Weird Al Yankovic - Slovní zločiny

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:477
Počet zobrazení:7 610

K dalšímu hitu z Alova alba Mandatory Fun, s názvem Word Crimes, je zajímavý videoklip, který vás naučí gramaticky správné angličtině. Byla to docela fuška, jak na časování, tak překlad. Některé věci ani pořádně přeložit nešly, proto je najdete vysvětlené níže pod videem.

Poznámky:

 • 1:00 vyjádření množství souvisí s počitatelnými a nepočitatelnými podstatnými jmény - více ZDE
 • 1:22 použití apostrofu u přivlastňovacích zájmen a stažených tvarů - více ZDE
 • 1:53 psaní písmen místo celých slov v případě, kdy se písmena a slova stejně čtou:
  B [bi:] = to be, sloveso být
  C [si:] = to see, vidět
  R [a:(r)] = are, tvar slovesa být
  U [ju:] = you, ty/vy
  – příklad: Y R U mad at me? – Why are you mad at me? – Proč jsi na mě naštvaný?

Přepis titulků

Všichni držte zobák! Všichni poslouchejte! Pokud neumíš správně psát. Pokud nevíš, jak se časuje. Možná jsi propadl a teď zjišťuješ, že sy s tebe dělajý srandu na netu. Koukni, jde o tohle, zkusím tě poučiti.

Seznámím tě s názvoslovím. Naučíš se definice podstatných jmen a předložek. Tvůj cíl je gramotnost. A proto myslím, že je správný čas. Učyt s3 grametiku. Copak koktám? Zlepši si gramatiku.

Měl bys vědět... jak vyjádřit množství. Protože jsi přece nevyrostl v kanále. Nesnáším slovní zločiny! "Jako by mě to zajímalo." To znamená, že tě to zajímá. Alespoň trošku. Tak nebuď debyl!

Hezky zpomal. Použij správné zájmeno. Ať nejsi za vola. Takže máme I, T a za nima apostrof. Co to asi znamená? Tady ho nepoužiješ jako přivlastňovací tvar, protože je to stažený tvar. Co je stažený tvar? Zkrácení slova, nebo skupiny slov vypuštěním hlásky nebo písmene. Mám tu pár zjištění - prasíš větnou skladbu.

V espressu není X. Radši nepoužívej přechodníky. Nebudu číst tvé drama, pokud v něm pořád budeš vynechávat čárky. Hlavně si pamatuj, že... se nepíše WýQět.

Tak už se prober! A používej kontrolu pravopisu. NIKDY BYS NEMĚL PS4T Č1SL4 M1STO P1SM3N pokud ti není 7. Nebo nejsi Prince. Nesnáším slovní zločiny! fakd potřebujež korek tora jako súl jynak budež pořát vúl Měl by sis najmout šikovného lingvistu, který tě naučí spisovný jazyk.

Prosím tě, nauč se, že to slovo stejně zní, no jinak se píše. Sestavit souvětí se nauč též, a kdy použít jejž a kdy zas jež. Pro přímou řeč uvozovka je, nikoliv pro zdůraznění ironie. Aspoň dvě třídy základky snad máš, tak víš, kdy dospíváš a kdy prospíváš. Jen to mě drží nad vodou, znáš rozdíl mezi ironií a náhodou. Ale zjevně není náhoda, že nevíš, co je obrazně, co doslova. Protože jsi právě řek, žes "doslova nemohl vstát z postele".

Což mě doslova nutí popadnout páčidlo a hlavu ti rozmáznout! Četl jsem tvůj e-mail a je z něj zřejmé, že jsi negramotný a roztěkaný. Viděl jsem tvůj blog. Je fakt úžasnej! (to byl sarkasmus) Protože píšeš, jako bys měl obrnu.

Nesnáším slovní zločiny! Tvá próza je pitomá. Myslím, že bys měl psát jen smajlíky. Jsi ztracenej případ. Vrať se do školky. Jsi evoluční omyl. Začínáš slintat... Já to vzdávám. Opravdu to vzdávám.

WEIRD AL YANKOVIC MÁ VELKÝ... SLOVNÍK. Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Luxus!! D3KUJI! Tak to budu mít maturitu v kapse! THX Yankovic :D

71

Odpovědět

EDIT: Everybodyshutup!!

50

Odpovědět

Tohle je snad první video, na které se budu muset podívat znovu, protože jsem trochu nestíhala. Díky!

200

Odpovědět

Has a big dic..... :D

210

Odpovědět

K!

34

Odpovědět

hehe peknej song

90

Odpovědět

To je, ale dávej si pozor na gramatiku :D

230

Odpovědět

Škoda jen, že zrovna tohle video opravdu přeložit pořádně nejde protože tam je víc míst kde si hraje se stejnou nebo podobnou výslovností víc slov v angličtině.

290

Odpovědět

Lid si překlad žádal, udělala jsem maximum, co šlo. :D

200

Odpovědět

Jako třeba #SOMECUNNINGLINGUIST. :D

50

Odpovědět

Song fajn, ocenujem preklad... ja len... prečo prekladať p******u ?

798

Odpovědět

A proč tebe tata raději nestříkl do kopřiv?

11310

Odpovědět

Mazec!

232

Odpovědět

Tleskám za překlad pravopisných chyb :D

1403

Odpovědět

Úžasně provedené video! :)

1063