Pohřební ústavyAdam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:389
Počet zobrazení:8 199

Adam vám opět zkazí den, tentokrát předraženými pohřby, které trápí Ameriku. Slovíčka:

 • to ruin - zkazit, zničit
 • to grieve - truchlit
 • to exploit - zneužívat, využívat
 • profit - zisk
 • embalming - balzamování
 • civil war - občanská válka
 • to assassinate sb. - spáchat atentát na..., zavraždit
 • sacrifice - oběť
 • to look fly (fam.) - vypadat skvěle
 • tour - turné
 • pointless - nesmyslný
 • to decompose - rozložit se
 • dignity - důstojnost
 • deceased - zesnulý
 • drain - odsát, vysát
 • vulnerable - zranitelný
 • casket/coffin - rakev
 • cash cow - továrna na peníze

Přepis titulků

- Co asi byla jeho poslední slova? - Nejspíš "ups" nebo "au". Koncept posledních slov je stejně směšný jako zbytek téhle frašky. Ty chceš všem zkazit pohřby? Umožňují lidem truchlit. To proto je taková tragédie, že americký pohřební průmysl zármutek využívá k zisku. Vezměte si nákladný a zbytečný proces balzamování, který získal na oblibě za občanské války. Vláda Lincolnovo tělo po atentátu vystavovala po celé zemi, aby dala na odiv oběť tohoto hrdiny.

Lidi si z toho ale odnesli něco jiného. Panebože. Abe je posmrti už týdny a pořád mu to sakra sekne. Do každého, kdo něco znamená, pumpujeme chemikálie. Pro ty z nás, jejichž tělo turné nečeká, je balzamování úplný nesmysl. Proč by tě měli zakonzervovat, než tě zakopou do země? Není smyslem se v ní rozložit? Balzamování zachovává důstojnost zesnulých. - Je to projev úcty.

- Projev úcty? Co podle tebe balzamování je? - Je to jako den v lázních pro mrtvoly. - Přesně. Neopravujte ji. Balzamování s úctou nemá nic společného. Čelist se sdrátuje k sobě. Oči se zalepí lepidlem. Vnitřní orgány se propíchnou a vysají otvorem v břiše. Pak se do žil napumpuje formaldehyd a vnitřní dutiny se vycpou vatou.. Přestaň. To stačí. Nechci zvracet u mrtvoly. Jak chceš.

Celý ten proces je ale zbytečná ztráta času. I když pohřební ústavy truchlícím zákazníkům tvrdí, že... Balzamování je nezbytné pro otevřenou rakev. - A... - Tělo díky němu nepředstavuje nebezpečí. Vůbec to není pravda. Chlazení je levnější a stejně efektivní jako balzamování. Mrtvá těla podle organizace WHO nepředstavují téměř žádné zdravotní riziko. Bez obav se jich můžeš dotýkat. Sleduj. - Adame. Je to divný. - Jo, ale taky bezpečný. Což je ironie, protože formaldehyd bezpečný není.

Je to karcinogen. - Proč to pořád děláme? - Důvod to má jen jeden. Lidi jako on si za to účtují tuny peněz. Co kdybychom to tělo už nechali být? Podívejte, jak překrásná je ta rakev. Ještě aby ne. Je to jedna z nejdražších věcí, kterou si kdy koupíš. Pohřební ústavy si za rakev můžou účtovat přes 10 000 dolarů. Víko je z titanové oceli. Je lemovaná kožešinou z norka a zdarma k ní dostanete wi-fi. - Přesně takovou by si táta přál.

- Nemáte něco levnějšího? Pro ty, kteří tátu nemilovali, máme model "můj blízký si smrt zasloužil". Rozhodněte se rychle. Pohřeb je už zítra. - Táta by si přál wi-fi. - Upřímnou soustrast. To se rovnou můžete nechat pohřbít s 10 000 dolary v hotovosti. Je dobré podporovat místní podniky. Hodně "místních" pohřebních ústavů vlastní megakorporace SCI, která skupuje rodinné podniky, ale jména si ponechává.

