Bill Burr o vyhlídkovém letu vrtulníkem

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:629
Počet zobrazení:23 962

A máme tu další úryvek z vystoupení stand-up komika Billa Burra. Tentokrát vám barvitě vylíčí příběh vyhlídkového letu vrtulníkem, o kterém se dočetl. Nebudete věřit vlastním uším!

Přepis titulků

Nedávno jsem slyšel o události, která se stala v Orange County. Jeden pán tam 30 let nabízel vyhlídkové lety vrtulníkem. 30 let bez jediný nehody. A pak předal rodinnej podnik synovi, hotovej americkej sen. "Tuhle firmu jsem budoval 30 let a teď je tvá. Udělej naší rodině dobré jméno." "Dobře, tati. Mám tě rád" Po pěti dnech měl ten chudák vzít na vyhlídkovej let jeden pár, ale dostavil se jen chlap.

Tomu klukovi to bylo divný, ale zaplatil, tak to nechal bejt. Vzlítli do vzduchu a po deseti minutách letu mu ten chlap vyskočil z vrtulníku. Jo! Pátej den v práci. Pátej den v nový vysněný práci: "Máme tě rádi, synku! Rodinná tradice se musí zachovat. Máme to v krvi!"

Po pěti dnech možná ještě ani neměl naučenej odbornej výklad. Jen tak si tam pilotoval. "Po své levici můžete vidět Orange County jako na dlani. Máme tu asi 40 kilometrů pláží. Zapněte si ten pás. 40 kilometrů pláží. Okres Orange County vznikl roku 1903. Nechte ty dveře zavřené.

Neblázněte. Pane, ne! Ne! Ne! Prosím, ne! Neeeee! Do píči! Do píči! Bože můj! Bože můj! Bože můj! Do píči! Do píči! Kurva! Z vysílačky slyšel: "Nevím, kdo jste, ale mohl byste se..."

"Někdo mi vyskočil z vrtulníku!" Pátej den. Když jsem si hledal podrobnosti, zjistil jsem, že tomu skokanovi bylo už 61 let a byl smrtelně nemocnej. Každej den trpěl a doktoři nevěděli, co mu je. Tak to zabalil. V tu chvíli se pro mě okamžitě stal hrdinou. Nejen že sebral odvahu na to, aby to udělal.

Nepostavil se k tomu jako srab. Nezhltnul hrst prášků při sledování nějaký romantický slátaniny, zachumlanej do deky po babičce. Jebat! Odešel jako chlap. Nastoupil do vrtulníku, díval se na svou milovanou krajinu a vyskočil jako superhrdina. Prostě borec.

Jo. Už mu... Už mu chyběla akorát kápě. Představte si, jak si musel ten let užívat. Konečně měl život zase ve svejch vlastních rukou. "Nemoc ať mi políbí. Teď jsem pánem já!" Vyrval si hadičky, dal si burger, spláchnul ho pivkem.

"Tak letíme, ne?" S jednou nohou na palubovce. Toho pilota nejspíš ani nevnímal. "Máme tu přes 40 kilometrů pláží. Zapněte si ten pás. Okres Orange County vznikl roku 1903. Nechte ty dveře zavřené. Ne! Pane, ne! Přestaňte!

Ne! Ne! Ne!" Frajer. Ale má to háček. Vynechal jsem jednu drobnost. Má to malej háček. Ten chlap to přežil. Jo. Letěli nad oceánem.

Člověk by řek, že pád ze 150metrový vejšky bude stačit, takže tam musel nejspíš zahučet nějakou prvotřídní šipkou. Ale podle očitých svědků vypadal spíš jako bezvládná loutka, takže sebou spíš nehorázně plácnul. Dost možná hodil nechtěně nejepičtějšího placáka v dějinách výskoků z vrtulníku. Ale to na jeho hrdinství nic nemění! Chtěl to udělat a za to mu patří můj obdiv.

Jen je mi ho líto. Při tom skoku si asi říkal: "Už jen tři sekundy bolesti! Dvě sekundy!" "Bože můj! Je to horší. Teď je to ještě horší!" Ale má to šťastnej konec. Později v nemocnici zemřel. Je to tak.

Na jeho památku! Bůh mu žehnej. Doufám, že na to jednou seberu odvahu. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Z té poslední věty zamrazí co?

10

Odpovědět

Miluju jak on si to užívá. :D
Žádný hranice, ničeho se nebojí, ze všeho se dá udělat sranda, tak má vypadat stand up komik. Něco jako byl George Carlin, budiž mu země lehká. :)

130

Odpovědět

:D pecka

110

Odpovědět

Nevím, jestli ten skokan je frajer. Vždyť akorát po*ral život tomu pilotovi. Jinak video pěkný.

2729

Odpovědět

Konečně dvě videa Billa Burra ;)

311

Odpovědět

Nebyl by tam nějaký úryvek na téma feminismu?

92

Odpovědět

Přímo feminismus asi ne, ale o ženách mluví např. v těchto dvou u nás již přeložených videích:
Bill Burr - Epidemie zlatokopek
Bill Burr - Nejtěžší práce na světě

100

Odpovědět

+BugHer0Tyto všechny jsem viděl již několikrát a jsou to opravdové poklady, stejně jako tento (přímo na feminismus) : Bill Burr o ženách a feminismu , ale zajímalo mne, jestli Bill v tomto vystoupení, ze kterého jsou tu ty černobílé úryvky, trochu do těchto vod opět nezabrouzdal...
Každopádně děkuji za Billovy překlady a rovnou bych zeptal, zdali by se tu nemohl někdy znovuobjevit i Jim Jefferies :-)

100

Odpovědět

dokonalost!! od začátku do konce :)

322

Odpovědět

Doporučuju mrknout i na jeho dvě návštěvy u Conana:
Bill Burr u Conana O'Briena
Bill Burr podruhé u Conana O'Briena

70

Odpovědět

Děkuju za to, že si zase začal překládat Billa. Fakt miluju jeho humor a jak se u toho ještě tlemí...

711

Odpovědět

Není zač. Za poslední měsíc jsem viděl tři jeho celovečerní speciály a stal se mým hrdinou. :-D

570

Odpovědět

+BugHer0Mojím hrdinom je už dávno,a to ani neviem poriadne anglicky :-))Ďakujem za preklad,a čím viac Billa,tým lepšie.

150

Odpovědět

+BugHer0Do tet jsem nechapal proc takovou kvalitu nikdo nepreklada a bylo tu je par videi. Tet uz se tim nemusim trapit! THX

50

Odpovědět

Přesně! To jak se uchcechtne při každý blbý narážce :D

211