Bill Burr: Zvrácené myšlenky

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:324
Počet zobrazení:20 337

A je tu další stand-up oblíbeného komika Billa Burra. Tentokrát vám Bill vylíčí, jaké znepokojivé myšlenky se mu občas honí hlavou. Taky byste občas nejradši někoho zabili, ale neuděláte to, protože nejste psychopati?

Přepis titulků

Dneska mám celej den blbou náladu. Tuhle jsem se pohádal s jednou holkou. Znáte takový ty lidi, co si myslej, že vás maj hned přečtený? "Víš, co je tvůj problém?" A vy máte chuť vymáčet jim ksicht v jídle, co maj zrovna na talíři. Taky vás to občas napadne? Neříkejte, že jste nikdy necítili podobný nutkání.

Určitě jste někdy jeli po silnici, viděli na chodníku lidi a napadlo vás... Že jo? Neuděláte to, ale přemýšlíte o tom. Tím se lišej psychopati od rozumnejch psychopatů. Psychopati to prostě udělaj. "Jo, je to dobrej nápad." Zapnou stěrače a pořádně si to vychutnaj. Racionální člověk to ale promyslí. "Když nechám tu ruku tady, budu dál žít v anonymitě, ale stačí udělat tohle a budu na titulní stránce novin."

"Instantní sláva!" Takhle o vás nikdo neví. "Bille, přijdeš na tu párty? Mohl bys zase přinést ten bramborový salát, co jsi dělal loni. Všem moc chutnal." "Nejděsivější pohled, který jsme viděli za posledních několik let! Záplava zohavených těl na chodníku!" "Má přijít i Amy, pořád se na tebe ptá. Nechceš ji pozvat na rande?" "Nic nenasvědčovalo tomu, že by chtěl zastavit."

"Měl bys, mladší už nebudeš." "Ruce na palubovku!" "Dejte ruce na palubovku!" Určitě to znáte. Já to mívám neustále. Vážně. Přítelkyně mě tuhle vzala na pouliční jarmark. Znáte to? Prostě se uzavře celá ulice, všichni prodávaj kebab a blbosti z knoflíků. Bezzubý lidi tam prodávaj klíčenky.

Typickej holčičí nápad. Je to hrozný a zabere to celou sobotu. Byla z toho na větvi, houpala mi takhle s rukou. "To bude žůžo!" A já doufal, že do mě uhodí blesk nebo na mě spadne nějaký lešení. Přišli jsme na místo a ona se hned zasekla u stolku s ručně vyráběnejma šperkama. Ručně vyráběnejma! Samý klacíky a těstoviny...

Prostě stůl plnej tretek. Tretka vedle tretky! Ale ona z toho byla paf. "To jsou krásný náušnice!" "Líbí se ti?" "Nejsou krásné?" Měl jsem chuť říct ne. Kdyby byly krásný, prodávaly by je v obchodě. Ten obchod by měl střechu a čtyři stěny. Tohle je tretka.

Stůl plnej tretek! Ten chlápek nemá ani boty, jasná známka toho, že prodává tretky. Ale nechtěl jsem jí to kazit. "Jo, zkus si je." "Já půjdu zatím na vzduch." I když jsme byli venku, musel jsem si... poodejít. A o pár metrů dál stála jedna paní a měla před sebou stolek plnej muffinů. Venku bylo třicet ve stínu, a ona tam prodává muffiny s výrazem: "Dívejte, jaký mám nádherný muffiny!" V momentě, kdy jsem je viděl, si můj vnitřní psychopat začal říkat: "Co kdybys k ní přišel a zeptal se: 'Milá paní, ty muffiny jsou vaše?' a pak bys začal dělat..."

Kolik bych jich asi stihnul rozmačkat, než by mě někdo zastavil? Věřil jsem si, že bych zdevastoval všechny. I kdybyste mě to viděli dělat, nějakejch pět až sedm vteřin byste to vstřebávali. "To se jako může?" "Není to nějaká soutěž, kdy jíš muffiny z pěsti?"

"Takové plýtvání těstem!" Na pouličním jarmarku není ochranka. Představte si tam vyhazovače: "Ničí muffiny!" "Jdu na to. Pane, budu vás muset vyvést." Trošku by mě přiškrtil... Začal jsem si představovat vyděšenej výraz tý paničky, kdyby viděla, jak jí devastuju muffiny. A najednou jsem se začal tlemit jak retard.

Popadal jsem se za břicho a umíral smíchy. Přítelkyně hned přiběhla: "Čemu se tak směješ?" A já se jí to jak idiot pokusil vysvětlit... Všechny ty svý zvrácený myšlenky. Říkal jsem jí: "Jen mě tak napadlo, co kdybych začal ty muffiny rozmačkávat pěstí..." "Dokážeš si představit, jak bych je rozmačkal na kaši..." V tu chvíli přemýšlela, proč se mnou ztrácí čas.

Ale věřím, že kdybych se přitom tý paní díval neustále do očí, nezmohla by se ani zavolat o pomoc. Dostal bych se jí do hlavy. "Není to bývalý spolužák ze střední? Proč to sakra dělá?" "Ty muffiny přece nikomu nic neudělaly. Nechápu to." Ne, musím se naučit ovládat. Mám s tím problémy. Vážně.

