A Very Potter Senior Year – 2×05 – Godrikův důl

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:313
Počet zobrazení:8 063
Blížíme se do finiše a dnes vás čeká vůbec nejdelší část v historii potterovských muzikálů od StarKidu. Těšte se na celých 21 minut, ve kterých se výrazně posuneme v ději a také dojde k několika vtipným chybičkám a zaváháním, která výsledek vůbec neshazují, spíš naopak. Přeji příjemnou zábavu.

Přepis titulků

Scéna pátá: Harry přichází na náves Godrikova dolu. Uprostřed návsi stojí socha Harryho. Tak, konečně jsem tady, v Godrikově dolu. Na místě, kde jsem se narodil a jediném místě na tomhle zatraceném světě, kde na mě nikdy nezapomenou. Ty jseš ale krasavec. V dohledný době se nikam nechystáš, viď, kámo?

Tak jo! Spusťte ji! Na jeviště vlétne demoliční koule, která roztříští sochu Harryho na milion kousků. Cože? Počkat! Co? Proč jste zničil tu sochu? Myslíš tu starou příšernost? Vesnici na ni chodilo až moc stížností. Museli jsme tu udělat místo na novou sochu... pro Spider-Mana! No, jestli mě nahradí Spider-Man, tak to asi nějak skousnu.

Jo, skvělej Andrew Garfield. Počkat, cože? Ne, ne, ne... Ne, Toby Maguire je Spider-Man. Kdo? Přece Toby Maguire. Zas*anej Spider-Man! Ty myslíš toho... z těch starých filmů? Jo, ty jsem kdysi viděl. Kdo je tam záporák? Nějakej ten zelenej gremlin s robotíma hadama na zádech?

Mohl se proměnit v písek a měl tu zas*anou věc na tamtom! Jo, to bylo docela fajn. Víš, že to všechno dělali přes počítač? Proč vypadáš smutně? Nevím, vypadá to, že ani filmy o Spider-Manovi nejsou posvátný. A já si myslel, že si je lidi budou pamatovat navždy. Víte co? Beru zpátky všechno negativní, co jsem řek o třetím Spider-Manovi. Za danejch okolností z toho Raimi vytěžil maximum.

Lidi ze studia mu dejchali na krk, ten idiot Avi Arad ho donutil nacpat tam Venoma. Sam udělal tolik dobra! Ale nakonec ho stejně všichni zatratěj jako pytel s odpadkama. No tak, hochu, jsou to jen filmy. Nesmíš je brát tak vážně. No, jestli nemám brát vážně filmy o Spider-Manovi, tak... co je teda vážný? To záleží na úhlu pohledu. Podívej třeba na mě!

Jsem profesionální ničitel a rekonstruktér soch. V 90. letech jsem ničil jednu sochu Batmana za druhou. A teď je zase stavím zpátky na místo. Tys měl rád Spider-Mana s Tobym Maguirem, ale tenhle... tenhle Spider-Man s Andrew Garfieldem bude strašně důležitej pro spoustu dětí... se špatným vkusem. Ale... jednoho dne ho taky zdemoluju.

Pokud to nedejbože nenabídnou někomu jinýmu. Věci přicházejí a odcházejí. Nic nepřetrvá věčně, hochu. Ani to na to není stavěno. Ale co o tom můžu vědět já? Jsem jen obyčejnej manuálně pracující homosexuální dělník s plnovousem. Hele... chystáme se zdemolovat celý tenhle historický dům rodiny Potterových.

Celé to... šílenství kolem Harryho Pottera do půl hodiny skončí, tak... co kdyby ses tu šel naposledy trochu porozhlédnout? Díky. Nemáš za co, Harry. Na celém tomhle světě mám rád jen dvě věci. A jednou z nich jsi ty. Jak mě...

Harry! Harry, Harry! Rone! Věděl jsem, že budeš v Godrikově dole! Co tady děláš? Přišel jsem pro tebe. Tak pojď, škola je v maléru! - Zase? - Tentokrát je to velkej malér. Harry, oni chtěj Bradavice zničit.

