A Very Potter Senior Year - 1x01 - Je tu konec!

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:339
Počet zobrazení:9 112

Tak jste se konečně dočkali! Po dvou skvělých parodických muzikálech s názvy A Very Potter Musical a A Very Potter Sequel (silně doporučuji oba předem zhlédnout) přichází třetí a závěrečný díl, který celou potterovskou trilogii uzavře. Tvůrci původně ani nevěděli, jestli se vystoupení zrealizuje. Představitel Harryho Pottera Darren Criss je totiž naprosto vytížen svou štací v seriálu Glee a do cesty se postavila celá řada dalších problémů, ale scénář byl sepsán a byla by škoda ho nechat jen tak ležet někde na stole. Proto tvůrci předem vypustili soundtrack a scénář k celému vystoupení a doporučili fanouškům, aby si muzikál nejdřív naposlouchali a načetli, a až poté se na něj podívali. Na nácvik celého představení měli herci pouhé dva dny, ale zvládli to nadmíru dobře a muzikál představili v celé své kráse i s plejádou nových kostýmů a rekvizit a několika novými původními písněmi v rámci LeakyConu, což je velká akce pro všechny příznivce Harryho Pottera.

Stejně jako tvůrci upozorňuji, že nejde o plnohodnotné vystoupení, ale o čtení scénáře, takže se nedivte, že většina herců chodí po jevišti s papíry v rukou. Během vystoupení si také herci několikrát vzájemně skočí do řeči a dojde i na pár vtipných chyb a přehmatů. Darrenu Crissovi navíc po dobu celého muzikálu zlobil mikrofon a zvuk se musel zpětně editovat, což je hlavně během prvního dějství trochu otravné. Nicméně by byla škoda muzikál nepřeložit, protože především díky druhému dějství, promyšlenému ději a dojemnému konci určitě stojí za vidění. Na YouTube je rozdělen na jednotlivé části po cca 10-15 minutových scénách, a tak se bude objevovat i u nás, takže si zakroužkujte do kalendáře, že se máte ode dneška každou neděli a středu ve 21:00 zajít podívat na náš web. A teď už přeji příjemnou zábavu...

Přepis titulků

VideaČesky.cz uvádí ode dneška každou neděli a středu ve 21 hodin Scéna první: Jeviště je zatemněno, když slyšíme cinknutí výtahu, který právě zastavil. Z výtahu se ozve hlas: Přízemí, Odbor záhad. Lumos! - Lenko, počkej na mě!

- Dělej, Neville. Promiň, mám tenhle hloupý tik. Pokaždé, když mám přidat, zpomalím. Páni, konečně jsme tu, na Odboru záhad! Není to úžasné? Všechny záhadné a magické anomálie v jednom labyrintu plném nástrah? - Chci vidět Místnost smrti! - Neměli bychom radši... - Neville, úsměv! Neměli bychom najít zbytek Brumbálovy armády, než nás Smrtijedi... polk, najdou? No jo, máme vlastně úkol.

Posledních pár Smrtijedů se sem vloupalo a my je máme chytit. Asi bych měla vypnout blesk. Jejda! Ta bude dobrá. Neville! Nebuď takový srabík. Co se může stát? Smrtijedi by nás mohli chytnout. Asi myslíš zabít. Smrtijedi by nás mohli zabít. - To by bylo mnohem horší.

- Je-je-jémine. Dlouho se k tomu schylovalo, ale dnes tahle válka konečně skončí. Zítra zůstane už jen jedna strana. Buď ten boj prohrajeme, nebo vyhrajeme. Tak jako tak bude konec, nemá cenu to zaobalovat. Čeká nás závěrečné vystoupení, musíme jít vstříc našemu osudu. Je tu konec! Ale ne!

Smrtijedi! Buďte milosrdní a zabijte nás rychle. Ale, ale, ale... Není to náhodou Lenka Láskorádová - a Neville Longbotlama? - No ne! Fenrir Šedohřbet! Můžem je už zabít, pane? Ne, ne, z těchhle dvou podsvinčat bude výborná mňamka... ale až později. Prozatím to budou naši rukojmí.

Zbytek Brumbálovy armády tu musí být... - někde! - Tohle vám jen tak neprojde, vy zloduši! Opravdu? Vy, spratci z Brumbálovy armády, jste nám celej šesťák v Bradavicích pěkně pili krev. Ale dnes získáme všemocnou zbraň a znovu povstaneme. Moc času vám nezbývá. Kde je ten váš hrdina? Klidně se rozhlédněte kolem, ale nikde ho neuvidíte.

