Angela Lansbury o tom, jak nezpomaluje ani v 92 letech

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:34
Počet zobrazení:2 688

Angela Lansbury, které je dnes již neuvěřitelných 95 let (v době natáčení jí bylo 92), i v takto pokročilém věku doslova hýří energií. Podle vlastních slov tento elán (společně se silným hlasem) zdědila po svém dědečkovi. Pojďme se s ní tedy vrátit v čase a podívat se na některé z jejích projektů a lidí, kteří pro ni v životě byli důležití.

Poznámka: Malcolm Turnbull, bratranec Angely Lansbury, je australský politik, který v letech 2015–2018 zastával funkci premiéra země.

Přepis titulků

Od Kouzelné slečny Priceové k To je vražda, napsala. Angela Lansbury je hollywoodská hvězda. Ale ani v 92 letech neplánuje zpomalit. Je jí 92 let! Craig Bennett má pro nás exkluzivní rozhovor. Vždy budeme ňadrové parťačky, kamarádky, sestry a kámošky. Je to skutečná showbyznysová legenda. Svět filmu, život na vesnici, je to v podstatě totéž.

Celkem 75 let na jevišti a na plátně. Od Plynových lamp po To je vražda, napsala. Angela Lansbury účinkovala v téměř 60 filmech. Nepřerušovat! A sednout! A ani v 92 letech tuto úžasnou ženu nic nezastaví. Je pravda, že jste se z práce v obchoďáku v Los Angeles v podstatě takovou jízdou na kouzelném koberci přesunula k branám MGM a vaší první filmové roli?

Je to tak. Pracovala jsem v obchodním domě, jak jste říkal. Prodávala jsem kosmetiku. A odtamtud mě jedna moje mladá kamarádka vzala do MGM, a to proto, že existovala šance, že by mohli vzít mě, mladou britskou herečku, do role v nějakém filmu, který tenkrát natáčeli. Především Plynových lamp a Obrazu Doriana Graye. Sbohem, malý žlutý ptáčku, to radši budu čelit mrazu.

Angela hrála po boku velkých hollywoodských hvězd. Od Elvise přes Betty Davis, Judy Garland a její kamarádku Elizabeth Taylor. Když v tak útlém věku něco sdílíte, a ona byla o něco mladší než já, já měla 17 a hrála jsem 14letou. Vlastně jsme spolu vyrůstaly. A celou kariéru jsme zůstaly kamarádkami. Slečno Lansbury?

Slečno Collinsová? Ano, slečno Winterová? K čemu teď jsme? Jestli k něčemu jsme, tak k mání, drahoušku. Ti Američané… Když se ohlédnete za jejím životem, jak se vyrovnávala s tím, že byla pod tak neuvěřitelným drobnohledem? Nevím, jak to dělala. Těžko říct.

Když se narodíte s takovou krásou, jakou měla ona, když představujete idol krásy po celém světě, tak je těžké žít pod takovým drobnohledem. Její obraz na veřejnosti, její manželství, její děti. Ale byla to skvělá matka. A opravdu jí záleželo na jejích dětech. Starala se o ně a dělala všechno. Ale taky to musela být nejkrásnější žena své doby.

Takže to zvládala, jak jen mohla. A vždy se vdávala z lásky. Věřila v lásku. Všechno dá se do pohybu… Všichni milují vaši čarodějnou roli v Kouzelné slečně Priceové. Už je to 50 let, ale i dnes je to pořád oblíbený rodinný film. Proč si myslíte, že i po tolika letech milují tento film jak děti, tak dospělí?

Podle mě je to hlavně díky dětem. Děti jsou klíčem k zájmu diváků. O tom není pochyb. A já vím, že existují děti, které se na ten film dívají pořád dokola, protože jejich rodiče ví, že když jim to pustí, tak budou hodinu a půl potichu. Se spisovatelkou a detektivkou Jessicou Fletcherovou získala Angela nevídanou televizní slávu díky seriálu To je vražda, napsala.

Nejsem trénovaný vyšetřovatel. S mým mužem Peterem jsme se rozhodli, že je načase, abych zvážila účinkování v televizním seriálu. Angelo, vy jste ale měla velkou roli při utváření Jessicy Fletcherové. Mám pocit, že jsem někde četl, že původně to měla být bláznivá postava. Taková trošku praštěná. A to vám nesedělo, že? Máte naprostou pravdu.

Úplně na začátku byla vykreslená jako taková praštěná postava. Do určité míry to nevadí, ale já si říkala: „Ne, udělejte z ní chytrou ženu.“ Nevěřím na náhody. Zvlášť v souvislosti s vraždou nebo pokusem o ni. A když jsme skončili, tak znovu nalezla svůj smysl života jako žena, byla atraktivní, měla partnery, měla hezký šatník.