A to není to nejhorší, Harry. Voldemort! Je zpátky! To on je Zmijozelovým dědicem. Voldemort? To není... To není možný! Tak prostě odrazte jeho smrtící kletbu zpátky na něj, to většinou zabere. Ne, ne, ne. Tentokrát má nestvůru z Tajemný komnaty! A půlka školy je zkamenělá. - To maj blbý!

- Dostal i Hermionu! Harry, Hermiona je zkamenělá. A já jí nemám jak pomoct. Já s tebou ale nemůžu. Proč? Protože se bojíš znova postavit Voldemortovi? - Ne! - Nebo proto, že tě už nikdo nemá za borce? Koho to zajímá?! Ty ses přece nezměnil. Vždycky budeš borec. Protože o tom nerozhodujou ostatní, rozhoduješ o tom ty sám!

Na. Je tvoje. Vzpomínáš, co to znamená? Kolej odvážných. Kolej klaďasů. Harry, do týhle koleje jsi nebyl zařazen jen tak pro nic za nic. Já už dál nemůžu. Ty to můžeš ukončit. Musí bejt fajn...

mít někoho, komu si můžeš přijít pobrečet, když na něco sám nestačíš. Jo, bylo to fajn... mít kámoše, na kterýho je spoleh. Harry Potter byl můj nejlepší kámoš. Ale ty nejseš Harry Potter. To máš pravdu. Ať už jseš kdokoliv... nezasloužíš si bejt mým kamarádem.

Má šťastná Zlatonka. "Otevírám se na konci." Nemáš tušení, před čím se to vlastně skrýváš a jak se tvůj život mohl změnit v tak smutnou písničku. Tati? Nemáš tušení, za co bojuješ a kvůli čemu jsi sem přišel s pocitem osamělosti. Zažil jsi lásku.

Zažil jsi ztrátu. Jak se tohle všechno teď může dít? Jsi tak sám. Jen ty sám. Ale nevzdávej se. Vyžeň to z hlavy. Nikdy nevzdávej se! Radši to vyžeň z hlavy.

Tati! Siriusi! Lupine! Ahoj, synku. Čau, Harry. Co tady všichni děláte? Já myslel, že jste umřeli! Umřeli, ale tys nás sem přivolal, Harry. Čím? Tou věcí, co držíš v ruce. Tím, co ti Brumbál odkázal.

Říká se tomu kámen vzkříšení. Takže to oživuje mrtvý lidi? Ne tak úplně. Spíš ti to jen umožní mluvit s duchama. Ale to umí přece v Bradavicích každej. Taky je to krám na hovno. Chtěl jsem říct na bobek. Nic... nic nedokáže zastavit smrt, Harry. Nic nemá přetrvat věčně.

Slunce vyjde a za chvíli je zase obzorem. Hodiny působí nehybně, i když čas rychle letí. A všechen ten čas ti už nikdo nevrátí. Všechno má svůj konec. I životy tvých příbuzných a přátel. Všechno má svůj konec. I když to mnohdy nedává žádný smysl. Mami?

Ty jseš i v nebi pořád s tátou? To je... To je nádherný! Harry, ve skutečnosti žijeme s tvým otcem odloučeně. Je dost dětinský. Ale našla jsem si tady nahoře někoho nového. Já bych řekl, že jsme se spíš našli vzájemně. To si děláš p*del! Mami? Ty chodíš se Cedricem? Ne, Harry, my spolu nechodíme. Jsme manželé. Vypadá to, že jsem tvůj otec na nebesích, viď, Pottere?

Mami! Mami! Tohle je ta největší kravina, kterou jsi kdy udělala! Tak hele! Mně si nadávej, jak je libo! Ale jestli budeš drzý na mou ženu, budeme si spolu muset promluvit. Dobře. Když ty jseš takovej vůl, Cedricu! Nejspíš se shodneme na tom, že se neshodneme.

Alespoň jsme našli něco společného. Nechce se mi věřit, žes s tím ještě nepřestal! Pokud není něco rozbité, neměl bys hledat způsob, jak to spravit. Ten chlap mi pije krev! To mi povídej! Harry, Harry. Harry. Snape! Harry, kámo, co je novýho?

