Ayoade na Islandu: Tradiční hostina

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:141
Počet zobrazení:6 581

Richard Ayoade (IT Crowd), asociální introvert s tím nejsušším smyslem pro humor, opouští svoji komfortní zónu a vydává se s Jessicou Hynes na víkendový pobyt na Islandu.

Přepis titulků

Po úspěšném zdolání Zlatého okruhu se naše myšlenky upnuly na jídlo. Jídlo na cestách je vždy spjato s příšernou nejistotou, ale Jessica si přála okusit autentickou Islandskou večeři. - Tohle je Hakarl. - Hakarl? Ano, a tohle je Brennivin, také známý jako Černá smrt. Hakarl, grónský žralok, je jedovatý kvůli vysokému obsahu kyseliny močové.

Když se ale maso několik měsíců rozkládá a fermentuje, je technicky vzato jedlé. Proč mě to nezabije? Vlastně si nejsem jistá. Ne? To je v pořádku. Nevadí. Ale vy byste to nesnědla, že ne?

- Ne, nechutná mi to. - Chápu. To je dobré znamení. Obojí je odporné. Objednali jsme si dvě odporné věci. - Pane jo! - Chutná to příšerně. - Jako želé s příchutí amoniaku. - A tohle snad vyrábí z bramborové kaše. - Tohle nebylo špatné. - Kéž by to šlo přetvořit zpátky na tu kaši, tu bych si dal. Teď už je jisté, že já ani Jessica si shnilého žraloka do úst nikdy nevložíme.

Za tohle neplatím. Děkujeme, na shledanou! Byla to další kulturně obohacující zkušenost, o níž můžeme předstírat, že byla důležitá.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Velmi informační, já to cením, děkuju

140

Odpovědět

Angličan má co mluvit o špatnym jídle? ne dík, jestli vyjel ze země s nejhorší kuchyní v Evropě, možná na světě, tak ať papá a spokojeně mlčí

910

Odpovědět

Pokud je to tak jak píšeš, tak to jen přidává tomu zhodnocení "jaký je to hnus" na váze.

Ale jinak k tvému omezenému názoru o angličanovi, co nemá co hodnotit špatné jídlo, tak předpokládám, že kdyby tam byl arogantní kretén G. Ramsey, tak mu zobeš z ruky.

99

Odpovědět

+Kafka Tamurahele sorry, já jenom mluvim z vlastní zkušenosti, kdy jsem byl v Anglii asi pětkrát u různých rodin, a vždycky to jídlo bylo úplně šílený, ať už plněná buchta kapustou na kapustě nebo fazole z plechovky s míchanýma vajíčkama dohromady k snídani. Prostě je to země, kde já budu uctívat fast foody a místních specialit se prostě neodtknu. ať papá a mlčí sem myslel s nadsázkou, sorry že to neni tvůj šálek humoru hej

41

Odpovědět

+Kafka Tamurabtw sorry za můj omezenej názor, napiš mi prosim horší Evropskou kuchyni než anglickou, díky.

41

Odpovědět

A James Oliver vůbec není Angličan co. :)

02

Odpovědět

+Miketakze je to automaticky narod kucharu? 3:D

01

Odpovědět

+vlasy98Mám ti jich citovat dalších 50? To vy tu generalizujete, tak z toho neobviňuj mne.

11

Odpovědět

no, přesně moje zkušenost na Islandu :D až na to že ten Brennivín jsem vzal jeden domů aby mohli ochutnat i kamarádi a rodina ( je to prakticky kmínka)
jinak je ale Island nádherná země a všem ji doporučuji :)

60

Odpovědět

sakra proc je to tak useknuty... a nedozvedel jsem se nic co by uz jsem nevedel skoda mno sem cekal neco jineho

41

Odpovědět

Co se to posralo.. ty napisy videii na zacatku na uvodni strance?

30

Odpovědět

Los adminos teriente el milunochos.

03

Odpovědět

Ahoj, pokud máš stále problém se správným zobrazením, stiskni prosím kombinaci Ctrl + Shift + R - refresh se smazáním cache paměti. Vše pak pojede správně. Díky!

00

Odpovědět

Odpovědět

Ummmmm BRAVISIMO .... La comida mexicana es mejor https://recepty.vareni.cz/chilli-con-carne-mexico/

14

Odpovědět

Uryvok z clanku: ''Stretnutie s hákarlom by som prirovnala k stretnutiu s dementorom (mozkomorom), pretože som nadobudla pocit, že už nikdy nebudem šťastná. Chuť a smrad sa rozptýli po okolí ako rádioaktívny oblak, usadí sa na vašich prstoch, vlasoch a oblečení a tam ostane, bude vás budiť zo sna a budete smrdieť tak mŕtvolne, že ešte aj nekrofil si dvakrát premyslí, či vás prekotí. Apropos, cockblock aspekt, naozaj si neviem predstaviť žiadneho odvážlivca, čo by v najbližších hodinách bol schopný pobozkať ústa, ktoré sa zmenili na chodiacu rakvu, takže túto skúsenosť odporúčam samocestovateľom alebo ako (ne)príjemné narušenie #bolimahlava stereotypu. Aftertaste by sa pokojne mohol volať aftermath. Neexistuje dostatočný počet opakovaní čistenia zubov a výplachov ústnou vodou, ktorý by dokázal z úst odstrániť mŕtvolný močovinovo – amoniakový zápach. Zápach dobre odležanej smrti.''

61