Podívejte se doprava, ale nic tam nenajdete. Mrkněte doleva, samá voda. Tak už to vzdejte. Jemu jste ukradený. Šel zkrátka dál. Je fuč, je fuč, je fuč! Je tu konec! Tady to je. Konečně!

Dočkali jsme se! Všemocný artefakt zla je v mé ruce! Všichni kouzelníci budou následovat Znamení zla. Ale vy dva... se toho bohužel nedožijete. Na tomhle ďábelském plánu jsem pracoval tak dlouho, že mi z toho už pořádně vyhládlo. A z vás dvou bude moc pěkný mimoňský zákusek... - s kyseloučkým citronem.

- Volal někdo Rona? Ne, ne, ne, ne. - Říkal jsem citron. - Mdloby na tebe! Jo! No tak, pojďte, mizíme odsud! Je tu konec všech těch bojů. Je tu konec umírání. Je tu konec! Nemá cenu to popírat. Buď oni, nebo my! Je tu konec!

Dobře. Tady se máme sejít s Hermionou. Rone, tady jsi! Počkat, proč nejste přestrojení za Smrtijedy? Neville, to je Smrtijed! Ochraň mě! Tu máš, Smrtijede! To je za mou rodinu! Neville!

Přestaň, to je Hermiona, moje přítelkyně. Je-je-jémine! Krucinál, Rone, asi mám zlomený nos. Je to moc zlý? Páni! Hermiono, nechci tě nijak strašit nebo tak, ale jseš sexy! No... možná vypadám jinak, ale berte mě jako Hermionu, kterou jste si tak oblíbili.

A to platí i pro vás všechny. Rone, to je kniha? Nikdy jsem tě neviděla s knihou v ruce. Ne, je to deníček. Snažíme se ho chránit před Smrtijedy. A je to legrace. Smrtijedi! Dlouho se k tomu schylovalo, ale dnes tahle válka konečně skončí. Zítra zůstane už jen jedna strana. Je tu konec!

Moc času nám nezbývá. Je tu konec! Kde je náš hrdina? Je tu konec! Nikde po něm není ani stopy! Je tu konec všech těch bojů. Je tu konec umírání. Je tu konec! Nemá cenu to popírat. Buď oni, nebo my! Je tu konec! Je tu konec! Je tu konec!

Je tu konec! Je tu konec! Je tu konec! Konečně vás mám, vy malý zmetci! Teď mi naval ten deník, nerdko! - Jen se klidně vzpouzej! - Hermiono! - Neville, pomoc! Expelliarmus! Kam utíkáte, vy blbci?

Vždyť je to jen dítě! Už dávno nejsem dítě! Je mi sedmnáct. Všechno nejlepší k mejm narozkám! Není lepšího dárku, než mít poslední přeživší Smrtijedy pěkně na jednom místě bez možnosti útěku. Dneska jste sem neměli lézt, Fenrire. - Ty malej arogantní sráči... - Celej rok se mě snažíte zabít a teď ještě ohrožujete mý kámoše? Pojďme to ukončit. - Jak si přeješ. Avada Kedav... - Sulcové zaklínadlo! - To ne!

Moje nohy! - Ani hnout, zm*de! - Tady kouzelnická policie! - Na zem! Díky, kámo. Harry... U čokoládové žabky, Harry Potter to zase dokázal. Kingsley Pastorek, ministr kouzel. - A ředitel kouzelnické policie. - Tak! Teď když jste zachránili svět a zneškodnili ty paka s černou magií, mám na vás otázku.

Proč mě sakra aspoň jednou nenecháte dělat mou práci? Pane Pastorku, vy to nechápete. My jsme ty Smrtijedy museli zastavit. - Harry měl totiž vize... - O tom už mi říkal váš učitel obrany proti černé magii. Ten nás sem taky dnes poslal. - Pojď sem, Alastore. - Nazdar ve spolek. - Pošuk Moody! - Přesně tak. Odvedl jste tu skvělou práci, Pottere. Jste dobrý student.

- Díky, profesore. - A přemohl jste Fenrira Šedohřbeta, že ano? To si pište. Pěkné. Moc pěkné. Smrtijedi šli nejspíš po tomhle, ale podařilo se nám to před nimi ubránit. To je dobře, slečno Grangerová. Kdyby se toho Smrtijedi zmocnili, celý svět by byl v ohrožení. Teď už mi to ale můžete dát.

- U mě to bude pěkně v bezpečí. - Dobře. O tom nepochybuju, profesore Moody. Nebo vám mám říkat spíš Barty Skrku? Houby! Tak fajn. Nikdo ani hnout! Hůlky na zem. Hůlky na zem, okamžitě. Dejte je na hromadu. Tentokrát žádný píč*viny! Dobře, dobře. Tak Pottere, jak dlouho víte, že jsem to já?

Během druhého ročníku někdo zběžně zmínil, že Pošuk Moody zemřel, ale až do dneška jsem si nebyl jistej. Teď se budete zodpovídat za své činy, Skrku. Vážně? Měl bych lepší nápad. Nikdo nehne ani brvou! S panem Pastorkem si uděláme malý výlet prostřednictvím Letaxové sítě. A nikdo z vás usmrkánků nás nebude pronásledovat, jasan? - Jasan, Pošuku, jasan. - Barty... jestli jedete na dovolenou, vím o jednom hotelu, kde je ostraha i jídlo zdarma.

Maj tam všechno, na co si vzpomenete. Dalo by se tam i žít. Opravdu? Ale to bychom museli mít rezervaci předem. Ne, rezervace není třeba. Protože je to hotel Azkaban! Potter, vtipný jako vždy. Ty svatouškovskej parchante! Copak, Pottere? Bojíš se mudlovský hračky?

Tak to uděláme férovější. Jen ty a já. Pojďme to vyřešit pěkně postaru. Mono y mono. Muž proti muži. Pěst proti ksichtu. Tak pojď, ty prevíte jeden. - Mdloby na tebe! - Ne! To bylo pohotové jednání.

Zachránili jste mi život. Ale to pořád neomlouvá to, co jste tu dneska udělali. Vloupali jste se na Odbor záhad a lítali jste na testrálech přímo nad průvodem. Chápu, že si myslíte, že Brumbálova armáda zvládne všechno, ale měli jste nám zavolat, že se tu budou dneska dít nějaký hnusný sračky. - Promiňte, Kingsley, ale neměli jsme čas. - Víš co, Pottere? Ty jsi jako utržený ze řetězu! Přesně kvůli tomuhle rebelskému přístupu...

by z tebe byl skvělý kouzelnický policajt. - Páni! - Co ty na to, HP? Připojíš se k nám a začneš s námi potírat zločin? Rád bych, ale nemůžu. A proč bys jako nemohl? Protože se vracím do Bradavic. 1. září nám začíná poslední ročník. To máš pravdu, Pottere, ale je to škoda.

Musím sakra říct, že by z tebe byl krucipísek dobrej zatracenej kouzelnickej policajt. Tak dobrá, hoši, mizíme. Zase jste to schytali, co? Vy Smrtijedi se snad nikdy nepoučíte. Váš Pán zla je už pět let mrtvej, tak proč se furt držíte něčeho, co už je pryč? Jestli je šmitec se mnou, tak končíš zároveň i ty. Ty neděláš totiž nic jiného, než že proti nám bojuješ. Jakmile zmizíme, svět už nebude potřebovat hrdinu. Pán zla nemůže žít věčně a ty taky ne.

Odveďte ho.

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj, moooc díky za přeložení všech muzikálů od StarKid... Fakt díky, ale chci se zeptat jestli by jste nepřeložili Holly Musical B@man... Všechny jejich muzikály na téhle stránce už mám totiž tkouklý... díky

00

Odpovědět

HMB už přeložený je, na youtube :))

00

Odpovědět

A môžem pozerať tretí krát- teraz s titulkami! :3 ...Neskutočný je, Starkids sú trieda!!

190

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat, jestli budou titulky volně ke stažení...jinak bych chtěl poděkovat BugHer0vi, že se toho chopil a přeloží tento muzikál :)

190

Odpovědět

Mám dotaz týkající se písně hned na začátku "This is the end". Přesněji řečeno té melodie. Strašně mi to nějakou píseň připomíná a já nevím jakou. V soundtracku jde ta melodie ještě víc slyšet, obzvlášť na začátku. Neví někdo, jestli když tuto píseň skládali, tak měli nějakou inspiraci?

