Sám doma s Macaulayem CulkinemAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:118
Počet zobrazení:9 209

Štědrý den je tu a po dvouleté pauze se k nám vrací Angry Video Game Nerd. Šťastné a veselé všem a užijte si video!

Přepis titulků

Produkce Cinemassacre uvádí ve spolupráci s Bunnyears.com v hlavních rolích Jamese Rolfa a Macaulayho Culkina. Ano, správně, Macaulayho Culkina. The Angry Video Game Nerd: Hry podle filmů Sám doma Chtěli jste vánoční epizodu? Tak. A je z toho vánoční epizoda. Myslím, že mi došly vánoční hry, které stojí za hovno, takže víte co?

Dám sám sobě dárek a žádnou hru na hovno hrát nebudu. Cililink. Počkejte. Co to je? Úžasná sýrová pizza, speciálně pro tebe. Ty... sis asi spletl dům, pizzu jsem si neobjednal.

Ale vezmu si ji. - Tohle není legrační. - Ber to jako dárek. Dlužíš to sám sobě. Musíš si je zahrát. Prý jsou úžasné. Ne, nejsou. Mimoto jsem dělal recenzi obou her na NES. Té první, kde po domě kladete pasti, bezdůvodně složené do čtverců, a kde chodíte do schodů jako posraní. I té druhé, kde pobíháte po hotelu, kloužete po kolenou, bojujete s mopy, vysavači a kufry a svlékajícím se kuchařem.

To už mám za sebou, takže pryč s tím! A buď si jistý, že dostaneš špatnou recenzi. To jsou jen verze na NES, možná je ten zbytek lepší. Koukej, kolik jich je. Nemůžou být přece všechny špatné. Nebo jo? Uznávám, že ten zbytek jsem nehrál.

A ty jo? Ne, ale ve všech je Macaulay Culkin. To se pak přece nemůže pokazit. Možná, pokud nejsou tak špatné jako ty hry na NES... No tak, všichni na světě na ně nadávají. Možná se ti povede změnit jejich názor. No tak. Dobře, tak jo, ale ty nikam nejdeš. Budeš tu sedět a trpět se mnou.

Tak jo! Dobrá, postaráme se o nedokončenou prácičku a zahrajeme si zbytek her podle Sám doma se speciálním hostem, poslíčkem pizzy. Jo, to jsem já, poslíček pizzy. Poslíček pizzy, to jsem já. Sám doma byl fenomén 90. let. Kevin McCallister byl hustý stratég a každé dítě chtělo být jako on.

Bojovat s Mokrými bandity a zachránit dům před vykradením. Jo, já taky. Chtěl jsem být jak on. Byl to fešák. A protože film měl obrovský úspěch, musela na jeho námět vzniknout spousta videoher. A tím myslím spousta.

Na všechny představitelné konzole. Máme hry Sám doma na NES, Super Nintendo, Game Boye, Segu Genesis, Game Gear, dokonce i na PC a počítače Amiga. Nezapomínej na verzi na PS2, která se prodávala jen v Evropě. Ne! Největší anomálií je verze na PS2. Vydali ji pouze v Evropě, a to až v roce 2006. Jo, nějakou dobu po vydání filmu.

Ale ten film je přece nadčasový. To ano. Ale tahle hra by podle všech známých fyzikálních zákonů neměla vůbec existovat! Jen představa její existence by zmátla největší vědce naší doby. Mimoto je styl hry úplně jiný než styl filmu. Nevypadá ani trochu jako filmová předloha nebo Macaulay Culkin. A nevím, proč o ní vůbec mluvíme. Předstírejme, že neexistuje. Souhlas.

Sám doma 2 na Game Boye je Sám doma na NES. A Sám doma na NES je na prd! Už jsem o tom mluvil, ale to nejšílenější na téhle hře je, že abyste vyhráli, musíte 20 minut pobíhat po domě. Jako fakt, kdo by tuhle sračku hrál 20 minut? To by člověk musel mít slušné problémy. Hej, co to říkáš? Kdo jsem, abych soudil, když tu hraju hry se zasraným poslíčkem pizzy.

