Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Bill Burr o zbraních a zombících

90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:406
Počet zobrazení:16 653

Další dávka humoru Billa Burra už se na vás řítí. Tentokrát vám řekne svůj názor na zbraně, podělí se o strach ze zombie apokalypsy a řekne vám, co je a není vhodné přitáhnout domů, když bydlíte s přítelkyní...

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten rednex týpek v gun schopu my tam do toho fakt pásne. supr

00

Odpovědět

Sedí mi nejvic. Pak Fluffy. Jasná dvojka.

40

Odpovědět

To je tak dobrej komik. :)
Jen jsem to zapnul a on jak tim svým tónem řekne "Chci si pořídit zbraň" tak už se musim smát, co z něho vypadne. :D

131

Odpovědět

... Proč se všude bere brokovnice jako nejlepší zbraň proti zombíkům? Dyť je to úplmá kravina... když budu brát takový ty normální pomalý zombíky. Stačí ho střelit do hlavy, nemusim mu jí rozmrdat na kaši... pak když jich je víc najednou, tak brokovnicí sundam 2, posralou pistolkou tak 5-6 (kapacita je tak cca 8-12, takže i kdybych 1/3-1/2 minul... pomalej, poměrně velkej terč (lidskou hlavu, která se téměř nehejbe, trefí z nějakých 3-5 metrů snad každej ne?)). Navíc je brokovnice velká, těšká, musí se držet v obou rukou, i náboje zabíraj daleko víc místa, přebíjení je pomalý... prostě strašně nepraktická. Když už člověk chce něco velkýho, tak nějakou útočnou pušku, kde má 20+ nábojů... hloupější než mít na zombíky brokovnici, už je snad jen střílet každýho zvlášť bazukou...

920

Odpovědět

tady někdo moc kouká na tv :D,btw to platí jenom když budou jako v TWD, ale zkus si sejmout zombiky v 28 dní poté :D

90

Odpovědět

+RebellczPrávě, že se na tv asi koukam málo, protože to furt nepobírám... nevim, jací zombíci jsou v 28 dní poté, ale jsou jen 2 možnosti:
a, rychlejší - v tom případě je pomalá brokovnice o to horší... zabiju 2 a jsem v háji
b, odolnější (moc nevim, jak by to bylo monžný, protože to jsou furt jen "lidi" a na prostřelení lidský lebky bohatě stačí jakákoli pistolka)... ok, v tom případě by se brokovnice mohla hodit... ale i tak jsou daleko lepší zbraně (rychlejší a zároveň silnější)
brokovnice je prostě absolutní nesmysl... vypadá to cool, ale je to totálně nepraktický

11

Odpovědět

+BullOverVaše starosti na moji hlavu :D

10

Odpovědět

tak to si potom dobry strelec :D ale pre cloveka bez skusenosti je jednoduchsia zbran s vecsim rozptylom urcite lepsia volba :D do hlavy sa bez treningu netrafis na 10 m ani keby si chcel a nie to este ked sa zombie pohybuje nedaj boze aby bezal :D

60

Odpovědět

+akoTou brokovnicí se taky musíš trefit do hlavy... (jasně, stačí pár broků, ale i tak musíš mířit... neni to střela jeho směrem = kill). Když střelíš 3x pistolí +- správnym směrem, tak se aspoň jednou trefíš... 3-4 zombíci na zásobník. I kdyby si trefil každou ranu brokovnicí (o čemž pochybuju), tak furt máš jen 2 a musíš přebíjet (a přebíjení je daleko pomalejší, než výměna zásobníků).
A vůbec si nereagoval na ty ostatní argumenty... velká, těžká, pomalá, musíš jí držet v obou rukou (ano, pistol taky, pokud chceš něco trefit... ale vždy máš tu možnost střílet jednou rukou, kdyby to bylo nutný).

11

Odpovědět

Na to ti odpovím jen: AA-12, bubnový zásobník, výbušný střelivo a popruh. Sehnat to bude kumšt, ale když je ta apokalypsa, tak si chci taky trochu užít.