Sousedka nechala vykastrovat jejich psa. Bylo to úplně nový malinkatý štěně. A ona ho poslala na kastraci. Ptal jsem se jí proč a ona na to: "Kdybych to neudělala, obšťastnil by nějakou fenu, pak by se jim narodila štěňata a co bychom se všemi těmi psy dělali?" "Prostě bys je nechala jít." "Jsou to zvířata, ty si poraděj" Představte si, že by každý město mělo svou vlastní smečku divokejch psů.

Víte, jak by to snížilo obezitu? Proháněli by tlouštíky, co jdou z Mekáče. Taková smečka divokejch rotvajlerů na ulici... Už musím končit. Byli jste skvělý. Díky! Dobrou noc. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Představte si luxusní kavárnu za nedělního odpoledne. Venku je krásný den a hostů v kavárně je málo. Už jste se nasnídali, přečetli jste všechny noviny a teď jste se pohodlně opřeli v měkkém boxu a zamyšleně se díváte na mísu koblih. Nuda se pomalu rozlézá do všech koutů kavárny.
A tu se tedy má ukázat, do které skupiny lidí podle teorie doktora Vlacha patříte. Jste-li prý člověkem bez fantazie, bez touhy po dynamice a bez smyslu pro humor, budete se na ty koblihy dívat tupě a bezmyšlenkovitě třeba až do poledne a pak se zvednete a půjdete k obědu. (...)
Příslušník skupiny druhé se při pohledu na ty koblihy baví představou, co by se dělo, kdyby někdo zčistajasna a bez výstrahy začal ostatní návštěvníky kavárny tím pečivem bombardovat. (...)
Kdyby mi osud nebyl přivedl do cesty Saturnina, nikdy bych byl nevěřil, že se vyskytuje ještě třetí druh lidí, takové jakési bílé vrány. Myslím tím lidi, které představa koblih svištících vzduchem láká natolik, že vstanou a uskuteční ji.

351

Odpovědět

Nebudete překládat celých 16 min nového Billa Burra u Conana? :) https://www.youtube.com/watch?v=IMX8QlZ5kdk

130

Odpovědět

Určite som toto vystúpenie už dávnejšie videl. Nebolo tu už pred tým? Páč pochybujem že som to videl niekde inde. Tak či tak super video, Bill je najlepší :D

110

Odpovědět

Přečti si komentáře. ;-)

12

Odpovědět

Nebylo, jen vsechno zrecykloval.

21

Odpovědět

Tak jsem si vzpomněl na saturnina

80

Odpovědět

Sakra co to má za hroznou přítelkyni??? :D Já bych se k němu spíš přidala a vyprávěla mu o tom, jak mám občas chuť při rodinném obědě prostě třísknout s talířem plným jídla, který hodiny dělala moje máma a to vše jenom proto, abych viděla, jak by se na to ostatní tvářili :D Samozřejmě jsem to nikdy neudělala a pravděpodobně ani neudělám, ale ta myšlenka mě asi bude provázet až do konce života :( :D Spolu s dalšími stovkami myšlenek podobnýho typu (třeba co by se stalo, kdybych na nádraží prostě udělala ten jeden krok a skočila pod vlak, co kdybych se uprostřed hodiny ve škole prostě zvedla, zakřičela, že to je p******a a odešla... a tak no :D)

325

Odpovědět

A takhle lehce vznikají milenky. Stačí dobře podaná historka a... "Co to má za hroznou přítelkyni?", "Ona mu vůbec nerozumí!", "To já bych..." :-D

95

Odpovědět

vezmes si me?

123

Odpovědět

"třísknout s talířem plným jídla, který hodiny dělala moje máma"
Tvářil bych se znechuceně, poslal tě do p*dele a příště bys oběd vařila ty.

"kdybych na nádraží prostě udělala ten jeden krok a skočila pod vlak"
Fakt to bolí.

"ve škole prostě zvedla, zakřičela, že to je p******a a odešla"
Nic moc se nestane. Dostaneš poznámku do deníčku a pančelce o tobě klesne mínění.

Snad jsem ti pomohl odpovědět alespoň na některé tvé životní otázky.

353

Odpovědět

+jjkTo, jak by ses tvářil zrovna ty, mě zrovna moc nezajímá, ale oceňuju tvojí snahu :D
Ty už si to někdy zkusil, že víš tak jistě, že to bolí? :D
Na VŠ už poznámky nedávají, škoda :( A ani ty indexy už nemáme...
Každopádně, až budu zase přemýšlet o dalších hluboce filosofických otázkách, dám ti vědět!

46

Odpovědět

Jako dobrý, ale tohle už tu jednou bylo... :/ :D

110

Odpovědět

Nebylo tu tohle vystoupení už někdy?

221

Odpovědět

Taky mi přijde že už jednou rozmačkával muffiny :-D

90

Odpovědět

+MartyKayOn už tu jednou přejížděl i ty lidi, to bylo pro změnu v nějakém videu, kde byl hostem u Conanana :)

20

Odpovědět

Tak máš pravdu: Bill Burr - Muffiny
To video je už nějakou dobu nefunkční, takže mi ho nenašlo vyhledávání a já ho přeložil znova. Ale aspoň se na něj teď můžete podívat a funguje. :-)

302

Odpovědět

+BugHer0Diky.

40

Odpovědět

+BugHer0A neslo by to dopsat do popisku?

21

Odpovědět

+BugHer0Skoda, ten starsi se mu vice povedl

50