Ty jo, to nebylo hezké. Říkám si, co asi Macaulay Culkin právě teď dělá, jestli tyhle hry někdy hrál a jestli by se mu líbily. Ne, podle mě ne. Ne? To říkáš, protože... Setkal ses s ním někdy? Jo, dalo by se to tak říct. Pane bože! - Ty jsi hrál v Sám doma, že?

- Jo. - Hrál jsi tam! - Jo. Hrál jsi poslíčka pizzy v Sám doma! Jo, pořád jsem poslíček pizzy. Beru to vážně. To je paráda! No nic, popojedeme s těmi hrami. - Dáme si verzi na Super Nintendo. - Tak jo. Víš co, Nerde?

Cítím to. Tahle verze bude dobrá. Cítím to ve svých poslíčkovských kostech. Cílem je pobíhat po domě, sbírat cennosti a schovávat je před zločinci. Unesete jich jen omezené množství a pak je musíte hodit prádelní šachtou do obrovského trezoru ve sklepě. Nebo v Gorově doupěti. Nebo kde to sakra je. Vím, že ten film vyšel fakt dávno, ale nepamatuju si, že by Kevin sbíral svícny, pytle peněz a prsteny s obřími smaragdy a házel je do prádelní šachty.

Ale co já vím. Předměty můžete najít na podivných místech, třeba na záchodě?! Našel jsem celou zatracenou pizzu v záchodě! Kevin by ze záchodu nikdy nic nebral. Ani pizzu. Tím jsem si jistý. Jo. Jo. To já možná jo... Kdysi v opojení. - Bral bys záchodovou pizzu?

- Jo... - Měl jsi někdy pizzu ze záchodu? - Jo. Byla dost na hovno. Já věděl, že tě mám rád. Co je to s těmi McCallisterovými? Mají po domě schovanou pizzu, schovávají věci v knihovnách, v rámech obrazů, v krabicích, ve vaně. Našel jsi někdy něco ve vaně? Jednou. Sám sebe. A kdo jsou tihle zločinci?

Tohle vůbec nevypadá jako Joe Pesci. Nebo snad myslíš, že jo? Ne. Ale docela dlouho jsem ho neviděl. Jo, mají tu Marvina a Harryho. Ale kdo jsou tihle komiksoví gangsteři? Týpci, co po tobě házejí koule, Oddjob z Jamese Bonda. Vybrat si Oddjoba je stejně nefér! Aspoň by tam mohli mít gangstery z filmu Andělé s hříšnou duší. Jo.

"Drobný si nech!" - Rád bych z toho filmu viděl víc. Celý jeho zbytek. - Jo. Jako zbraň máte vodní pistoli, která je na prd. Jako fakt, všechny zbraně jsou tu úplně k ničemu. A pokaždé když umřete, vřeští vám Kevin do ksichtu. ALE NE! Zvykněte si na to, uvidíte to totiž často. ALE NE! Přísahám bohu, až příště uvidím obličej Macaulayho Culkina, pořádně ho praštím!

Měl bych také zmínit, že verze na Game Boy je vlastně totožná. Jen má horší grafiku. Jako kdyby vás místo kopání do koulí botami s ocelovou špičkou kopali do koulí kopačkama. Oboje je na prd, ale jedno víc. Ve druhé úrovni sbíráte a schováváte hračky. Jo, Marv mu chce ukrást hračky. Z neznámé hlášky z filmu tady vznikla celá úroveň.

Na konci každé úrovně musíte jít do sklepa a bojovat s hejnem netopýrů a krys. To se ve filmu nestalo, věděl bych to, byl jsem tam! Pak bojujete s bossem. A to včetně obrovského pavouka a ducha. Kdy jsem se musel... Kdy se Kevin musel s těmihle sračkami potýkat? Nejlepší je, když sbíráte rodinná zvířátka, která jsou podle vašeho otce vzácná.

Fakt si mysleli, že jsem vyrůstal v domě s obrovskými žábami? Jasně, celou dobu nám tam ty potvory poskakovaly. Dům pana žabáka. Nikdy jsem nemusel posbírat 35 zvířátek a shodit je prádelní šachtou do trezoru. Děláte si prdel? Co za kreténa podle téhle hry jsem? Nemůžu uvěřit, že jim to prošlo. Když jdete do obchodu a vidíte na kazetě svůj obličej, tak si říkáte, že si se sebou chcete hrát celý den.

Každé dítě si zaslouží videohru inspirovanou jím, ne? Ale ne, ne, celé to posrali. Posrali celý můj odkaz. Co budu dělat? Počkat... Ty nejsi poslíček pizzy! Ty jsi...

Macaulkin. Hraju Sám doma hry s Macaulayem Culkinem. Jako fakt? Tohle jsem ještě neviděl. Novinka. Nevrátíme se k těm zasraným hrám? Jasně. Dál tu máme Sám doma 2 pro Super Nintendo. Určitě se ze svých chyb poučili. - Jo. - Vzpamatovali se. A nastane náš čas.

Tady dole nastane náš čas. Tady nastane náš čas. Jo. Tohle by mělo být lepší. Proč si ji nezahraješ ty? Protože jsou to přeci jen tvoje hry. Tohle je pokračování, kde jsem sám doma v New Yorku. Vypadá to povědomě. Jako by zkopírovali Sám doma z NES.

Protože tamta verze byla perfektní... Zabijácké vysavače, levitující mopy, agresivní kufry a naštvané stařenky s deštníky. Už je to tu zas! Jako ve verzi pro NES. Proč se mě celý ten hotel snaží zabít? Mají na recepci hromadu výbušnin. Copak tu děti nesnáší tak moc, že po nich musí házet bum bum bomby?

Jo, bylo těžké to vyslovit. Ve filmu po něm jdou, protože ukradl kreditku, ale ve hře neřeknou, že je kradená, jdou po tom klukovi jen proto, že kreditku použil. Jémine. Kreditka? Máš to mít. A pamatuješ si, že bys ve filmu použil boxovací rukavici/pistoli? O tohle se staráš? Byla ta pasáž tak důležitá, že ji museli zopakovat?

Proč je tu svlékající se kuchař? Proč je vzhůru nohama a má kalhoty napůl žerdi? - Divné. - Proč? - Je to divné. - Obejmi mě. Ve druhé úrovni jste v Central Parku a každý zločinec na planetě po vás jde. Netopýři? Jsou tu netopýři. Už zase. Víš, že netopýrů je přebytek, když jsou ve všech herních verzích Sám doma.

Tahle hra se nenaparuje jako krocan, ale jako netopýr. Byl v těch filmech jediný netopýr? Jako fakt. Aspoň jeden. - Kdekoliv. - Znáš mou práci? Myslel jsem, že jo. - Teď si nejsem jistý. - Já už taky ne. Znovu mě obejmi. Ale teď vážně, vysvětli mi, proč tu kloužu do krys?

Kdo tohle dělá? To je parádní způsob, jak sejmout krysu. Nezavolal jsi někdy deratizátory, kteří by do těch krys začali klouzat po kolenech? A proč jsou ty krysy zakrvácené? Mají snad mor? A tady je holubí paní. Přátelská holubí paní, která se vás snaží zabít. Ve filmech to byla vaše kamarádka!

Jo, Kevin se jí nejdřív bál, ale ve hře z ní udělali záporáka. Své hrdličky se asi budu muset vzdát. Asi jim docházely nápady na bosse úrovní. Podle mě žádné nápady nikdy neměli. Viděl jsi svlékajícího se kuchaře? Mám ho vpáleného do mysli. V další úrovni pobíháte po matoucím skladišti a připravujete pasti na Marva a Harryho jako ve filmu.