Všichni jsme na tebe dohlíželi, protože bys nás mohl jednou potřebovat. Nějakou chvíli jsem si tvé utrpení užíval... ale teď jsem z toho akorát smutný. Tak honem, řekni mi, co tě žere? Ztratil jsem všechno, co mě dělalo tím, kým jsem. Nemám slávu ani poslání... a za chvíli přijdu i o Bradavice. Co mám dělat? Jak můžu všechno vrátit do starých kolejí? V tom je ten problém, Harry.

Nemůžeš. Nemůžeš se držet toho, co už je pryč. Nesnaž se to napravit a radši jdi dál. Jedině tak získáš na svět úplně nový pohled. Harry, konec je těžký pro každého, ale někteří si mohou vybrat, jak se s ním vypořádají. Podívej se třeba na mě. Mohl jsem Pánovi zla pomoci zmocnit se světa... a vládnout jako princ dvojí krve...

ale místo toho jsem obětoval život... abych ochránil poslední pozůstatek po ženě, kterou jsem vždy miloval. Harry... myslíš, že jsem to udělal, aby mě měli lidi rádi? Ne, já lidi nesnáším. Udělal jsem to, aby se na mě vzpomínalo? Ne, udělal jsem to proto, že to bylo správné. Ty máš taky na vybranou, Harry.

Buď můžeš utéct a skrývat se, dokud po tobě neštěkne ani pes... nebo to můžeš skončit a vychutnat si poslední chvilku slávy! Všechno má svůj konec. Všechno má svůj konec. Všechno má svůj konec. Všechno má svůj konec. Snape, ale jestli se tam vrátím a znova se mu postavím... bude to můj konec.

Ano, Harry. To bude. Ale musíš si položit otázku: chtěl bys, aby to dopadlo nějak jinak? Až si slunce odpočine... zase vyjde a rozzáří celou oblohu. Nemůžeš neustále žít minulostí. Nic nemá přetrvat věčně. Tady pod oblohou slyším sténání a cítím pohledy svých učitelů, matky a otce.

Nemůžu uvěřit tomu, že mají pravdu a ve své jizvě cítím bolest, protože jsem málem všechno totálně podělal. Škola je v ohrožení a mou kamarádku Hermionu nechal někdo zkamenět. Voldemort spřádá plány, ale s jednou věcí nepočítal. Jsem pořád naživu! Mám plán, kterej se teď snažím rozjet. Má kamarádka je v maléru, takže zvedám kotvy.

Vůbec se netajím tím, že je mi teď všechno jasný! Do haj*lu s kravatou! Musím se vrátit do Bradavic. Musím se vrátit do školy. Už abych byl v Bradavicích, jak jsem mohl být takový hlupák? Zpátky ke kouzelnicím, kouzelníkům a kouzelným stvořením. Ke skřítkům, duchům a kouzelným hostinám.

To je vše, co miluji, a vše, po čem toužím. Tam v Bradavicích, v Bradavicích. Už abych tam byl. Zachráním svý kamarády, smíchy budeme brečet. Vezmu svůj Kulový blesk a proletím se po obloze. Tenhle rok určitě nikdo neumře a bude to naprosto boží. Vyčaruju pár kouzel pouhým mávnutím hůlky.

Dám na zadek černé magii, jen si to na mě zkuste. S tím vším mi pomůže můj nejlepší kamarád Ron, protože jako tým jsme naprosto boží. Jo, jako tým jsme naprosto boží! Rone, ty ses vrátil! Na poslední chvíli. Už jsem se chystal vrátit do Bradavic, ale pak jsem narazil na chlapa, co mi tvrdil, že si to rozmyslíš a tys začal zpívat... Rone, promiň, že jsem zapomněl, kdo vlastně jsem, ale už mi to došlo.

Jsem tvůj kámoš. Nejlepší kámoš. Tak honem, kámo. Nastartuj to lítající auto. Jedem! Jdeme, kámooooo! Nemáme moc času, ale teď se vracíme zpátky. S učením to určitě nebudeme moc přehánět. Když jsme zase spolu, musíme dát někomu na zadek a bude to naprosto boží! Už máme po krk léta a lelkování.