Stala se obyčejnou ženou, místo aby byla bláznivou bábou. Nebesa! Nepochybuju, že Beverly zavraždili. Skvělé na tom je to, že na tom seriálu pracovala celá má rodina. Můj muž, můj bratr Bruce byl jedním z hlavních scenáristů. Spolupracoval s velice nadanými kolegy. A můj syn David.

Můj syn Anthony to režíroval. Natočil devět z deseti dílů toho seriálu. Angela Lansbury. Po pěti cenách Tony, sošce Oscara, hromadě Zlatých glóbů… Potřebuje mě… …postihlo tuto hollywoodskou ikonu neštěstí. Zemřel totiž její milovaný manžel, se kterým byla 54 let. Jeho ztráta musela být hrozná. Je to tak.

Ztráta mého manžela… mě naprosto rozpoltila a já se pak… uzavřela do sebe na docela dlouhou dobu, než jsem zase byla schopná jít sama ven, aniž bych měla tu skvělou podporu mého muže, který mě podporoval a říkal: „No tak, to zvládneš.“ - Byli jste spřízněné duše, že? - Rozhodně ano. Dobrý večer, pane Browne. Já jsem Nanny McPhee.

Emma Thompson vás ale potěšila nabídkou filmu, která vám udělala radost. Rozhodně. On si bere obyčejnou služku? Při natáčení tohoto filmu jste se určitě bavila. To ano, naprosto souznil s mým vkusem pro absurdity. Již brzy, a na to se velmi těšíme, vás uvidíme jako balónkářku ve filmu Mary Poppins se vrací. Ano.

Je to malá rolička, ale je na konci filmu, takže budu zpívat poslední píseň. A to je prima. To jsem zdědila po svém dědečkovi. Silný hlas. Můžu si mluvit, jak jen chci, a neztratím hlas. Můžu zpívat celý den, celou noc a nic, druhý den je můj hlas v pořádku. Mary Poppins se vrací s Emily Blunt v hlavní roli kouzelné chůvy.

A je tam i Meryl Streep. Ano, Meryl tam je, neviděla jsem se s ní, taky má malou roličku. V tom filmu je spousta různých lidí. A podle mě bude zajímavé podívat se, jak to dopadne. Co se se mnou pomazlit? Když se ohlédneme za vaší kariérou, je ještě něco, co byste opravdu ráda? Ráda bych nezapomněla.

Žijeme ze svých vzpomínek. A myslím, že to je věc, které si moc vážím. Vzpomínky na mou rodinu, na to, jak mé děti vyrůstaly, vzpomínky na život s mým mužem. Vzpomínky na lidi, které znám. Na to nechci nikdy zapomenout. Co se se mnou pomazlit? Příběh starý jako čas.

A skutečně pravdivý. Bylo mi ctí si s vámi povídat, opravdu. Jste moc hodná, že jste mě pozvala do svého domu. Jsem ráda, že jste tu se mnou byl. A taky že jste se na chvilku podíval do Kalifornie, i když tu máme stejné stromy, jako máte v Austrálii, snad jste si všiml. Všiml jsem si! Koukl jsem se na vaši zahradu - Eukalypty.

- Ano. A rostou vám tam makadamové ořechy, ty máme taky. Jistě. A kde vlastně ty makadamové ořechy rostou? - Ukážu vám to. - To doufám. - Půjdeme se na to podívat? - Nevím o něm. Příběh starý jako čas, píseň stará jako rým. Kráska a zvíře. Příběh starý jako čas, píseň stará jako rým.

Kráska a zvíře. Skvělí lidé ve skvělém příběhu. Craig Bennett s dalším rozhovorem. Angela Lansbury! Na To je vražda, napsala jsem koukala se svou babičkou. V sobotu večer z postele. To bylo super. A jak skvěle vypadá a zní v 92 letech! Je velice inteligentní, milá a neuvěřitelně noblesní. Téměř má v rukávu všechny čtyři velké ceny. Má čestného Oscara za celoživotní přínos, hromadu cen Tony, byla nominovaná na asi 10 cen Emmy, ale žádnou nakonec nedostala.

- Taky má cenu Laurence Oliviera. - To taky. A taky má nominaci na Grammy za Krásku a zvíře. Takže má skoro ty čtyři… - Zčásti Australanka. - Malcolm Turnbull je její bratranec. To ona měla být premiérkou! Už je na to pozdě? Chce tituly, které si může nechat.

I v 92 letech by vydržela déle než poslední čtyři premiéři. Jo. Super rozhovor.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Á, Paul McCartney.

00

Odpovědět

rozkosna milfka

01