Blur – Country HouseHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:201
Počet zobrazení:6 550

S dnešním hudebním klenotem se podíváme do Velké Británie za alternativní rockovou kapelou Blur. Skladbu Country House vydali Blur v roce 1995 na svém čtvrtém albu The Great Escape a byla první skladbou této kapely, která se dostala na první místo prestižního žebříčku UK Singles Chart.

Text o muži, který se z ruchu velkoměsta odstěhuje na venkov, odkazuje na bývalého manažera kapely Dava Balfa. Klip režíroval Damien Hirst, který do hlavní role obsadil Keitha Allena coby muže uvězněného v deskové hře Escape from the Rat Race. V roce 1996 byl klip na BRIT Awards nominován na nejlepší hudební video.

Blur vznikli v roce 1989 v Londýně a původně fungovali pod názvem Seymour. Členy kapely jsou zpěvák Damon Albarn, kytarista Graham Coxon, basista Alex James a bubeník Dave Rowntree. Přestože v 90. letech spolu s Oasis patřili k průkopníkům britpopu, později se vydali spíše cestou alternativního a indie rocku. Od roku 1999 se však členové kapely začali věnovat spíš svým vlastním projektům, například Damon Albarn se podílel na úspěchu Gorillaz. Po turné v roce 2003 se kapela rozpadla. V roce 2009 se však členové Blur dali opět dohromady a uspořádali velký koncert v Londýně, který se setkal s nebývalým úspěchem. Do této doby vydali celkem sedm alb.

 

Přepis titulků

A takhle začíná náš příběh: Jeden měšťák, úspěšnej chlápek, si jednou řekl: Páni, jsem to ale pracháč, navěky uvězněnej v zajetí práce. Jsem cynik profesionál, nedávám do toho srdce, platím za to, že žiju na hraně, vězněm nekonečný úzkosti. Jo, tíží ho to, ztrácí se před očima.

Bydlí v domě, fakt velikým domě na venkově. Sleduje odpolední reprízy a svý jídlo jí jen na venkově. Cpe se spoustou prášků a schovává si účtenky na venkově, je to jako Farma zvířat, to je ten rustikální šarm venkova. Když mu ráno stojí, život je hned lepší, všechno běží jako v seriálu, když je v kontaktu s vlastní smrtelností.

Čte si Balzaca, kope do sebe Prozac a ruka mu pomůže, aby se cejtil tak krásně mdle. Má věčnost na nápravu. Pro zbabělce je to novej začátek. Bydlí v domě, fakt velikým domě na venkově, má srdeční šelest, tak musí hodně odpočívat na venkově. Nepije, nekouří, nesměje se, dává si bylinkový koupele na venkově.

Říká, že pobyt na Farmě zvířat holce neublíží, tady na venkově. Na venkově, na venkově, na venkově... Odnes mě pryč, jsem tak nešťastný a nevím proč... Odnes mě pryč, jsem tak nešťastný a nevím proč...

Bydlí v domě, fakt velikým domě na venkově, sleduje odpolední reprízy a svý jídlo jí jen na venkově. Cpe se spoustou prášků a schovává si účtenky na venkově. Je to jako Farma zvířat to je ten rustikální šarm venkova. Bydlí v domě, fakt velikým domě na venkově, má srdeční šelest, tak musí hodně odpočívat na venkově. Nepije, nekouří, nesměje se, dává si bylinkový koupele na venkově.

Říká, že pobyt na Farmě zvířat holce neublíží, tady na venkově. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Z tohoto klipu jsem zjistil toto: 1. Kapela nesnáší venkov a má proti němu předsudky. 2. Kapela nesnáší bývalého manažera kapely Dava Balfa.

183

Odpovědět

Krásná nostalgie. Pamatuji si, jak jsem jako náctiletý objevil v obchoďáku jejich barevně kreslenou bestofku na MC kazetě. Byl to pro mě takový hudební objev, který se mnou zamával. Už nikdy jsem pak nebyl tak okouzlen něčím novým, jako u Blur. Britpop v nejčistší formě. Ta hudba je tak lehká a příjemná. Miluju tu dobu, protože jsme se ještě nenudili sami u pc, ale s kamarády venku nebo u někoho. To jsme ještě žili společensky. Dnes, je to jen virtuální. Tohle už se nevrátí, bohužel.

215

Odpovědět

docela si me rozesmal... "jsme se ještě nenudili sami u pc"- on te nekdo nuti nebo co? dit u toho pc vubec sedet nemusis (zvlast kdyz te to nudi) a kdyz uz u nej sedis tak se nudit opravdu neni nutne
castecne bych i souhlasil, ale to jak si to napsal je podle me prehnane a vubec tak trochu nesmyslne

202

Odpovědět

Jedna z pecek mého mládí. Ten klip mě vždycky nějakým záhadným způsobem uchvacoval (jo, asi za to můžou ty holky...).

200

Odpovědět

Díky, konečně vim další song z upoutávek na VH1 [:

180

Odpovědět

Tahleta pecka by se sem celkem hodila - http://www.youtube.com/watch?v=594WLzzb3JI

180

Odpovědět

Zajímavé. Zkusím toho víc.

180

Odpovědět

Dik za preklad, konecne vim o cem zpiva :)

191

Odpovědět

že by o domě na venkově? :D
tenhle song (potažo skupinu) fakt miluju, celý album Blur (z r. 97) by stálo za přeložení! :)

184