Jako bychom trčeli ve ztrátách a nálezech. Žádných kouzel není třeba na to, abyste pochopili, že se musíme vrátit do Bradavic. Musíme se vrátit do školy. Musíme se vrátit do Bradavic, kde je všechno kouzelnééééé. Zpátky ke kouzelnicím, kouzelníkům a kouzelným stvořením. Ke skřítkům, duchům a kouzelným hostinám.

To je vše, co miluji, a vše, po čem toužím. Tam v Bradavicích, v Bradavicích! Už abychom tam byli. Ve škole mezitím Kingsley Pastorek spolu s kouzelnickou policií dokončuje přípravy k evakuaci Bradavic. Pohněte, děti. Jděte od školy, co nejdál to půjde. Koho by napadlo, že to po všech těch letech dopadne takhle? Jak říkáš, Šálko... Slyšíte to?

To znělo skoro jako... Ne, to není možné! Přichází závan větru... a nad hlavami dětí proletí létající auto, které má namířeno přímo k hradu. Krucipísek! To je Harry Potter! - Je zpátky! - On je zp-zp-zpátky? Je zpátky! Tak to pořád existuje naděje, že naši školu zachrání! Jo!

Poběžte, lidičky! Kam si jako myslíte, že jdete? Pomoct našemu kamarádovi. Pokud překročíte práh tohoto hradu, dopustíte se přímého porušení zákonů ministerstva kouzel. - Tak! - Ale kulový, vy bando trotlů! Jdeme! Kdo ví, jak rychle nám tenhle rok uteče?

Máme poslední šanci ukončit tuhle krasojízdu, povolat celý ansámbl, Nevilla, Lenku i Cho. No ne, to bude naprosto boží! Přišli jsme udělat, co bude v našich silách, abychom zachránili místo, kde to vše začalo. Tady nás máte. Abrakadabra! Už tu jsme a bude to naprosto boží! Tahle škola nás naučila všechno, co umíme. Čekání je u konce a my jsme nedočkaví. Myslím, že je čas představit... našeho oblíbence z Nebelvíru. Vítááááám vás oba v Bradavicích.

Vítám vás oba u nás ve škole. Tušil vůbec někdo z vás dvou, že jsme tě vždy měli za borce? V Bradavicích budete vždy vítáni, ať už jste krasavice, šprti nebo troubové. Je načase bojovat za Bradavice. Tak to pojďme těm prevítům pořádně nandat! Weasley, to je dost. Koukám, že jsi našel Pottera. Já jsem zase našel Tajemnou komnatu. Vchod byl celou tu dobu v dívčí umývárně. Výborná práce, pane Malfoyi. Harry Pottere, musíš tam jít a tu nestvůru zlikvidovat, nebo bude celá škola zničena a všichni v ní zemřou.

Já se pokusím zastavit nálet kouzelnické policie. Připravte můj létající přístroj! Tak jo, lidi, jdem na to! Kdo nechce, může zůstat tady. - Tohle je i náš domov, Harry! - Jdeme s tebou! Tak si jdeme ten domov vzít zpátky. Co vy na to? Zpátky ke kouzelnicím, kouzelníkům a kouzelným stvořením. Ke skřítkům, duchům a kouzelným hostinám.

To je vše, co miluji, a vše, po čem toužím. Tady v Bradavicích, v Bradavicích. Zpátky do světa kouzel, kleteb, lektvarů a přátel. Do Nebelvíru! Mrzimoru! Havraspáru! Zmijozelu! Zpátky na místo, kde to všechno začalo. Do Bradavic, Bradavic! - Jak se to místo jmenuje? - Bradavice, Bradavice! Pořád vám nerozumím!

Bradavice, Bradavice! Jsem tak rád, že jsem zpátky. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

I když mi AVPSY připadal ze začátku trochu slabší, tenhle konkrétní díl je pravděpodobně mým nejbolíbenějším z celých třech sérií. Měla jsem husí kůži a přiznávám se, že mě to dojalo snad stejně, ne-li víc než filmové zakončení HP.
FUCK THE TIE! :D

30

Odpovědět

zdravím nevite nekdo dali se nekde stahnout ta písnička Everything Ends ??
dik moc

10

Odpovědět

Lupin CAN sing!