160

Odpovědět

Ale uvědomuješ si kámo, že když se mluví o zombících, tak to nejsou ti "mrtvýživí" co vidíš v TV seriálech a filmech, že jo?
Chápeš, když si udělal ten výzkum, že zombíci jsou "sluníčkáři" co v době rozpadu společnosti, ALA argentina neměli najednout co žrát (neziskovky už nedostávali prachy) a najednou museli získat jídlo "jinak", protože věřili " v lásku co porazí vše" :D

Ale co, Blurr mluví o něčem(reálný život v ulicích) a ty o pohádkách (28dní poté) :D

20

Odpovědět

+AssA co to s tim má co společnýho? Prostě narazil na téma zombíků... je mi jedno, jaký "zomíky/nezombíky" zrovna on myslel... jen mě prostě štve to obecný klišé, že proti zombíkům je nejlepší brokovnice (i když je to úplná kravina).

00

Odpovědět

Prestaň hrať to cs prosím ťa a zájdi si na strelnicu :D

20

Odpovědět

+ACCS jsem nikdy nehrál... ale hádám, že většina lidí hraje trochu moc L4D, když si myslej, že by brokovnice vážně mohla bejt lepší.
Vtipný je, že všichni píšou, jaká je to kravina, ale nikdo nenapsal PROČ je to taková kravina... koment za komentem, ale 0 argumetnů.

03

Odpovědět

TěŠká - :( :( :( :( :( :( :( :(

50

Odpovědět

+Habansz... a zase žádnej argument... trochu mi to přípomíná Trapná diskuze ... je to špatně, špatně, špatně... protože to tak říkaj všichni, ale nikdo neřekne proč

01

Odpovědět

+BullOverJa teda reaguju primo ja Š ve slove těŽká :)

10

Odpovědět

+HabanszJá bych moh reagovat nějakou tvojí chybou, protože každej je dělá... ale bohužel tu nevidim tvoje posty, když rozkliknu tvůj účet a nestojí mi za to, hledat je ručně.
Jinak i nepoužívání diakritiky je chyba, zvlášť, když jí v části věty používáš...

03

Odpovědět

+HabanszVšude hovna a tady zrovna...

01

Odpovědět

Tak ty jsi dobrý teoretik :D. 1. Kapacita klasického policejního Glocku je 6 nábojů a trefit se do hlavy natož do mozku je složitější než ve video hře vypadá, nedej bože jestli se hýbe. 2. Přebíjet pistoli zabere daleko více času než přebíjet brokovnici (pokud sebou nenosíš hromadu zásobníků jako ve filmu :D ). 3. A nejpodstatnější, zastavovací účinek brokovnice a normální 9mm pistole je trochu (hodně) jiný a navíc má rozptyl takže je jednoduší se trefit.
PS: ne každá brokovnice má 2 hlavně a ne každá brokovnice je velká
PPS: video super ;)

50

Odpovědět

+Giz1. Máš milion druhů pistolí... ano, některý maj menší kapacitu, některý zase daleko větší.
2. Samozřejmě počítám s tim, že máš druhej zásobník, popř. třeba i druhou zbraň. (když už si seženu zbraň, tak proč bych nesehnal i druhej zásobník?)
3. Zastavovací účinek je zombíkům ukradenej... stejně ho musíš trefit do hlavy, jinak prostě půde dál. Ano, trefuje se tim snáz, ale stejně musíš mířit. "Rozptyl" ti všechno nezachrání. (tohle maj asi lidi nejvíc z těch her... myslej si, že stačí střelit správnym směrem a ono tam prostě všechno chcípne... ale to je naprostá kravina)

každopádně díky za první normální odpověď

00

Odpovědět

+BullOverPrávě proti zombíkům je zastavovací efekt to nejdůležitější. Normálního člověka někdy i zastaví i jen to, že se "podívá do hlavně", když jej střelíš i pitomou pistolkou, a i když mu nic reálně neuděláš, tak se spousta lidí zastaví kvůli bolesti a také kvůli tomu, že pochopí, že to myslíš vážně. Ale zombíci ne, ty musíš prostě zabít, ale pistolí se trefit na první dobrou do hlavy není sranda, dokonce ani s AKčkem a pod., navíc zombíků by bylo více, takže už vůbec nemáš čas mířit. Ovšerm s brokárnou každá rána jej minimálně zpomalí, či mu ustřelíš nohu, kus těla a to jej zase zpomalí, a máš šanci na druhou ránu do hlavy, na kterou zase nemusíš tolik mířit.
Vždyť i v těch hrách je na zombíky, mutanty apod. nejlepší brokovnice, v reálu by to bylo ještě výraznější.

