Archetyp

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:469
Počet zobrazení:9 610

Archetype je krátkým sci-fi filmem z budoucnosti, kde se k bojování využívají dvounozí roboti. Nic víc psát nebudu, abych nevyzradil pointu příběhu. Pokud se vám tento krátký film líbil, mám dobrou zprávu. Režisérovi tohoto krátkometrážního filmu se ozval Hollywood a rozhodl se mu financovat celovečerní film.

Přepis titulků

Co se tu stalo? Nevím. Nepamatuju si. Kecy! Nejdřív uprostřed boje zamrzneš, tvoje úroveň energie vyletí nahoru a pak vypneš všechny jednotky v okruhu jedné míle. Vyšleš jeden z nejsilnějších elektromagnetických pulzů, jaký byl kdy v boji použit.

Tohle bys neměl umět. Kde jsi získal to EMP? Nevím, o čem mluvíte. Kdo ti nainstaloval tu zbraň? - Kdy ti ji nainstalovali? - Nevím! Prostě jsem se vzbudil. Ty se nebudíš, jsi stroj.

Jsi zapnutý, nebo vypnutý. Jmenuji se Patrick. Mám rodinu. Tvůj identifikační kód je RL7-STV. Jsi bitevní stroj na dvou nohách. Ty rozhodně nemáš rodinu. Zdá se mi o nich. Je to nejasné, ale...

vypadá to, že mám ženu a dceru. Jak se jmenují? Pokud máš ženu a dceru, jak se jmenují? Jsi porouchaný. Už z tebe nedokážeme stáhnout žádná další data. Ale víme, co v tobě je. Musíme se k tomu dostat. Proto jsem tady.

Už si vzpomínám. Má žena se jmenuje Maura. Do háje! Viděl jsem ji tam. Chtěl jsem to zastavit! Už dávno jsme tě měli zformátovat! Nedělejte to. Jsou pro mě vším. To máš teda blbý, co?

Tahle pitomá rodina nepatří do tvého programu, takže zmizí. Zlikvidujem ji, vymažem, prostě zničíme! Dostaň mě odsud pryč, Stacey. Stacey! Okamžitě mě odsud dostaň! Sundej mi to! Nemůžeme vás ze simulací takhle vytahovat. Existuje protokol pro zpětný převod vědomí.

Jinak můžete skončit napůl tady, napůl tam. Neslyšela jsi mě? Říkal jsem ti, ať mě vytáhneš. Byla jsem uprostřed procesu převodu. Potřebujeme organický tým, který by plně zanalyzoval tkáně všech jednotek. Ať přepíšou všem paměť. Kromě RL7.

To je doktor Stevens, že? Vážně se musíš ptát, Stacey? Dobře víš, že za výrobu těchhle věcí se platí lidmi. Co se to děje? A do háje... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jé, Sid z CSI:NY a Julian z Alias/Adam z Heroes/Frankenstein z Once Upon a Time/... :-D Nebylo to špatné, jen to mohli prohodit a ty kecy dát jako komix a akci na konci jako film.

14

Odpovědět

Podobné filmy mi připomínají hru Mass Effekt :-D I ta hudba tam .... Asi jsem to neměla hrát :D Ale jako film to nemusí být špatné.

122

Odpovědět

*Effect.
A jo ty budou na začátku měly dost jasnou siluetu a ti roboti z dálky vypadali jako ti menší reapeři; hudba typově taky dost podobná...

10

Odpovědět

+rean*budovy
Kurnik to je trapný udělat chybu, když někoho opravuju

80

Odpovědět

+reanJá si toho ani nevšimla :-D Se stane no....Hlavně že víš, co je to za hru ;-)

60

Odpovědět

No byly tu určitě originálnější a zajímavější sci-fi kraťasy, ze kterých by šel udělat celovečerák, ale i toto kdyby se povedlo, tak by to mohl být hollywoodský nadprůměr.

151

Odpovědět

Když ho baví roboti a umí je hezky nakreslit, tak by mohl zfilmovat knížky ze světa Mechwarriors

54

Odpovědět

Vypadá to docela pěkně.. Příběh - no nevím, nezdá se mi tak "tuctový", jak tu někdo psal.. Viděl jsem jiná videa, kde je to absolutně jasné, tady maličko taky, ale není to tak hrozné. Efekty docela pěkné, kdyby byl film, nezlobil bych se, ale..

272

Odpovědět

Vizuál a triky dobrý, přímo k******y dobrý, ale příběh tak neoriginální a tuctový, až to bolí.

268

Odpovědět

já nechci být zlý, vypada to hezky ale ale aleee dalsi cislo pet zije ? jo muze z toho byt treba i pekny film ale spis to zavani zase americkou akcni sladarnou ..

1019

Odpovědět

Mi to prijde jak vykradeny Robocop

2121

Odpovědět

Nechapu proc ma ten komentar palce dolu dyt ta pointa je skoro stejna.

912

Odpovědět

Asi jsem viděl jiného Robocopa

236

Odpovědět

+ZlopánToho puvodniho myslim samozrejme, jak pouzijou mozek policisty pro vytvoreni robota, stejne jak tady. Ale co cert nechtel...mozek si zacne vzpominat na rodinu a na padouchy, co mu to udelali :D

243

Odpovědět

+ZlopánAno ale Robocop byl vlastně pořád člověk, jen byl vylepšenej.. tohle je pure robot bez těla a převzal si mysl toho, kdo ho postavil

1116

Odpovědět

+ZlopánJo? A proč tam mluvili o organickém týmu a tkáních?

182

Odpovědět

Krátkometrážní film a titulky trvají dvě minuty? Něco je opravdu špatně v americkém prostředí...

329

Odpovědět

Aaron je skvělý návrhář příšer a robotů pro hollywoodské filmové studia už asi 20 let, dlouho sleduju jeho práci ... na svých stránkách má ještě jeden povedený kraťas PARALYZED http://www.aaron-sims.com/index.php

50

Odpovědět

Cože???? Ještě než to začalo, tak už to skončilo :-D

641

Odpovědět

Tohle by nemuselo být uplně špatné jako celovečerní film :-)

542

Odpovědět

Nápad dobrý, i když ne úplně originální, takže by z toho mohl být výborný film, ale stejně snadno taky totální s*ačka. Na 90 minut dobrý nápad nestačí, no. :-)

261

Odpovědět

+TceldNaštěstí režisér není v branži úplný nováček. Pracoval už na poměrně velkém množství Hollywoodských filmů, ale většinou na pozici výtvarného umělce nebo designéra postav.

132

Odpovědět

+TceldJenomže výtvarnej umělec, ani designér postav neni režisér, ani scénárista

133