Ta písnička byla strašně dojemná (obzvlášť část od 8:15) a "Fuck the tie!" mě dostalo :D

280

Odpovědět

Fuck the tie! :-D

240

Odpovědět

tak právě jsem dokoukal celýho B@mana a musím říct že mě to docela dost zklamalo. Potter se jim povedl dokonale, ale ten batman mi nějak nesedl. jediný co mě nadchlo bylo když zpíval ,,Brumbál,, (ted si nemuzu vzpomenou na prave jmeno :D ). snad bude jejich příští výtvor stejně tka dokonalej jako tohle :) PS už se nemůžu dočkat na závěr

182

Odpovědět

Přesně stejné dojmy jsem měl i já. Bylo to přehnaně dětinské a chvílemi podle mě až trapné. ;-) Pár písniček se mi líbilo a Jamie byla sexy, ale jinak mě to vůbec nezaujalo.

222

Odpovědět

+BugHer0přesně mi bereš slova :) chvílema se člověk fakt zasmál a řikal si jak je to prdlý :D třeba já jsem váš nový komorník z irska :Da některý části mi připadali moc pěkný :) ale většinu tohohle překryla dětinská forma, která mi připomínala hloupý sitcomy z nějakýjch 60. let :D myslim že kdyby tma nedali Robina a udělali to trochu v drsnějš a ponurejší verzy batmana kterej se pak taky třeba dá dohromady se supermanem a vytvoří justice ligue tka byhc byl mnohem víc šťastnější :)

181

Odpovědět

To jsme tady už probírali, (u dílu 1x11). HMB! je prostě udělaný ve stylu jako písnička "Boy Toy" z Little White Lie = tak účelně trapné a přehnané, že v tom je ten vtip (Který se mi osobně hrozně líbí - včera jsem se na B@mana díval zase a opět mi to připadalo vynikající.) Je samozřejmé, že tenhle druh humoru je hodně specifický a je navíc hrozně "nečeský". (Když bereme to, co Čechům jako kultuře příjde vtipné, což se liší u každé kultury.) Není překvapivé, že se českým fanouškům líbí drsný štiplavý humor AVP trilogie, ale ne rozjívený prdlý humor B@mana. Mimochodem, neslyšel jsem o tom, že by jinde mezi fanoušky způsoboval B@man tak silnou kontroverzi a rozdělení jako právě u nás. :-)

P.S.:To jméno je Dylan Saunders :-D

201

Odpovědět

+MiliaJá mám HMB asi nejradši, spolu se Starship. Ale pokud se to někomu nelíbí chápu, teda vlastně ne tak uplně, ale respektuji to.

190

Odpovědět

Příští muzikál - Twisted zatím vypadá, že by mohl být naprosto vynikající. Poprvé nerežírují Langové (Ti píšou scénář v kooperaci s Ericem Kahnem Galem, což je jejich kamarád - pomáhal na Little Whie Lie), ale Brian Holden (Lupin), který jim pomáhal s režií u AVP trilogie, herecké obsazení je taky luxusní (http://the-real-team-starkid.tumblr.com/post/50744843140/the-cast-and-crew-of-twisted-awesome) a hudbu bude dělat A. J. Holmes (Lockhart), který dělal vždy ty nejjazovější písničky (např. Lockhartova píseň v AVPSY) a prohlásil, že to bude "pocta Alanu Menkenovi" - skladateli, který skládal pro Disneyovky.

191

Odpovědět

+MiliaTwisted se nemůžu dočkat, jen mě trochu mrzí že tam nevidíme Briana hrát. Jo jsem děsná vím to.

190

Odpovědět

+MiliaJá se na Twisted moc těším! Herecké obsazení je skvělé a hudba od A.J. Holmese, to je něco pro mě :-)

190

Odpovědět

Já bych B@mana zas tak neobhajoval. Podle mě to byl prostě krok vedle a AVP trilogie mi v humoru nepřijde nijak extra "drsná a štiplavá". Drsný a štiplavý humor si teda představuju trochu jinak a i AVP je hodně uhozený, trhlý a dětinský (homosexuální Snape a Brumbál, Šálka, Malfoy a jeho story s Dobbym a Prdkovicema, který jsou na Marsu atd.). Jen v AVPM to prostě tak nějak sedí a pasuje. :-)