No jo, ale pak jdete zase ven bojovat s netopýry. A létajícími víky od popelnice. Odehrává se to snad ve světě Krotitelů duchů? Teď přichází třešnička na dortu. Vylezete na obrovský strom s bizarním zlým obličejem. Jednou jsem musel bojovat s démonickým stromem. Byla to hrůza. Jak to vývojáři té hry zjistili? Démonické zlé stromy?

Ony existují? Tobě se to stalo? Pamatuješ si, co... Jak... se to stalo? - Bylo to už dávno. - Já vím... Nesahej na mě! Zpátky ke stromu. Na vrcholku stromu sejmete Marva a Harryho, holubí paní vám pomůže, znovu se shledáte s mámou, bandity zavřou a to je v kostce Sám doma 2.

Úplně jako ten film. Obě verze na Super Nintendo jsou na prd. Já myslel, že aspoň jedna bude dobrá. Pošpinili mé dobré jméno. Tuhle ostudu asi nepřežiju. Můžeme se zase objímat. Dobře. Neboj, Macu, najdeme nějakou dobrou.

Slibuju. Protože další na řadě... je Sám doma na Sega Genesis. Bože. Ve hře se pohybujete po okolí jako Kevin v raketových saních nebo čem, chodíte do různých domů a připravujete tam pasti na Mokré bandity. Zapal ho! Ty pasti, ty jsou z filmu! Také tu z nalezených předmětů můžete vytvářet zbraně, hotový crafting. Na hru na Segu ambiciózní.

Musíte ochránit pět různých domů. Starý dům s rozbitou podlahou. Ty vole! Kevin propadl přes dvě patra a je úplně v pohodě. Je to drsňák. V domech číhají různé nástrahy, v honosném sídle je šílený pavouk. - A ten zaútočí na každého, kdo se přiblíží. - Buzzova tarantule! Jako ve filmu! Pak je tu dům s pitomou kočkou, která Kevina poškrábe, futuristický dům s roboty a strašidelný dům s duchy.

Zaútočí na Kevina, když se k nim přiblíží, ale vyjebou i s Mokrými bandity. Musíte tu akorát dostatečně vyjebat s Mokrými bandity, než všechno ukradnou. Stačí naplnit ukazatel bolesti tím, že je lákáte do pastí nebo je střílíte. Když všechny domy zachráníte, přijede policie a odveze je. To je verze na Genesis. Závěr u téhle hry je: Je to mírně přehnané, občas se to odkloní od předlohy, ale celkově vzato to není špatná hra.

Tak vidíš, Macu, máme naději. - Opravdu si to myslíš? - Jo, protože na Genesis je i pokračování. A určitě se u něj poučili ze svých chyb a bude to ještě lepší než první díl. Je to tady, chybí nám jen krůček. - Připrav se. - Rozjeď to. Připrav se na dobrou hru inspirovanou Sám doma. Jo!

No, začátek je frustrující. Proč se tě všichni na tom letišti snaží zabít? Čím Kevin všechny ty lidi proti sobě poštval? Možná tím, že po nevinných obchodnících házím baseballové pálky. Přichází Kevin McCallister a baseballkou mu způsobí otřes mozku! Přímo mezi oči! Bum! Střílím po chudákovi prodavači balónků a kradu mu balónky, abych se dostal přes bezpečnostní kontrolu.

Udělali ze mě pořádného kreténa. Aspoň vidíme, jak Kevin sejme letištní ochranku pomocí fontánky. A oni pak propadnou podlahou. A Kevin se na vás dívá stylem: Co to kurva bylo? V druhé úrovni jste v nějakém nákladním prostoru, kde mají zavazadla. Nikdy by mě nenapadlo, že na letišti je bludiště dopravních pásů, pohybujících se plošin, trubek a pístů. A při stoupnutí na určitá místa vás to teleportuje do jiné oblasti.

Když jsem chtěl někam jít, poslalo mě to zpět a já musel opakovat půlku úrovně. - Kurva! - Kurva! Zkus to ty. Kurva. Kurva. Kurva. Kurva. Kurva. Co mi to dělají?!

Kurva. Tahle je nejhorší! A lidé se mě ptají, proč jsem naštvaný. Protože tyhle hry zničily moje dětství! Tvoje dětství? Stačí, když podle tebe vznikne jedna špatná hra. Ale deset? Dá se takhle žít? Vždyť je to sen každého kluka. Být ve videohře.

A ona se pak změní v noční můru. Dětskou noční můru. Vypusť to ze sebe! Zanadávej si! Tahle hra... je jako hovno z buvolího zadku. - Průjem. Musí to být průjem. Do toho. - Dobře, mám to. Radši bych si dal lidskou stonožku s Mokrými bandity. Marv v mé puse a Harry v mém zadku. Udělám z nich Lepkavé bandity.

Ty vole, fuj. Představ si to. Zavři oči. Ne, fakt ne. A to říká autor webového seriálu, kde byl Drtič zadku a tříštič koulí. - Paráda. - Macu, mrzí mě, že tvoje hry stojí za prd, ale můžeme udělat něco, co nám zvedne náladu. BOJOVÝ PLÁN Jo!

Chceš si zahrát Dobrého synka na Jaguar CD? - Kurva, jasně! - Jdeme na to. Jo, to zní dost dobře. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co ty nalakovaný nehty O.o

30

Odpovědět

To samé nosil v začátcích kariéru Freddie Mercury z Queen 😂 takže asi móda extravagantní

00

Odpovědět

Ten pocit, když je Nerd lepší herec než Culkin...

121

Odpovědět

Neexistovala hra Home Alone, která byla relativně dobrá? Nevím, jestli už ji "recenzoval", ale tady se mi nezdálo, že by ji zmínil. Myslím si, že byla pro PC. Jako hrál jsem ji, když jsem byl hodně malej, takže už si ji moc nepamatuji, ale dle mého vypadala graficky líp než všechny ukázané a mám pocit, že to bylo nějak tak, že měl člověk chvíli čas, co mohl nachystat pasti a pak se je snažil hráč, co nejvíce zpomalit.

10

Odpovědět

Ano existuje, dokonce si jí můžeš zahrát online. Stačí zadat home alone game pc a vyjedete ti. Je to velmi podařenej kousek a pamatuji si, že jako malej jsem na tom taky strávil dost pěkného času :)

01

Odpovědět

Harry, jdu do baráku!
Rachel Meghan Markle

171

Odpovědět

Super. Diky moc za preklad !! Po 2 letech konecne AVGN na VČ a jeste vanocni special. Klidne mohl vetsi rage quit, jeden jak druhej, ale i tak super vec na vanoce :)

Taky musim rict, ze jak vypadal Culkin ve svym obdobi desne (vime proc), tak na videu a uz i v reklame pro Google na me pusobi hrozne sympaticky. Fandim mu, je videt, ze sel do sebe a je na nem videt 110% zlepseni.

342

Odpovědět

fetka ostane fetkou

450

Odpovědět

+v m vargaA nevtipný troll nevtipným trollem.

352

Odpovědět

+Korektorkatak ti drzim palce, raz sa to zlomy

222

Odpovědět

+KorektorkaTo není troll, ale tro(t)ll.

41

Odpovědět

Jako vypadá líp, než když smažil, ale ty nehty a prsteny jsou hrozné. Nedařilo se mi soustředit na cokoliv jiného.

85

Odpovědět

Harry, jdu do baráku !!!
Lord Voldemort

440

Odpovědět

Šťastné a veselé vianoce a ďakujem tomuto úžasnému človeku čo preložil toto vídeo

241

Odpovědět

Díky, hezké svátky a snad nezůstane u jednoho videa :-)

92

Odpovědět

+XardassNo jen nevím jestli bych "hold me" překládal jako "hug me", ale jinak ok. Myslím, že i krkolomné "drž mě" by zapadlo líp.

05

Odpovědět

+Hm"Hold me" se používá i ve významu objetí, jak je ostatně vidět přímo ve videu ;-)

50