Bill Burr o Hitlerově jménu a perfektním plánuStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:294
Počet zobrazení:14 620

Bill Burr se tu několikrát po sobě objevil u Conana, ale jeho hlavním talentem není obcházení talk show, ale stand-up komedie. Dnes jsem si pro vás tedy připravil dva kratší úryvky z jeho vystoupení. V prvním hovoří o tom, proč se pravděpodobně nepřátelíte s nikým, kdo by se jmenoval Hitler. A ve druhém se rozpovídá o skvělém plánu, jak vydělat balík.

Přepis titulků

Koukal jsem na History Channel. A dávali tříhodinový speciál o Adolfu Hitlerovi. Otázka: Proč nikdy nenarazíte na nikoho, kdo by se jmenoval Hitler? Chápete? Copak neměl žádné příbuzné? Třeba bratránka Edu? Eda Hitler, instalatér, ku*vadrát. Do práce chodí včas, je spolehlivý. Musel mít příbuzné!

A všichni si museli změnit příjmení. Takový stupeň zla mě fascinuje. Jste tak zlí, že musí zrušit vaše jméno. Hotovo, konec, zrušte to! Vymažou to jméno ze seznamu jmen pro děti. Vymažou ho. Po zbytek času si nikdo po narození dítěte neřekne: "Budeme mu říkat Adolf? Může být?" Představte si...

Díky. Představte si, že jste takový ču*ák. Ať se jmenujete jakkoliv, třeba Steve, tak když umřete, konec! Už žádní Stevové! Takových jmen je v historii jen pár. Nikdo nemá kamaráda Attilu. Je tu někdo dneska s kamarádem Jidášem? Ne. A přitom je to super jméno. Ale pošlete jednoho mesiáše na smrt a šlus, hotovo.

A pak proběhne obřad zrušení jména, dres s vaším jménem vytáhnou na stožár. A vy tam stojíte s dalšími psychopaty a slavíte. Je to ale divný systém. Co třeba Jeffrey Dahmer. Ten chlap zabil a snědl víc než 30 lidí. A lidi dál dávají dětem jméno Jeffrey. To ho muselo vytočit.

"Kolik lidí musím sníst, aby se mi tady ku*va dostalo respektu? Zabíjet umí každý, ale já je i jím. Tys je pobodal? Rozpal gril! Posouvám to na novou úroveň."

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

https://www.csfd.cz/film/316992-jmeno/prehled/

Film o tom, proč dávat/nedávat jméno Adolf, a kdy je tedy správný čas poslat něčí jméno "do důchodu". A proč tedy dáváme jména jako "Josef" (Stalin) a podobně. :)

01

Odpovědět

Náhodou, já v dětství měl známého jménem Attila. Napůl Maďar, kluk jak hora, nezničitelnej a výbornej týpek.

120

Odpovědět

V Indii taky mají rádi Adolfy Hitlery ( https://www.irozhlas.cz/node/5930233 )

10

Odpovědět

Odpovědět

Bill jako vždy skvělej :)
Jinak v 0:25 druhého videa - domnívám se, že chapter 1: "Women are THE s**t" je myšleno v dobrém https://tinyurl.com/y4f4nu5x .

71

Odpovědět

Díky, opraveno :)

11

Odpovědět

https://www.kdejsme.cz/jmeno/Adolf/hustota/
Ten graf dole - historický vývoj jména adolf u nás

210

Odpovědět

Adolf je naprosto běžné jméno. Ale jen v krajinách, kde bylo běžné i předtím. Logicky v USA jich moc mít nebudou. :)

81

Odpovědět

+MikePrávě, že už ne. Vždyť za 6 let jejich počet klesl z 3,6k na 2,6k. To je skoro třetina. Navíc od roku 1939 jejich přírůstky, až na výjimky, pořád klesají.

11

Odpovědět

+MikeUrčitě. To samé s Attilou v Maďarsku.

60

Odpovědět

+KuliPravda,v práci jsem měl taky maďara,co se tak jmenoval;)

10

Odpovědět

To je stav žijících narozených v daném roce?

00

Odpovědět

Epic legend

103

Odpovědět

Burr je nejlepší komik současnosti!

3011