A nic ve zlém, ale ty StarKidy až moc žereš na to, abys objektivně řekl, že něco z jejich tvorby bylo špatný. Samozřejmě je to fuk. O nic nejde a nic tady tím nevyřešíme, ale když někdo řekne, že se mu to prostě nelíbilo, tak by ses mu neměl snažit vysvětlovat, proč to bylo dobrý. Dotyčnej názor stejně nezmění a bude si myslet svoje a já s tím souhlasím. :-)

182

Odpovědět

+BugHer0Určitě to s objektivním hodnocením jako hardcore fanoušek mám těžké, takže mě berte s určitou rezervou. Nejde mi ani tak o to hru obhajovat, ale spíš upozornit na rozpolcenost (českých) fanoušků. Aby se neříkalo "B@man byl na dvě věci!", ale spíš "B@man je velmi neobvyklý a mě se líbil/nelíbil, a je spousta fanoušků, kteří mají názor stejný i opačný."

200

Odpovědět

+BugHer0To, že někdo žere Starkid, ještě neznamená, že nemůže být objetivní. Mně se nejvíc líbí AVPM, ale každý jejich projekt je něčím zvláštní, něčím jedinečný, něco je fenomenální a něco pokulhává. HMB je možná trochu trhlý, ale na druhou stranu už mají propracované ozvučení, kostýmy a choreografii. Joe dokázal, že dokáže zahrát prostě cokoli a postava Robina mi příjde geniální. Toť můj názor.

180

Odpovědět

+BugHer0Jde tu jen o věc názoru :) Já si myslím, že Very Potter nasadil laťku opravdu hodně vysoko, a že se to těžko překonává. Přesto si ale myslím, že i B@tman má něco do sebe... To záleží jen na tom, jaký druh humoru upřednostňujete.
Milia chtěl obhajovat něco, co se mu líbilo, nedávala bych mu to za zlé, protože kdyby ke mně někdo přišel a řekl "AVPM mě opravdu zklamalo a nelíbilo se mi," taky bych cítila potřebu odporovat a obhájit si to :)

180

Odpovědět

Tak tohle byl rozhodně nejlepší díl, co jsem u Very Pottera viděl. Další geniální nerdovský rozhovor, tentokrát o Spider-manovi, se kterým se 100% ztotožňuju, návrat všech super postav, včetně smrtícího gagu s Cedricem... no a samozřejmě ta jejich vynikající písnička o Bradavicích.

270

Odpovědět

Naprosto mě dostává McGonagallový zpěv a Ronův výraz při tom :D

230

Odpovědět

18:30- je (alespoň podle scenaře) Who knows how fast the school’s gonna blow

180

Odpovědět

Po po*raný zkoušce je to perfektní díl na zlepšení nálady.

180

Odpovědět

Naprostá bomba... Úplně jsem se do tohohle dílu zamilovala. Fuck the tie, Ronův proslov, Snape a dvě dokonalé písničky... Navíc ta délka :'3 Ale stejně jako ostatní jsem smutná, že už to pomalu, ale jistě končí. A jak to vlastně bude s posledními dvěma díly? Budou naráz příští středu, nebo nějak jinak?

210

Odpovědět

Ano, BugHer0 se vyjádřil že budou.

180

Odpovědět

Určitě je přidám oba naráz. Jen nevím, jestli to stihnu ve středu. Čekají mě poslední dvě zkoušky a mám toho teď ažaž, takže nic neslibuju. ;-) Ale měly by tu ve středu být.

180

Odpovědět

+BugHer0Doufám, že jo, protože jinak by za mnou sestra přijela ve středu na sledování celého 2. aktu a finále zbytečně :-D

180

Odpovědět

+BugHer0Však mi případně vydržíme :) Moc děkuju :)

180

Odpovědět

+BugHer0(pane bože, jak jsem mohla napsat takovou pitomost. MY, samozřejmě. Omlouvám se :D)

180

Odpovědět

Úplně miluji, když publikum začne hystericky ječet jakmile se na jevišti zjeví někdo s odhaleným hrudníkem :D
Alespoň v tom nejsem sama...

