Jídla z Hry o trůnyBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:7 079

V dnešním díle Babishových dobrot si připravíme rovnou tři jídla ze seriálu Hra o trůny. Připravíme se svatební holubí koláč, krvavý koláč Dothraků a luxusní citronové koláčky.

Přepis titulků

- Děkuji. - Matka byla na sladké, víš to? Podívej, koláč! Chceš umřít pro pár kuřat? Někdo zemře určitě. Zdravím a vítejte u Babishových dobrot. Dnes si připravíme často nechvalně známá jídla z Hry o trůny. Pokusím se dělat co nejméně dvojsmyslů. Začneme svatebním holubím koláčem.

Budeme porcovat maso a to se dělá snáz, pokud pod prkénko dáte mokrou utěrku. Prkénko se nebude hýbat a tito domácí holubi se budou snáz porcovat. Stehna těchto ptáků jsou nepoužitelná, takže jen odkrojím prsa. Kostru si nechám na vývar. Tady je divočák. Mám po tom žízeň a není vhodnější pivo než to licencované HBO.

Autentičtější být nemohu. Odřízneme šlachy a maso nakrájíme na stejně velké kousky. Nakonec nakrájíme králičí maso. Nebude moc výrazný, ale nechceme, aby chuť koláče přebila zvěřina. A teď kořenění. Každé maso okořeníme jinak, takže každá vrstva bude chutnat odlišně. Na králíka použiju osmažené houby, lisovaný česnek, čerstvý rozmarýn a tymián, trochu soli a pepře.

Zamícháme to, aby se koření promíchalo, a přesuneme se k divočákovi. Do této vrstvy přidáme osmaženou cibulku, česnek a šalvěj. Také samozřejmě sůl a pepř. Je to holubí koláč, takže holubí maso připravíme na dva způsoby. Do první vrstvy přidáme nasekané třešně, osmaženou cibulku, tymián, rozmarýn, sůl a pepř. Bude to spodní vrstva, protože chci izolovat chuť třešní.

Na zbylou polovinu holuba použiju osmažené jablko a cibuli, spoustu šalvěje a trochu rozmarýnu. Nyní si udělám silné těsto. Na toto těsto potřebuji 450 gramů polohrubé mouky, 100 gramů chlebové mouky a špetku soli. Zamíchejte to a přiveďte k varu 170 gramů sádla a 200 gramů vody a nalijte to do mouky. Ve středověkém duchu to míchejte dřevěnou vařečkou.

Zformuje se drolivé těsto, a když zchladne, udělejte z něj vláčné a pevné těsto. Jemně vytřete formu sádlem a pořádně ji vysypte moukou. Nechcete, aby se vám to k formě přichytilo. Asi 2/3 těsta vyválejte na 50centimetrový kruh, který poté přiložíte na vršek formy za pomoci triku s válečkem. Vměstnejte těsto do formy, aby vám vznikla nepropustná vrstva.

Nejprve ho naplňte holubem s třešněmi, kterého pak oddělíte slaninou. Následuje divočák a další vrstva slaniny. Tohle není recept, ve kterém byste se museli nutně držet postupu. Můžete experimentovat s různými druhy ovoce a chutěmi. Do třetí vrstvy umístím holuba s jablky a nakonec přidám králíka s houbami. Potom ze zbytku těsta vytvořte placku a uzavřete to jako koláč. Taky můžete ze zbytků těsta vytvořit nějakou dekoraci, kterou umístíte kolem důležitého otvoru na vrchu koláče.

Pokud tam otvor neuděláte, vybuchne vám to. Ne doslova, ale někde těsto praskne. Umístěte ho do trouby rozehřáté na 200 °C a asi 30 minut před snížením teploty na 160 °C ho potřete rozšlehaným vejcem a pečte další hodinu a půl. Vnitřní teplota v koláči by měla být kolem 75 °C. Odstraňte veškeré nerovnosti, které by ztěžovaly vyklopení z formy a nechte koláč vychladnou přes noc, nebo alespoň pár hodin.

Vyklopte ho z formy a rozkrojte napůl. Získáte průřez všech průřezů. Naložte si královskou porci, doporučuji si k tomu dát hořčici. Nalijte si dobré červené víno a přidejte do něj trochu strychninu. Tím vaše večeře získá na zajímavosti. Všechny vrstvy masa mi chutnaly, ačkoliv divočák nebyl příliš poznat.

Třešně a jablka se k holubovi hodí. Králík byl hodně nevýrazný, ale aspoň jste si mohli odpočinout od těch silných chutí. Jsem v pohodě. A teď si uvaříme něco z opačného finančního spektra Západozemí. Upeču krvavý koláč Dothraků. Začnu s 450 gramy jemně nasekaného špeku, který dobře opeču. Přidám nasekanou španělskou cibuli a budu to smažit dalších 10 minut. Chceme, aby cibule změkla.

Potom to odstavíme a necháme zchladnout. Samozřejmě do krvavého koláče nepoužiju pravou krev. Použiju maliny nebo červené barvivo. Dělám si srandu, použijeme prasečí krev. Do osmažené cibule a špeku přidám půlku hrnku ovesných vloček, přidál půl lžičky kajenského pepře, papriky a uzené papriky, trochu soli, pepře a muškátový oříšek. Nakonec přidám 200 ml smetany ke šlehání.

V Essosu moc smetany asi neměli, ale to neřešte. Přefiltrujte 450 ml krve a můžeme se do toho pustit. Taky bychom to mohli nazývat klingonským krvavým koláčem, takže tím jsme zabili dvě mouchy. Nerad bych totiž... jaj. Krvavou směs pořádně zamíchám a pak si připravím běžné těsto na koláče. Pokud chcete vidět recept na těsto, je v mém videu o jablečném koláči.

Vyválím si 45 cm širokou placku, kterou zvednu naším ozkoušeným trikem. Umístím ho do běžné formy na koláče a odříznu kraje. Nebudu ho nijak zdobit, protože to by Dothrakiové neudělali nebo se mi s tím nechce dělat. Těsto budeme péct asi 10 minut při 180 °C, než do něj naliju, naši "malinovou" náplň. Budeme to péct asi 25 minut při 180 °C nebo dokud nezačne směs hnědnout.

Přidáme nějaké menší zdobení, díky kterému to bude vypadat chutněji. Přidáme 5 kopečků kozího sýra a nakrájené fíky. Vrátíme to do trouby na 10 minut, aby sýr a fíky změkly. Vím, že to vypadá lákavě, ale nechte to hodinu vychladnout. Vlastně je to černý pudink ve formě koláče. Není to tak hnusné, a dokonce by to mohlo být dobré. Dochutím to černou mořskou solí, protože vypadá hustě a je na čase ochutnat.

Ve skutečnosti je to ost dobré. Nemuselo by to být tak agresivně kořeněné, takže recept na stránkách upravím. Ale nechutná to jako krev, spíš jako maso. Zakončím to trochu sladší tečkou. Uděláme si citronové koláčky. Začnu 250 gramy mouky, čajovou lžičkou sody, prášku na pečení a lžičkou soli.

Zamíchejte to a odložte. Nyní smícháme hrnek cukru a půl hrnku másla. Je to běžný recept, který začíná smícháním tuku a cukru a poté postupně přidáme jednotlivá vejce, tři celkově. Základem je bílé piškotové těsto, do kterého přidám šťávu a kůru ze 2 citrónů. Pro extra citronovou chuť přidejte ještě jeden. Přidejte směs s moukou a pomalu míchejte, než se vše spojí, a pak přidejte podmáslí.

Pusťte to asi 3 minuty na střední stupeň, dokud nezískáte nadýchané těsto. Potom vezmu pekáč, který vymažu máslem, vysypu moukou a vyložím pečicím papírem. Těsto rovnoměrně rozložte a umístě ho do trouby na 20 až 25 minut při teplotě 180 °C. Nebo dokud se nepřestane lepit na špejli. Mezitím si vytvoříme kandovaná kolečka citrónu. Smícháme hrnek vody a hrnek cukru v menším rendlíku.

Přiveďte to k varu a přidejte do něj asi dvanáct koleček. Pozor, vyjměte semínka. Vařte je 10 až 15 minut, dokud nezměknout. Pak je nechte vychladnout na pečícím papíře. Následně vezměte hrnek citronové šťávy, hrnek cukru a 3 velká vejce. Vše na středním plameni je smíchejte. Po 2 minutách přidáme 120 gramů másla. Neustále to míchám, dokud se nevytvoří citronový krém.

Je vynikající a uchovávejte ho v ledničce. Ujistěte se, že máte zapnuté chuťové bezpečnostní pásy. Umístěte ho na hodinu do ledničky a necháme zchladnout i piškot. Oddělte piškot od pekáče a vyklopte ho. Odstraňte pečicí papír a ochutnejte trochu piškotu po levé straně. Vykrojte malé kruhové koláčky, které by se mohly podávat na Vysoké zahradě. Na každý položíme pořádnou lžíci citronového krému a ozdobíme kandovaným citrónem.

Je na čase to ochutnat. Jsou to lahodné a jednoduché koláčky, které se doplňují se zamotanou sítí sexu, vražd, lží a moci, která vás občas překvapí smrtí hlavní postavy. Překlad: Mithril www.videacesky.cz Nic nevíš, Jone Sněhu.

Ne, neví. Jo. Jo, má naprostou pravdu. Nic nevíš, Jone. Jone, nevíš vůbec nic. Nic nevíš, chlape. Jone! Nemáš tucha!

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

preložte toto: novy animovany serial o historii 7 Kingdoms

https://www.youtube.com/watch?v=Uc32z-wgxU4

01

Odpovědět

Tady se mažou příspěvky v diskusi?
Měl jsem v Aktivitách upozornění na příchozí odpověd na koment: "tak to je smutne"
Zapsáno 28.08.2017 10:41 a v této diskusi se uživatel "hovado" nevyskytuje.
PROČ?

10

Odpovědět

Škoda, že to překládáte "jen" jako recept a vynecháváte ty jeho hlášky k tomu. Všiml jsem si toho několikrát. A přeložit určitý typ hořčice jen jako "hořčice", to už není překlad ani vhodný receptu. :)

50

Odpovědět

Nerad bych totiž..jaj ? :D Říkal, že by nerad zkusil Klingonský Gagh.(což je sranec z červů a krve)
https://thechristiannerd.files.wordpress.com/2011/08/gowrongagh.jpg

20

Odpovědět

Není black pudding prostě jelito?

30

Odpovědět

Je. Ale "blekpadyng" prostě zní víc muričansky...

11

Odpovědět

+AlfikMičurin se pletl i do vaření?

10

Odpovědět

Ještě jsem si vzpomněl
·
Od kamaráda jsem k narozeninám dostal kuchařku s názvem „Delikátní recepty z přejetých zvířat".
Onehdy jsem jednu přejetinu našel, upravil jsem ji podle jednoho z receptů a vážně to bylo vynikající.
A ještě mám ve sklepě zánovní kolo.

121

Odpovědět

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil tu pointu s tím kolem. XD

50

Odpovědět

Když tam povídá že stehna z holubů jsou nepoužitelná, tak to si dělá kozy, nebo je to něčím konkrétním podložené?
Stehna bych považoval za stěžejní součást jakéhokoliv tvora určeného k sežrání.

01

Odpovědět

Nic nepovažuj a uvažuj. Velké stehna jsou něčemu co lítá celkem k ničemu.

00

Odpovědět

ne dekuju, vzdycky bych si vzpomnel na Freye v kolaci:D

160

Odpovědět

Podle obrázku v náhledu mě napadlo že to bude právě koláč ala Frey. Holubí koláč mě vážně nenapadl. :D

20