- Je to továrna na peníze. - Tolik si přece nevydělají. Možná uvěříš účetnímu SCI Aaronu Foleymu, který investorům řekl: "Jsme továrna na peníze." Protože jsi nechtěla čelit vidině smrti a rozhodnout se, jaký chceš pohřeb, Murph nejspíš zbankrotuje, až ti zařídí klasický pohřeb. - No potěš. - Protože sis nic nenaplánovala, hrozná bude celá tvoje smrt. Proč vysvětlím hned vzápětí. Možná umírám, ale tys mi den zkazil nejvíc.

Ahoj, jsem Adam z College Humoru. Pokud se ti video líbilo, podívej se na moji novou show Adam všechno pokazí, která je každý čtvrtek v 10 na truTV. Sice ti zkazí čtvrtek, ale zbytek týdne bude v pohodě.

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

9,55? Víte sakra jaká je situace u nás? To je jiný svět v tomhle

00

Odpovědět

Tak nějak zapomněl dodta, že formaldehyd vzniká i samovolně (a ve sto násobném množství) oxidací methanolu.

(Česky řečeno:Plody, které zhnijí vyrobí samovolně 100x více formaldehydu než člověk v chemičkách.)

00

Odpovědět

I tak je to minimálně systematické plýtvání energií, zdroji - velmi drahé nepřínosné produkty..čím méně jich bude tím lépe všem...

00

Odpovědět

a to ještě zapomněl, že pohřební službě se vyplatí tu drahou rakev po pohřbu vykopat a vyměnit... Stejně to pod zemí nikdo nepozná

40

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=4WjMdfEc0Ck - Takhle se to dělá :D :D

90

Odpovědět

Tiež máte vo videu echo?

03

Odpovědět

Já to mam jasný, všechny použitelný orgány darovat, zbytek spálit a roztrousit prakticky kdekoli (les, pole, řeka...). Žádná rakev, žádnej předraženej náhrobek, žádnej "pohřeb" (ve smyslu toho zbytečnýho ceremoniálu).

Smrt člověka vždy nejvíc odnesou pozůstalí, tak proč jim to komplikovat dalšíma p********a?

651

Odpovědět

Rakev potřebuješ i kvůli kremaci. Minimálně kartonovou. :)

200

Odpovědět

+MikeZabalit do stary zaclony prosim.

480

Odpovědět

+MikeMáme nějaký starý koberce, to půde...

260

Odpovědět

Pane prodavači? Vybrali jsme si ty vlky :)

350

Odpovědět

Pěkná chujovina je taky to, co jsem slyšel o pohřebním ostrově San Michele v Benátkách… pohřbeno tam už je prý tolik lidí, že jim to kapacitně přestává stačit, ale lidé tam stále chtějí (být pohřbeni vedle všech těch slavných osobností), tak si zaplatí tučnou částku za "pronájem" a po určitém menším počtu let je zase vykopou (a vyztuží s nimi potápějící se základy domů, co já vím…).

30

Odpovědět

Ale to se dělá i tady... Nedávno nám vypršel pronájem hrobu praprarodičů, a protože dědeček už je taky po smrti, a babička je příliš nemocná (jak mentálně, tak fyzicky) než aby je tam navštěvovala (v podstatě v rodině už není nikdo, kdo by je znal osobně natolik, aby jim chodil na hrob), tak pronájem neprodlužujeme, náhrobek se sundá a na to místo se pohřbí někdo další...

12

Odpovědět

+TercaisPřesně hroby se po určité době vykopají a zbytek spálí. Jedná se hlavně o neudržované a o tyx kde rodina neprojeví zájem o pokračování.

