jestli se objeví i tady, tak si na něj počkám a nechám se překvapit ;-)

185

Odpovědět

Nebudou viz odpověď níže. Původně to vůbec jako muzikál vyjít nemělo. Můžeme být rádi i za tohle. ;-)

181

Odpovědět

+BugHer0Aha! :D Příště si aktualizuju stránku, pročtu všechny komentáře a pak až něco napíšu... :D

180

Odpovědět

+BugHer0Nebo si prostě přečtu, co jste k videu napsali... :D

190

Odpovědět

Hned jak vyšlo přidával jsem dlouhý komentář nabitý zajímavostmi. Čeká se na schválení? Co? Proč? Jak? Kdy? - Když se odhlásím, tak tu není.

180

Odpovědět

Už jsem ho schválil. Ta délka naznačovala, že by to mohl být spam, takže čekal na schválení. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0Díky! Omlouvám se, měl jsem ho předpřipravený, nemohl jsem se dočkat :-D

180

Odpovědět

Moc děkuju za překlad! První akt je trošku slabší- mikrofon hodně zlobí, herci si jsou trošku nejistí a často koukají do scénáře, ale druhý akt je naprostá úžasnost. Je mi trošku líto, že za celé vystoupení nezakomponovali tipické AVP věci, jako třeba Rona, který pořád něco jí, válejícího se Malfoye, nebo třeba pletení Hermjónina jména. I tak je to ale skvělý muzikál, a těším se až si ho shlédnu celý česky :)

190

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat jestli tohle bude jediná verze AVP senior year. sem velkej fanda ale jak tam čtou z těch scénářů a neni to ještě stoprocentní tka je to pro mě jako sledovat nějakej KINORIP :( nechci si stěžovatale bylo by úžasný kdyby pak byla nějaká oficiální verze ze hry jako v předchozích dvou dílech :)

186

Odpovědět

Ano, bude tohle jediná a to ještě můžeme být vděční, původně se to mělo číst za stolem. :-)

180

Odpovědět

Nebude, tohle je jediný co dokázali zvládnout. Na Kickstarteru Starkid vybírají peníze na nový muzikál. Co jsem se dočetl, musí se pět týdnů zkoušet skoro celý den. Není čas chodit do práce ani nic podobného. Darrena z Glee prostě nepustí, takže to museli zvládnout alespoň takhle. Ale neboj se, ty scénáře potom už tolik do očí bijící nebudou.

180

Odpovědět

Ano, bude to jediná verze. Žádná další vystoupení se neplánují. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0rozhodně si nechci stěžovat :) je to úžasný že ste to přeložili :)

180

Odpovědět

+BugHer0Klindě si stěžuj. Já nejsem zodpovědnej za to, jak ten muzikál zahráli nebo nazpívali. ;-) Chápu, že to čtení může lidem vadit. Osobně jsem ale čekal, že mi to bude vadit mnohem víc. Nakonec jsem si toho skoro nevšímal a nějaký herci navíc scénář ani nemaj nebo do něj koukaj minimálně. Mnohem víc mi vadil ten Darrenův mikrofon. Hlavně jeho zpěv to docela dost kazilo.

201

Odpovědět

Paráda (jásá). Moc jsem se na něj těšila. Děkuji :*

180

Odpovědět

Evanna! <3

180

Odpovědět

2. dějství je to nejlepší, co Starkid kdy vyplodili. Ten mikrofon je opravdu strašný, ale později to spravili, takže v pořádku.
Ještě třeba doplnit, že Lenku hraje opravdu Evanna Lynch z HP.
A tady je odkaz na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/337824-very-potter-senior-year-a/

180

Odpovědět

To mi přišlo víc než zřejmé, takže jsem to do popisku nepsal. Stejně jako jsem tam nepsal, že Hermionu hraje jiná herečka. ;-)

202

Odpovědět

+BugHer0Jojo, to jen takové doplnění, kdyby si někdo nebyl jist :). Ale Hermionu vyřešili krásně :D

180

Odpovědět

+BugHer0to je taky bohužel víc než zřejmé :-/

193

Odpovědět

Sledovanost asi nebude taková jako před lety - děkuji BugHer0vi, že do toho přesto šel. Věrní fanoušci plesají! Tentokrát muzikál neobsahuje tolik šíleností a gagů a celkově je na vážnější, příběhovější notu. Ale to je, vzhledem k tomu, že se loučíme s A Very Potter ságou (ne se Starkid, ti jedou dál) vlastně dobře.

Hermionu hraje Meredith Stephien (Megagirl), protože Bonnie Gruesen, která ji hrála v AVPM a AVPS se s týmem Starkid rozloučila. Neví se proč, jestli z osobních, nebo profesionálních důvodů. Jak hezky řekl jeden fanoušek: "Nic nám do toho není." Meredith to však podle mě zvládla výborně a vůbec mi nevadí.

Scénář k AVPSY začal vznikat téměř ihned po Sequelu, ale s jeho zpracováním se nepočítalo. Jako zázrakem se však podařilo sehnat téměř všechny lidi na jeden výkend na LeakyCon 2012, a tak se rozhodlo, že uděají čtení scénáře. Tato skromná akce, kde se počítalo pouze se sezením za stoly a předčítáním, se, jen pár týdnů před LeakyConem, rozrostla na to, co právě sledujeme. V neuvěřitelném spěchu se začaly přípravy a herci a hudebníci mohli svoje party trénovat jen 36 hodin (!) před samotným vystoupením. Proto se zachovalo to, že půjde o "čtení" a nechali scénáře hercům v rukách.

Objevilo se i mnoho technických komplikací - Nejhorší bylo jednoznačně ozvučení (viz Harry). Mikrofony katastrofálně zlobily a zapínaly se na zvuk, takže herci nemohli jít celou dobu na záchod, aby je svým močením nespustili. ("Někteří to přesto porušili :-)" prozradila Lauren Lopez (Draco Malfoy)) Každopádně se nebojte, v průběhu večera se to trochu zlepší.

Další muzikál, který budou Starkid dělat se jmenuje Twisted, je inspirovaný Disneyovkami, hlavně Aladinem - hlavním hrdinou bude vezír Jafar. Poprvé požádali fanoušky o finanční výpomoc: http://www.kickstarter.com/projects/1138159725/twisted-a-new-starkid-musical-0

BugHer0vi
a všem fanouškům taky doporučuji vynikající dramatický krátký film od Chrise Allena (Pošuk Moody a Duder z LWL!) nazvaný OMG, kde jsou herci ze Starkid ve vážných rolích - a hrají výborně! (Překlad?) http://www.youtube.com/watch?v=dcedDHT4koc (Konec filmu je schválně nevysvětlený - můžete si ho interpretovat jak chcete – už týden nad tím přemýšlím.)

220

Odpovědět

Díky za doplnění, osobně jsem celé to dění tolik nesledoval. ;-) StarKid mám rád a Very Potter muzikály jsou podle mě boží, ale Starship a Batman se mi moc nelíbily, takže u mě nadšení trochu opadlo. Na ten film mrknu, nevěděl jsem o něm.

180
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK