Weird Al Yankovic - Amish Paradise

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:974
Počet zobrazení:15 080

Jestli vás někdy zajímalo, jak vlastně vypadá život amerických amishů a jaké jsou jeho přednosti, máte jedinečnou šanci zjistit to díky Weirdu Al Yankovicovi.

Přepis titulků

Když jsem se tak procházel po svém poli, podíval jsem se na svou ženu a uvědomil si, že je docela ošklivá. Ale to je ideální pro amishe jako já, který pohrdá zbytečnostmi, jako je elektřina. O půl páté ráno podojím krávy, Jebediah nakrmí slepice a Jacob zorá pole...hlupák. Dojil jsem a oral ale tak dlouho, že si dokonce i Ezekiel myslel, že jsem se zbláznil.

Jsem mužem země, co má rád disciplínu, s Biblí v jedné ruce a vousy na tváři. Pokud ale stihnu splnit své povinnosti a ty tvé, zapaříme si dnes večer jako v roce 1699. Většinu našeho života jsme prožili v ráji amishů. Už jsem ztloukal máslo jednou, nebo dvakrát, za tu dobu, co žiji v ráji amishů. Znamená to samou práci a obětování, žít v ráji amishů. Prodáváme deky se slevou, u nás v ráji amishů.

Minulý týden mě místní kluk kopnul do zadku, já se však jen usmál a nastavil mu i druhou půlku. Vážně mi to nevadí, dokonce mu přeju hezký život, budu se mu totiž smát až bude hořet v pekle. Nikdy jsem nepraštil turistu, ani když si to zasloužil, vždyť o nepřátelském amishi nikdy nikdo neslyšel. Nikdy nenosím knoflíky, ale mám bezva klobouk, a moji kamarádi souhlasí, že mi sekne černá.

Jestli přijedete na návštěvu, unudíte se k smrti. Dokonce už tři sta let jsme neplatili účet za telefon. Ale ve své podstatě nejsme podivíni, tak si na nás prosím neukazujte a nezírejte. To jen všechny technologie jdou mimo nás. Nejsou tu telefony, světla, automobily, ani jedna vymoženost. Stejně jako u Robinsona Crusoe i tady je to primitivní, jak jen to jde.

Většinu našeho života jsme prožili v ráji amishů. Jsme oškliví, jednoduší lidé, žijící v ráji amishů. Nemáme čas na hříchy a neřesti, žijeme v ráji amishů. Nehádáme se, všichni jsme milí, žijeme v ráji amishů. Zapřáhneme kočár, ztlučeme spoustu másla, v pondělí postavíme stodolu a brzy další. Myslíte si, že jste spravedliví, že máte čisté srdce?

No, já si jsem jistý, že jsem milionkrát pokornější, než vy. Jsem ten zbožný chlápek, kterým chtějí být malý Amlettové, jenž si celé noci i dny na kolenou chystá příjemný posmrtný život. Tak nebuďte nadutí, a nebuďte ufňukaní, jinak, přátelé, bych vaším pozadím mohl předvést trochu středověku. Většinu našeho života jsme prožili v ráji amishů. Jsme všichni šílení Mennonité, žijící v ráji amishů. Nemáme tu policii ani semafory, žijeme v ráji amishů.

Ale podle vás je to nejspíš na prd, žít v ráji amishů. Překlad: Malkivian www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hele, nebylo by místo "našeho života" lepší napsat "svého života"? Přeci jen, čeština používá zvratná zájmena. Jinak mě mrzí, že překlad není veršovaný, ale je otázka, zda by to vůbec šlo.

00

Odpovědět

Od kdy plain znamená ošklivý? O.o

80

Odpovědět

Občas si říkám, že bych šel žít radši tam a s nimi. :D

313

Odpovědět

Jo já si také občas říkám a pak si uvědomím, že jedna z věcí které nemám rád je tvrdá manuální práce což zemědělství v jejich podmínkách je, a hodně by mi chyběl počítač :-).

00

Odpovědět

Tohle je vážně dobrej song, i klip a jsem rád, že si to tady přeložil, ale mám k překladu jednu malou poznámku.
Slovo PLAIN bych přeložil jako PROSTÝ namísto OŠKLIVÝ
Ale jinak skvělej překlad :)

360

Odpovědět

Nemohli by ste název videa přejmenovat na: Weird Al Yankovic - Amish Paradise
jako u jeho ostatních songů? díky :)

240

Odpovědět

Tohle video je staré jak internet sám, ale furt na něj rád koukám, to se prostě neokouká :-D

321

Odpovědět

amishi jsou proste k****i :)

1962

Odpovědět

Al a jeho parodie. Občas se mu povede opravdu výborná, která je pak lepší než originál a tahle je toho důkazem. Yeeeek jdu pracovat :-)

240

Odpovědět

Takhle bych chtěl taky žít. Jestli se někdy hodně naseru na domácí politickou scénu, tak jedu do Ameriky, nasazuju si černej klobouk a hlásím se u nich:-) Vážně, mám rád život spjatý s přírodou, je super.

225

Odpovědět

Taky bych tam hned šel, ale nejsem křesťan a to by oni asi nepřekousli..:-D

240

Odpovědět

Nice :D Povedený :D Hodně moc :D
Ale stejnak... Ta doba ve které se Amišové "zasekli" je stejně překrásná :-) Ani se jim nedivim, že tam chtějí zůstat :-) Ale zase co bych tam dělal bez počítače? :D

252

Odpovědět

Mnohem lepší než originál. Fool!

251

Odpovědět

Al je prostě boží a tohle se mu obzvlášť povedlo :D

230

Odpovědět

První hipec ,kterému dám 9 hvezd :D

213

Odpovědět

Opravte to prosim je to od neho ta uplne najlepsia pesnicka :/ prosiiiim

200

Odpovědět

preco to nejde?

191

Další