00

Odpovědět

neni ta kocka i v necem mimo college? ;D

130

Odpovědět

Tak uz teda viem, preco su amici ochotny platit take peniaze za lekarske ukony. Lebo pohreb ich vyde este drahsie :D

342

Odpovědět

Ano, mnohem výhodnější je udržovat staré lidi tak dlouho při životě, až na ně prostě všichni zapomenou že vůbec existují - a potom se rozpustí v oblak jiskřivé energie a zmizí směrem k nejbližšímu slunci.

471

Odpovědět

Ty vole, čtvrt mega za rakev... Tak mám z těch Adamových videí nějak dojem, že se v USA všichni rádi zadlužují.

620

Odpovědět

Dobře, pohřební ústavy jsou tak trochu k***y, ale tentokrát vůbec nesouhlasím, co se týká balzamování. Pro uchování mrtvoly, která je jinak úplně v pořádku, to je možná úplná kravina udělat, ale řekněme, že daná osoba zemřela násilným způsobem a má poškozený obličej, odtržené končetiny atd.. V takovém případě je otevřená rakev bez balzamování naprosto nemožná, pokud tedy nechcete všem truchlícím přivodit doživotní trauma.

240

Odpovědět

Ehm.. tak co třeba rakev neotvírat?

1142

Odpovědět

+Jedina_PravdaOh, ano, jak velmi moudré, proč mě to vůbec nenapadlo? Proč by se lidé chtěli se svými zesnulými naposledy rozloučit tváří v tvář, že ano? Jak hloupé bylo ode mě si myslet něco takového. Co třeba rovnou ani nemít rakev a pohřeb a prostě hodit mrtvolu do lesa vlkům, vyjde to přeci nastejno, ne?

668

Odpovědět

+Jedina_PravdaProč? Není lepší si uchovat svoje nejlepší vzpomínky na zesnulého, jako své poslední, než je poodsunout vspomínkou na nasvícenou mrtvolu?

942

Odpovědět

+Jedina_PravdaKdyž už nabalzamovat, tak už rovnou i skleněnou hlobku, ve které budu na věčnosti sedět na trůnu ze zvířecích kostí svých starých mazlíčků. Pak se ten balzám vyplatí, to joo.

562

Odpovědět

+Jedina_PravdaMě přijde otevřená rakev jako přežitek a zbytečně traumatizující zážitek pro některé pozůstalé.
Pro někoho to je samozřejmě zadostiučinění - ale to je dost sobecký argument.
V dnešní době není nic jednoduššího jak si připomenout zesnulého - fotky, videa, vzpomínky...
Dost přehnané mě přijde i zbytečně utrácet za hroby a náhrobky pokud na to člověk nemá prostředky.
A přiznejme si to...nechat se sežrat vlky? Dost boží, ještě to ukázat i pozůstalým...mega boží, to si dám do závěti a budu bojovat za legalizaci takového pohřbu.

572

Odpovědět

+Jedina_PravdaJá myslím, že sežrání dravou zvěří je nejen efektní ale pro podstatnou část lidí i ekologické :)

221

Odpovědět

+Jedina_PravdaA nebo objiždět státy, jako Lincoln...

20

Odpovědět

+Jedina_PravdaTakže je dôstojnejšie, ked sa na teba môžem pozrieť a ty budeš vykuchaný vatou ? ... Navyše ľudia sa s blízkymi ľuďmi lúčia postupom času, nie na minutu pri nejakej bezduchej mrtvole....

31

Odpovědět

+Jedina_PravdaJá si vždycky radši svoje zesnulé identifikuji na vlastní oči, aby mě po pár letech něco nepřekvapilo.

50

Odpovědět

Doporučuji celou epizodu. Pravděpodobně nejpovedenější z celé série.

50

Odpovědět

když už, tak už bych ty prachy vrazila do toho aby z mého zpopelněného těla udělali diamant

280

Odpovědět

Nj, i u nás je to tak, že pohřeb (byť je drahý) je něco, co si lidé podle zákona nesmí nedovolit...

36

Další