180

Odpovědět

Jupí! :) Už to mám zkouklé v Aj, soundtrack naposlouchaný ( "I'm Just A Sidekick" a "Get In My Mouth" jsou moje oblíbené :P) a už jsem s očekáváním čekala, kdy se to objeví i tady a jsem ráda, že se na to chystáte dvakrát týdně, určitě si sem vždy zajdu. :)

K těm scénářům, nejdřív jsem byla taky překvapená, ale pak mě mnohem víc překvapilo... že s každou další scénou jsem je už dávno nevnímala. :D

Btw, BugHer0, za zmíňku do popisku možná stálo zato zmínit i účast Evanny Lynch, coby Lenky/Luny, tedy představitelku stejné postavy ve Filmech. :)

200

Odpovědět

Jak jsem psal níže. Přijde mi, že každý, kdo má nakoukané filmy hned pozná, že je to ona, případně si to jen ověří. V popisku je už tak informací víc než obvykle. ;-)

181

Odpovědět

Nacvičit takový představení za tak krátkou dobu? Klobou dolů. Team Starkid opět nezklamal :)

180

Odpovědět

Super překlad, moc díky :). Byla jsem zvědavá, co uděláte s tím "moron", citron by mě fakt nenapadl, ale líbí se mi to :D. A je pravda, že ten první díl nic moc, ale pak se to neuvěřitelně rozjede, takže jsem ráda, že ses rozhodl muzikál přeložit :)

180

Odpovědět

Bomba! :D Jen ty papíry trošku nabourávají atmošu... ;-) Budou přidávat i normální výstup, nebo ne? Protože jestli ano a jestli se objeví i tady, tak si na něj počkám a nechám se překvapit ;-)

185

Odpovědět

Nebudou viz odpověď níže. Původně to vůbec jako muzikál vyjít nemělo. Můžeme být rádi i za tohle. ;-)

181

Odpovědět

+BugHer0Aha! :D Příště si aktualizuju stránku, pročtu všechny komentáře a pak až něco napíšu... :D

180

Odpovědět

+BugHer0Nebo si prostě přečtu, co jste k videu napsali... :D

190

Odpovědět

Hned jak vyšlo přidával jsem dlouhý komentář nabitý zajímavostmi. Čeká se na schválení? Co? Proč? Jak? Kdy? - Když se odhlásím, tak tu není.

180

Odpovědět

Už jsem ho schválil. Ta délka naznačovala, že by to mohl být spam, takže čekal na schválení. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0Díky! Omlouvám se, měl jsem ho předpřipravený, nemohl jsem se dočkat :-D

180

Odpovědět

Moc děkuju za překlad! První akt je trošku slabší- mikrofon hodně zlobí, herci si jsou trošku nejistí a často koukají do scénáře, ale druhý akt je naprostá úžasnost. Je mi trošku líto, že za celé vystoupení nezakomponovali tipické AVP věci, jako třeba Rona, který pořád něco jí, válejícího se Malfoye, nebo třeba pletení Hermjónina jména. I tak je to ale skvělý muzikál, a těším se až si ho shlédnu celý česky :)

190

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat jestli tohle bude jediná verze AVP senior year. sem velkej fanda ale jak tam čtou z těch scénářů a neni to ještě stoprocentní tka je to pro mě jako sledovat nějakej KINORIP :( nechci si stěžovatale bylo by úžasný kdyby pak byla nějaká oficiální verze ze hry jako v předchozích dvou dílech :)

186

Odpovědět

Ano, bude tohle jediná a to ještě můžeme být vděční, původně se to mělo číst za stolem. :-)

180

Odpovědět

Nebude, tohle je jediný co dokázali zvládnout. Na Kickstarteru Starkid vybírají peníze na nový muzikál. Co jsem se dočetl, musí se pět týdnů zkoušet skoro celý den. Není čas chodit do práce ani nic podobného. Darrena z Glee prostě nepustí, takže to museli zvládnout alespoň takhle. Ale neboj se, ty scénáře potom už tolik do očí bijící nebudou.

180

Odpovědět

Ano, bude to jediná verze. Žádná další vystoupení se neplánují. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0rozhodně si nechci stěžovat :) je to úžasný že ste to přeložili :)

180

Odpovědět

+BugHer0Klindě si stěžuj. Já nejsem zodpovědnej za to, jak ten muzikál zahráli nebo nazpívali. ;-) Chápu, že to čtení může lidem vadit. Osobně jsem ale čekal, že mi to bude vadit mnohem víc. Nakonec jsem si toho skoro nevšímal a nějaký herci navíc scénář ani nemaj nebo do něj koukaj minimálně. Mnohem víc mi vadil ten Darrenův mikrofon. Hlavně jeho zpěv to docela dost kazilo.

201

Odpovědět

Paráda (jásá). Moc jsem se na něj těšila. Děkuji :*

180

Odpovědět

Evanna! <3

180

Odpovědět

2. dějství je to nejlepší, co Starkid kdy vyplodili. Ten mikrofon je opravdu strašný, ale později to spravili, takže v pořádku.
Ještě třeba doplnit, že Lenku hraje opravdu Evanna Lynch z HP.
A tady je odkaz na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/337824-very-potter-senior-year-a/

180

Odpovědět

To mi přišlo víc než zřejmé, takže jsem to do popisku nepsal. Stejně jako jsem tam nepsal, že Hermionu hraje jiná herečka. ;-)

202

Odpovědět

+BugHer0Jojo, to jen takové doplnění, kdyby si někdo nebyl jist :). Ale Hermionu vyřešili krásně :D

180

Odpovědět

+BugHer0to je taky bohužel víc než zřejmé :-/

193

Odpovědět

Sledovanost asi nebude taková jako před lety - děkuji BugHer0vi, že do toho přesto šel. Věrní fanoušci plesají! Tentokrát muzikál neobsahuje tolik šíleností a gagů a celkově je na vážnější, příběhovější notu. Ale to je, vzhledem k tomu, že se loučíme s A Very Potter ságou (ne se Starkid, ti jedou dál) vlastně dobře.

Hermionu hraje Meredith Stephien (Megagirl), protože Bonnie Gruesen, která ji hrála v AVPM a AVPS se s týmem Starkid rozloučila. Neví se proč, jestli z osobních, nebo profesionálních důvodů. Jak hezky řekl jeden fanoušek: "Nic nám do toho není." Meredith to však podle mě zvládla výborně a vůbec mi nevadí.

Scénář k AVPSY začal vznikat téměř ihned po Sequelu, ale s jeho zpracováním se nepočítalo. Jako zázrakem se však podařilo sehnat téměř všechny lidi na jeden výkend na LeakyCon 2012, a tak se rozhodlo, že uděají čtení scénáře. Tato skromná akce, kde se počítalo pouze se sezením za stoly a předčítáním, se, jen pár týdnů před LeakyConem, rozrostla na to, co právě sledujeme. V neuvěřitelném spěchu se začaly přípravy a herci a hudebníci mohli svoje party trénovat jen 36 hodin (!) před samotným vystoupením. Proto se zachovalo to, že půjde o "čtení" a nechali scénáře hercům v rukách.

Objevilo se i mnoho technických komplikací - Nejhorší bylo jednoznačně ozvučení (viz Harry). Mikrofony katastrofálně zlobily a zapínaly se na zvuk, takže herci nemohli jít celou dobu na záchod, aby je svým močením nespustili. ("Někteří to přesto porušili :-)" prozradila Lauren Lopez (Draco Malfoy)) Každopádně se nebojte, v průběhu večera se to trochu zlepší.

Další muzikál, který budou Starkid dělat se jmenuje Twisted, je inspirovaný Disneyovkami, hlavně Aladinem - hlavním hrdinou bude vezír Jafar. Poprvé požádali fanoušky o finanční výpomoc: http://www.kickstarter.com/projects/1138159725/twisted-a-new-starkid-musical-0

BugHer0vi
a všem fanouškům taky doporučuji vynikající dramatický krátký film od Chrise Allena (Pošuk Moody a Duder z LWL!) nazvaný OMG, kde jsou herci ze Starkid ve vážných rolích - a hrají výborně! (Překlad?) http://www.youtube.com/watch?v=dcedDHT4koc (Konec filmu je schválně nevysvětlený - můžete si ho interpretovat jak chcete – už týden nad tím přemýšlím.)

230

Odpovědět

Díky za doplnění, osobně jsem celé to dění tolik nesledoval. ;-) StarKid mám rád a Very Potter muzikály jsou podle mě boží, ale Starship a Batman se mi moc nelíbily, takže u mě nadšení trochu opadlo. Na ten film mrknu, nevěděl jsem o něm.

180
Další