The Axis of Awesome - 4 Chords Song

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:11 847
Počet zobrazení:107 904

Mysleli jste si, že vytvořit popový hit je nějaká věda? Tahle partička Australanů vás vyvede z omylu! Jediné, co potřebujete, jsou čtyři akordy a zahrajete většinu hitů za posledních 40 let ;) P.S.: Písničky, ze kterých je dav u vytržení, ale vy jste o nich nikdy neslyšeli, jsou od australských interpretů.

Přepis titulků

www.videacesky.cz Překlad: xxENDxx Dobrý večer, dámy a pánové. Já jsem Jordan, já Lee a jsme... Axis of Awesome. ...a já jsem Benny. Jsme komediální rocková kapela už skoro čtyřicet let a za celou tu dobu nemáme žádný hit. - A víte proč, kluci? - Proč? Protože jsme nikdy nesložili čtyřakorďák.

Co je to čtyřakorďák, Benny? Všechny hity za posledních čtyřicet let používají čtyři akordy. Čtyři stejný akordy celou tu dobu. Tak jednoduše se dá udělat popovej hit. - Jen čtyři? - Jo, tyhle čtyři... První, druhej, třetí a čtvrtej. Ujasníme si to, Strašpytlíku. Snažíš se nám říct, že když budeš opakovat tyhle čtyři akordy, tak zahraješ jakejkoli popovej hit, je to tak?

- Jo. - Kecáš! - Jo, to pěkně kecáš! ...Strašpytlíku. Tak poslouchejte... Poznáváte tuhle? To je Don't Stop Believing od Journey. - Velmi originální píseň. - Tak poslouchejte dál... Žiju si úžasný život, má láska je ryzí, spatřil jsem anděla, tím jsem si jist.

Dvě podobný písničky... Navždy mlád, já bych tak chtěl být navždy mlád. Už nehodlám dál otálet, nemůže to počkat, jsem jen tvůj... Takhle jsi mě opustila, nic nepředstírám, žádná naděje, láska ani sláva, žádný šťastný konec. Byla jsi tak úžasná a spolu jsme byli skvělí. Kdybych mohl, následoval bych tě, kamkoli bys šla.

Cítíte dnes večer tu lásku? Navždy ji budu milovat, ano, navždy bude milována. Naše společná fotografie, visící na zdi, aby mohl celý svět vidět... že nemohu žít s tebou ani bez tebe. Kdykoli ti padnu k nohám, začneš plakat... Nejsem snad dost pěknej, nebo tě mé srdce není hodno? - Zrychlíme? - Zrychlíme! Když se ocitnu v bryndě, sestoupí ke mně Matka Marie.

Někdy si připadám, jako bych ani neměl partnerku. A tak to prostě bude, zlato, raději se půjdeš projet na koni! To jen ženský mě dokážou rozbrečet, to není sen. Pocházím z Austrálie. Jednou jsem i kempoval u jezírka jako Jolly Swagman... Ujmi se mě, když procházím kolem, vezmi mě k sobě, až půjdu kolem... bez tebe budu úplně ztracenééééj. - Zachraň dnešní večer, bojuj proti úsvitu. - Bude to námaha, držet se od tebe. - Přijď zítra, to už budu pryč.

- Neudrží mě ani stovka mužů. - Kdybych byla muž, asi bych ho chápala. - Jen si se mnou hraje... ale to nevadí, protože nemám žádnou sebeúctu. Tisíce lží, neustálá přetvářka, jako by mě praštila mezi oči... Víš, já tu nejsem pro tvé pobavení, dnes večer si na mě moc nevyskakuj. - Můj výraz neodhadne, na to nemá. - No tak, Barbie, bude to jízda... Našla mě, ztraceného a nejistého... Chce se mě dotýkat, chce mě milovat, nikdy mě prý neopustí. Užívej si, ber jen co potřebuješ.

Dotáhni tu tašku, svou tašku, dotáhni svou tašku zpátky do sámošky. Nic není, jak mělo být, jsem zdrcen, opustila mě víra, cítím se... chladně a zostuzeně, ležím nahý na zemi. Sny se nikdy nepromění ve skutečnost, jsem vzhůru a vidím... že jsem víc než pták, víc než letadlo, jsem ptákadlo. Jsem ptákadlo, zatracený ptákadlo. Nezní vám to povědomě? Nepřipomíná vám to něco? Nemáte husí kůži, když vidíte, kam až to došlo?

A nezdá se vám divný, že všichni chtějí pořád víc a víc? Musím si zapamatovat, abych nikdy nezašel tak daleko... jen tohle totiž stačí k tomu, aby z vás byla hvězda! www.videacesky.cz

Komentáře (575)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není tady někde prosím ta verze s názvy písní?

30

Odpovědět

Když přejdeš na YouTube, tak v popisku tohoto videa jsou uvedeny i všechny písně :-)

11

Odpovědět

+XardassSorry, ale ta verze byla i tady, proto se ptá....

21

Odpovědět

+MikeeePokud se nejmenovala nějak velice podivně nebo pokud ji někdo nesmazal, tak bohužel nebyla.

00

Odpovědět

+XardassXardasi, určitě tady byla. Bylo to jako když vychází Epic NPC Man třeba tři díly naráz. Překlikl jsem si na další video a tam to bylo s názvy písní, místo textu, ale možná to bylo ještě na starém webu.

20

Odpovědět

+Ashen-ShugarOpravdu poctivě jsem to hledal v adminu a bohužel jsem nic takového nenašel. Teoreticky je možné, že se ztratilo při přechodu na nový web...
Nespletli jste si to náhodou s tímto videem? Jsou tam české titulky a názvy písní k tomu. Axis of Awesome 4 Four Chord Song (SONG TITLES and Czech subtitles)

00

Odpovědět

+XardassNee, nespletl. Tohle video jsem taky našel, ale pamatuju si, že právě tady bylo taky a ve vyšší kvalitě, než je to youtubové a dalo se přepínat mezi titulkama. Každopádně díky za snahu :-) už ho ale asi nehledej, ono to není zase až tak důležité :-)

10

Odpovědět

+XardassAshen-Shugar má pravdu. Moc dobře si pamatuju, že tu byly dvě verze - verze s textem písní a verze s názvy písní. A když se mrknu na Wayback machine na archiv z roku 2016 (nejstarší), tak v popisu je:

Mysleli jste si, že vytvořit popový hit je nějaká věda? Tahle partička Australanů vás vyvede z omylu! Jediné, co potřebujete, jsou čtyři akordy a zahrajete většinu hitů za posledních 40 let ;) P.S.: Písničky, ze kterých je dav u vytržení, ale vy jste o nich nikdy neslyšeli, jsou od australských interpretů. Video s názvy písní (bez překladu písní): Chtěli jste to, prosili jste o to... a teď to tu máte. Překlad písničky, která vznikla spojením přibližně čtyřicítky "čtyřakorďáků". Připravte se na nečekaně kompaktní doják o chlapci, který se zamiloval do slečny, která ho však jen využívala a nakonec ho odkopla... Video s překladem písní (bez názvů):

20

Odpovědět

A to maj vážně pravdu. Díky tomuhle songu se stali známí pro mnoho dalších lidí, včetně mě, takže opravdu tohle stačí k tomu, aby z nich byly hvězdy :D

40

Odpovědět

Určitě doporučuju zhlédnout i jejich další parádní klip. Včera jsem video opravil a už zase frčí. :-)
The Axis Of Awesome - Jak se píše love song

130

Odpovědět

Tohle je prostě super kosuek. :)
A jsem rád, že nový styl Videacesky vždycky dá nějaké tyhle staré vzpomínky z Legendárních videí k připomenutí na úvodní stránce. Díky. :)

161

Odpovědět

My jsme taky rádi. Je to jedna z nejlepších věcí na novém webu. :-)

81

Odpovědět

+BugHer0asi je směšný odpovídat na 6 let starý komentář ale tuhle pecku jsem u vás viděl kolem toho roku 2010 a už roky se snažím najít podobně starý kousek. Byl to jednoduše animovaný sketch o chlapovi s totální nechutí ráno vstavat :D myslím si že se tam ani nemluvilo a mělo to docela hezkou animaci

00

Odpovědět

to odněkud znám :)

30

Odpovědět

Pamatuju si, že z tohohle jsem byla tehdy úplně paf. Ještě doteď to poslouchám jako mp3jku :))

41

Odpovědět

No a už to bude skoro 6 let, ten čas strašně letí :(

60

Odpovědět

O 5 let později a pořád klasika :D

400

Odpovědět

Přeložily by jste prosím ještě jejich oficialni video s touto pisni pouzily tam polovinu jinych pisni tak by me zajimalo jak se zmenil text :) http://www.youtube.com/watch?v=R2De2cK1mDw&feature=related

261

Odpovědět

hAnko se na to vrhne. :-)

00

Odpovědět

tu mate tutorial na akordy aj rytmus :) http://www.youtube.com/watch?v=LzmvW2HcGOo&feature=related

190

Odpovědět

Mohli byste přidat novou verzi z roku 2011, kde je několik písní přidaných a je k ní i oficiální klip :)

253

Odpovědět

Tohle je prostě jedním slovem: "LEGENDÁRNÍ" !!! :)

271

Odpovědět

ne LEGENDÁRNÍ,,,,je to LEGEN počkej si DÁRNÍ

2139

Odpovědět

No mě spíš zajímá rytmika, tzn. co hraje v levé ruce a co v pravé, akordy vím, jaké, a naučit se taky nebudu problém, ale nějak mi nejde odpozorovat, jak to hraje, tak jestli někdo neví.... :)

200

Odpovědět

Mám pocit, že on hraje E-H-Cismol-A , ale můžeš to aplikovat na jednodušší C-G-Amol-F, to se naučíš mnohem rychleji a můžeš si dotoho zpívat.

220

Odpovědět

pro Prahu tam už vidim 917 lidí (Prague, Czech republic)

200

Další