00

Odpovědět

Už jsi někdy střílel? :) A už jsi někdy střílel ve stresové situaci? :)) Zapomeň na filmy a videohry... Chceš z komentářů nějaká fakta, tak tu jsou:
1. počty nábojů
- brokovnice "pumpovací" nebo poloautomat má 12 i více nábojů.
- Pistole 6-33, podle výrobce, modelu a ráže. Řekněme tedy takový nejznámější Glock 17 pro 9mm kapacita 15, kej?

2. tasení a příprava zbraně
- člověk překoná vzdálenost 5 m ze stoje do výpadu na cíl za 2,13 sec., zaokrouhleme klidně na 3. 15 m za 5 sec. (zrychluje se to co) :) a stovku mají ti nejlepší za 12 ;). Sorry, ale o úpících zombících s nataženýma rukama se bavit nemíním).
- ti co makají každý den dají první ránu za 1,4 sec - tasí ODJIŠTĚNOU pistoli ze speciálně upraveného pouzdra na míru, s nábojem v komoře, střílí z upravené zbraně, také jim na míru - a zasahují terč velikosti lidské hlavy (busta). Zbytek populace: průměr 8 sec. do prvního výstřelu, zásah nejistý. Spočítej si sám :).
- s flintou je to pro běžnou populaci o dost přívětivější, ze zad do výstřelu k líci za 4,12 sec.

3a. míření na 5 m
- pistole: do OBOU rukou, jinak trefíš hovno a vypadne ti z ruky při první ráně! Střílet bez účinného (= časově náročného) míření opakovaně za sebou je plýtvání náboji. Všichni profesionální střelci střílí dvourané dávky.
- flinta: do OBOU rukou, jinak se z ní pořádně střílet nedá, nebo ti zláme nějakou kost.
- tak či tak, netrénovaný člověk při sebeobraně střelnou zbraní naprosto selže, ve stresové situaci s o to větší jistotou... Ty jako zelenáč mineš až 80 % při první střelbě, ve stresové situaci 99% ran. Jestli myslíš že je to kravina, tak to srovnej třeba s tím posadit někoho poprvé v životě před padák, říct mu ať si ho do minuty zabalí a skočí ze skály. Pravděpodobnost průseru 100 %, a hodně vysoká i pro zkušeného parašutistu.
- netrénovaný člověk je schopen trefit terč o velikosti těla, do velmi zranitelných míst (krk, hlava) jen náhodně.

3b. míření na 15 m
- maximální účinná vzdálenost na sebeobranu střelnou zbraní pro širokou populaci (někdo uvádí i 10m max...). Střelec má více času na míření a snižuje se časový stres.
- pistolí mine zelenáč 60% ran, flintou 30%.

4. účinek v cíli
- 9mm Luger z pistole: jsou dokumentované policejní případy, kdy měl útočník v těle 12 zásahů a stále fungoval a ohrožoval zasahující :). Tzv. stop-efekt je u 9mm slabý (předaná energie zásahu a tedy poškození těla a zastavení např. v pohybu)
- brokovnice: v závislosti na náplni od zastavení pohybu přes odhození až po vytvoření fašírky do vzdálenosti 30 m.

5. další výhody zbraní
- do pistole spíš seženeš náboje
- flinta je multifunkční - na sebeobranu jako kyj, bodák, na vymlacování oken, zapření dveří, jako šplhací/barikádní pomůcka atd.

Závěr? Naučit se zarábět s oběma typy a v průserových časech nosit flintu i pistoli a nechodit sám :))). Proto mají vojáci a speciální jednotky hlavní a poboční zbraň plus kudlu, samurajové katanu a wakizaši, rytíři meč a dýku...

