Buď sám sebouBig Think

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:406
Počet zobrazení:8 378

Dnes vám představíme novinku z kanálu s názvem Big Think. Jak už název napovídá, kanál je plný zajímavých teorií, návodů a názoru od nejrůznějších lidí z celého světa. Začneme krátkým monologem, v němž Neil deGrasse Tyson, ředitel Haydenova planetária, učitel a astrofyzik, vysvětluje a radí, jak být sami sebou. Do komentářů napište, jestli byste měli zájem o další videa z tohoto kanálu.

Přepis titulků

Potkal jsem pár lidí, kteří se mě ptali: "Co mám dělat, abych byl jako vy?" A... jediný aspekt, který je opravdu dosažitelný je to, že vám mohu říct, kde jsem studoval, co jsem dělal jako dítě a jaké věci mě zajímají. Ale to, co dělám každý den není to, co je v popisu mé práce.

Jsou to jen věci, které mě osobně zajímají a které čirou náhodou dokáže ocenit široká veřejnost, nebo se jí líbí, nebo k nim chce mít přístup. Kromě své práce ředitele Haydenova planetária, učitele a astrofyzika, jsem budoval na svých zájmech, na což lidé reagovali. Pozitivně reagovali. Takže vám mohu říct o svém vzdělání, ale zbytek musíte postavit na tom, co vám jde nejlépe.

To je nadstavbou základů získaných formálním vzděláním. Myslím si, že ti největší lidé naší společnosti, nikdy nebyli verzemi někoho jiného, vždycky byli sami sebou. Když mluvíte o Michaelu Jordanovi taky neříkáte, že byl jako někdo jiný. To ne. Ani neříkáte, že byl jako ten a ten hráč s kouskem tamtoho a další...

Ne! Je to prostě Michael Jordan. Myslím si, že ti nejlepší lidé v naší společnosti si v ní našli specifické místo, kde plně využívají svou unikátní kombinaci talentů. A kdyby všichni lidé na světě měli možnost vyjádřit svou jedinečnou kombinaci talentu, naše společnost by se změnila přes noc. To je ta tragédie. Lidé pracují tam, kde nemohou dělat to, co umějí nejlépe.

Já to štěstí mám a vážím si toho každý den. Toho, co dělám, toho, že lidé většinou pozitivně příjímají to, co dělám, a věcí, které ve svém životě dělám nejlépe. Jsem poctěn a polichocen tou kombinací, která platí pro mě. Takže váš úkol je najít kombinaci, která platí na vás. Lidé si k vám pak najdou cestu.

Překlad: Senrimer www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to parádní pořad škoda že nevím kde hop chytit ale určitě přidávejte další videa budu jen rád. :)

210

Odpovědět

Ja som už od nejakých 5-6 rokov chcel predávať.... Na základnej škole som rozmýšľal čo kde vyrobiť a kde to predať... Žiaľ som nemal ani vedomosti ani prachy, takže som nikdy neobchodoval.
v 12tich rokoch som ako chalan ktorý mal od 7 rokov PC, začal robiť grafiku...
Teraz som webdesigner.... Ale hrozne hrozne rád by som sa pustil hlavne do obchodnej činnosti... Žiaľbohu vkuse pijem, fajčím a húlim, takže nikdy nemám kapitál :D heheh
Verím však, že niečo nahrabem a konečne budem robiť to čo som od malička chcel... Práca webdesignera ma samozrejme baví. Je to skvelá práca... Ale radšej by som bol obchodník :)

184

Odpovědět

Měl bych takovou pocitovou technickou. Na konci, kdy mluví o unikátní kombinaci talentů, např. "Takže váš úkol je najít kombinaci, která platí na vás" mi vyznívá víc nepřesně, než

"Takže Váš úkol je najít kombinaci, která vyjadřuje/funguje_pro Vás"

181

Odpovědět

"Dr. Tyson. He’s responsible for the demotion of Pluto from planetary status. I liked Pluto!" - S. Cooper
Co dodat? :D

231

Odpovědět

nevim proč, ale tenhle pán mi připomíná Chefa ze South Parku :D

222

Odpovědět

Moc hezky řečeno, zdá se to jednoduché, ale přesto je to v naší společností asi nemožné.
Ne nadarmo to někam dotáhli právě ti z nás, kteří si stály za svým (byli sami sebou) a nepluli po proudu s většinou.

180

Odpovědět

TEDtalks jsou výrazně lepší.

Jaká převratná novina, že lidem jde to, co je baví.

1916

Odpovědět

Ďalšie videá prosím :)

213

Odpovědět

Dr. Rodney McKay byl stejně lepší

204

Odpovědět

jeden z mých dvou nejoblíbenějších astrofyziků :-D

184

Odpovědět

Který je ten druhý? Brian May z Queenů?

191

Odpovědět

+CardBrian Greene

181

Odpovědět

tak tenhle týpek si před natáčením musel dát hrozně velkýho jointa. koukněte na jeho oči :D

197

Odpovědět

Watch out! We've got a badass over here.
mimo jiné.

184

Odpovědět

Za sebe říkám ANO. Pozitivních a motivačních videí není nikdy dost...

196

Odpovědět

Watch out we got a badass over here...
Jinak jsem PRO překlad dalších videí :)

191