Noční svačinka s kynkažuBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:5 040

Dnes Kojot nakrmí roztomiloučkého nočního savce z čeledi medvídkovitých zvaného kynkažu. Přestože se jedná o šelmu, jeho jídelníček vás jistě překvapí.

Pokud vás zaujal ocelot na konci, podívejte se na díly Ocelot mi ukradl ponožky a Ocelot útočí.

Přepis titulků

Právě jsme v Kids Saving the Rainforest a chystáme se natočit jednoho nočního tvora. Před chvilkou jsem na něj mimo kamery narazil. Je vybaven drápy ostrými jako žiletky a dravými zuby. Věřte nebo ne, tento tvor... jí ovoce. Pokud jste připraveni, jsem též připraven... nakrmit kynkažu.

Během natáčení Breaking Trail jsem se mnohokrát nechal kousnout nebo bodnout. Nejhorší ze všeho ale byly takové situace, které jsem neměl v plánu. Tohle je marshmallow. Malý kotul veverovitý zbožňuje marshmallow. Pokusím se, aby nějaký kotul slezl z větve, sedl si mi na ruku, a mohl si tak dát marshmallow. - Slyšíš to? - Musíme přijít s nějakým plánem. Cože?

Viděli jste to? A je to tady. Promiň. - Kousl tě? - Ne, praštil jsem ho rukou do hlavy. Myslím, že mě nemají rádi ani s marshmallow. Ne každá epizoda, kterou jsme chtěli nafilmovat se nám povedla. Perfektním příkladem je tato nehoda s kotulem veverovitým. Tohle je opičí kousnutí. V pacifické části Kostariky jsem se svým štábem filmoval v oblasti Kids Saving the Rainforest, kde jsme dostali šanci setkat se se zachráněným kynkažu – nočním tvorem, který vás dokáže pořádně pokousat, když si nedáte pozor.

Teď si hodlám vzít malý kousek ovoce a otevřít dvířka této přepravky. Dobře, ahoj. Jdeme na to. Nazdárek. Podívej, co mám. Páni, podívejte na ty zuby.

Pojď ven. Promiň, promiň. Pojď ven. Jen hezky vylez. Tady je. Jdeš zase zpátky? Je tu docela dost světla. Tu máš. Tak to je kynkažu.

Hodláš se vrátit? Ty se převalíš na záda? Výborně, podívejte na toho tvorečka. Hodlám si nechat kbelík ovoce hezky po ruce. Když se na tohle zvíře díváte, možná si myslíte: "Páni, vypadá jako kříženec... lasičky s opicí." - Podívejte na ten ocas. - Vypadá jako kočičí. Kočičí?

Vypadá jako kombinace spousty různých zvířat, ale věřte nebo ne, je příbuzný s mývalem a nosálem červeným. Zbožňuješ papáju, že no? Teď bys mohl získat trochu lepší záběry. Koukejte, zase se chce převalit. Můžu tě zvednout? Asi ne. Tohle není zrovna zvíře, které bych si chtěl pochovat, protože je schopné mě pořádně hryznout. Musím být co nejněžnější.

Co kdybys vylezl na strom? - Můžeš ho vzít za ocas. - Ne, to by se mu moc nelíbilo. Jdeme na to. To je působivé, koukejte na ty drápy v akci. Mám tu celý kbelík. Pojď na tuhle stranu. Ahoj. Budeš mi jíst přímo z ruky? Páni, viděli jste ty zuby? - Jasně. - Snad už chápete, proč nechci, aby se mi zakousl do ruky. Koukejte, jak je schopen držet si jídlo a udržovat při tom rovnováhu ocasem. Jeho ocas funguje jako pátá ruka a pomáhá si jím při šplhu po stromech a udržování se hlavou dolů.

Vidíte, drží se pouze pomocí ocasu a zadních nohou. Vůbec se nepřidržuje předníma. Podívejte na ty malé tlapičky. Má pět prstů na přední pacce. Je to skoro jako lidská ruka. Potřeseme si rukou, zkus to. Vem si kousek ovoce. - Co třeba...

- Je na tebe něžný? Zatím je to dobré. Nezapomeňte, že mě ten tvor vidí poprvé, takže musím být klidný a tichý. Doufám, že tu s námi chvíli zůstane. Ale stejně musím být opatrný, protože jestli po mně skočí s těmi drápy a zuby, tento díl skončí opravdu špatně. Má opravdu velice hustý kožíšek a všimněte si, jak má krátké chlupy. Na vrchu má hrubou ochrannou srst, ale spodní vrstva je také dost hrubá. Marku, tohle je skvělá šance prohlédnout si packu. Dokáže svoji nohu stočit o 180° dozadu, což mu pomáhá šplhat pozpátku po kmeni stromu.

Ale vraťme se dolů k hlavě. Jsou mu odtud vidět oči? - Ano. - Tyto velké oči mu umožňují vidět ve tmě. Je to výhradně noční tvor. Přes den se ukrývá v dutinách stromů nebo ve shlucích révy. Podívejte, ani se nehne. Už ses dosyta najedl? Nejspíš už nemůže.

Snědl opravdu hodně ovoce. Vypadá docela zmateně ze všech těch kamer okolo. Ano, umím si představit, že tvor žijící ve tmě musí být dost dezorientovaný, když je kolem něj najednou tolik světla. Na to, že pochází z divočiny a byl rehabilitován v Kids Saving the Rainforest, má opravdu skvělé vychování. Tento kynkažu měl dnes opravdu úžasnou večeři. Snědl skoro všechno ovoce z kyblíku. Musím říct, že tohle je jeden z nejzajímavějších savců, kterého jsme kdy natočili pro Breaking Trail.

Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní... zůstaňte divocí. Uvidíme se u dalšího dobrodružství. Pokud vás kynkažu fascinoval, podívejte se na epizodu, kde jsem se setkal s dalším nočním tvorem – ocelotem. A nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mně a mému štábu během této řady Breaking Trail.

Já tě slyším. Dostala jsi ten batoh? Ukážeš mi obličej?

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kokot peterson opet utoci :DDD ale jo, je to fajn.

44