Doporučuji návštěvu sportovní střelnice, kde si za nevysoký poplatek (2-3 h na brigádě) vyzkoušíte pod odborným dohledem několik typů pistolí i s výkladem. Pro ty zvídavější a akčnější - půjčte si vzduchovku a vyzkoušejte si na louce za sídlištěm obyčejný biatlon: 1 km běh, střelba 5 ran na 15 m. A budete mít představu, jaké to "může být" ve stresové situaci s ohrožením života.

Zbývá popřát vám abyste se v reálu nikdy nemuseli bránit střelnou (žádnou) zbraní a nikdo neohrožoval vás.

270

Odpovědět

+Wolfikkamo chcem viac komentarov od teba,uplne vazne to myslim :)

91

Odpovědět

+WolfikAž na to že Glock 17 nemá 15 ran v zásobníku ale 17.
http://www.prodej-zbrani.cz/pistole/glock/standard/Glock-17__s431x6p.html
Jinak to s tim pouzdrem může být pravda ale nemusí, ale zbraň většinou mají standartní. U Glocků právě není problém je nosit plně připravené ke střelbě, s nábojem v komoře a stále bezpečně.
Jinak já osobně nechápu co lidi mají s brokovnicí, já osobně je nemusím, já bych dal přednost samonabíjecím puškám či útočným. Přeci jen pušková munice vyřadí téměř kohokoliv, minimálně způsobí velké škody, a dá se klidně používat na 400m a to ty horší. A postupně se dá stále u útočných pušek, či battle rifle atd. dostat až na 800 metrů.

00

Odpovědět

+Glocky jsou fajnTaková vzdálenost je zase trochu zbytečná... přecejen na sebe nechceš zbytečně upoutávat pozornost, když nemusíš.

10

Odpovědět

+WolfikDíky za dobrou odpověď. Přesně na tohle jsem se ptal. Furt mam pár menších připomínek, ale už to trochu víc chápu.
1. počty nábojů - ok, to je dobrý (pokud se ti podaří sehnat zrovna tu správnou)

2. tasení a příprava nehraje roli... v nebezoečných situacích budeš mít zbraň v ruce, pokud tě překvapí bez ní, tak prostě začneš zdrhat (btw. já zase nejsem ochotnej mluvit o zombících s super vlastnostma... furt je to lidský tělo (v určitej fázi rozkladu), který ovládá nějakej "virus/parazit/podobná p******a" = bude rozhodně pomalejší a nemotornější, než člověk za živa...)

3a. pistole do obou rukou je samozřejmost (když můžeš... může nastat i situace, kdy to prostě nepůde a budeš muset zkusit střílet jednou... ano, je to hodně na hovno, ale furt máš šanci, že si tim zachráníš život)... neboj, už jsem z obojeho střílel - na 5 metrů statickou lidskou hlavu trefíš (on se bude hejbat směrem k tobě = terč se ti bude zvětšovat a neuhne se do strany) (skládání padáku je 1000000X složitější, než namířit a vystřelit). Navíc na 5 metrů ti rozptyl nic nezachrání... ano, záleží co přesně používáš, ale na 5 metrů máš odhadem kolik? 10-15 cm max (většinou daleko míň)... Super, takže musíš mířit zhruba stejně...

3b. dobře, tady už to má nějakou váhu...

4. zase, nemluví o lidech, ale zombících = jediný co se počítá jsou zásahy do hlavy, brokovnice do těla ho asi trochu víc spomalí, ale v naprostej většině případů stejně nezastaví

se zbytkem souhlasim

00

Odpovědět

Prosiiiiim, viac a viac Billa!! :D

271

Odpovědět

Myslím, že poslední dobou ho sem dávám dost často. :-)

51

Odpovědět

ten konec je ustřižený proč?

155

Odpovědět

když není video kompletní, tak ho sem přeci nedávám.

225

Odpovědět

+anonyTak si to najdi na youtube -https://youtu.be/2JnefzPXKQ8 , - je to začátek a ten vtip tim končí

21

Odpovědět

protože jsem dávaj jen části =)

58

Odpovědět

Drobná poznámka k překladu: Over-under = broková kozlice, tj. brokovnice se dvěma hlavněmi nad sebou. :)

140

Odpovědět

Díky, opraveno. :-)

51
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK