Andy Serkis u Conana O'BrienaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:641
Počet zobrazení:9 453

Loni v létě šel do kin Úsvit planety opic a Conan si při té příležitosti pozval mistra oboru motion capture, Andyho Serkise, který se proslavil především díky ztvárnění Gluma ve filmové trilogii Pán prstenů. Řeč byla pochopitelně hlavně o nejnovějším "opičím" filmu, ale dostalo se i na Gluma, a v druhé části potom padla i pár vět o nejnovějším filmu ze série Hvězdných válek.

Přepis titulků

Nejdřív mě uchvátil tvůj Glum, potom Caesar v první Planetě opic. Ale teď jste těm opicím vdechli ještě víc života. Musel jsi studovat... Tenhle film se totiž liší tím, že je oproti tomu prvnímu ještě o kousek dál, protože v něm můžou ty opice mluvit. Odehrává se o deset let později než první díl, opice umí mluvit, a proto ses musel naučit nejrůznější opičí skřeky a pokřiky. Můžeš mi předvést různé opice?

Zajímalo by mě, jak to zní. Tak třeba gorila. Takhle říká gorila: "Jsem v pořádku. Co ty? Takže tak. Evidentně jste taky v pořádku. Tohle není můj první rozhovor v podobném duchu. Už jsem tu měl pár podobných herců. Převážně aktéry hlavních rolí. A pak třeba oblíbený šimpanz. Toho si klidně můžete vyzkoušet. Ti dělají...

Tak nějak. Můžu? Ne... Mám pod sebou louži krve. - Andy, zkusíš to taky? - Jasně. Bože můj! Ne, Andy! Stačí! Ještě žes mě zastavil.

Už jsem chtěl začít házet bobky. - Už zas? - Už zas. Jak by vypadal rozhovor Gluma s Caesarem? - Asi by to vypadalo nějak takhle... - Kdyby si třeba zavolali. No jasně. Asi nějak... "Caesare, to bys nevěřil! Jsem u Conana." "Conan...

je... vtipnej." Pak by se přidal Glum a Sméagol by řekl: "Není vtipný. Není!" "Je, milášku. Ale co tam sakra dělá ten druhý?" Paráda. Trochu mi to připomínalo hádky mých rodičů, když jsem vyrůstal. "Vždyť není vtipnej!"

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

proč to nejdeee :( ?

00

Odpovědět

Díky moc za tohle video, Andy je prostě frajer. Člověk by si mohl myslet, že za něj většinu práce odvede počítač, ale fakt je, že je to strašně dobrej herec a sympaťák.

50

Odpovědět

Andy je prostě borec. Znal jsem ho hlavně z role Gluma, ale nedávno jsem viděl i první Planetu opic a po chvíli jsem poznal, že Caesara nemůže dělat nikdo jiný než Andy. Také jsem i hrál jednu hru, kde Andy ztvárnil hlavního záporáka a na druhou stranu namluvil i hlavního hrdinu. Žádný velký úspěch, ale je to jenom další bod pro něj.

190

Odpovědět

Jakou hru?

20

Odpovědět

+ZlopánEnslaved: Odyssey to the west. Hack and Slash hra, z blízké budoucnosti. Příběh je sice trochu vykrádačka Matrixu, ale rozhodně není špatný. Doporučuji ji zkusit.

10

Odpovědět

+ZlopánChlapče, už jsi zase u počítače? Kolikrát ti mam říkat, že takhle nedotáhneš dál než na internetovýho trolla!

21

Odpovědět

Sem fakt jedinej, co si myslel, že jak Golum tak opičáci z Planety maj hlasy upravovaný počítačem aby zněli jak maj? :D

1204

Odpovědět

Poté co člověk viděl Cumberbatche dělat Smauga bez asistence PC už mě nepřekvapí nic :D

931

Odpovědět

Nejsi. :D

00

Odpovědět

Sa mi zda, ze poslednu dobu Conana vynechavate. Chybaju mi hlavne mimostudiove videa, tie su vzdy najlepsie.

242

Odpovědět

Já zase víc ocením přímo rozhovory, a mimostudiove videa ani nepouštím, protože se mi nelíbí... Zkusila jsem jich pár, ani jedno nezaujalo, tak tam nelezu :-)

1414

Odpovědět

+TercaisMoze byt :) rozhovory su tiez velmi dobre, ale obcas z nich citim mensiu strojenost a Conan sa mi zda rezervovanejsi

70

Odpovědět

Nó, není vtipnej.

839

Odpovědět

Kuzma Kuzmič?

00

Odpovědět

+BubuKuzma je támhle, to ví přece každej!

00

Odpovědět

Nechápu jak to dělá! Jednu větu řekne jako Glum s vysokým hláskem a ve druhý má neskutečně hlubokej hlas jako César! :D To samý Cumberbatch jako Šmak, nechápu jak někdo může něco takovýho vyloudit ze svých hlasivek... :D

930

Odpovědět

Co se tady toho týče, doporučuji audioknihu Stopařův průvodce galaxíí. Celé to čte Vojtěch Dyk. Podle obalu, ale mluví to minimálně deset lidí, včetně Miloše Zemana.

293

Odpovědět

Jn, voice actors jsou neznámí hrdinové. Lidi jako James Marsters (dělá audiobooky), nebo Troy Baker (dabuje postavy ve hrách atd.) maj snad milion hlasů. Fakt respekt, jsou to umělci.

151

Odpovědět

Smaugov hlas bol digitálne upravený, takže Cumberbatchovi by som som až také zásluhy nepripisoval. Myslím, že by to mohol dabovať ktokoľvek iný a výsledok by bol (takmer) rovnaký.

023

Odpovědět

+GranisTo vím, že Cumberbatchův hlas byl upravenej, ale stejně nesouhlasím s tím, že výsledek kohokoliv jinýho by byl stejnej.
https://www.youtube.com/watch?v=9GHPNKUMf70 2.35
https://www.youtube.com/watch?v=oqKhVMk8v1k
Se podívej, on prostě je Šmak hlasem i tělem :D A kdyby ho daboval někdo jinej, určitě by ten výsledek nebyl tak ohromující a drak by nezněl tak přesvědčivě.

111

Odpovědět

Nebo Billy West ve Futuramě: Člověk, co mluví Frye, Zoidberga, profesora Farnswortha, Zappa Brannigana a mnoho dalších.

00

Odpovědět

Škoda že ho Conana nenechal ten rozhovor Gluma a Cezara dokončit :D

1101

Odpovědět

Andy Serkis teď je v každým Blockbusteru Hobit, Star Wars, Opice a nakonce i Avengers (+asi nejspíš i Black Panter). Za poslední 4 roky má na CSFD jenom červený filmy

322

Odpovědět

Tak když na csfd lezou jen děcka a dement verbal, tak co bys chtěl?

1576

Odpovědět

+TichýZmrdNeberu to jako kritiku, ale jako fakt.

524

Odpovědět

+TichýZmrdA kam lezou ostatní?

152

Odpovědět

+TichýZmrdHele, na tohle mi vláda nedala grant. Odpověď ti nedám. Nebo jak by řekl pražskej důchodce - nebuď drzej, mladej.

431

Odpovědět

+TichýZmrdnic lepšího než CSFD k dispozici nemáme a Verbal je génius ;)

3214

Odpovědět

+TichýZmrdkterý hodnocení ty bereš jako kvalitní?

34

Odpovědět

+TichýZmrdVýbornej je ještě taky mimochodem benjamínek RedAK, kterej do verbalstylu vnesl ještě taky trochu nechutného cynismu.

62

Odpovědět

+TichýZmrdto patriot: nic lepsie? IMDB

25

Odpovědět

+TichýZmrdZlatej verbal, je to chyba hlupáčků jako seš ty, že ho pořád krmíte. Alespoň se člověk dost nasměje.

81

Odpovědět

+TichýZmrdjestbone89: a víš o tom, že IMDB je v angličtině a tudíž je pro naše uživatele o dost míň "user friendly" :D ? Plus je to teda individuální, ale třeba pro mě (byť anglicky umim slušně) je CSFD udělaná víc přehledně. Hlavní výhoda IMDB je v rozsahu jejich databáze, dá se tam dohledat opravdu hrozně moc faktickejch i aktuálních údajů.

61

Odpovědět

+TichýZmrdVerbal je nepochopený génius :D teď jsem ještě objevil Zecka. Nevíte ještě o někom podobně retardovaném? Rád bych si je přidal do oblíbených :D

10

Odpovědět

+TichýZmrdREDAK... Benjamínek možná na CSFD... Ale ve psaní to takový benjamínek není... Je to hlavní redaktor jednoho docela známého webu... Díky jeho hláškám jsem ho odhalil a psal si s ním a slíbil mu, že to nebudu rozšiřovat, takže nebudu říkat název webu... REDAK mám rád, přečetl jsem všechny jeho komentáře a "jeho" web navštěvuji každý den, ale verbal je jeden z nejhorších lidí na CSFD.

21

Odpovědět

Tím líp, zaslouží si to. Ten chlap je boží.

00

Odpovědět

Nerdgasmus

312

Odpovědět

Tento rozhovor mě natolik zaujal, že jsem se na něj podíval v originále již před několika měsíci. Jsem ale rád, že si ho můžu zopáknout. Díky :-)

131

Odpovědět

Tenhle člověk je fakt frajer s neskutečným talentem :)

1443