230

Odpovědět

Též se přiznávám, že při této scéně jsem se téměř rozbrečela :D Je v tom fakt hodně vidět, jak se loučí s HP světem :) A i vlastně naznačují nám, že HP je definitivně uzavřeno :) Když jsem dokoukala poprvé na youtube AVPSY, tak jsem se cítila stejně smutně a frustrovaně (ne-li víc) jak při dočtení knih. Je to šílené, že je tahle kapitola uzavřená :( Jsem hrdá HP generace, a doteď jsou to mé jedny z nejoblíbenějších knih, a rozhodně nejčtenější (tipuji, že jsem je celé dokola četla aspoň 10x :D).
Ale v našich srdcích bude žít HP dál :) Ještě že existuje tolik FF, kolik jsem ještě nečetla :D

220

Odpovědět

sice uzavřená, ale jak řekla JKR: "The stories we love best do live in us forever, so whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home."
a nic není uzavřeno, dokud nenavštívíš studia WB v Anglii, takže stále existuje něco, na co se můžeš těšit :)

200

Odpovědět

+janelizzietak to jo :)
no, studia WB :D
ale už to nebude nikdy ten stejný pocit, jako když jsem několik hodin dopředu prostála frontu v knihkupectví, až vyjde nový díl :D a pak se zavřela v pokoji a nepustila knížku z ruky, dokud jsem ji nedočetla :D
nejvtipnější bylo, jak když vyšel nový díl, a dvě třetiny třídy si pak ve škole pod lavicí četlo :D

210

Odpovědět

+janelizzie-> Janna - jojo, to si pamatuju, přemlouvání rodičů (v té době jsem byla ještě malé pívo), že nutně o půlnoci potřebuju být na Václaváku a že slib, že v noci tu knížku nebude číst xD (rodiče to ve výsledku vyřešili za mě a knížku mi dali až ráno a ano, málem jsem dostala hysterák) xD to bylo poprvé a naposled, kdy jsem zfalšovala tátův podpis na omluvenku z těláku, abych mohla sedět na lavičce a číst O:-)

180

Odpovědět

Nebo si můžeš sáhnout do kapsy a zajet si do Orlanda zmiňovaného v minulém díle na pravý máslový ležák. :-D

190

Odpovědět

+BugHer0"pravý" máslový ležák mají i v Anglii :) a v cenovém porovnání asi za mnohem méně :D slyšela jsem, že v Orlandu to vypadá nádherně - krajina, majestátné Bradavice a vzadu palmy, v Anglii mají aspoň originál rekvizity :)

190

Odpovědět

+BugHer0Já jsem tam byl a musím uznat, že ty atrakce jsou fajn, teda hlavně jedna, kde sedíš v pohyblivým vozítku, co se různě naklání a skáče a všude kolem tebe je promítaný okolí. Letíš na koštěti po Bradavicích, mluví na tebe postavy z filmu atd. Na to jsem musel jít dokonce dvakrát, fakt pecka. ;-)

Když tam jdete, všude na zdi mají udělaný suprový mluvící obrazy jako v knize a filmech: http://www.youtube.com/watch?v=CCvxmI6sIA8
Tady
ještě video z venku: http://www.youtube.com/watch?v=R0OUKJF2MSw

180

Odpovědět

+BugHer0Tam se jednou musím vydat! Btw, máslový ležák není nic vymyšleného. Někdy v 17./18. století se to v anglii normálně pilo. Je to oslazené pivo s kořením a máslem.

180

Odpovědět

Výborný díl. Opravdu úžasný. Už se nemůžu dočkat finále, ale zároveň mě mrzí, že bude konec.
A díky Milia, za ty skvělé informace u každého dílu ;)

180

Odpovědět

Bylo mi potěšením a ctí ;-)

180

Odpovědět

Nejlepší díl :).
A Joey Richter vypadá úplně jako Andy Garfield :D.

201

Odpovědět

Už se nemůžu dočkat jak to všechno skončí :) škoda že to nemůže jít furt :) jenom doufám že by se přeložila další tvorba od Starkidu třeba jako B@Dman :)

180

Odpovědět

Jak jsme u AVPSY už psali, B@mana přeložila (solidně, neboj) česká fanynka na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=6MkJlGZKmXw

180
Další